ss

Воїн АТО налагоджує дружбу між дітьми Києва і Сходу

15:55
10.03.2017
Воїн АТО налагоджує дружбу між дітьми Києва і Сходу

Під час першого Майдану він отримав диплом інженера політеху і влаштувався на роботу в престижному столичному інституті «Укрнафтохімпроект». Коли почалися трагічні події другого Майдану, а потім анексія Криму і збройне протистояння на Донбасі, відчув певний внутрішній конфлікт інтересів - написав заяву і звільнився… 

В умовах непростої ситуації в Україні, подій на Майдані, заприятелював з хлопцями та дівчатами однієї політичної сили. «Коктейлі Молотова» під час протистояння з «Беркутом» не кидав та чим міг допомагав. Навіть виносив поранених у дні розстрілів снайперами на вулиці Інститутській. 

Коли розпочалася передвиборча компанія до Київради йому пропонували балотуватися у депутати. Та коли у квітні 2014-го розпочалася гаряча фаза протистояння на сході України й перша хвиля мобілізації, зійшов з дистанції передвиборчих перегонів. Зрозумів, його місце серед тих, хто захищає рідну землю. Не змогли стати на заваді ні батьки, ні дружина Оксана з дворічним сином.

Вишкіл гранатометника пройшов у навчальному центрі «Десна». У складі 12-го батальйону територіальної оборони, який повністю був сформований з киян першої та другої хвиль мобілізації.

– В зоні АТО, зокрема, на бойовій позиції неподалік села Дмитрівки, що на Луганщині, опинився  у червні, - розповідає Кирило Слободянюк. - Позивний «Депутат» «приклеївся» до мене ще в «Десні», коли хлопці в батальйоні дізналися про мій політичний досвід…  

Бойова ситуація в їхньому секторі ускладнилася. Після базового табору батальйон терміново перекинули ближче до  кордону з Російською Федерацією. Далі були бойові опорні пункти поблизу міст Щастя, Новоайдар, інших населених пунктів Луганщини…   

За словами Кирила, до воєнної обстановки швидко звикаєш, адаптуєшся до умов перманентної небезпеки. Однак війна не змінює людей. Швидше розкриває. Якщо вживав спиртне, то й в бойових умовах ця шкідлива звичка швидко дається взнаки – тож потрібно робити жорсткий вибір. 

– На фронті все на поверхні. Там не заховаєшся ні за якою штучною маскою, – каже Кирило. – Війна загострює почуття,  спонукає до аналізу, рішучих  дій…

Після демобілізації, повернувшись до рідного Києва, Слободянюк почувався, як кажуть, не зовсім у своїй тарілці. І не лише через повоєнний синдром. 

– У прифронтовій зоні  було так, - пригадує Кирило. – Місцеві мешканці зверталися до нас, ми їм допомагали чим могли. Хлібом, іншими продуктами. Вони розраховували на нас, для них ми дійсно були захисниками. 

Саме в цей непростий для себе період згадав про проект «Дружня Україна», ідея якого виникла ще під час перебування в зоні АТО. Якось його з бойовими побратимами запросили вчителі в школу міста Новоайдар. Військовиків приємно здивувала тамтешня атмосфера. Діти чудово спілкувалися державною мовою, показували гарні знання з історії України, розказували про свою любов до Батьківщини. Тож повернувшися до Києва, Кирило загорівся цим соціальним проектом. Його мета полягала в налагодженні по-справжньому дружніх стосунків між дітьми та школами Києва й Луганської і Донецької областей.

Звернувся до директора спеціалізованої школи № 82 у своєму Шевченківському районі. Наталія Вікторівна Сурма уважно вислухала його і пообіцяла підтримку. Відтак до проекту долучилася Світлана Крупчан, активістка місцевого ОСНу. Згодом разом звернулися до заступника голови КМДА, депутата Київради Ганни Старостенко. Вона теж зацікавилася і запросила ініціативну групу до себе. За участі та підтримки столичної влади проект почав реалізовуватися. 

