Січень - дивний місяць, наче й вихідних більше, ніж будь-коли у році. Але ловиш себе на думці, що треба відпочити від відпочинку! Ми пропонуємо кілька "спокійних" подій на ці дні - лише інтелектуальне задоволення.
СУБОТА, 20 січня
Герої ''Кіборги'' 242''. Вечір пам'яті захисників ДАПу
У суботу відбудеться урочистий захід з вшанування захисників Донецького аеропорту “Герої “Кіборги” 242”. Донецький міжнародний аеропорт ім. Сергія Прокоф'єва з 26 травня 2014 року став територією запеклого протистояння українських військових та проросійських найманців з т. зв. ДНР. Від цієї дати почався відлік 242 днів героїчної оборони ДАПу, названої в народі “українським Сталінградом”. Аеропорт перетворився на “небесні ворота” для душ понад ста бійців, які віддали за Батьківщину свої життя. Цей день збирає українців для вшанування світлої пам’яті загиблих героїв та висловлення сердечної вдячності родинам захисників Донецького летовища.
Коли: о 12:00
Де: Центральний будинок офіцерів Збройних Сил України, вул. Грушевського, 30/1
Вхід вільний
"Український авангард. Революція світогляду"
31 січня 1914 року в Києві, у міському театрі, що колись стояв на місці стадіону «Динамо», відбувся виступ поетів-футуристів. Давид Бурлюк, Василь Каменський і Володимир Маяковський підвісили догори дригом рояль. На запитання здивованої публіки Володимир Маяковський відповів: «Рояль висить, тому що я на ньому грати не буду». Такі футуристичні акції не були рідкістю на початку 1910-х років - художники епатували публіку, роздаючи «ляпаси громадському смаку» та змінюючи традиційні уявлення про завдання мистецтва. Про зміни, що відбулися в світогляді людей наприкінці 1900-х років та призвели до революції в мистецтві, вам розкажуть на лекції «Український авангард. Революція світогляду: від кубізму до супрематизму». Лекцію читає старша наукова співробітниця Тетяна Жмурко.
Коли: 14:00
Де:Національний художній музей України
Вартість : 50 грн
Для студентів, школярів, пенсіонерів: 20 грн
Жінки та котики Михайла Грушевського
Киян запрошують подивитися на Михайла Грушевського під новим кутом зору. Навколо першого президента України було багато жінок – мати, сестра, племінниця, невістка, дружина, донька, приятельки, співробітниці, служниця... Про родинні зв'язки визначного українського історика та громадського і державного діяча, його приватне життя та інтимне листування, долі жінок, які оточували Грушевського, а також про домашніх улюбленців родини Грушевських йтиметься у лекції "Жінки та котики Михайла Грушевського". Лекцію читатиме історик, співробітниця Інституту історії України НАН України Oksana Yurkova.
Коли: з 14:00 по 16:00
Де: у Національному музеї історії України, 4 поверх
Вхід за музейним квитком вартістю 10 грн.
«Український Київ» від Ігоря Гирича
Киян запрошують на презентацію книги Ігор Гирич - київського історика та журналіста «Український Київ». Видання, що нещодавно вийшло у Видавничий дім "ПенМен", дає суто українське бачення міста, розповідає про постаті й події, які його творили. Цій книзі передував ряд статей та видань Гирича: «Київ в українській історії» ( 2011) «Київ ХІХ-ХХІ: путівник» (2013), «Київ: люди і будинки» (2016). Маємо чимало досліджень Києва російського, єврейського, польського, німецького… І це прекрасно, але чомусь Київ український сором’язливо оминається (чи згадується між рядками ). Ігор Гирич подивився саме на український Київ.
Коли: з 13:00 по 15:00
Де: Будинок-музей Тараса Шевченка в Києві, пров. Шевченка, 8а
Зимовий кото-ярмарок
Центр Адопції котиків пропонує у Рік Собаки бути оригінальним - взяти в дім кота! Всі котики, врятовані з вулиці, вакциновані, стерилізовані, із паспортами мікрочіпами із нетерпінням чекають своїх господарів. Вони пройшли повне медичне обстеження і віддаються в нові родини безкоштовно. Для того, щоб прихистити кота, майбутньому власнику потрібно пройти співбесіду з куратором, підписати договір про дбайливе ставлення та мати при собі переноску і паспорт. Вдома у майбутнього хазяїна обов'язково мають бути сітки на вікнах.
