ss

Як підготувати і подати проект на громадський бюджет: інструкція

15:40
07.07.2017
Як підготувати і подати проект на громадський бюджет: інструкція

Залишилося обмаль часу, щоб встигнути подати свій проект на ГБ-2 (до 15 липня) Разом з авторкою проекту-переможця ГБ-1 Ольгою Бернасовською «Вечірка» розбиралася, на що звернути увагу при заповненні картки проекту.

Подати проект можна в електронному чи паперовому вигляді (радимо ознайомитись з Положенням Київради про громадський бюджет)

Щоб подати його в електронному вигляді, потрібно створити особистий кабінет на сайті «Громадський проект». Для цього потрібно мати "Картку киянина" або бути клієнтом банку, що підтримує верифікацію через BankID. 
Спочатку натискаємо «Подати проект», далі «Вхід або реєстрація». Входимо в систему через BankID (для клієнтів ПриватБанку, банку ПІВДЕННИЙ, А-банку, КОНКОРД банку та власників ЕЦП, для клієнтів Ощадбанку).  Після верифікації за допомогою системи BankID (на телефон прийде смс з кодом), заповнюємо поля в особистому кабінеті (місце проживання, місце реєстрації та ін.). Для власників Картки киянина потрібно зареєструватися на сайті та ввести свій логін і пароль. Подання проекту можливе лише з ПК чи ноутбуку.

Радимо ознайомитися з Керівництвом користувача системи «Громадський проект»,  де детально прописані деталі щодо реєстрації, авторизації, роботи з документами та проектами тощо.

Щоб подати проект в паперовому вигляді, необхідно завантажити бланк на сайті «Громадський проект». Після заповнення картки, її необхідно принести до пункту супроводу громадського бюджету (адреси, телефони, розклад роботи). Такою можливістю можуть скористатися люди, які живуть та працюють у Києві, але не мають київської прописки.
 
УВАГА!  Прописувати проект варто заздалегідь. Заповнюючи поля в електронній формі чи на паперовому бланку, користуйтеся вже підготовленими тезами, бюджетом проекту, фото- та відеоматеріалами.

 

Назва проекту (6-8 слів, не більше 100 символів). Має бути максимально чіткою, зрозумілою, конкретною, ємною, відображати суть проекту. Містити ключові слова (дуб Шевченка, освітлення парку і т.д.).
Опис проекту (2-4 речення, 400 символів). Розкрити суть свого проекту і його ключову відмінність.  На сайті відображається згори, одразу після назви проекту. З опису має бути зрозуміло, де планується об'єкт, чому він там потрібен, що він включатиме та  чому цей проект більш конкурентний, ніж аналогічні
Категорія. Обрати одну з запропонованих категорій або «Інше»
Район. Указати, чи цей проект реалізовуватиметься в конкретному районі чи є загальноміським, написати адресу об’єкту. 
Тип проекту за розміром бюджету.  Проекти поділяються на малі (до 400 тис. грн..) і великі (до 2 млн. грн.), для яких буде окреме рейтингове голосування. Якщо ваш проект коштує 450 тис, то краще зробити його до 400 тисяч, бо йому буде важко змагатися з великими проектами.
Розрахунок бюджету.  В окремому файлі (найкраще в таблиці Excel) підготувати бюджет (кошторис) проекту з урахуванням усіх статей витрат (найменування матеріалів, товарів, робіт, послуг, кількість одиниць, вартість).  Статтями витрат можуть бути не тільки матеріали, але і роботи пов’язані з доставкою, зборкою, попередньою підготовкою, обмірами. Вкажіть, чи необхідна розробка технічної документації, вишукувальні роботи.. Обов’язково варто врахувати проектні роботи (якщо потрібні), а також закласти непередбачувані витрати (до 20% від загальної вартості робіт). 
Очікуваний термін реалізації проекту. Пам’ятайте, що проект має бути реалізований максимально за рік. Або навіть раніше, якщо є певна дата його проведення (наприклад, фестиваль).
Ілюстративні матеріали (фото, креслення, схеми). Ви можете додати до проектної заявки файли, що пояснюють вашу ідею. Це може бути зображення карти з нанесеною на неї  ділянкою, де планується розміщення, схема, креслення створюваного об'єкта, фірмовий стиль проекту, презентація, опис схожих рішень, фото аналогів.  Покажіть, як виглядає сьогодні об’єкт, на якому реалізовуватиметься проект, та як це може бути втілено, наведіть приклади з інших міст та країн.
Фейсбук-група проекту. Одразу потрібно зробити групу вашого проекту в Фейсбуці. Усі охочі зможуть до неї приєднатися (справа на сайті буде розміщення посилання на неї). Варто залучити до команди максимальну кількість людей, які потім будуть вас підтримувати.
Відеофайли. Є можливість розмістити тематичне відео,що стосується вашого проекту (для цього його потрібно завантажити на youtube чи vimeo)
Адреса і назва закладу, житловий масив чи мікрорайон, в якому реалізовуватиметься проект 
Проблема. Опишіть передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту, чому потрібен цей проект
Мета проекту. Чого хочете досягти. 
Пропоноване рішення. Розкажіть тут більш докладно, як саме пропонуєте вирішити проблему. Чому вважаєте, що саме таке рішення найбільш оптимально за співвідношенням "витрати - терміни - результат".
Для кого цей проект. Опишіть основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації проекту (школярі, пенсіонери, громада району тощо)
План заходів. Пропишіть послідовність дій з реалізації проекту
Ключові показники оцінки результату проекту (економічні,екологічні та інші – наприклад, популяризація здорового способу життя, економія коштів та ін.).
Співфінансування (співучасть). Вкажіть, якщо у реалізації проекту візьмуть участь благодійний фонд, спонсори, громадські організації.
Ризики і перешкоди в реалізації проекту. Напишіть, чому може бути складно реалізувати проект, наприклад, з технічної точки зору
Приклади (кейси) схожих рішень. Вкажіть, де були реалізовані подібні проекти
Співавтори проекту (якщо є)
 
