EUR: 29.16
USD: 27.42

Як покращити своє місто за допомогою бюджету участі [фото]

23:10
02.12.2016

Сьогодні ввечері у будівлі Kiev Smart City Hub відбулося обговорення результатів колективної двомісячної роботи київської міської влади та громадянських активістів у сфері так званого бюджету участі. 

Як і раніше, усі залучені сторони наголосили на тому, що бюджет участі є одним з найважливіших інструментів розвитку демократії, який дозволяє залучити звичайних громадян, на зразок нас з вами,  до розподілу коштів міського бюджету. 

Один із ініціаторів проекту Сергій Лобойко розповів про те, як усе починалося 

— Нас офіційно підтримала Київська міська рада і КМДА теж долучилося. 26 жовтня була офіційна конференція в Укрінформі, на якій перший заступник голови  КМДА Геннадій Пліс оприлюднив позицію, що розроблене перезавантаження механізму передачі під громадський контроль громадського бюджету в місті Києві і впровадження нової принципової моделі  поведінки виконавчих органів влади.

Проще кажучи, з тих пір місцева влада мала виконувати щодо бюджету участі  лише сервісну (cлужбову)  функцію. 

 

Чого досяг бюджет участі ? 

— Самі люди без чиновників піднімають рішення на що повинні бути витрачені наші спільні кошти . Зараз все в наших руках . Це відкрита робота. Давно я не бачив такого в своїй практиці. Громадський бюджет стає все більш і більш громадським. На цей момент ми маємо більше 300 авторів проектів. Кількість проектів почала зростати буквально щогодини. Це позитивна тенденція, —  зазначив Сергій Лобойко.

— Був цілий ряд конструктивних ідей, більшість з яких ми намагалися врахувати,  додав  керуючий справами секретаріату КМДА Ігор Хацевич.

А далі все буде відбуватися за такою схемою:

1. 6 грудня закінчується перша подача перших проектів по бюджету участі; 
2. 7 -16 грудня подані проекти пройдуть експертизу; 
3. 17- 26  грудня голосування за проекти;  
4. 27-28 грудня – оприлюднення проектів переможців. 

 

Як долучитися до бюджету участі ?

Досить високою є вірогідність того, що навряд чи ви встигнете оформити та подати проект до 6 грудня цього року.  Однак ,якщо у вас  є бажання, то ви можете запропонувати щось цілком путнє. 

Для цього потрібно здійснити лише кілька кроків :

Крок 1: Розроблення та подання проекту

Авторами проекту можуть бути усі дієздатні громадяни України  та іноземці/ особи без громадянства ,які проживають і місті Києві або мають довідку про роботу або навчання у столиці України

У проекті нового положення бюджету участі правом подання також будуть володіти ОСББ та благодійні організації.

Примітка: пам’ятайте, що ваш проект не має протирічити нормам законодавства та має вкладатися у міський бюджет (якщо проект загальноміський, то на його реалізацію має бути виділено не більше 1 млн. грн.) 

Після оформлення, проект подається до РДА разом з підписами підтримки (20 підписів) .  Однак враховуючи високий рівень «заінтернованості»  киян,  у новому положенні щодо бюджету участі для подачі проектів планується впровадити так звану  е- систему , яка значно спростить процес подання вашої ініціативи. 

Крок 2: Допуск проекту до експертизи 

Після зазначених дій,  проект направляється на експертизу, де він має пройти "перевірку на притомність" у модератора та комісій РДА. 

Крок 3 : Оприлюднення в електронній системі

Крок 4: Голосування 

Після розміщення проекту, той має отримати відповідну  підтримку шляхом голосування. Свою ініціативу ви можете легко розрекламувати за допомогою соц. мереж, блогів та ін. сайтів.

Загалом, за нинішнім положенням, передбачено дві процедури голосування –електронна ( на основі сканів паспортів та паперова (бюлетені).  Після завершення терміну голосування, система автоматично визначить переможців.

У майбутньому дану процедуру буде спрощено ще більше : для голосування достатньо буде скористатися Карткою Киянина / Bank-ID/ID-паспортом/EЦП. Після того як проект буде проголосовано, той помандрує  далі.

До речі, здається ми щось забули ? Точно ! Кількість голосів. Як це не дивно, але у нинішньому положенні їхня мінімальна кількість не передбачена зовсім. З наступного року, так звані малі проекти мають отримати 300 голосів, а великі – 1000 (саме на ці групи їх і поділять у новому нормативно-правовому акті).

Крок 5 : Передача проектів відповідальним структурним підрозділам районних державних адміністрацій. 

 

 

261
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Як столична влада допоможе киянам зекономити на опаленні
Вчора керівником апарату КМДА Володимиром Бондаренко було оголошено про початок конкурсу з реалізації заходів енергозбереження у житлових будинках ОСББ та кооперативів. — Цей конкурс починається з 20 січня та буде тривати по 28 лютого. Є ряд номінацій: встановлення будинкових приладів обліку, освітлювальні прилади...