EUR: 30.07
USD: 25.82

У пошуках дільничного, або Чому наша поліція продовжує працювати по-старому?

11:21
20.10.2016
У пошуках дільничного, або Чому наша поліція продовжує працювати по-старому?

Про реформи в МВС сьогодні не говорить хіба що той, хто про них нічого ніколи не чув. Хоча поліцейське начальство запевняє нас в успішності діяльності свого дітища – патрульної поліції, злочинність у Києві зростає. Причину цього чимало експертів бачать у недосконалості інституту дільничних інспекторів. Прийняти або спростувати цю версію на одній конкретній дільниці одного конкретного району столиці й вирішила «Вечірка».
У ВІДПОВІДЬ – БЕЗДУШНИЙ ГОЛОС АВТОВІДПОВІДАЧА
Завдання редакції було простим: зустрітися з дільничним, поговорити про проблеми та, звісно, про анонсовані реформи в поліції. Вирішив далеко не ходити, а познайомитися з «господарем» одного з дарницьких мікрорайонів, у якому я мешкаю на проспекті Петра Григоренка, 13. Та не так сталося, як гадалося.
Перший день пошуків минув марно: консьєржки про нашого дільничного нічого не знають, відповідної інформації на дошках оголошень біля будинків або не було, або ж вона виявилася безнадійно застарілою.
Добре, що живемо в пору Інтернету, – на веб-сайті «Національна поліція. Київ» знайшов сторінку Дарницького управління поліції. Далі у розділі «Дільничні інспектори поліції» спробував знайти свій будинок, а відтак і прізвище дільничного. Номерів будинків було багато і різних, але номера 13, на жаль, не було. Оперативно з’ясувати це телефоном, вказаним на сайті, теж не вдалося.
Тож я вирушив на вулицю Олександра Кошиця – до районного управління поліції. Там, у секторі дільничних, довідавшись хто я і звідки, повідомили – нашу дільницю обслуговує старший лейтенант поліції Андрій Болховітін. Пощастило розжитися його номером мобільного, а ще й адресою розташування дільничного пункту поліції – вулиця Анни Ахматової, 13-В. Вирішив, що краще буде познайомитися з представником поліції в реальній службовій обстановці під час прийому громадян. І пошкодував, бо прийому цього дня не було: дільничний напередодні погодив з керівництвом свою відсутність на робочому місці за сімейними обставинами. Але ж люди, які прийшли на прийом, про це, звісно, не знали. Мої ж спроби зателефонувати дільничному на мобільний щоразу наштовхувалися на бездушний голос автовідповідача: «Залишіть своє повідомлення після звукового сигналу…» (як пояснив потім офіцер, цим телефонним номером він вже давно не користується. – Авт.).
ОДИН ЗА ВСІХ
Наступного дня зранку я знову приїхав до райуправління, і очікувана зустріч з дільничним таки відбулася.
Старший дільничний Андрій Болховітін, – коротко відрекомендувався він.
Молоде обличчя та щира посмішка мимоволі налаштували мене на позитив. І скажу чесно, якісь неприємні враження від учорашніх пошуків дільничного зникли – залишилася звична фахова цікавість і бажання зрозуміти, розібратися у тій справі, яку виконує мій співрозмовник.
Дільничним інспектором він працює шість років. Відповідаючи на запитання щодо території обслуговування, офіцер помітно пожвавішав і сказав ключову фразу: «Це дуже наболіле питання! Територія надзвичайно велика…». Відтак дістав аркуш чистого паперу і почав креслити схему вулиць з номерами будівель мікрорайону. В межах, позначених проспектом Григоренка, кутом вулиці Здолбунівська, Драгоманова, Ахматової… З того, як він орієнтується у вулицях і номерах багатоповерхівок, у інфраструктурі району, можна робити висновок – знає дільницю, як свої п’ять пальців. Хоча дійсно територія неймовірно велика. Лише житлових будинків близько восьми десятків. А мешканців, за приблизними підрахунками, десь тисяч 70!
Старими нормами було визначено, що на одного дільничного припадає до 3 тисяч мешканців. Територія, нині закріплена за Болховітіним, раніше була поділена на п’ять дільниць і обслуговували її… п’ятеро дільничних.
– На сьогодні так склалося, що цією територією опікуюся я один, – каже Андрій Юрійович. – І дільничний пункт поліції теж один...
Пояснити такий стан справ мій співрозмовник не зміг. І натяків на труднощі процесу реформування теж не підтримав. З іншого боку, такою «глобалізацією» пояснив вчорашній прокол щодо прийому громадян.
Але ж замінити нікому! – вигукує дільничний. – Скажімо, сьогодні – п’ятниця – о дев’ятій ранку я заступив на добове чергування. А завтра вранці маю бути на дільничному пункті на плановому прийомі. Як фізично це зробити?..
ПЕРЕКОСИ РЕФОРМУВАННЯ?
Безумовно, служба дільничного з такими «володіннями» не може бути простою. І один день ніколи не схожий на інший. Але Болховітін завжди прагнув, за його словами, якось впорядкувати і систематизувати свою роботу. І сьогодні це робить, хоча дається така систематизація непросто. Зазвичай зранку прибуває до районного управління за матеріалами, які надійшли від громадян за минулу добу і потребують виконання. Далі відбувається «налагодження контактів» з метою надання відповідної допомоги, спілкування в дільничному пункті та за місцем проживання.
Такий обхід та збір матеріалу, зважаючи на відсутність службового транспорту, займають левову частку робочого часу інспектора. По ходу відбувається виявлення на території дільниці різних адмінпорушників, проведення з ними певної попереджувальної роботи, реагування на якісь зловживання...
Я поцікавився, скільки ж отримує дільничний офіцер поліції за свою службу в напруженому режимі ненормованого робочого дня, однак мій співрозмовник знітився і не виявив особливого бажання обговорювати це делікатне питання. Та після наполягання все ж відповів – 4700 гривень. Як відомо, на початку реформи в органах МВС міністр Арсен Аваков казав, що для дільничних зарплата буде щонайменше 6000 гривень.
– Нічого поганого про старшого дільничного Андрія Болховітіна сказати не можу. Якщо оцінювати його діяльність за головними показниками роботи, то він за рейтингом – п’ятий, – каже в.о. начальника сектора дільничних офіцерів поліції Дарницького райуправління Роман Сочка.На території, де проживають 70 тисяч громадян, нормально працювати одному дільничному фізично неможливо. Погоджуюся з цим... Але у нас розпочалося реформування, з яким і пов’язані такі «перекоси та диспропорції». Цей процес не може бути миттєвим. Маємо робити щось для поліпшення ситуації і мусимо трохи потерпіти. Раніше у нас було 98 посад дільничних. Іншими словами, по чотири офіцери на адміністративні зони. Вони дійсно «перекривали» той показник щодо кількості населення, який фізично могли охопити. Після того, як певна категорія працівників управління була звільнена або ж пішли на пенсію, новим штатом визначено 76 дільничних офіцерів – 16 посад у нас «некомплект», а реально в лавах на сьогодні 25 інспекторів на 14 адміністративних зон...
***
До речі, не для преси, багато столичних дільничних поліції відверто заявляють, що після атестації стимулу «лізти зі шкіри геть» у них як не було, так і немає. Адже в їх роботи мало що змінилося, зарплата істотно не виросла, а вимоги лише збільшилися... Ось і працюють по-старому.ДО УВАГИ МВС!
Що непокоїть інспекторів
Робочий день дільничного, як і раніше, так і зараз, триває понад 12 годин на добу, а робота вихідними залишається радше правилом, ніж винятком. Обіцяна оптимізація робочого графіка існує хіба що на папері – у звітах для начальства.
Ще одне зло, яке не дає дільничним виконувати свої прямі обов'язки, – це стояння на різних заходах, яке чомусь називається «охороною громадського порядку».
Про нові підходи до форм і методів роботи та обсяги робочого навантаження дільничні інспектори тільки мріють. Тому що не раз переконувалися, що реформування правоохоронної системи відбувається тільки в уяві міністерських чиновників.ДО РЕЧІ
Що обіцяв міністр
«Дільничному ми хочемо передати додаткові функції, попередньо прийнявши закон про кримінальні проступки. Після цього він частково перетвориться на детектива. Тобто, якщо вкрадуть, наприклад, курку, він не повинен викликати оперативну групу. Спецгрупи залучатимуться тільки в разі серйозного злочину», – заявив у липні 2015 року міністр МВС Арсен Аваков.
Коли міністр торік розповідав про нове оснащення і зарплати дільничних інспекторів, вони не дуже в це вірили, і, на жаль, далі гучних заяв справа не просунулася. Обіцянки розвіяла сувора реальність: кажуть, для реформування інституту дільничних інспекторів не вистачило 350 мільйонів доларів.ТАК І СКАЗАВ
Віталій КЛИЧКО, Київський міський голова:
«Києву потрібна муніципальна поліція. І вона, на відміну від кримінальної поліції, яка знаходиться у вертикалі МВС, має підпорядковуватися громаді міста. Це дасть змогу мешканцям столиці контролювати роботу поліцейських, а самим правоохоронцям – ефективно працювати, аби у місті був порядок».

