EUR: 29.16
USD: 27.42

"Вечірка" запитала читачів про наслідки підвищення акцизів на алкоголь

13:20
23.12.2016
"Вечірка" запитала читачів про наслідки підвищення акцизів на алкоголь

Верховна Рада збільшила ставки акцизного податку на алкогольні напої на 20%, на виноробну продукцію та слабоалкогольні напої на індекс споживчих цін 12%. У пояснювальній записці до цього документу наголошується, що збільшення ставок акцизного податку наблизить українське законодавство до норм ЄС, а також скоротить споживання шкідливих для здоров'я товарів.

"Вечірній Київ" запитав своїх читачів, що на їхню думку означає прийняття цього документу. Найбільше -  47% - вважають, що підвищення акцизів на алкоголь - це "чергове стягнення податків у кишені чиновників";  ще 17% хвилюються, що таке рішення спричинить збільшення кількості отруєнь від нелегальної та неякісної випивки; ще 16% - вказують, що це стимуляція самогоноваріння. Десять відсотків тих, хто проголосував, зазначають, що це спосіб боротьби з пияцтвом і ще 10% зізнаються, що їм байдуже до цієї теми, бо не вживають алкоголь.

Нагадаємо, раніше "Вечірка" проаналізувала  всі "за" та "проти" підвищення акцизів на алкоголь.

119
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.