ss

Як зробити ремонт у занедбаному ЖЕКом будинку?

12:10
03.12.2017
Як зробити ремонт у занедбаному ЖЕКом будинку?

У столиці  по усіх районах проведено кампанію з популяризації механізмів співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва. Міська влада пропонує киянам скористатися вигідним механізмом, який передбачає, що співвласники сплачують лише 30% вартості робіт, а 70% сплачується з бюджету м. Києва.  Киъврадою затверджено механізм спільного з мешканцями будинків комунальних ЖЕД фінансування будь-яких робіт з капітального ремонту та заходів з енергоефективності у багатоквартирних будинках. Як мешканцям звичайного будинку, тієї  ж «хрущівки»  взяти участь у ремонтах?

-Програма «70 на 30», розрахована тепер на всіх мешканців багатоквартирних будинків міста, а не лише членів ОСББ і ЖБК, що була затверджена рішенням Київради №780/1784 від 22.12.2016, – каже консультант «Вечірки», начальник управління розвитку житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства КМДА Віра Радченко.

-Законом  передбачено, що рішення про капітальні ремонти приймають на загальних зборах власники квартир та нежитлових приміщень, - пояснює Віра Радченко. - Причому за капітальний ремонт повинні проголосувати власники понад 50 відсотків площ, якщо це об'єднання власників багатоквартирного будинку (ОСББ), і 75 відсотків - в будинку, де ОСББ не створено.

Ремонти  можна робити будь-які : від заміни покрівлі і комунікацій до зміцнення фундаменту.

Мешканці вибирають будь-який вид робіт, але  обстеження стану споруди все одно  проводять фахівці. Вони зроблять офіційний  висновок, що потрібно для збереження споруди робити в першу чергу, навіть якщо ви вирішили просто пофарбувати під’їзд.  Мешканцям доведеться вибрати, що робити – фарбувати, чи виконувати ремонт фундаментів. КМДА розробила інструкцію для мешканців міста про те, що треба робити, аби взяти участь спільно з містом у капітальному ремонті свого будинку. Ось вона.

Оберіть вид робіт

Створіть ініціативну групу з ваших сусідів-власників житла (або приміщень) з трьох осіб. Складіть протокол про її формуванні (у вільній формі, з підписами, ніде реєструвати не потрібно). Ця група обирає напрямок – вид робіт, необхідних, на їх думку, в будинку і заповнює форму (додаток №1 до рішення Київради №780/1784). Після цього необхідно звернутися в комунальне підприємство «Київжитлоспецексплуатація».

Ремонтувати можна і окремий під’їзд

Закон №417 (ст. 10, абзац 12) дозволяє не залучати всіх сусідів по будинку, якщо є необхідність зробити ремонт спільного майна тільки одного під'їзду або секції будинку. Мешканці під'їзду збираються і приймають рішення щодо ремонту спільного майна. За це повинні проголосувати власники, площа нерухомості яких становить більш як 75 відсотків загальної площі в парадному, секції.

Після того як «Київжитлоспецексплуатація» отримає ваше звернення, до вас протягом 10 днів прийде комісія і складе дефектний акт. Вона також визначить орієнтовну вартість робіт і проінформує про це вас (ініціативну групу).

Підтвердіть свої наміри ремонтувати будинок

Вам потрібно підтвердити свої наміри. Подивившись попередній кошторис, визначаєтеся, згодні зібрати 30 відсотків від суми кошторису, складеної після обстеження будинку фахівцями «Київжитлоспецексплуатації» або хочете вибрати інший вид робіт. Потім звертаєтесь до цього підприємства повторно, і знову заповнюєте додаток №1 до рішення Київради. У разі, якщо ви остаточно визначилися з видом робіт та згодні зібрати свою частину грошей, ваша ініціативна група повинна скликати загальні збори мешканців усього будинку, щоб вирішити чи брати участь у програмі спільного з містом фінансування ремонту. На зборах ви обов'язково повинні вибрати уповноваженого представника від будинки для реалізації програми.

Як правильно провести збори у будинку: розміщуйте оголошення на під’їздах

Ініціативна група повинна заздалегідь скласти список всіх співвласників кожного приміщення, сповістити кожного і обов'язково під розпис з допомогою рекомендованого листа з поштовим повідомленням. А також розмістити оголошення в загальнодоступних і добре видних місцях (при вході в кожен під'їзд), в ліфтах. Протягом 10 днів перед загальними офіційними зборами потрібно провести зустрічі з мешканцями, хоча б чотири рази. Потрібно проінформувати мешканців про умови участі в програмі, переконати людей, що ремонт необхідний, відповісти на виникаючі питання. Потім, перед зборами потрібно підготувати проект протоколу зборів з обов'язковими трьома питаннями: підтвердження обраних видів ремонтних робіт у будинку, підтвердження суми спільного фінансування (частини, яку заплатять мешканці), спосіб розподілу частин співфінансування, спосіб накопичення коштів мешканцями.

