В столичному Будинку офіцерів 25 липня відбудеться вечір пам’яті Володимира Висоцького
На початку року, до дня народження великого поета, барда, артиста з київським корінням Київський театр поезії та пісні оголосив 2018 рік роком Володимира Семеновича Висоцького. Звісно, не офіційно. Але цю дату в Києві святкували з розмахом. І ось – новий концерт – подія в культурному й творчому житті столиці.
– Не віриться, здавалося, що вчора ми, молоді, заспокоєні, хоробрі, з нетерпінням чекали кожну нову виставу Висоцького, кожен його вірш, кожне слово в інтерв'ю, - каже керівник і натхненник Київський театр поезії та пісні, великий шанувальник творчості Висоцького Семен Рубчинський. - Але й сьогодні не тільки ми - старша генерація, але й наші діти, і онуки співають його пісні, читають його вірші, ставлять його п'єси та знімають фільми про нього. Його люблять і розуміють, мабуть, у всьому світі, його твори перекладено на українську, французьку, польську, англійську, іврит та ще два десятки мов.
Чому Україна й українці так люблять і цінують творчість Володимира Висоцького – російського єврея українського походження? Не лише за те, що його коріння по батьку глибоко - українське, київське. Його батько, Семен Володимирович (Шльома Вольфович), був родом звідси, а бабуся, Дора Олексіївна, жила в столиці України до самої смерті - до 1970 року й похована на Байковому цвинтарі. Володимир Висоцький дуже любив бабусю і майже все своє дитинство літні канікули проводив у Києві. До речі, кажуть, що бабуся, єдина з родини підтримала рішення Володі покинути навчання в Московському інженерно-будівельному інституті й піти в театральний.
Саме в Києві він зустрів і свою майбутню дружину - актрису Театру російської драми Ію Савіну. Концерти в Києві, приїзди з театром, квартирники, фільми - все це Україна, яка його пам’ятає. Київський театр поезії та пісні ім. В.Висоцького, галерея В.Висоцького в Києві на Воздвиженці, пам'ятник Жеглову і Шарапову біля МВС, блискучий пам'ятник у Одесі та сама Одеська кіностудія - все це зв'язок України з поетом сьогодні. Володимир Висоцький не раз виступав у київських інститутах, клубах підприємств ... Для мільйонів глядачів він був і залишається кумиром.
– Цього року Владимиру Висоцькому виповнилося 80 років, - каже організатор концерту Семен Рубчинський. - І цікавість до його творчості з кожним роком не зменшується, а, навпаки, зростає. Його пісні об'єднують людей. На традиційному Вечорі його пам'яті, який відбудеться 25 липня в Центральному будинку офіцерів ЗСУ, як завжди звучатимуть вірші Висоцького у виконанні народного артиста України Ігоря Славинського. І, звичайно ж, пісні - військові, філософські, гумористичні. Серед них – найвідоміша - «Кони привередливые», рядок із якої й став назвою Вечора пам’яті.
Сюрпризом для глядачів буде уривок із вистави «Нейтральна полоса» у виконанні артистів театральної майстерні Миколи Рушковського під керівництвом Ігоря Славинського.
– Але це не всі сюрпризи, - додає Ігор Славинський, режисер-постановник концерту, - Друге відділення почне чотирирічна Фрося Мельник. Вона так читає вірші Висоцького, що аж мороз по шкірі йде! Ми, дорослі актори, почувши її виступ були просто шоковані!
До речі, Київський театр поезії та пісні імені Володимира Висоцького теж відзначає ювілей - 15-річчя першої вистави за творчістю Володимира Семеновича «Невидима тінь від мікрофону».
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.
Микола Поворозник
22.02.2019
Ще один крок до створення Київської агломерації - зустріч з очільниками міст, містечок...
Олександр Харченко
21.02.2019
Згадували з колегами події 5-ти річної давнини. Вклонились полеглим героям. Досить багато людей...
Костянтин Яловий
21.02.2019
У відповідь на звернення жителів нашого мікрорайону щодо незадовільного стану доріжок у парку...
Петро Пантелеєв
21.02.2019
Всі пам’ятаємо перекриття Харківського шосе, коли сотні авто, карети швидкої допомоги стояли в...
Вячеслав Непоп
20.02.2019
Вулиця Інститутська, майдан. 20 лютого 2014 року. Забути неможливо.
Олександр Пабат
20.02.2019
У 2018-му від інфаркту міокарда в столичних медустановах померло 609 киян. Незважаючи на...
Уляна Супрун
20.02.2019
5 років після найжорстокіших протистоянь Революції Гідності. 5 років у День Героїв Небесної...
Валентин Мондриївський
18.02.2019
Рообимо улюблений Київ кращим. Розпочала свою роботу школа Громадського бюджету. Суспільство стало відповідальнішим...
Віталій Кличко
15.02.2019
Мер Києва Віталій Кличко візьме участь у роботі 55-ої Мюнхенської конференції з питань...
Петро Кузик
12.02.2019
Вступ в НАТО необхідний для України, але однієї декларації недостатньо, для досягнення мети...
Дмитро Білоцерковець
14.02.2019
Поки місто в судах відстоює свою позицію і робить все, що б не...
Олесь Маляревич
11.02.2019
Разом з начальником ЖЕК 410 нагородили двірників Русанівки, Лівобережного масиву і Микільської Слобідки!
Володимир Прокопів
07.02.2019
Громадський бюджет користується дедалі більшою популярністю. Щороку зростає як кількість поданих проектів, так...
Дмитро Давтян
30.01.2019
Запозичити досвід найрозвиненіших міст світу та втілити найактуальніше у Києві. Про це йшлося...
Вікторія Муха
28.01.2019
Ми не можемо змінити минуле, наші слова не будуть почуті жертвами страшної трагедії...
Тарас Панчій
23.01.2019
Будівництво кладовища для тварин на території Києва є надзвичайно актуальним на сьогодні питанням....