USD: 27.04
EUR: 29.06

У столиці відкрили унікальну музейну експозицію [фото]

21:30
17.01.2017

Сьогодні на території Музею  історії України у Другій світовій війні відбулося урочисте  відкриття музейної презентації «Перша світова війна. Український фактор».

Протягом даного заходу представниками Всеукраїнської громадської організації «Союз Народна пам'ять» на довічне зберігання до фондів музею було передано близько 80 найрізноманітніших артефактів  часів Першої світової війни: рештки озброєння і військового спорядження вояків армій Австро-Угорщини, Німеччини та Росії.

Окрім згаданих речей, у цей же день  дослідник Дмитро Піркл зі своєї колекції передав до Музею  книги 1915-1918 рр. видання, які є унікальним джерелом для дослідження  діяльністі Союзу визволення України.

— Я зібрав невелику колекцію, але вона може багато розказати сьогодні, про те що Україна, не так як нам російські історичні наративи, підносять, була якщо не суб’єктом, то активним гравцем у Першій світовій війні; тому що Союз визволення України вів активну роботу поміж не лише українців в таборах, але і проводив дипломатичну роботу і контактувала з урядами і Болгарії, і Туреччини, і Угорщини, і Німеччини ,  — зазначив Дмитро Піркл.

Загалом, співробітники музею неабияк зраділи такій благодійності. Вони вони виразили надію, що це не останнє пожертвування до фондів музею.

У всілякому разі останньому буде що презентувати у листопаді наступного року  під час відзначання 100-річного  ювілею  завершення Першої світової війни.

Нагадаємо, військова історія, як засіб патріотичного виховання 

 

 

 

393
Володимир Бондаренко
Ганна Старостенко
Віталій Кличко

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Ми не допустимо зупинки метрополітену, оскільки це підприємство стратегічного значення для Києва. Ми розуміємо, що боргові зобов’язання у міста є, але перш ніж сплачувати 2 млрд грн з кишень киян, ми маємо чітко розібратися в законності або не законності відповідної додаткової угоди. Це принципова позиція міста.

Ганна Старостенко

заступник голови КМДА:

У Києві буде нова зручна та модернізована система прийому дітей у дитсадочки, що значно спрощує процедуру зарахування до них та унеможливлює суб’єктивне втручання будь-кого поза системою. Нова автоматизована черга передбачає самостійне налаштування персонального кабінету та внесення змін без втручання адміністратора, тому батьки мають відповідально поставитись до влаштування дітей у дитсадки і в термін до 1 квітня пройти перереєстрацію на новій платформі

Віталій Кличко

Київський міський голова:

Ми вкладаємо гроші в ремонт доріг, працюємо 24 години на добу. Але не можемо зробити все одномоментно, бо кошти в дороги й інфраструктуру не вкладалися десятками років, об’єкти руйнувалися, тому перебувають у такому поганому стані. Можу сказати, що минулого року ми зробили капітальний ремонт дорожнього покриття на 84-ох вулицях. Цього року плануємо відремонтувати понад 100 доріг

У квітні стартує 14-та «Французька весна в Україні»
Протягом квітня у столиці триватиме низка подій у рамках 14-ої «Французької весни в Україні», де кияни та гості міста матимуть можливість зануритись у розмаїття французького мистецтва. Про це повідомляють у Департаменті культури КМДА. Так, починаючи вже з 1 квітня 2017 року на Софійській площі французька компанія «Deus Ex Machina» презентує виставу «Галілео». Акробатичні трюки у повітрі на висоті д...