ss

Як бюджет участі допоміг дарничанам з особливими потребами

09:15
15.12.2017
Як бюджет участі допоміг дарничанам з особливими потребами

Бюджет участі – процес, який надає можливість кожному мешканцю столиці брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та голосування за них.

Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні та спостерігати за тим, як його проект реалізують.  

У рамках проекту «Соціальна послуга «Фізична реабілітація» для Центру соціально-психологічної реабілітації  дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району (ЦСПР ДМФО) придбано кімнату сенсорно-інтегративної терапії. Місту вона коштувала 440 тис. грн. Адміністрація Центру реабілітації не збирається зупинятись на досягнутому та має великі плани на майбутнє.

- Діти, які мають  інвалідність, потребують постійних занять. Такі діти відвідують школи, в яких потрібно створити необхідні для них умови. Для послідовності процесу реабілітації, за ініціативою ГО «Маленький принц», з яким співпрацює Центр реабілітації, подали громадський проект, у рамках якого планується облаштувати кімнату сенсорно-інтегративної терапії у школі № 266. Такий самий проект передбачаємо розробити й для дитячого садочка. Плануємо зробити наш Центр реабілітації надавачем більш широкого спектра послуг, відкрити на його базі дві групи дитячого садочка та клас, який зможуть відвідувати діти з важкими формами інвалідності, – розповідає про плани на майбутнє Людмила Новік, директор ЦСПР ДМФО.

Центр соціально-психологічної реабілітації  дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району працює вже більше 10 років. На обліку в Центрі є люди з різними нозологіями, що звертаються за допомогою. Заняття у кімнаті сенсорно-інтегративної терапії особливо важливі для дітей з розладами аутичного спектру. Така кімната допоможе гармонізувати психофізіологічний стан, розвине статичну і динамічну координацію, загальну і дрібну моторику, підвищить рівень концентрації уваги,працездатність, забезпечить формування самоконтролю і саморегуляції.

Кімната сенсорно-інтегративної терапії складається з багатьох блоків. Суть занять – створювати дітям певні перепони, які вони мають долати. Діти займаються у цій кімнаті в групах до 8 осіб двічі на тиждень протягом 2 годин. Заняття обов’язково проводяться в присутності батьків.

- Ми вчимо їх вправам, які вони можуть використовувати з дітьми вдома. У кімнаті є спеціальні картинки, на яких зображено, що можна робити та чого не можна робити дітям. Так, діти з аутизмом через свою особливість можуть не чути, що їм розповідають, але розуміють картинки. Також під час занять використовуються елементи логопедії, які проводимо разом з логопедом Анною Бірюковою. Заняття в такій кімнаті покращують пам’ять, розвивають координацію, допомагають розвити мовлення, – зазначає Олексій Смолянніков, вчитель-реабілітолог Центру реабілітації.

Нещодавно у Центрі соціально-психологічної реабілітації  дітей та молоді з функціональними обмеженнями Дарницького району з’явився тренажерний зал. За словами психолога Центру реабілітації Юрія Івановича Кравченко, заняття на тренажерах розвивають волю, покращують настрій та комунікативні навички клієнтів, мотивують до діяльності, вчать працювати у команді.

Результат занять на тренажерах побачила і Тетяна Дубровенко мама 19-річного Дмитра, відвідувача Центру. Жінка розповіла, що її син має ДЦП (дитячий церебральний параліч) та часто скаржиться на болі у м’язах, спині. Після занять на тренажерах спина хлопця почала менше боліти. Важливим є і те, що у хлопця з’явились друзі та коло спілкування.

Варто зазначити,що бюджет участі діє не лише у Києві, а і в інших містах України, залучаючи громадян України до вирішення спільних питань.

Нагадаємо, Соціально відповідальний бізнес працевлаштовує інвалідів: у виграші всі.

157

Вадим Васильчук

17.01.2018

В День Соборності ми символічно об'єднаємо лівий та правий береги Дніпра #Живим_Ланцюгом_Соборності.
...

Петро Пантелеєв

17.01.2018

Увага! У Києві прогнозують сильний #снігопад, тому в ніч з 17 на 18...

Віталій Кличко

17.01.2018

Вся спецтехніка працює на вулицях. Нам потрібно швидко прибирати місто і зробити все,...

Володимир Прокопів

16.01.2018

1 лютого завершується подання заявок на участь у конкурсі з формування Громадської бюджетної...

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Уляна Супрун

15.01.2018

Усі резонансні теми у нашому світі завжди супроводжуються двома позиціями: є наука, доказовість,...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Валентина Гінзбург

11.01.2018

Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Андрій Странніков

21.12.2017

Найбільше коштів наступного року міська влада планує спрямувати на освіту киян. Дану галузь...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Із 16 до 21 січня в столиці будуть проведені сезонні ярмарки, на яких передбачено продаж сільськогосподарської продукції за всіма групами товарів. Про це повідомляють у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва. Ярмарки відбудуться за сприяння Київської міської та районних у місті Києві державних адміністрацій, враховуючи звернення мешканців столиці, з метою більш повного ...