USD: 27.04
EUR: 29.06

Воїн АТО налагоджує дружбу між дітьми Києва і Сходу

15:55
10.03.2017
Воїн АТО налагоджує дружбу між дітьми Києва і Сходу

Під час першого Майдану він отримав диплом інженера політеху і влаштувався на роботу в престижному столичному інституті «Укрнафтохімпроект». Коли почалися трагічні події другого Майдану, а потім анексія Криму і збройне протистояння на Донбасі, відчув певний внутрішній конфлікт інтересів - написав заяву і звільнився… 

В умовах непростої ситуації в Україні, подій на Майдані, заприятелював з хлопцями та дівчатами однієї політичної сили. «Коктейлі Молотова» під час протистояння з «Беркутом» не кидав та чим міг допомагав. Навіть виносив поранених у дні розстрілів снайперами на вулиці Інститутській. 

Коли розпочалася передвиборча компанія до Київради йому пропонували балотуватися у депутати. Та коли у квітні 2014-го розпочалася гаряча фаза протистояння на сході України й перша хвиля мобілізації, зійшов з дистанції передвиборчих перегонів. Зрозумів, його місце серед тих, хто захищає рідну землю. Не змогли стати на заваді ні батьки, ні дружина Оксана з дворічним сином.

Вишкіл гранатометника пройшов у навчальному центрі «Десна». У складі 12-го батальйону територіальної оборони, який повністю був сформований з киян першої та другої хвиль мобілізації.

– В зоні АТО, зокрема, на бойовій позиції неподалік села Дмитрівки, що на Луганщині, опинився  у червні, - розповідає Кирило Слободянюк. - Позивний «Депутат» «приклеївся» до мене ще в «Десні», коли хлопці в батальйоні дізналися про мій політичний досвід…  

Бойова ситуація в їхньому секторі ускладнилася. Після базового табору батальйон терміново перекинули ближче до  кордону з Російською Федерацією. Далі були бойові опорні пункти поблизу міст Щастя, Новоайдар, інших населених пунктів Луганщини…   

За словами Кирила, до воєнної обстановки швидко звикаєш, адаптуєшся до умов перманентної небезпеки. Однак війна не змінює людей. Швидше розкриває. Якщо вживав спиртне, то й в бойових умовах ця шкідлива звичка швидко дається взнаки – тож потрібно робити жорсткий вибір. 

– На фронті все на поверхні. Там не заховаєшся ні за якою штучною маскою, – каже Кирило. – Війна загострює почуття,  спонукає до аналізу, рішучих  дій…

Після демобілізації, повернувшись до рідного Києва, Слободянюк почувався, як кажуть, не зовсім у своїй тарілці. І не лише через повоєнний синдром. 

– У прифронтовій зоні  було так, - пригадує Кирило. – Місцеві мешканці зверталися до нас, ми їм допомагали чим могли. Хлібом, іншими продуктами. Вони розраховували на нас, для них ми дійсно були захисниками. 

Саме в цей непростий для себе період згадав про проект «Дружня Україна», ідея якого виникла ще під час перебування в зоні АТО. Якось його з бойовими побратимами запросили вчителі в школу міста Новоайдар. Військовиків приємно здивувала тамтешня атмосфера. Діти чудово спілкувалися державною мовою, показували гарні знання з історії України, розказували про свою любов до Батьківщини. Тож повернувшися до Києва, Кирило загорівся цим соціальним проектом. Його мета полягала в налагодженні по-справжньому дружніх стосунків між дітьми та школами Києва й Луганської і Донецької областей.

Звернувся до директора спеціалізованої школи № 82 у своєму Шевченківському районі. Наталія Вікторівна Сурма уважно вислухала його і пообіцяла підтримку. Відтак до проекту долучилася Світлана Крупчан, активістка місцевого ОСНу. Згодом разом звернулися до заступника голови КМДА, депутата Київради Ганни Старостенко. Вона теж зацікавилася і запросила ініціативну групу до себе. За участі та підтримки столичної влади проект почав реалізовуватися. 

А восени минулого року, під час осінніх шкільних канікул, майже два десятки дітей та вчителів з Луганщини гостили в Києві. Діти зустрілися з мером Віталієм Кличком, побували в одній із шкіл столиці, де взяли участь у спільному концерті. Гості багато часу  спілкувалися із столичними однолітками в неформальній обстановці. А коли від’їжджали не стримували емоцій, висловлюючи щиру подяку…

Із власними  проблемами адаптації до цивільного життя-буття, як згадує Кирило Слободянюк, справлявся без сторонньої участі. Все загалом йшло нормально.

–  Хоча знайти роботу виявилось непросто. Майже півроку розсилав резюме, оббивав пороги різних фірм, пройшов з десяток співбесід. І таки відшукав своє місце, - розповідає Кирило.

Робота у Швейцарській інженерінговій компанії, куди вдалося влаштуватися, цікава и комфортна. Позитивно відгукуються про молодого українського інженера і роботодавці. Всі об’єкти, які він проектує сьогодні, розташовані в Швейцарії. Кирило мріє обов’язково побувати там, щоб побачити результати своєї праці в реальному вимірі.

491
Володимир Бондаренко
Ганна Старостенко
Віталій Кличко

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Ми не допустимо зупинки метрополітену, оскільки це підприємство стратегічного значення для Києва. Ми розуміємо, що боргові зобов’язання у міста є, але перш ніж сплачувати 2 млрд грн з кишень киян, ми маємо чітко розібратися в законності або не законності відповідної додаткової угоди. Це принципова позиція міста.

Ганна Старостенко

заступник голови КМДА:

У Києві буде нова зручна та модернізована система прийому дітей у дитсадочки, що значно спрощує процедуру зарахування до них та унеможливлює суб’єктивне втручання будь-кого поза системою. Нова автоматизована черга передбачає самостійне налаштування персонального кабінету та внесення змін без втручання адміністратора, тому батьки мають відповідально поставитись до влаштування дітей у дитсадки і в термін до 1 квітня пройти перереєстрацію на новій платформі

Віталій Кличко

Київський міський голова:

Ми вкладаємо гроші в ремонт доріг, працюємо 24 години на добу. Але не можемо зробити все одномоментно, бо кошти в дороги й інфраструктуру не вкладалися десятками років, об’єкти руйнувалися, тому перебувають у такому поганому стані. Можу сказати, що минулого року ми зробили капітальний ремонт дорожнього покриття на 84-ох вулицях. Цього року плануємо відремонтувати понад 100 доріг

Михайло Чембержі розкрив секрети дитячої Академії мистецтв
З композитором, педагогом, засновником і ректором Київської дитячої Академії мистецтв Михайлом Чембержі зустрічаємося в його робочому кабінеті. На стінах – твори його студентів і випускників, присвячені  Академії та Тарасу Шевченку. - Михайле Івановичу, в чому особливість вашого навчального закладу? В його основі - концепція безперервної професійної  мис...