EUR: 29.16
USD: 27.42

Українські традиції святкування Різдва

09:19
07.01.2017
Українські традиції святкування Різдва

Різдво поряд з Великоднем є одним із найголовніших свят наших пращурів. Традиційно Різдво завжди святкують 7 січня, після Святвечора. Люди йшли до церкви на нічну Службу Божу, щоб ушанувати новонародженого Христа. Після закінчення церковної відправи родина збиралася за святковим столом, де подавалися вже не пісні, а скоромні страви.

В обідню пору діти, як правило, відвідували своїх батьків або дідусів та бабусь. Вони брали з собою три хлібини, кутю, сало та ковбаси, посвячений вінок та пляшку горілки. Прибувши на місце, хрещені діти обмінювалися з господарями поздоровленнями. В обмін на своє нехитре багатство дітлахи отримували калачі, гроші та солодощі.

Увечері розпочиналися гуляння з новою силою: з заходом сонця вулицями починали ходити колядники. Перед початком свого героїчного походу, всі вони збиралися до гурту разом та повторювали або заучували колядки.

Першими починали колядувати діти, а вже потім молодь чи навіть дорослі. Колядники, заходячи на подвір’я кожної хати, славили господарів, бажали їм здоров’я, щастя. добробуту. Господар у відповідь давав колядникам паляницю, ковбаси та горіхи.

Ось таким взаємним даруванням і закінчувався перший день Різдва...

Читайте також:

Список використаної літератури

1. Борисенко В. Українська етнологія. – К.: Либідь, 2007. – С. 259-262.

2. Сметана І.І.  Ілюстрована енциклопедія українського народу: звичаї, свята, традиції. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. –  С. 320. 

587
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Конкурс короткої прози про сучасний Київ і киян
Киян запрошують взяти участь у конкурсі короткої прози «Як тебе не любити…». Головний задум розробників – залучити до участі у конкурсі майстрів малої прози, які можуть показати принади сучасного Києва, розказати історії людей, закоханих у Київ.  На розгляд приймаються раніше не опубліковані короткі оповідання українською мовою про: сучасний Київ та сучасних киян; о...