«Реалізація державної антикорупційної політики у міжнародному вимірі» — так називалась III Міжнародна науково-практична конференція, яка нещодавно відбулась у Національній академії внутрішніх справ України. Головна тема — міжнародна боротьба з корупцією.
Щороку 9 грудня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією — цю дату встановили за резолюцією Генеральної Асамблеї ООН ще в 2003 році. А в грудні-2005 набула чинності Конвенція ООН проти корупції. З того часу цей міжнародний правовий документ підписали і ратифікували близько 220 держав, у тому числі й Україна (яка приєдналась до Конвенції у жовтні-2006).
Зважаючи на цю подію, 7 грудня у Києві організували широкомасштабні заходи за участю заступника міністра внутрішніх справ України Тетяни Ковальчук. На конференції також були представники профільного парламентського комітету, Національної академії внутрішніх справ (НАВС), громадської організації «Центр запобігання та протидії корупції» та інші зацікавлені сторони. Загалом, до антикорупційної теми долучились близько 300 представників різних галузей діяльності, міжнародні експерти та управлінці державного сектору.
Як дізналась «Вечірка», під час конференції працювало три секції за профільними напрямами: корупція як світоглядна проблема, правовий механізм відповідальності за корупційні правопорушення, організаційні та практичні питання запобігання корупції. Значна увага приділялась питанням підвищення кваліфікації науковців за даною тематикою. Учасники конференції змогли отримали чудову нагоду — набути нові знання та навички для подальшого застосування у професійній діяльності, обмінятись досвідом та налагодити співпрацю у галузі протидії корупції.
Під час діалогу експерти обговорили цілу низку актуальних питань: правові аспекти формування та реалізації антикорупційної політики держави, запровадження освітніх програм у вихованні молоді, процеси удосконалення законодавства України щодо запобігання корупції, методи зниження корупційних ризиків у системі розвитку держави, врахування європейського досвіду і стандартів у боротьбі та запобіганню корупції.
У нинішніх умовах, зважаючи на підтримку керівництва МВС та Національної поліції, здійснюється підготовка курсантів з методик кримінального аналізу та комп’ютерної розвідки (що широко використовуються в країнах Євросоюзу як засоби протидії корупційній злочинності). Про це повідомив проректор НАВС Сергій Чернявський.
Також було проведено профілізацію кафедр і наукових підрозділів. Завдячуючи фахівцям, в Україні вже створено нові лабораторії з проблем антикорупційної діяльності та психофізіологічних досліджень, облаштовано центр підготовки та підвищення кваліфікації поліграфологів з використанням сучасної техніки. Протягом року проведено цикл тренінгів, семінарів і конференцій з питань протидії окремим виявам корупційної злочинності.
Враховуючи актуальність тематики, на базі НАВС спільно з міжнародними експертами запровадили цільові програми підвищення кваліфікації за новою спеціалізацією — «Антикорупційний менеджмент». Такі навчальні курси доступні для осіб, які здійснюють або будуть здійснювати заходи з питань запобігання корупції, причому не лише у державних структурах та органах місцевого самоврядування, а й навіть серед юридичних та фізичних осіб (які надаватимуть антикорупційну допомогу).
Тривалість курсу з антикорупційного менеджменту складає 24 дні (192 навчальні години). Орієнтовна вартість навчання — 2018,15 грн. Під час вивчення нової спеціалізації слухачі мають можливість удосконалити знання з основних положень Державної антикорупційної політики, законодавства про запобігання корупції, менеджменту антикорупційної діяльності, корупційних правопорушень, професійної етики у протидії корупції тощо. По завершенню освітнього процесу, за результатами контрольних заходів, видається документ державного зразка.
Слідкуйте за актуальними новинами на наших каналах у Telegram та Facebook.
Микола Поворозник
22.02.2019
Ще один крок до створення Київської агломерації - зустріч з очільниками міст, містечок...
Олександр Харченко
21.02.2019
Згадували з колегами події 5-ти річної давнини. Вклонились полеглим героям. Досить багато людей...
Костянтин Яловий
21.02.2019
У відповідь на звернення жителів нашого мікрорайону щодо незадовільного стану доріжок у парку...
Петро Пантелеєв
21.02.2019
Всі пам’ятаємо перекриття Харківського шосе, коли сотні авто, карети швидкої допомоги стояли в...
Вячеслав Непоп
20.02.2019
Вулиця Інститутська, майдан. 20 лютого 2014 року. Забути неможливо.
Олександр Пабат
20.02.2019
У 2018-му від інфаркту міокарда в столичних медустановах померло 609 киян. Незважаючи на...
Уляна Супрун
20.02.2019
5 років після найжорстокіших протистоянь Революції Гідності. 5 років у День Героїв Небесної...
Валентин Мондриївський
18.02.2019
Рообимо улюблений Київ кращим. Розпочала свою роботу школа Громадського бюджету. Суспільство стало відповідальнішим...
Віталій Кличко
15.02.2019
Мер Києва Віталій Кличко візьме участь у роботі 55-ої Мюнхенської конференції з питань...
Петро Кузик
12.02.2019
Вступ в НАТО необхідний для України, але однієї декларації недостатньо, для досягнення мети...
Дмитро Білоцерковець
14.02.2019
Поки місто в судах відстоює свою позицію і робить все, що б не...
Олесь Маляревич
11.02.2019
Разом з начальником ЖЕК 410 нагородили двірників Русанівки, Лівобережного масиву і Микільської Слобідки!
Володимир Прокопів
07.02.2019
Громадський бюджет користується дедалі більшою популярністю. Щороку зростає як кількість поданих проектів, так...
Дмитро Давтян
30.01.2019
Запозичити досвід найрозвиненіших міст світу та втілити найактуальніше у Києві. Про це йшлося...
Вікторія Муха
28.01.2019
Ми не можемо змінити минуле, наші слова не будуть почуті жертвами страшної трагедії...
Тарас Панчій
23.01.2019
Будівництво кладовища для тварин на території Києва є надзвичайно актуальним на сьогодні питанням....