Коли: 20 січня, 12:00 - 17:00
Де: вул. Дмитрівська, 39
Вечір музичний: Чарівний подих Італії
Чарівна Італія... Легкий та в той час такий неповторний подих класичної музики. Концерт для струнного оркестру А. Вівальді, "Спогади про Флоренцію" П. Чайковського... Неперевершене, майстерне виконання творів Київським камерним оркестром Національної філармонії України. Вже подобається? А якщо додати, що це все відбуватиметься у стінах затишної та унікальної Кірхи Святої Катерини. Кірха, Італія, класична музика - все це гармонійно поєднує вечір класичної музики, організований GO Classic Concert
Коли: з 18:00 по 19:20
Де: Лютеранська вулиця, 22
Вартість: 249 грн
Легендарний голос і легендарний експонат у легендарному місці
20 січня у Софійському соборі представлять після реставрації дерев’яний кіот XІХ століття – той самий, у якому зберігалася легендарна ікона Миколи Мокрого, одна з перших чудотворних ікон Київської Русі, вивезена під час Другої світової війни за кордон. Перед презентацією пам’ятки відбудеться благодійний концерт Вікторії Лук’янець, кошти від якого спрямують на перше в Україні факсимільне видання Реймського Євангелія - української книги, яка стала національним символом Франції. Оригінал тисячолітньої реліквії зберігається в Муніципальній бібліотеці м. Реймс (Франція), куди з бібліотеки Ярослава Мудрого її привезла Анна Ярославна.
Коли: о 19:00
Де: вул. Володимирська, 24, Софійський собор
Вартість концерту: 350 гривень
НЕДІЛЯ, 21 січня
Свято з нагоди століття проголошення УНР
21 січня у колонній залі Київської міської ради розпочнуться урочисті заходи з нагоди століття УНР, в якій візьмуть участь лідери націоналістичного руху, ветерани легендарних військових формацій, народні депутати України, депутати Київради, громадські діячі та Історичне товариство “Чорні запорожці”. Пісні визвольної боротьби виконуватимуть: заслужені артисти України Тарас Компанійченко і Тарас Силенко лідер гурту “Тінь Сонця” Сергій Василюк, гурт “Рутенія”,
гурт “Хорея козацька ”. Ведучий заходу – Роман КОВАЛЬ
Коли: о 18.00
Де: вул. Хрещатик, 36
Вхід вільний
На завершення Різдва у Софії
Минає цикл новорічно-різдвяних свят, січневий настрій потроху стихає і свого наступного року для святкування буде чекати найвідоміша історія цілого світу - Різдво Христове... Спільно з Київським Театром Міст та музеєм театрального мистецтва маєте нагоду провести цей празник театральним дійством з колядками, щедрівками, ляльками та акторами. Будемо показувати вертепну драму світського жанру (художній керівник Юлія Гасиліна, постановник Ірина Ільченко, художник Віра Крутиліна).
Коли: з 14:00 по 15:00
Де: Брама Заборовського, Софія Київська
Вартість: 20/10 грн.-дорослий/дитячий
Sikorsky mini-fest
Киян запрошують на сімейний квест у межах виставки «Наш Сікорський» . А на музейному горищі діятиме імпровізована «Майстерня Сікорського». Під час екскурсії батьки та діти побачать відтворені куточки київського помешкання та майстерні Сікорського, моделі його найвідоміших літаків та гелікоптерів, а також переглянуть короткометражний фільм із голосом самого Сікорського за кадром. Завершиться екскурсія квестом «Талісман Сікорського». Виконавши усі завдання, учасники віднайдуть щасливий капелюх авіаконструктора та матимуть змогу зробити у ньому селфі. Протягом фесту батьки та діти також зможуть скуштувати пікантний чай «Політ із Сікорським» та скуштувати смаколиків, завітавши до кавового куточку в музеї.
Коли: з 12:00 до 16:00
Де: Музей української діаспори, вул. Московська, 40-б
Вартість: екскурсія та квест – 50 грн; майстер-клас по моделюванню – 60 грн.
Лекція Олега Дроздова "Місто майбутнього та його турбулентність"
Якщо у вас іще залишилися запитання до автора проекту нової будівлі Театр на Подолі, архітектора Олега Дрозодова, приходьте в музей - поставите свої запитання і послухаєте його думку про містобудівні особливості Харкова. Фокус його лекції «Місто майбутнього та його турбулентність» - на питанні, завдяки чому і яким чином Харків отримав своє унікальне архітектурне обличчя, які ідеї обслуговувала архітектура міста, що існує на межі ідеалізму і практичності.
Коли: з 15:00 по 17:00
Де: Національний художній музей України, вул. М. Грушевського, 6
Вартість: за ціною вхідного квитка
Попередня реєстрація на подію:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSduUxu_PeLYTJrowzAE0IYf8kn1IyClIm8FFXN0u_f4sa4aqQ/viewform
Девід Боуї на великому екрані
Кияни мають нагоду переглянути фільм-виставку про легендарного Девіда Боуї. У 2013 році хітом знаменитого Музею Вікторії і Альберта в Лондоні став проект «David Bowie is», який був присвячений легендарному рок-музиканту. Тоді музей поставив рекорд відвідування: тільки в Лондоні виставку змогли подивитися 312 тисяч чоловік, а потім вона вирушила в турне і побувала в Болоньї, Барселоні, Токіо та інших містах. В цілому 1,5 мільйона глядачів побачили ретроспективу життя і творчості музиканта. На виставці були зібрані рукописи, костюми, фотографії та реквізит з виступів Девіда Боуї. Фільм-виставка демонструється мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Коли: з 15:00 по 16:35
Де: Кiнотеатр КИЇВ, вул. Велика Васильківська, 19
Вартість: 150 грн