EUR: 29.16
USD: 27.42

Вечірній Київ: 111 років історії

17:14
03.01.2017
Вечірній Київ: 111 років історії

Сьогодні, 3 січня, улюблена газета киян «Вечірній Київ» святкує цікаву дату – 111 років свого існування.  З цього приводу журналісти «Вечірки» вирішили коротко нагадати своїм читачам, за що саме вони так пристрасно обожнюють свою газету.

Отже, з чого все починалося? В січні далекого 1906 року було засновано «Вечірню газету», яка після виходу першого ж номеру була закрита імперською владою за надто ліберальний ухил. Відродження видання відбулося в 1913 році, але вже під російськомовною назвою «Вечерний Киев». Саме в цей період «Вечірки» в ній публікувався видатний російський прозаїк Олександр Купрін.

З перемінним успіхом газета проіснувала до 1929 року, коли за рішенням радянської влади стала офіційним виданням Київської міської ради. Протягом радянського періоду української історії «Вечірній Київ» переживав усі перемоги та негаразди, що випали на долю нашого народу. Не оминуло його й лихо війни. Під час Другої світової саме журналісти нашого видання першими написали про репресованих гітлерівцями футболістів «Динамо». Надалі ця історія була ідеологізована радянською владою та перетворилася на легенду про так званий «Матч смерті».

Після війни газета кардинально змінює формат та з червня 1951 року друкується українською мовою під сучасною назвою. Цей період пов'язаний із різким зростанням популярності «Вечірки» і це не дивно: тодішні редактори намагалися зробити видання максимально цікавим саме для киян. В газеті регулярно друкувалися твори популярних українських поетів та письменників, зокрема, власну колонку мав Максим Рильський. До речі, саме «Вечірній Київ» першою із радянських газет повідомив про політ Юрія Гагаріна в космос.

Але найбільшої популярності «Вечірка» досягла саме наприкінці 80-х років минулого століття. «Золотий час» газети збігся зі значними соціально-політичними змінами, які відбувалися тоді в Країні рад. Вітаючи демократичні зрушення в радянській Україні, саме  «Вечірній Київ» став своєрідним рупором перебудови та відродження національної свідомості киян.

Фото: Павло Пащенко

З проголошенням незалежності позиції газети як провідного україномовного видання столиці лише зміцніли: саме на цей час припадає рекордний наклад видання (130 тисяч примірників) та найбільша кількість підписників. Протягом 90-х та 2000-х років «Вечірка» продовжувала «тримати марку»: в газеті виходили резонансні журналістські розслідування, публікувалися суспільно-важливі матеріали та документи.

Спад накладів газети збігся із загальним процесом зниження популярності друкованих ЗМІ. Саме на фоні цих процесів керівництвом газети було прийняте рішення про створення паралельно із друкованим виданням й електронної версії газети: наразі успішно функціонують обидва варіанти. В новому 2017 році, як і 111 років тому, редакція «Вечірнього Києва» не полишає завзятої праці та боротьби за правду. Ми з надією дивимося у майбутнє, адже попереду ще так багато цікавого!

Нагадаємо, «Вечірній Київ» відкрив фотовиставку на честь свого 110-річчя.

861
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Конкурс короткої прози про сучасний Київ і киян
Киян запрошують взяти участь у конкурсі короткої прози «Як тебе не любити…». Головний задум розробників – залучити до участі у конкурсі майстрів малої прози, які можуть показати принади сучасного Києва, розказати історії людей, закоханих у Київ.  На розгляд приймаються раніше не опубліковані короткі оповідання українською мовою про: сучасний Київ та сучасних киян; о...