EUR: 29.52
USD: 26.38

Воїн АТО налагоджує дружбу між дітьми Києва і Сходу

15:55
10.03.2017
Воїн АТО налагоджує дружбу між дітьми Києва і Сходу

Під час першого Майдану він отримав диплом інженера політеху і влаштувався на роботу в престижному столичному інституті «Укрнафтохімпроект». Коли почалися трагічні події другого Майдану, а потім анексія Криму і збройне протистояння на Донбасі, відчув певний внутрішній конфлікт інтересів - написав заяву і звільнився… 

В умовах непростої ситуації в Україні, подій на Майдані, заприятелював з хлопцями та дівчатами однієї політичної сили. «Коктейлі Молотова» під час протистояння з «Беркутом» не кидав та чим міг допомагав. Навіть виносив поранених у дні розстрілів снайперами на вулиці Інститутській. 

Коли розпочалася передвиборча компанія до Київради йому пропонували балотуватися у депутати. Та коли у квітні 2014-го розпочалася гаряча фаза протистояння на сході України й перша хвиля мобілізації, зійшов з дистанції передвиборчих перегонів. Зрозумів, його місце серед тих, хто захищає рідну землю. Не змогли стати на заваді ні батьки, ні дружина Оксана з дворічним сином.

Вишкіл гранатометника пройшов у навчальному центрі «Десна». У складі 12-го батальйону територіальної оборони, який повністю був сформований з киян першої та другої хвиль мобілізації.

– В зоні АТО, зокрема, на бойовій позиції неподалік села Дмитрівки, що на Луганщині, опинився  у червні, - розповідає Кирило Слободянюк. - Позивний «Депутат» «приклеївся» до мене ще в «Десні», коли хлопці в батальйоні дізналися про мій політичний досвід…  

Бойова ситуація в їхньому секторі ускладнилася. Після базового табору батальйон терміново перекинули ближче до  кордону з Російською Федерацією. Далі були бойові опорні пункти поблизу міст Щастя, Новоайдар, інших населених пунктів Луганщини…   

За словами Кирила, до воєнної обстановки швидко звикаєш, адаптуєшся до умов перманентної небезпеки. Однак війна не змінює людей. Швидше розкриває. Якщо вживав спиртне, то й в бойових умовах ця шкідлива звичка швидко дається взнаки – тож потрібно робити жорсткий вибір. 

– На фронті все на поверхні. Там не заховаєшся ні за якою штучною маскою, – каже Кирило. – Війна загострює почуття,  спонукає до аналізу, рішучих  дій…

Після демобілізації, повернувшись до рідного Києва, Слободянюк почувався, як кажуть, не зовсім у своїй тарілці. І не лише через повоєнний синдром. 

– У прифронтовій зоні  було так, - пригадує Кирило. – Місцеві мешканці зверталися до нас, ми їм допомагали чим могли. Хлібом, іншими продуктами. Вони розраховували на нас, для них ми дійсно були захисниками. 

Саме в цей непростий для себе період згадав про проект «Дружня Україна», ідея якого виникла ще під час перебування в зоні АТО. Якось його з бойовими побратимами запросили вчителі в школу міста Новоайдар. Військовиків приємно здивувала тамтешня атмосфера. Діти чудово спілкувалися державною мовою, показували гарні знання з історії України, розказували про свою любов до Батьківщини. Тож повернувшися до Києва, Кирило загорівся цим соціальним проектом. Його мета полягала в налагодженні по-справжньому дружніх стосунків між дітьми та школами Києва й Луганської і Донецької областей.

Звернувся до директора спеціалізованої школи № 82 у своєму Шевченківському районі. Наталія Вікторівна Сурма уважно вислухала його і пообіцяла підтримку. Відтак до проекту долучилася Світлана Крупчан, активістка місцевого ОСНу. Згодом разом звернулися до заступника голови КМДА, депутата Київради Ганни Старостенко. Вона теж зацікавилася і запросила ініціативну групу до себе. За участі та підтримки столичної влади проект почав реалізовуватися. 

А восени минулого року, під час осінніх шкільних канікул, майже два десятки дітей та вчителів з Луганщини гостили в Києві. Діти зустрілися з мером Віталієм Кличком, побували в одній із шкіл столиці, де взяли участь у спільному концерті. Гості багато часу  спілкувалися із столичними однолітками в неформальній обстановці. А коли від’їжджали не стримували емоцій, висловлюючи щиру подяку…

Із власними  проблемами адаптації до цивільного життя-буття, як згадує Кирило Слободянюк, справлявся без сторонньої участі. Все загалом йшло нормально.