На будь-якому етапі заповнення картки проекту Ви можете його зберегти кнопкою “Зберегти чернетку”. Пізніше перейти у вкладку “Чернетки” у Кабінеті Користувача, знайти необхідний проект, натиснути кнопку “Продовжити подання” і внести всі необхідні дані. Коли Ви натиснули кнопку “Подати”, проект подається до системи і одразу потрапляє на модерацію.
З дати публікації проекту на сайті за 30 днів (згідно рішення Київради від 6 липня, раніше було 20 днів) потрібно набрати необхідну кількість електронних підписів (50 для малих проектів та 200 для великих). Після чого автор має змогу внести свої правки в проект. А далі він відправляється на експертизу.

УВАГА!  В Кабінеті Користувача автору корисно розмістити посилання на свій профіль у Фейсбуці та свою фотографію, щоб охочі могли знайти його в соціальній мережі і познайомитися. Потрібно одразу розпочинати інформаційну кампанію по проекту.


КОРИСНЕ
 
На сайті «Громадський проект»  можна не лише подавати чи переглядати проекти. Там розміщено й багато іншої інформації, що стане в нагоді авторам та їх командам. Зверніть увагу на розділи, що розміщені вгорі сторінки сайту.

Розділ «ПРО ПРОЕКТ»
- Загальна інформація: що таке бюджет участі (громадський бюджет), як він відбувається, які проекти можуть бути подані, як реалізувати свою ідею, де ще діють такі програми
- Правила участі (правила голосування)
- Статистика: скільки подано проектів, як вони розподіляються за категоріями, скільки зареєстровано авторів та ін.

Розділ «ДОПОМОГА»
- Нормативно-правова база: Рішення КМР від 22.12 2016 №787/1791 "Про затвердження Положення про громадський бюджет міста Києва", параметри громадського бюджету-2018
- Бланки для завантаження (у разі подачі проекту в паперовому вигляді)
- Інструкції: по формуванню проектної заяви автором, з реєстрації електронного кабінету в системі ПриватБанку, інструкція користувача системи «Громадський проект»
- Довідкова інформація: орієнтовні ціни робіт

Розділ «КОНТАКТИ» 
- Адреси, телефони та розклад роботи районних пунктів супроводу
- посилання на групу Клубу активістів Громадського бюджету  у Фейсбуці «Громадський бюджет Києва: СПІЛЬНО»
- посилання на фейсбук-сторінку «Громадський проект», де обіцяють надати технічну підтримку
- можливість залишити відгук

В розділі «КИЇВ 2017» можна переглянути архів минулорічних проектів. Якщо у вас схожі теми, подивитися, як їх оформлювали автори ГБ-1.
 
 Громадський бюджет-2: етапи

1. Подання проектів (до 15 липня)
Автор залишає проектну заявку в електронному вигляді або у пунктах супроводу громадського бюджету
2. Розгляд ідей (до 29 вересня)
Проведення публічного обговорення, ескпертиза та доопрацювання проектів, ознайомлення з проектами, прийнятими до голосування
3. Електронне голосування (до 30 жовтня)
Жителi мiста голосують самостійно або у пунктах супроводу при РДА.  Автори рекламують та просувають свої проекти, щоб зібрати найбiльшу кiлькiсть голосiв. Для перемоги потрібно буде отримати щонайменше 400 (для малого проекту) або 1000 (для великого) голосів. Кожени киянин зможе проголосувати за п'ять проектів.
4. Визначення переможців та відповідальних за їх реалізацію (до 9 листопада)
Переможцями будуть проекти, що набрали найбільшу кількість голосів, і загальна сума коштів на їх реалізацію не перевищує 20 млн грн (для малих проектів) і 80 млн грн (для великих проектів). 
5. Реалізація проектів (2018 рік)
Відповідальні розпорядники бюджетних коштів протягом року втiлюють ідеї, що перемогли. За цим процесом можна стежити онлайн. День за днем мiсто змiнюється на краще завдяки тобi.

