ss

Воїн АТО налагоджує дружбу між дітьми Києва і Сходу

15:55
10.03.2017
Воїн АТО налагоджує дружбу між дітьми Києва і Сходу

Під час першого Майдану він отримав диплом інженера політеху і влаштувався на роботу в престижному столичному інституті «Укрнафтохімпроект». Коли почалися трагічні події другого Майдану, а потім анексія Криму і збройне протистояння на Донбасі, відчув певний внутрішній конфлікт інтересів - написав заяву і звільнився… 

В умовах непростої ситуації в Україні, подій на Майдані, заприятелював з хлопцями та дівчатами однієї політичної сили. «Коктейлі Молотова» під час протистояння з «Беркутом» не кидав та чим міг допомагав. Навіть виносив поранених у дні розстрілів снайперами на вулиці Інститутській. 

Коли розпочалася передвиборча компанія до Київради йому пропонували балотуватися у депутати. Та коли у квітні 2014-го розпочалася гаряча фаза протистояння на сході України й перша хвиля мобілізації, зійшов з дистанції передвиборчих перегонів. Зрозумів, його місце серед тих, хто захищає рідну землю. Не змогли стати на заваді ні батьки, ні дружина Оксана з дворічним сином.

Вишкіл гранатометника пройшов у навчальному центрі «Десна». У складі 12-го батальйону територіальної оборони, який повністю був сформований з киян першої та другої хвиль мобілізації.

– В зоні АТО, зокрема, на бойовій позиції неподалік села Дмитрівки, що на Луганщині, опинився  у червні, - розповідає Кирило Слободянюк. - Позивний «Депутат» «приклеївся» до мене ще в «Десні», коли хлопці в батальйоні дізналися про мій політичний досвід…  

Бойова ситуація в їхньому секторі ускладнилася. Після базового табору батальйон терміново перекинули ближче до  кордону з Російською Федерацією. Далі були бойові опорні пункти поблизу міст Щастя, Новоайдар, інших населених пунктів Луганщини…   

За словами Кирила, до воєнної обстановки швидко звикаєш, адаптуєшся до умов перманентної небезпеки. Однак війна не змінює людей. Швидше розкриває. Якщо вживав спиртне, то й в бойових умовах ця шкідлива звичка швидко дається взнаки – тож потрібно робити жорсткий вибір. 

– На фронті все на поверхні. Там не заховаєшся ні за якою штучною маскою, – каже Кирило. – Війна загострює почуття,  спонукає до аналізу, рішучих  дій…

Після демобілізації, повернувшись до рідного Києва, Слободянюк почувався, як кажуть, не зовсім у своїй тарілці. І не лише через повоєнний синдром. 

– У прифронтовій зоні  було так, - пригадує Кирило. – Місцеві мешканці зверталися до нас, ми їм допомагали чим могли. Хлібом, іншими продуктами. Вони розраховували на нас, для них ми дійсно були захисниками. 

Саме в цей непростий для себе період згадав про проект «Дружня Україна», ідея якого виникла ще під час перебування в зоні АТО. Якось його з бойовими побратимами запросили вчителі в школу міста Новоайдар. Військовиків приємно здивувала тамтешня атмосфера. Діти чудово спілкувалися державною мовою, показували гарні знання з історії України, розказували про свою любов до Батьківщини. Тож повернувшися до Києва, Кирило загорівся цим соціальним проектом. Його мета полягала в налагодженні по-справжньому дружніх стосунків між дітьми та школами Києва й Луганської і Донецької областей.

Звернувся до директора спеціалізованої школи № 82 у своєму Шевченківському районі. Наталія Вікторівна Сурма уважно вислухала його і пообіцяла підтримку. Відтак до проекту долучилася Світлана Крупчан, активістка місцевого ОСНу. Згодом разом звернулися до заступника голови КМДА, депутата Київради Ганни Старостенко. Вона теж зацікавилася і запросила ініціативну групу до себе. За участі та підтримки столичної влади проект почав реалізовуватися. 

