ss

З Києва до Донбасу вирушив потяг Єднання

18:00
20.04.2016

Фото Григорія Кубланова

Понад 200 митців, освітян, журналістів, волонтерів, громадських діячів долучились до Всеукраїнській акції «Потяг Єднання «Труханівська Січ». Учасники мистецько-агітаційного потягу, який 20 квітня рушив по маршруту Київ-Полтава-Харків-Бахмут-Червоний Лиман-Слов’янськ-Краматорськ-Дружківка-Костянтинівка-Лозова-Красноград, виступатимуть з концертами, лекціями, майстер-класами у військових частинах, школах, будинках культури та інших закладах. Пасажири незвичайного потягу привезуть також великодні подарунки для військових та дітей, які знаходяться у прифронтовій зоні, чимала частина яких виготовлена дитячими руками.

Весняний ранок 20 квітня на Центральному вокзалі столиці розпочався небуденно: з імпровізованої маленької сцени, яка розмістилась прямо на пероні і навколо якої зібрався гурт глядачів, лунали запальні, патріотичні українські пісні у виконанні творчих колективів. Вони зібрались поїхати не на гастролі і відпочинок, а щоб виконати благородну місію – зігріти теплом своїх сердець і кращими зразками українського мистецтва тих людей на сході України, які нині цього найбільше потребують. Тому і пісні у їх виконанні були особливими і настрій у присутніх – від’їжджаючих і проводжаючих теж був особливим - «чуттям єдиної родини».

– На Донбас їдемо, як до своїх, – поділився своїми враженнями з кореспондентами «Вечірки» Тимофій Хом’як – керівник гурту «Вертеп», одного із колективів учасників акції. – Тільки поточного року це наш десятий виїзд до цього регіону. А за 2 роки ми відіграли майже 100 концертів на Донбасі. Головне – ми знаємо, що нас там чекають. Можливо, ми погано стріляємо з автомата, але наша музика, наше слово влучає в ціль. Хочемо підтримати наших хлопців, які воюють, а для школярів і їх батьків донести те, що, можливо, вони забули. Адже довгий час люди там перебували під страшним гнітом пропаганди. Але, ви знаєте, коли починаємо співати пісню «Любо, братці, любо…»  у людей відразу покращується настрій. 

І це не дивно, адже в репертуарі  гурту «Вертеп», з яким він вже вкотре виступатиме перед жителями Донбасу, пісні не банальні, а глибокі і змістовні: козацькі, гайдамацькі, січові. Учасники гурту співають також і сучасні пісні, написані навіть воїнами АТО і їх матерями. 

– За українськими традиціями кожна добра справа завершується успішно, якщо її благословляє Бог, – наголосив Предстоятель Української православної церкви Філарет, який теж прийшов провести учасників мистецько-агітаційного поїзду і благословити їх. – Ми починаємо дуже важливу акцію – «Потяг Єдності», тож помолимося за те, що цей потяг приведе нас до перемоги

– Це тільки перша ластівка, – дивлячись на потяг і задоволено посміхаючись зауважує чоловік на ім'я Василь. Він працює водієм в екскурсійному бюро і, почувши музику, прийшов підтримати учасників акції. – Такі поїздки давно потрібно було організовувати, тоді, можливо, не було б такої ситуації на сході України, як зараз. І добре, що перед Великоднем вирушає цей гарний і потрібний потяг. Хай їм щастить…

Коли ж настала хвилююча мить і музиканти з гітарами, волонтери з рюкзаками і дорожніми речами під звуки духового оркестру почали займати свої місця у вагонах, не обійшлося і без сліз. Пенсіонерка Галина Пасєка, яка випадково опинилась на вокзалі і долучилась до гурту глядачів, не стримувала сліз.

– Мої рідні не їдуть в цьому потязі, але ж всі діти – рідні. І тут, в Києві, і там, на сході, і скрізь по Україні. Треба завжди про це пам’ятати, – підкреслила вона.

426

Володимир Прокопів

16.01.2018

1 лютого завершується подання заявок на участь у конкурсі з формування Громадської бюджетної...

Петро Пантелеєв

16.01.2018

Після значного похолодання почастішали звернення киян на міські контактні лінії щодо незадовільної якості...

Віталій Кличко

16.01.2018

Я проїхався тільки що за кермом універсальної машини для прибирання, яку можна застосовувати...

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Уляна Супрун

15.01.2018

Усі резонансні теми у нашому світі завжди супроводжуються двома позиціями: є наука, доказовість,...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Валентина Гінзбург

11.01.2018

Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Андрій Странніков

21.12.2017

Найбільше коштів наступного року міська влада планує спрямувати на освіту киян. Дану галузь...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Щомісячно до контакт-центру Комунального концерну «Центр комунального сервісу» (КК «ЦКС») звертаються понад 17 тисяч   киян з питань нарахувань та житлово-комунальних послуг.   Для тих мешканців Києва, які не можуть прийти в одну з 75 точок сервісних районних центрів, працює контакт-центр. Сюди можна зателефонувати та надіслати листа на електронну адресу. За номером телефону ...