Накопичувати кошти на ремонт можна будь який час

Наприклад, ваші сусіди вирішать накопичувати протягом півроку кошти на ремонт, здаючи по 50-100 гривень з квартири на місяць, або одноразово внести на ремонт по 600 гривень – тобто, можуть бути будь-які варіанти накопичення, їх виберуть ваші сусіди таким чином, щоб це було не обтяжливо, але і щоб за цей час стан будинку не погіршився.

Потім, на загальних зборах мешканці приймають остаточне рішення і фіксують це у протоколі, який уповноважена особа, обрана на загальних зборах будинку, передає КП «Київжитлоспецексплуатація», а також від імені всіх мешканців підписує договір на виконання всіх робіт.

Рішення мешканців мають бути легітимними

Важливо пам'ятати, що за остаточне рішення повинні проголосувати не менше 75 відсотків власників житлових і нежитлових приміщень вашого будинку. Тоді рішення буде легітимним. Якщо деякі власники були відсутні на зборах, потрібно буде, щоб вони проголосували  всі питання письмово, не пізніше  ніж за 15 днів. Для цього необхідно створити опитувальні листи, де на кожне з питань, що обговорювалися на загальних зборах, люди повинні відповісти «за», «проти», «утримався» і особисто розписатися. Опитувальні листи додаються до протоколу зборів як його невід'ємна частина. Потім одна копія протоколу зборів передається в «Київжитлоспецексплуатацію» уповноваженою від вашого будинку особою.

Хто визначає вартість робіт?

КП «Київжитлоспецексплуатація» зобов'язана визначити остаточну вартість робіт, забезпечити розробку проектно-кошторисної документації, визначити підрядника робіт, вести реєстр проектів по кожному будинку, контролювати накопичення коштів, інформувати Департамент житлово -комунальної інфраструктури про те, що вже зібрано 80 відсотків необхідних коштів співфінансування для реалізації проекту, і реалізує власне сам проект. Коли всі ремонтні роботи у вашому будинку виконані, уповноважена будинком особа підписує акт про їх виконання.

 

1004

Ганна Старостенко

15.12.2017

Прийняли до розгляду проект бюджету Києва-2018: освіта спільно з охороною здоров'я та соцзахистом...

Володимир Бондаренко

15.12.2017

Київрада підтримала проект рішення про надання фінансової підтримки у розмірі 80,4 млн. грн....

Віталій Кличко

14.12.2017

Цього року ми зробили немало з того, що обіцяли. І Київ – з...

Олександр Спасибко

14.12.2017

У столиці розпочали підготовку до будівництва дитячого садочка на бульварі Вацлава Гавела, 81-А...

Петро Пантелеєв

15.12.2017

Київ бере на себе завдання закриття та забезпечення рекультиваційного утримання полігону № 5....

Віктор Черній

14.12.2017

Уже у перший день роботи нового ваговимірювального на Великій Кільцевій дорозі співробітниками Укртрансбезпеки...

Микола Поворозник

13.12.2017

Київ став першим містом в Україні, яке розпочало успішно та комплексно впроваджувати «розумні»...

Сергій Симонов

13.12.2017

Києву - пішохідну Бессарабку! Сьогодні на транспортній комісії в КМДА презентував пропозиції реконструкції...

Геннадій Пліс

08.12.2017

Великий здобуток для великого міста: інтереси Києва максимально враховані у головному фінансовому документі...

Юрій Назаров

08.12.2017

Kyiv Smart City оголошує набір до акселератора міських проектів. І якщо у вас...

Петро Порошенко

06.12.2017

Наші Збройні Сили – воїни миру, які встали на шляху російських військ, захистили...

Андрій Странніков

06.12.2017

Я переконаний, що створення комунального міського Центру нефрології та діалізу дозволить вирішити безліч...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Володимир Прокопів

04.12.2017

Наша взаємодія, яку ми офіційно закріпили у меморандумі, стане запорукою покращення загальної ситуації...

Марина Хонда

04.12.2017

Сьогодні демократія участі – це ключовий елемент доброго урядування та успішного розвитку міста....

Юрій Крикунов

04.12.2017

Прогресивне людство щороку 3 грудня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, засвідчуючи цим,...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Петро Порошенко

25.11.2017

Не визнавати Голодомор так само аморально, як і заперечувати Голокост.  Думаю, настав час...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

23.11.2017

Сьогодні відбувається конкурсний відбір на посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, який...

Що важливого відбулося в комунальній сфері столиці, які дії і рішення вплинуть на якість життя кожного киянина? Пропонуємо згадати рік, що минає. 1.Владою міста було прийнято стратегічне рішення про завершення угоди з ПАТ Київенерго і розпочато процес інвентаризації майна громади, яким користувалася компанія. Це майже 90 тисяч об’єктів рухомого і нерухомого майна. 2.Почався процес передачі об&...