EUR: 28.93
USD: 26.67

«Йорданський» скандал із забудовниками на Оболоні

12:20
18.11.2016
«Йорданський» скандал із забудовниками на Оболоні

Близько трьох років на Оболоні триває боротьба навколо ласої земельної ділянки поблизу озера Йорданське: нехтуючи інтересами місцевої громади, фірма-забудовник намагається знищити природний ландшафт і звести черговий гігантський об’єкт.
Два порушення одного товариства

Як дізналася «Вечірка», у наступ забудовники рушили ще взимку 2014 року. Саме тоді берег оболонського озера «прикрасили» нещадно вирубаними деревами. Стурбовані місцеві мешканці одразу вдарили на сполох. Незабаром за цю справу взялася команда молодих юристів із «Правозахисту Оболоні».
До нашої громадської приймальні звернулися жителі будинків, що поблизу озера Йорданське. Їх занепокоїло будівництво біля водойми на перетині вулиці Лайоша Гавро та Московського проспекту (нині проспект Степана Бандери), – розповідає депутат Київради і правозахисник Ганна Свириденко. – Оболонці надали нам договір оренди земельної ділянки №78-6-00184 від 23.07.2004, укладений між Київською міською радою та товариством «Мезокред Холдінг» (на підставі рішення Київради №59/1269 від 12.02.2004), та декларацію про початок виконання будівельних робіт від 15.10.2013 року. З цих документів стало зрозуміло, що забудовник порушив свої зобов’язання. Адже, згідно з пунктом 8.4 договору, на орендаря покладено обов’язки – використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням (побудова гіпермаркету) та завершити забудову не пізніше, аніж через три роки з моменту державної реєстрації договору.

Таким чином, ТОВ «Мезокред Холдінг» порушило свої зобов'язання двічі.

По-перше, заплановане будівництво потрібно було завершити ще дев'ять років тому.

По-друге, замість обіцяного гіпермаркету вже планують спорудити… автосалон (всупереч цільовому призначенню земельної ділянки). Окрім того, поява будівлі суперечитиме вимогам Земельного кодексу: згідно зі статтею 60, ширина прибережної смуги навколо озера має становити не менше 100 метрів (з метою охорони водних об'єктів від забруднення та засмічення). Саме тому місцеві жителі продовжують висловлювати своє незадоволення.
– Я проти будівництва. Вважаю, що необхідно зробити парк біля озера. Адже тут постійно гуляють люди, особливо влітку і навесні, – каже Олексій Дмитрович, житель будинку №11 по вулиці Лайоша Гавро. – Потрібно висадити дерева, щоб вони освіжили повітря біля помешкань, а не вирубувати, як це зробив забудовник. Сподіваємося, що нам вдасться зупинити будівництво, врятувати Йорданське озеро і тим самим довести, що справедливість має завжди перемагати.
 

«Другий фронт» – у Київраді

Щоб захистити Йорданське озеро, представники «Правозахисту Оболоні» звернулися до Окружного адміністративного суду. Як сказано в адмінпозові, внаслідок зведення новобудови «буде безповоротно втрачена ціла частина зелених насаджень, розташованих у береговій зоні Йорданського озера, що в результаті може завдати значної шкоди і самому озеру».

Під час проведення судових засідань з'ясувалося, що ТОВ «Мезокред Холдінг» не врахувало законних прав оболонської громади. За даними позивача, забудовник приховав свої плани від місцевих жителів: на сторінках ЗМІ жодного разу не опублікували «рішення про відведення земельної ділянки для будівництва автосалону з адміністративно-офісними приміщеннями, соціально-торговельною інфраструктурою та паркінгом на перетині вул. Лайоша Гавро та пр-ту Московського».

У наданій «Вечірці» копії адмінпозову чітко написано: «Жодним чином, позивач та інші жителі прилеглих до земельної ділянки будинків не були залучені до обговорення проекту будівництва гіпермаркету, а тим більше автосалону…». Внаслідок цього були порушені конституційні права оболонців: згідно зі статтею 41 Основного Закону, «використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі…».

В межах «повноважень»

На жаль, сьогодні «Мезокред Холдінг» продовжує гнути свою лінію, посилаючись на згадане рішення Київради №59/1269 від 12.02.2004 р. Про це свідчать його письмові заперечення на адмінпозов: мовляв, на той час депутати діяли «в межах повноважень, згідно з чинним законодавством, відповідно до проекту відведення земельної ділянки, який було погоджено у встановленому порядку».

Як стало відомо нашому кореспондентові, представники «Правозахисту Оболоні» двічі довели свою правоту – в Окружному та Апеляційному судах. Проте, коли ця справа потрапила до Вищого адміністративного суду, служителі Феміди відправили її на новий розгляд, тобто «перефутболили» до першої судової інстанції. З огляду на це, оболонським правозахисникам довелося відкрити «другий фронт» – у Київраді вже зареєстровано проект рішення про розірвання договору оренди з ТОВ «Мезокред Холдінг». Найближчим часом цей документ винесуть на розгляд профільної комісії. Останню крапку в цій історії має поставити депутатський корпус.

За словами Ганни Свириденко, для ухвалення позитивного рішення є декілька вагомих аргументів. Насамперед, спірна земельна ділянка уже 12 років не використовується за цільовим призначенням: згідно з договором, забудовник зобов'язаний був завершити будівництво ще 2007 року. Зрештою, Київрада повинна прислухатися до думки оболонців – вони проти знищення зеленої зони на історичному місці, яке згадується ще у давньоруських літописах…

655

Олег Скрипка

20.04.2017

Уявіть газон з дуже непривабливими квітами. Їх періодично закатували в асфальт, а вони...

Ола Мельциг

20.04.2017

Головна сцена Євробачення повністю готова. Це буде перший день, коли всі технології запрацюють...

Олексій Резніков

20.04.2017

Дивлячись на наше місто, таке враження, що скоро реклама буде розміщена на куполах...

Олександр Спасибко

24.04.2017

До 1 травня завершуємо комплекс робіт на центральній частині Поштової площі. Окрім центрального...

Ганна Старостенко

24.04.2017

Ми практично вийшли на фінішну пряму з підготовки міста до «Євробачення». Однією з...

Олександр Вовченко

20.04.2017

У Києві з початку процесу декомунізації, тобто за два роки, перейменовано 166 вулиць,...

Сергій Проскурня

19.04.2017

7 травня о 17:00 розпочнеться грандіозна трансляція церемонії відкриття Євробачення в усіх країнах-учасницях...

Антон Тараненко

19.04.2017

Гіди та екскурсоводи міста! Вже з 24 квітня стартує наш курс підвищення кваліфікації...

Володимир Бондаренко

18.04.2017

Розуміючи величезний попит на міський транспорт у поминальні дні, з 23 до 26...

Геннадій Пліс

18.04.2017

Ми маємо проблему – що далі робити з «Київенерго». Так, у тому числі...

Петро Пантелеєв

19.04.2017

Ми провели переговори з теплопостачальними організаціями та відкоригували графіки відключень гарячої води, оскільки...

Вікторія Муха

19.04.2017

З міського бюджету можуть виділяти кошти на на створення мистецьких продуктів. Така допомога...

Микола Поворозник

19.04.2017

Ми вже маємо результати роботи системи HELSI у Подільському районі, де записалися до...

Дмитро Левченко

18.04.2017

КП «Київпастранс» приділило особливу увагу організації роботи громадського транспорту під час проведення поминальних...

Володимир Прокопів

06.04.2017

Зважаючи на спрощену процедуру реєстрації поштових скриньок на даному домені та враховуючи ситуацію...