–  Хоча знайти роботу виявилось непросто. Майже півроку розсилав резюме, оббивав пороги різних фірм, пройшов з десяток співбесід. І таки відшукав своє місце, - розповідає Кирило.

Робота у Швейцарській інженерінговій компанії, куди вдалося влаштуватися, цікава и комфортна. Позитивно відгукуються про молодого українського інженера і роботодавці. Всі об’єкти, які він проектує сьогодні, розташовані в Швейцарії. Кирило мріє обов’язково побувати там, щоб побачити результати своєї праці в реальному вимірі.

601

Людмила Костенко

25.05.2017

Це просто неймовірно, якими темпами йдуть роботи у парку “Наталка”! Зараз працює багато...

Дмитро Левченко

26.05.2017

Напередодні Дня Києва у столичних трамвайних вагонах з’явились святкові постери з віршами класиків....

Антон Тараненко

27.05.2017

В Київ китайські туристи тільки-но починають приїжджати. За останні роки в нас наступна...

Віталій Кличко

27.05.2017

Урочище «Наталка» між Оболонською набережною та Московським мостом довгий час було занедбаним. І...

Олександр Пабат

29.05.2017

На Хрещатику, 36, біля будівлі міськради з сьогоднішнього дня працює парковка для людей...

Петро Пантелеєв

26.05.2017

80 лісових #пожеж і понад 70 займань на #торфовищах, і це зафіксовано з...

Ганна Старостенко

29.05.2017

Ця тема дуже актуальна в сучасному суспільстві, оскільки попит на молоді робочі кадри,...

Володимир Каретко

29.05.2017

Понад 5 тисяч киян відвідали святкові заходи, що проходили в парку "Інтернаціональний" до...

Геннадій Пліс

29.05.2017

До нас приїхало 20 тисяч туристів, на які ми розраховували. Скільки вони витратили...

Алла Шлапак

25.05.2017

Коротко про форум:сумно, що з 300 зареєстрованих ГО, взяли участь 27! Можливо тому...

Євген Бистрицький

24.05.2017

Фонд «Відродження» готовий зробити наступний крок у підтримці проектів від мерії – сприяти створенню...

Ольга Валєєва

25.05.2017

Позитивні зміни відбуваються, можливо, трохи повільніше ніж нам хотілося б, але рухаємось в...

Юрій Крикунов

25.05.2017

В 2017-му на надання матеріальної допомоги за програмою  “Турбота. Назустріч киянам” передбачено 8,4...

Марина Соловйова

23.05.2017

Практика показує, що подібні ініціативи в Києві не лише працюють, але й розвиваються...

Марина Хонда

23.05.2017

У  Києві  10 812 громадських та 4 тисячі благодійних організацій. Активність громадян можна...

Дмитро Білоцерковець

23.05.2017

З ініціативи мера Києва створення першої екозони в Києві триває. Труханів острів має...

Дмитро Банас

24.05.2017

Увага! На вулицю Отто Шмідта, 26Г повернулися забудовники. Тепер - під прикриттям людей...

Сергій Лещенко

22.05.2017

Зараз можна знайти книги на будь-який смак. Не можу уявити подібну ситуацію на...

Володимир Прокопів

22.05.2017

Працювати над створенням Музею тоталітарної пропаганди (робоча назва була тоталітаризму) ми почали більше...

Микола Поворозник

22.05.2017

Лише за перші два тижні роботи за цією програмою комунальні аптеки Києва, які...

Олесь Маляревич

22.05.2017

Розширили тротуар в районі мосту Патона, між Русанівкою і Березняками. Раніше там було...

Олександр Спасибко

23.05.2017

Відновлення місць відпочинку киян є одним із пріоритетних завдань міста. Торік із ініціативи...

Петро Порошенко

23.05.2017

Кілька разів публічно звертав увагу власників та менеджерів каналів на неприпустимо низьку частку...

Олександр Спасибко

24.04.2017

До 1 травня завершуємо комплекс робіт на центральній частині Поштової площі. Окрім центрального...

 Президент звернувся до українців у зв’язку із рішенням Ради ЄС про схвалення безвізу
Звернення Президента України у зв’язку із рішенням Ради ЄС про схвалення законодавчої пропозиції щодо запровадження безвізового режиму для громадян України Дорогі українці! Щойно Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про надання нам, громадянам України, права на безвізові подорожі. 17 травня у Страсбурзі в приміщенні Європарламенту,  як ми домовилися з нашими європейськими...