У переважної більшості людей, слово «яхтинг» завжди асоціюється з чимось надзвичайно дорогим, з розкішним. Так, з одного боку це правда, адже судна і усе знаряддя далеко не з дешевих. Однак, у Києві для дітей є можливість підзнавати усі тонкощі цього захоплюючого виду спорту абсолютно безкоштовно.
Лише на перший погляд може здатися, що вітрильний спорт - це просто і зовсім не цікаво. Втім, якщо хоч раз побувати на борту змагального судна, навряд чи ви потім скажете, що дарма згаяли час.
По-перше, це колективний вид спорту, успіх у змаганнях залежить від команди. Весь екіпаж яхти бере участь в управлінні нею, як єдиний спаяний колектив. Тому, заняття сприяють розвитку почуття товариства, розумної дисципліни і взаємодопомоги.
По-друге, це прикладний вид спорту, він дає знання, які потім можна застосувати у підгтовці та управлінні судна, такелажних роботах, навігації, суднобудуванні.
І по-третє, це найнепередбачуваніший вид спорту, адже він багато у чому залежить від погоди, зокрема від вітру і стану води. Вітер - єдине джерело енергії, що забезпечує рух яхти; тому вміння безпечно використовувати його для досягнення максимальної швидкості яхти є основою майстерності яхтсмена.
- Інтрига вітрильних перегонів полягає не тільки у техніці управління яхтою на підтримку максимальної швидкості, але і в тому, що для яхти не завжди прямий шлях від одного буя до іншого найшвидший (а для направлення на наступний знак проти вітру це взагалі неможливо), на дистанції можуть бути різні течії, швидкість і напрямок вітру також змінюються по дистанції. Крім того швидкість яхти змінюється в залежності від того, під яким кутом вона йде до напрямку вітру. Тому це не просто змагання на швидкість, а на вміння бачити, передбачити і правильно використовувати течії і зміни напрямку і сили вітру на дистанції, а також - оптимально прокласти курс, щоб подовження дистанції за рахунок непрямого шляху від знака до знака можна було з лишком компенсувати швидшим ходом яхти за рахунок іншого кута яхти до вітру. Тому вітрильний спорт часто називають «шахами на воді, - розповідає "Вечірці" заслужений тренер України Юрій Даценко.
Зараз у столиці працює більше 20 різних яхт-шкіл та клубів. Серед них є заклади, які навчають за гроші, а є й такі, де усі секрети вітрильного спорту вашим дітям розкажуть безкоштовно, і, можливо, через кілька років вони піднімуться на Олімпійський п’єдестал. Наприклад, у СДЮШОР "Оболонь", в якій за більш, ніж 30-річну історію існування виховали двох призерів Олімпійських ігор – Ганну Калініну та Георгія Леончука (срібло, Афіни 2004 рік), а також переможців та призерів Чемпіонатів світу та Європи збереться з добрий десяток.
Зараз «Оболонь» є єдиною СДЮШОР вищого класу в країні. Так, у розпорядженні закладу близько 80-ти суден дитячого та юнацького класу, 20 – національного класу та 22 – олімпійського класу.
- Ми запрошуємо всіх школярів у віці 9-14 років записатися на нашу секцію, яка абсолютно безкоштовна. Наша матеріально-технічна база далеко не нова, але це не заважає нашим вихованцям займати перші місця на найпрестижніших світових змаганнях, - зазначив директор клубу Максим Чес.
Існує думка, що яхтинг - сезонний вид спорту, ним можна займатися лише у теплі пори року. Це міф, теорію у вітрильному спорті не менше, аніж у будь-якого шкільного предмету. Ще років 30 тому, аби претендувати на присвоєння спортивного звання, «моряку» потрібні були водійські права.
А ще до майбутніх яхтсменів немає чітких вимог щодо фізичних даних, зросту, ваги, і до яхти, яку яхтсмен буде використовувати.
У вітрильному спорті кожен спортсмен знайде для себе тип яхтингу, який ідеально підійде тільки йому. Тож якщо ви роздумовуєте, чим зайняти вашу дитину у літній період, вітрильний спорт - один з найкращих варіантів.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!
Андрій Андрєєв
15.02.2019
Продовжуємо боротися з вічною проблемою старих багатоповерхівок - ненадійними ліфтами, срок експлуатації яких...
Вячеслав Непоп
15.02.2019
Дніпровський район активно розвивається. І на певному етапі стало зрозуміло, що маленька двоповерхова...
Віталій Кличко
15.02.2019
Мер Києва Віталій Кличко візьме участь у роботі 55-ої Мюнхенської конференції з питань...
Петро Кузик
12.02.2019
Вступ в НАТО необхідний для України, але однієї декларації недостатньо, для досягнення мети...
Володимир Омелян
14.02.2019
Оскільки логістика є серед топ-5 пріоритетів президентської програми на наступні п`ять років, певен,...
Дмитро Білоцерковець
14.02.2019
Поки місто в судах відстоює свою позицію і робить все, що б не...
Уляна Супрун
14.02.2019
В інтересах пацієнтів Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, яке дозволяє мені знову виконувати...
Микола Поворозник
13.02.2019
Для батьків найбільше щастя – здорові діти! Це я вам як батько авторитетно...
Олесь Маляревич
11.02.2019
Разом з начальником ЖЕК 410 нагородили двірників Русанівки, Лівобережного масиву і Микільської Слобідки!
Володимир Прокопів
07.02.2019
Громадський бюджет користується дедалі більшою популярністю. Щороку зростає як кількість поданих проектів, так...
Костянтин Яловий
06.02.2019
В приймальню звернулися обурені мешканці нашого мікрорайону щодо незадовільно проведеної реконструкції транспортного вузла...
Володимир Гончаров
04.02.2019
На першій цьогорічній сесії Київради серед важливих рішень підтримали зміни до цільової програми...
Дмитро Давтян
30.01.2019
Запозичити досвід найрозвиненіших міст світу та втілити найактуальніше у Києві. Про це йшлося...
Вікторія Муха
28.01.2019
Ми не можемо змінити минуле, наші слова не будуть почуті жертвами страшної трагедії...
Петро Пантелеєв
25.01.2019
Комунальна техніка Комунальна корпорація "Київавтодор" працювала всю ніч, двірники з самого ранку прибирали...
Тарас Панчій
23.01.2019
Будівництво кладовища для тварин на території Києва є надзвичайно актуальним на сьогодні питанням....