Теніс завжди вважався елітним видом спорту. Однак виявилося, що в умовах кризи займатися ним можна й без суттєвих затрат для гаманця. «Вечірка» спробувала розібратися, де, коли й за скільки кияни можуть відчути справжній драйв від кількох зіграних партій.
Як не дивно, але великий теніс набагато доступніший, аніж думають. У нашому місті понад 50 спеціалізованих кортів на будь-який смак. Придивіться, можливо біля вашого будинку один із таких. Тож із чого розпочати шлях до цієї гри?
Найголовнішим інструментом для гравця є ракетка. До вибору її потрібно поставитися, як до вибору власного взуття або одягу. Ось декілька порад від професійного тренера Олега Кабака.
- Висока ціна не завжди гарантує комфорт. Ніколи не женіться за дороговартісними професійними ракетками. Новачкам цілком підійдуть любительські, які коштують в райноі 800- 1200 грн. Є одна невеличка хитрість: візьміть ракетку у руку і обхопіть її у долоні. Якщо в зазор між пальцями вміщується вказівний палець, то це – ваш вибір, - рекомендує тренер.
Далі потрібно обрати покриття корту. У професійному тенісі їх всього три – трава, хард і грунт. Зараз у Києві лише кілька спорткомплексів, які можуть похизуватися тим, що в їхньому розпорядженні корти з трав’яним покриттям, у тому числі й штучним. Такими є Український тенісний центр (с. Петрівське) та тенісний центр «Меридіан». Найбільш популярними серед тенісистів є корти з покриттям типу «хард». Причина в тому, що на ньому траєкторію відскоку м’яча можна передбачити без особливих зусиль. До того ж по такому покриттю легко переміщатися. А ось наймасовішими на ринку «тенісних послуг» є грунтові корти. Щоправда, експерти відзначають, що на такому покритті важко вчитися.
- Для грунтових кортів використовують найрізноманітніші речовини – від глини та піску до дробленої цеглини з домішками гумової чи пластмасової крихти. Грати на них чи не найважче, адже відскок у м’яча досить високий, до того ж грунт може в деяких місцях бути нерівним і тому «куля» здатна полетіти абсолютно за непередбачуваною траєкторією, - зазначає Олег Кабак.
А тепер про те, скільки ж коштує зіграти у теніс. Ціни настільки ж нарізноманітні, як і відскок м’яча на грунті. Найдешевшими виявилися корти у Гідропарку – 80 грн на годину. Серед переваг відвідувачі відзначають близькість до метро і, звичайно, низьку ціну. «У літню пору року кращого місця не знайти, - розповідає киянка Марина Петрова, - зіграла у теніс і мерщій на пляж. Однак є й недоліки – тут немає роздягальні, душових кабінок. До того ж покриття – асфальт, на ньому трохи важкувато бігати». Ще одним недоліком є мала кількість кортів – лише два, тому краще забронювати майданчик наперед.
Також можна зіграти в Українському тенісному центрі (с. Петрівське). У будні аренда відкритого корту тут складає 100 грн. До того ж є вибір покриття – травяне і хард.
Досить дешево можна відпочити за партією на кортах у Дарницькому районі (вул. Малишко) – ціни більш, ніж демократичні: 120-150 грн. Подібні центри є також на Оболоні. Зазначимо, що вищезгадані корти – відкриті, тому навряд чи вони підійдуть у негоду. В цьому і полягають певні ризики бронювання наперед. Якщо ж ви хочете бути незалежними від примх стихії, доведеться на оренду закритих кортів викласти із гаманця вдвічі більше – від 200 грн.
Бажаєте грати не гірше Федерера чи Джоковича? Немає проблем - можна найняти персонального тренера. Коштує така послуга 150 грн/година, плюс із вас оплата оренди корту. Тож одне заняття обійдеться щонайменше у 250 грн.
Врахуйте суттєву обставину: якщо ви приїхали зі спаринг-партнером, можете розділити оплату оренди корту навпіл.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.
Андрій Андрєєв
15.02.2019
Продовжуємо боротися з вічною проблемою старих багатоповерхівок - ненадійними ліфтами, срок експлуатації яких...
Вячеслав Непоп
15.02.2019
Дніпровський район активно розвивається. І на певному етапі стало зрозуміло, що маленька двоповерхова...
Віталій Кличко
15.02.2019
Мер Києва Віталій Кличко візьме участь у роботі 55-ої Мюнхенської конференції з питань...
Петро Кузик
12.02.2019
Вступ в НАТО необхідний для України, але однієї декларації недостатньо, для досягнення мети...
Володимир Омелян
14.02.2019
Оскільки логістика є серед топ-5 пріоритетів президентської програми на наступні п`ять років, певен,...
Дмитро Білоцерковець
14.02.2019
Поки місто в судах відстоює свою позицію і робить все, що б не...
Уляна Супрун
14.02.2019
В інтересах пацієнтів Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, яке дозволяє мені знову виконувати...
Микола Поворозник
13.02.2019
Для батьків найбільше щастя – здорові діти! Це я вам як батько авторитетно...
Олесь Маляревич
11.02.2019
Разом з начальником ЖЕК 410 нагородили двірників Русанівки, Лівобережного масиву і Микільської Слобідки!
Володимир Прокопів
07.02.2019
Громадський бюджет користується дедалі більшою популярністю. Щороку зростає як кількість поданих проектів, так...
Костянтин Яловий
06.02.2019
В приймальню звернулися обурені мешканці нашого мікрорайону щодо незадовільно проведеної реконструкції транспортного вузла...
Володимир Гончаров
04.02.2019
На першій цьогорічній сесії Київради серед важливих рішень підтримали зміни до цільової програми...
Дмитро Давтян
30.01.2019
Запозичити досвід найрозвиненіших міст світу та втілити найактуальніше у Києві. Про це йшлося...
Вікторія Муха
28.01.2019
Ми не можемо змінити минуле, наші слова не будуть почуті жертвами страшної трагедії...
Петро Пантелеєв
25.01.2019
Комунальна техніка Комунальна корпорація "Київавтодор" працювала всю ніч, двірники з самого ранку прибирали...
Тарас Панчій
23.01.2019
Будівництво кладовища для тварин на території Києва є надзвичайно актуальним на сьогодні питанням....