USD: 26.56
EUR: 29.03

З Києва до Донбасу вирушив потяг Єднання

18:00
20.04.2016

Фото Григорія Кубланова

Понад 200 митців, освітян, журналістів, волонтерів, громадських діячів долучились до Всеукраїнській акції «Потяг Єднання «Труханівська Січ». Учасники мистецько-агітаційного потягу, який 20 квітня рушив по маршруту Київ-Полтава-Харків-Бахмут-Червоний Лиман-Слов’янськ-Краматорськ-Дружківка-Костянтинівка-Лозова-Красноград, виступатимуть з концертами, лекціями, майстер-класами у військових частинах, школах, будинках культури та інших закладах. Пасажири незвичайного потягу привезуть також великодні подарунки для військових та дітей, які знаходяться у прифронтовій зоні, чимала частина яких виготовлена дитячими руками.

Весняний ранок 20 квітня на Центральному вокзалі столиці розпочався небуденно: з імпровізованої маленької сцени, яка розмістилась прямо на пероні і навколо якої зібрався гурт глядачів, лунали запальні, патріотичні українські пісні у виконанні творчих колективів. Вони зібрались поїхати не на гастролі і відпочинок, а щоб виконати благородну місію – зігріти теплом своїх сердець і кращими зразками українського мистецтва тих людей на сході України, які нині цього найбільше потребують. Тому і пісні у їх виконанні були особливими і настрій у присутніх – від’їжджаючих і проводжаючих теж був особливим - «чуттям єдиної родини».

– На Донбас їдемо, як до своїх, – поділився своїми враженнями з кореспондентами «Вечірки» Тимофій Хом’як – керівник гурту «Вертеп», одного із колективів учасників акції. – Тільки поточного року це наш десятий виїзд до цього регіону. А за 2 роки ми відіграли майже 100 концертів на Донбасі. Головне – ми знаємо, що нас там чекають. Можливо, ми погано стріляємо з автомата, але наша музика, наше слово влучає в ціль. Хочемо підтримати наших хлопців, які воюють, а для школярів і їх батьків донести те, що, можливо, вони забули. Адже довгий час люди там перебували під страшним гнітом пропаганди. Але, ви знаєте, коли починаємо співати пісню «Любо, братці, любо…»  у людей відразу покращується настрій. 

І це не дивно, адже в репертуарі  гурту «Вертеп», з яким він вже вкотре виступатиме перед жителями Донбасу, пісні не банальні, а глибокі і змістовні: козацькі, гайдамацькі, січові. Учасники гурту співають також і сучасні пісні, написані навіть воїнами АТО і їх матерями. 

– За українськими традиціями кожна добра справа завершується успішно, якщо її благословляє Бог, – наголосив Предстоятель Української православної церкви Філарет, який теж прийшов провести учасників мистецько-агітаційного поїзду і благословити їх. – Ми починаємо дуже важливу акцію – «Потяг Єдності», тож помолимося за те, що цей потяг приведе нас до перемоги

– Це тільки перша ластівка, – дивлячись на потяг і задоволено посміхаючись зауважує чоловік на ім'я Василь. Він працює водієм в екскурсійному бюро і, почувши музику, прийшов підтримати учасників акції. – Такі поїздки давно потрібно було організовувати, тоді, можливо, не було б такої ситуації на сході України, як зараз. І добре, що перед Великоднем вирушає цей гарний і потрібний потяг. Хай їм щастить…

Коли ж настала хвилююча мить і музиканти з гітарами, волонтери з рюкзаками і дорожніми речами під звуки духового оркестру почали займати свої місця у вагонах, не обійшлося і без сліз. Пенсіонерка Галина Пасєка, яка випадково опинилась на вокзалі і долучилась до гурту глядачів, не стримувала сліз.

– Мої рідні не їдуть в цьому потязі, але ж всі діти – рідні. І тут, в Києві, і там, на сході, і скрізь по Україні. Треба завжди про це пам’ятати, – підкреслила вона.

265

Діана Попова

25.04.2017

Євробачення матиме 5 зон гостинності, що будуть розташовані на Софійській, Контрактовій, Поштовій, Троїцькій...

Кирило Воронін

25.04.2017

У найближчі дні ми запустимо дуже лімітований продаж квитків до «Євроклубу». Це буде...

Олег Скрипка

20.04.2017

Уявіть газон з дуже непривабливими квітами. Їх періодично закатували в асфальт, а вони...

Ола Мельциг

20.04.2017

Головна сцена Євробачення повністю готова. Це буде перший день, коли всі технології запрацюють...

Олексій Резніков

20.04.2017

Дивлячись на наше місто, таке враження, що скоро реклама буде розміщена на куполах...

Олександр Спасибко

24.04.2017

До 1 травня завершуємо комплекс робіт на центральній частині Поштової площі. Окрім центрального...

Ганна Старостенко

24.04.2017

Ми практично вийшли на фінішну пряму з підготовки міста до «Євробачення». Однією з...

Олександр Вовченко

20.04.2017

У Києві з початку процесу декомунізації, тобто за два роки, перейменовано 166 вулиць,...

Сергій Проскурня

19.04.2017

7 травня о 17:00 розпочнеться грандіозна трансляція церемонії відкриття Євробачення в усіх країнах-учасницях...

Антон Тараненко

19.04.2017

Гіди та екскурсоводи міста! Вже з 24 квітня стартує наш курс підвищення кваліфікації...

Володимир Бондаренко

18.04.2017

Розуміючи величезний попит на міський транспорт у поминальні дні, з 23 до 26...

Геннадій Пліс

18.04.2017

Ми маємо проблему – що далі робити з «Київенерго». Так, у тому числі...

Петро Пантелеєв

19.04.2017

Ми провели переговори з теплопостачальними організаціями та відкоригували графіки відключень гарячої води, оскільки...

Вікторія Муха

19.04.2017

З міського бюджету можуть виділяти кошти на на створення мистецьких продуктів. Така допомога...

Микола Поворозник

19.04.2017

Ми вже маємо результати роботи системи HELSI у Подільському районі, де записалися до...

Дмитро Левченко

18.04.2017

КП «Київпастранс» приділило особливу увагу організації роботи громадського транспорту під час проведення поминальних...

Володимир Прокопів

06.04.2017

Зважаючи на спрощену процедуру реєстрації поштових скриньок на даному домені та враховуючи ситуацію...

У столиці масштабні закриття і обмеження руху транспорту
У Києві тривають масштабні ремонтні ремонти доріг.  Комунальна корпорація «Київавтодор» просить водіїв з розумінням поставитися до тимчасових незручностей, пов’язаних з виконанням  робіт. Сьогодні, керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко, нагадав, де буде утруднено рух транспорту. 24 квітня, з 12:00 до 16:00 в зв’язку з ремонтом рух транспорту на Південно...