EUR: 29.28
USD: 27.33

З Києва до Донбасу вирушив потяг Єднання

18:00
20.04.2016

Фото Григорія Кубланова

Понад 200 митців, освітян, журналістів, волонтерів, громадських діячів долучились до Всеукраїнській акції «Потяг Єднання «Труханівська Січ». Учасники мистецько-агітаційного потягу, який 20 квітня рушив по маршруту Київ-Полтава-Харків-Бахмут-Червоний Лиман-Слов’янськ-Краматорськ-Дружківка-Костянтинівка-Лозова-Красноград, виступатимуть з концертами, лекціями, майстер-класами у військових частинах, школах, будинках культури та інших закладах. Пасажири незвичайного потягу привезуть також великодні подарунки для військових та дітей, які знаходяться у прифронтовій зоні, чимала частина яких виготовлена дитячими руками.

Весняний ранок 20 квітня на Центральному вокзалі столиці розпочався небуденно: з імпровізованої маленької сцени, яка розмістилась прямо на пероні і навколо якої зібрався гурт глядачів, лунали запальні, патріотичні українські пісні у виконанні творчих колективів. Вони зібрались поїхати не на гастролі і відпочинок, а щоб виконати благородну місію – зігріти теплом своїх сердець і кращими зразками українського мистецтва тих людей на сході України, які нині цього найбільше потребують. Тому і пісні у їх виконанні були особливими і настрій у присутніх – від’їжджаючих і проводжаючих теж був особливим - «чуттям єдиної родини».

– На Донбас їдемо, як до своїх, – поділився своїми враженнями з кореспондентами «Вечірки» Тимофій Хом’як – керівник гурту «Вертеп», одного із колективів учасників акції. – Тільки поточного року це наш десятий виїзд до цього регіону. А за 2 роки ми відіграли майже 100 концертів на Донбасі. Головне – ми знаємо, що нас там чекають. Можливо, ми погано стріляємо з автомата, але наша музика, наше слово влучає в ціль. Хочемо підтримати наших хлопців, які воюють, а для школярів і їх батьків донести те, що, можливо, вони забули. Адже довгий час люди там перебували під страшним гнітом пропаганди. Але, ви знаєте, коли починаємо співати пісню «Любо, братці, любо…»  у людей відразу покращується настрій. 

І це не дивно, адже в репертуарі  гурту «Вертеп», з яким він вже вкотре виступатиме перед жителями Донбасу, пісні не банальні, а глибокі і змістовні: козацькі, гайдамацькі, січові. Учасники гурту співають також і сучасні пісні, написані навіть воїнами АТО і їх матерями. 

– За українськими традиціями кожна добра справа завершується успішно, якщо її благословляє Бог, – наголосив Предстоятель Української православної церкви Філарет, який теж прийшов провести учасників мистецько-агітаційного поїзду і благословити їх. – Ми починаємо дуже важливу акцію – «Потяг Єдності», тож помолимося за те, що цей потяг приведе нас до перемоги

– Це тільки перша ластівка, – дивлячись на потяг і задоволено посміхаючись зауважує чоловік на ім'я Василь. Він працює водієм в екскурсійному бюро і, почувши музику, прийшов підтримати учасників акції. – Такі поїздки давно потрібно було організовувати, тоді, можливо, не було б такої ситуації на сході України, як зараз. І добре, що перед Великоднем вирушає цей гарний і потрібний потяг. Хай їм щастить…

Коли ж настала хвилююча мить і музиканти з гітарами, волонтери з рюкзаками і дорожніми речами під звуки духового оркестру почали займати свої місця у вагонах, не обійшлося і без сліз. Пенсіонерка Галина Пасєка, яка випадково опинилась на вокзалі і долучилась до гурту глядачів, не стримувала сліз.

– Мої рідні не їдуть в цьому потязі, але ж всі діти – рідні. І тут, в Києві, і там, на сході, і скрізь по Україні. Треба завжди про це пам’ятати, – підкреслила вона.

168
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Кияни можуть безплатно отримати "цифровий підпис" під час Форуму громадських проектів
21 січня об 11:00 у Колонній залі мерії відбудеться Форум учасників громадських проектів міста Києва. Візьме у ньому участь і перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс. - Кожен киянин, який бажає проголосувати за громадські проекти, матиме можливість безкоштовно отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП). Для цього з собою потрібно мати: паспорт, ідентифікаційний код та флешку (або інший носій інформації), ...