А восени минулого року, під час осінніх шкільних канікул, майже два десятки дітей та вчителів з Луганщини гостили в Києві. Діти зустрілися з мером Віталієм Кличком, побували в одній із шкіл столиці, де взяли участь у спільному концерті. Гості багато часу  спілкувалися із столичними однолітками в неформальній обстановці. А коли від’їжджали не стримували емоцій, висловлюючи щиру подяку…

Із власними  проблемами адаптації до цивільного життя-буття, як згадує Кирило Слободянюк, справлявся без сторонньої участі. Все загалом йшло нормально.

–  Хоча знайти роботу виявилось непросто. Майже півроку розсилав резюме, оббивав пороги різних фірм, пройшов з десяток співбесід. І таки відшукав своє місце, - розповідає Кирило.

Робота у Швейцарській інженерінговій компанії, куди вдалося влаштуватися, цікава и комфортна. Позитивно відгукуються про молодого українського інженера і роботодавці. Всі об’єкти, які він проектує сьогодні, розташовані в Швейцарії. Кирило мріє обов’язково побувати там, щоб побачити результати своєї праці в реальному вимірі.

746

Володимир В'ятрович

20.11.2017

Голодомор залишається історичною темою, що демонструє найбільший консенсус українців в оцінці минулого. 77%...

Микола Поворозник

20.11.2017

- Серед школярів зареєстровано зростання захворюваності на грип на 4,8%, 4049 випадків, що...

Сергій Симонов

20.11.2017

Оригінальна новорічна ілюмінація – візитівка Києва. Як і всі європейські міста, Київ готується...

Уляна Супрун

20.11.2017

- Сьогодні Всесвітній день дитини. Для того, щоби наші діти були щасливими, здоровими,...

Андрій Странніков

20.11.2017

І знову про Громадський бюджет. Сьогодні разом з Serhiy Loboyko та Владимир Басовский...

Ганна Старостенко

16.11.2017

Палкі дебати щодо бюджету Києва-2018: фінансисти vs гуманітарії. Вимагаємо того, аби й наступного...

Олександр Спасибко

16.11.2017

На вулиці Бахмацькій, 35 у Святошинському районі Києва збудують дошкільний навчальний заклад. Новий...

Петро Пантелеєв

15.11.2017

Структурна реорганізація ПАТ «Київенерго» не вплине на процес повернення в управління містом об’єктів...

Юрій Крикунов

15.11.2017

Спостерігається позитивна динаміка у підвищенні рівня заробітної плати на столичних підприємствах. Про це...

Анна Свириденко

15.11.2017

... Ми зробили ще маленький крок до комплексного відновлення «Братислави» та перетворення її...

Віталій Кличко

14.11.2017

Починаючи з липня цього року представники Асоціації міст України беруть активну участь у...

Юрій Назаров

14.11.2017

У Києві запрацювала система оповіщення про надзвичайні ситуації у столиці.  Це територіальна автоматизована...

Андрій Странніков

14.11.2017

Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам складає 41 мільйон гривень.  На здійснення...

Валентина Гінзбург

14.11.2017

Фахівці запевняють, що до 80% випадків сліпоти піддаються корекції і лікуванню. При вчасному...

Зорян Шкіряк

14.11.2017

Втім, особисто я вважаю, що ми повинні значно посилити відповідальність за скоєння ДТП....

Вадим Васильчук

13.11.2017

#Фестиваль_Гайдамака Кінокурс триває;) Учасники у захваті від секретів від сучасного режисера; А хто...

Петро Порошенко

13.11.2017

Жодній країні світу не вдавалося рухатися одночасно двома шляхами: протидіяти зовнішній агресії і...

Володимир Прокопів

09.11.2017

Я усе життя розмовляю і буду говорити рідною мовою. Мої діти, навіть найменший,...

Геннадій Пліс

07.11.2017

Окрім оптимізації транспортної мережі, затори у Сингапурі вдалося мінімізувати наступними кроками:
1)...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

01.11.2017

Вітаємо ЄС з 24-річчям! Цього дня 1993 року набрала чинності Маастрихтська угода –...

Тетяна Меліхова

23.10.2017

Крадуть ліфтове обладнання. По всьому місту і по кілька разів в одному будинку.

...
Ухвалений півроку тому закон про ринок електроенергії, як випливає з його перехідних положень, реально запрацює через два роки. Однак реформа електроенергетичної галузі в Києві вже стартувала. Днями столичний енергетичний монополіст «Київенерго» оголосив про свою реорганізацію: на вимогу нового закону до кінця 20...