Служба підтримки користувачів системи Громадський проект наразі запрацювала у повному складі. Ви можете ставити питання щодо роботи системи Громадський проект (технічні), долі конкретних проектів, термінів, а також отримати інформацію по бюджету участі, що не стосується технічних питань.

До служби підтримки, що організував КНДУ "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста", можна звертатися за тел. (044) 587-78-67 та електронною поштою gbkyivcity@gmail.com з понеділка по пятницю з 9.00 до 18.00 

У разі проблемних питань з проектами чи пунктами супроводу при РДА, телефонуйте також до Департаменту фінансів КМДА за тел. (044) 202-73-56.

Крім того, служба підтримки підготувала відповіді на найпоширеніші технічні питання щодо подання проекту і голосування. 

ГБ проходить за підтримки Центру розвитку інновацій НаУКМА. З пропозиціями по вдосконаленню механізму ГБ пишіть на cid@ukma.edu.ua або в особисті повідомлення в Фейсбуці Сергію Лобойко

Нагадаємо, Громадський бюджет-2: подано більше 100 проектів.

До слова, "Вечірка" теж активно сприяє висвітленню проектів, які реалізуються в рамках ГБ-1, і готова розповідати про проекти, як претендують на фінансування в рамках ГБ-2. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!

 

 

2862

Юрій Назаров

22.11.2017

У процесі перетворення Києва на розумне місто – Київрада ухвалила концепцію “Kyiv Smart...

Петро Порошенко

21.11.2017

Я вирушаю на саміт Східного партнерства, щоб визначити нові проміжні цілі та рубежі...

Віталій Кличко

21.11.2017

Сьогодні ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Рівно чотири року тому у цей...

Володимир В'ятрович

20.11.2017

Голодомор залишається історичною темою, що демонструє найбільший консенсус українців в оцінці минулого. 77%...

Ганна Старостенко

21.11.2017

Київ має бути прикладом у реформуванні освіти, тому ця галузь вже 4 роки...

Володимир Прокопів

21.11.2017

21 листопада 2013 року Україна почала писати нову сторінку своєї історії. Я думаю,...

Микола Поворозник

20.11.2017

- Серед школярів зареєстровано зростання захворюваності на грип на 4,8%, 4049 випадків, що...

Сергій Симонов

20.11.2017

Оригінальна новорічна ілюмінація – візитівка Києва. Як і всі європейські міста, Київ готується...

Уляна Супрун

20.11.2017

- Сьогодні Всесвітній день дитини. Для того, щоби наші діти були щасливими, здоровими,...

Андрій Странніков

20.11.2017

І знову про Громадський бюджет. Сьогодні разом з Serhiy Loboyko та Владимир Басовский...

Олександр Спасибко

16.11.2017

На вулиці Бахмацькій, 35 у Святошинському районі Києва збудують дошкільний навчальний заклад. Новий...

Петро Пантелеєв

15.11.2017

Структурна реорганізація ПАТ «Київенерго» не вплине на процес повернення в управління містом об’єктів...

Юрій Крикунов

15.11.2017

Спостерігається позитивна динаміка у підвищенні рівня заробітної плати на столичних підприємствах. Про це...

Анна Свириденко

15.11.2017

... Ми зробили ще маленький крок до комплексного відновлення «Братислави» та перетворення її...

Андрій Странніков

14.11.2017

Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам складає 41 мільйон гривень.  На здійснення...

Валентина Гінзбург

14.11.2017

Фахівці запевняють, що до 80% випадків сліпоти піддаються корекції і лікуванню. При вчасному...

Вадим Васильчук

13.11.2017

#Фестиваль_Гайдамака Кінокурс триває;) Учасники у захваті від секретів від сучасного режисера; А хто...

Геннадій Пліс

07.11.2017

Окрім оптимізації транспортної мережі, затори у Сингапурі вдалося мінімізувати наступними кроками:
1)...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

01.11.2017

Вітаємо ЄС з 24-річчям! Цього дня 1993 року набрала чинності Маастрихтська угода –...

Тетяна Меліхова

23.10.2017

Крадуть ліфтове обладнання. По всьому місту і по кілька разів в одному будинку.

...
В Києві протягом 2016 - 2017 років припинено діяльність понад дві тисячі незаконних гральних закладів. Як заявив депутат Київради Олександр Пабат, в Києві треба нарешті вирішити проблему з гральним бізнесом. Таке питання він буде виносити на сесію міськради. Але, схоже на те, що це питання вирішити буде дуже складно. Про це депутат написав на своїй сторінці у Фейсбук : «Сесія покаже. А поки бюджетну комісію Киї...