EUR: 29.16
USD: 27.42

«Євробачення-2017»: як зробити, аби залишити добрі враження про Київ

15:20
10.10.2016
«Євробачення-2017»: як зробити, аби залишити добрі враження про Київ

Проведення в травні наступного року європейського пісенного конкурсу в Міжнародному виставковому центрі (МВЦ) на Лівому березі столиці вимагає якомога швидше вирішити ключові проблеми району 

«Вечірка» поспілкувалася з представницею громади Лівобережного масиву, або ж Микільської Слобідки, Оленою Медведенко, яка назвала щонайменше п’ять найбільших викликів для міської влади, які ще можна виправити. 

Як дістатися метро 

Нині, аби потрапити до МВЦ із західного виходу, який ближче до майбутнього концертного залу, пасажирам доведеться пройти наскрізь торговельний центр, який збудували просто посеред площі, а далі перейти дві проїжджі частини через нерегульовані пішохідні переходи на розв’язці Броварського проспекту. Шлях з іншого, східного виходу з підземки ще складніший: тут треба перейти три проїжджі частини проспекту, втім, чимало людей просто перебігає дорогу без жодного переходу. 

– Влада начебто планує облаштувати додатковий вихід з метро прямо до МВЦ, але залишається дуже мало часу. Враховуючи реконструкцію дорожнього полотна Броварського проспекту, Лівобережка зараз щодня перетворюється на один суцільний затор, – зазначила «Вечірці» Олена Медведенко. – Потяги метро переповнені, а до МВЦ жодного маршруту громадського транспорту немає – єдину зупинку на Микільсько-Слобідській вулиці закрито через відсутність пасажиропотоку... 

Здолати «озеро» на транспортній розв’язці 

– Якщо природа у травні порадує нас рясним дощиком, то на Євробачення не потрапить взагалі ніхто. Цієї весни нас повністю затоплювало двічі, а зливоприймальна мережа у кварталах Лівобережного масиву і Микільської Слобідки місцями не працює взагалі, – додає Олена Медведенко. – На дорозі біля МВЦ між будинками №№ 2-В та 4-В по вулиці Микільсько-Слобідській щоразу під час дощу стоїть справжнє море на проїжджій частині, а біля Микільського Граду постійно провалюється асфальт - навіть зараз можна бачити на дорожньому полотні провалля, яке поглиблюється. 

Втім, маломобільні категорії потенційних глядачів, що вирішать скористатися громадським транспортом, не потраплять на концерт і без дощу: виходи з метро для них не пристосовані, усі бордюри по 20–30 сантиметрів заввишки, а пандуси облаштовані під великим кутом. 

Знайти місце для парковки 

Микільська Слобідка переважно дуже спокійний район, адже він тупиковий, тут зовсім немає транзитного транспорту. Але приблизно щомісяця у МВЦ проходить якась велика виставка – і тоді район перетворюється на суцільну парковку, коли всі газони й навіть роздільна смуга запарковані відвідувачами. Поліція штрафує порушників, але це не надто допомагає. 

На території МВЦ немає багаторівневого паркінгу, а якщо його парковка буде зайнята автобусами представників країн-учасниць та машинами високих гостей, то глядачам доведеться залишати свої авто у дворах, які не захищені від такого варіанту. Вихід – швидке будівництво багатоповерхового паркінгу. 

Щоб не помітили довгобуди 

Ще за часів СРСР на Лівобережжі планували збудувати громадський центр з низкою адміністративних споруд – однак з того проекту звели лише Лівобережний поштамт та величезний офісний центр, що так і не встигли запустити. Нині на території будівлі-примари, власником якої є НАК «Нафтогаз», розміщені якісь ангари. 

– На загальних зборах мікрорайону мешканцям було сказано, що власники будівлі мають бажання передати її на час Євробачення під арт-об’єкт і навіть продати у разі подовження оренди - земля за парканом є комунальною власністю, – зауважує Олена Медведенко. – Також звучали пропозиції знести будівлю і нарешті облаштувати справжню Лівобережну площу, яку так і не створили з 70-х років, або перехоплюючий паркінг. 

Ще один довгобуд – зупинене будівництво житлового комплексу біля патріаршого собору на вулиці Микільсько-Слобідській. Земельна ділянка тут резерувалася під парк, у 2003–2005 роках продана, але 2010 року включена до історичної пам’ятки «Історичний ландшафт Київських гір і долини річки Дніпро». Сьогодні ж Ощадбанк відібрав у власника земельну ділянку через неповернення більш як 200 млн. гривень, відтак дозвіл на будівництво був анульований. 

Мешканці виступають переважно за створення тут спортивно-рекреаційного парку, хоча й припускають можливість громадської забудови навпроти МВЦ, де зараз стоять дві недобудовані «коробки». Втім, це довга заплутана історія, а поки ж, за словами Олени Медведенко, скоріше за все, недобудови, можливо, просто завісять рекламними банерами і законсервують конфлікт… 

Вберегтися від стоків у Дніпро 

Однією з найболючіших проблем берега Микільської Слобідки є стоки, що постійно скидаються у Дніпро в районі Русанівських садів з труби «Київводоканалу». Берег, що планує приймати Євробачення і який обіцяють перетворити на казку, не можна використовувати для купання – навіть на супутникових знімках видно бурі плями витоків. 

– Не дай Боже, за теплої травневої погоди іноземці полізуть у Дніпро, – каже Олена Медведенко. – На очисні споруди, передбачені Генпланом-2020, досі не розроблено проектну документацію, а відкритого колектора «Київводоканалу» в провулку Садовому, 2 взагалі немає на картах, хоча саме з нього цілодобово у третю за величиною річку Європи скидають буру рідину з жахливим хімічним запахом… 

Місцеві мешканці сподіваються, що проведення Євробачення на березі Дніпра змусить звернути увагу міської адміністрації на екологічні та інші проблеми мікрорайону і шукати інвесторів для їх усунення. Адже зелений коридор Дніпра посеред мегаполіса – найбільша окраса Києва. 

ВІД РЕДАКЦІЇ:

Ми впевненні - у міської влади достатньо ресурсів, аби підготувати і провести Євробачення на найвищому рівні. Сподіваємося, що будуть враховані й побажання, зауваження та пропозиції громадських активістів, мешканців Києва, котрі щиро переживають не тільки за успішне його проведення, а й за те, як виглядатиме місто, чим запам’ятається воно його гостям і учасникам міжнародного співочого конкурсу. Тому «Вечірка» бере під контроль підготовку об’єктів та інфраструктури столиці, пов’язаних з проведенням Євробачення, і регулярно інформуватиме про це своїх читачів.

Нагадаємо, міський очільник Віталій Кличко розповів, чим Євробачення корисне Києву.

369
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.