А восени минулого року, під час осінніх шкільних канікул, майже два десятки дітей та вчителів з Луганщини гостили в Києві. Діти зустрілися з мером Віталієм Кличком, побували в одній із шкіл столиці, де взяли участь у спільному концерті. Гості багато часу  спілкувалися із столичними однолітками в неформальній обстановці. А коли від’їжджали не стримували емоцій, висловлюючи щиру подяку…

Із власними  проблемами адаптації до цивільного життя-буття, як згадує Кирило Слободянюк, справлявся без сторонньої участі. Все загалом йшло нормально.

–  Хоча знайти роботу виявилось непросто. Майже півроку розсилав резюме, оббивав пороги різних фірм, пройшов з десяток співбесід. І таки відшукав своє місце, - розповідає Кирило.

Робота у Швейцарській інженерінговій компанії, куди вдалося влаштуватися, цікава и комфортна. Позитивно відгукуються про молодого українського інженера і роботодавці. Всі об’єкти, які він проектує сьогодні, розташовані в Швейцарії. Кирило мріє обов’язково побувати там, щоб побачити результати своєї праці в реальному вимірі.

710

Микола Поворозник

20.09.2017

Процедура оплати паркування через мобільний додаток займає близько 2 хв, через смс- паркування...

Сергій Гусовський

20.09.2017

Аби почати рухатися поза межами масових протестів та досягти рівня, коли включення громади...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

20.09.2017

Уже за кілька днів розпочнуться «Ігри Нескорених», участь у яких Національна збірна України...

Володимир Прокопів

20.09.2017

Кияни підтримали ініціативу назвати одну із вулиць столиці на честь Богдана Гаврилишина. Із...

Олег Гаряга

19.09.2017

Ми розпочинаємо одягання пам’ятника Анні у національні костюми – у нас ще такого...

Петро Порошенко

20.09.2017

Під час виступу у Військовій академії США «Вест-Пойнт» мав нагоду розвінчати низку міфів...

Тетяна Меліхова

20.09.2017

На звернення ошуканих інвесторів запропонувала членам комісії Київради з питань архітектури, містобудування та...

Дмитро Білоцерковець

19.09.2017

На вихідних співробітники поліції затримали злодіїв, які перевозили в Mercedes 14 кришок від...

Петро Пантелеєв

19.09.2017

Рішення й проекти, що не мають підтримки громади - приречені. Ми повинні розвивати...

Олексій Резніков

19.09.2017

Нова редакція Статуту буде прописана таким чином, що інтереси публічні будуть переважати над...

Віталій Кличко

19.09.2017

Держава фактично повернула муніципалітетам попередні борги. Логічним є те, що органи місцевого самоврядування...

Володимир Гройсман

19.09.2017

15 вересня ми внесли в Парламент закон про бюджет на 2018 рік. Це...

Андрій Странніков

14.09.2017

У Київраді формують прогнозовані показники Головного фінансового документу столиці на 2018 рік. За...

Владислав Михайленко

14.09.2017

Тривалий час в місті Києві існувала законодавча колізія. Згідно чинного законодавства, алкогольні напої...

Артем Стельмашов

12.09.2017

Останнім часом кількість "зради" в фейсбуці зашкалює. Щоб трохи додати позитиву, вирішив додати...

До війни він займався суто мирною справою – працював бухгалтером. У миті натхнення – творив. Особливо полюбляв інкрустацію бісером. До цієї делікатної мистецької справи долучився ще підлітком. Навчання у 252-й школі на Оболоні, виконання домашніх завдань та відвіданням спортивних секцій, зокрема, з рукопашного бою, забирали весь час. Однак знаходив години для улюбленого рукоділля. Пізніше виготовляв чудернацькі маски, одяг, посуд, ...