710

Тетяна Тимочко

24.07.2017

Понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води...

Вільям Мюррей

24.07.2017

Основними затребуваними реформами є: пенсійна та конкретні результати у боротьбі з корупцією. Усе...

Пилип Іллєнко

24.07.2017

Це фільм для сімейного перегляду. Адже кіно має подобатися й батькам, бо квитки...

Тетяна Тимочко

21.07.2017

Понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води...

Володимир Поліщук

21.07.2017

12 серпня відкриється "Паспортний сервіс", здатний прийняти 1500 осіб (в день) на оформлення...

Дмитро Новицький

21.07.2017

Якщо зростає в ціні електрична енергія, то має зрости і тариф за водовідведення,...

Олексій Дорошенко

20.07.2017

Загальне здороження є і буде прогресувати вже найближчим часом. Ціни зростають через те,...

Юлія Усенко

20.07.2017

Зниження тарифів на електропостачання можливе тільки тоді, коли буде здорова правильна конкуренція, до...

Віктор Брагінський

20.07.2017

Київський метрополітен – це підприємство з подвійним призначенням – транспорт та найбільше укриття...

Костянтин Яловий

19.07.2017

Не зважаючи на те, що на дворі стоїть літо і багато дітей поїхало...

Вікторія Волковська

19.07.2017

Головна причина – ризики: кожен другий позичальник не повертає кредит

Тетяна Меліхова

19.07.2017

Земельна комісія Київради сьогодні на вимогу громади не підтримала поновлення договору оренди земельної...

Олесь Маляревич

19.07.2017

Информация для домов ЖБК и ОСББ!!! Сегодня на заседании бюджетной комиссии Киевсовета, по...

Олександр Харченко

19.07.2017

З 10:00 до 18:30 тривало без перерв останнє цього літа засідання постійної комісіі...

Володимир Соха

19.07.2017

Питання відновлення річки Либідь - це питання збереження історичної спадщини столиці України. Компанія...

Андрій Странніков

18.07.2017

Якщо проект не виграє, він у будь-якому випадку буде включений до основної частини...

Слава Масонській

18.07.2017

Хвилин 30 в пробці на Південному простояв ... в неділю! Сподіваюся їх 

Артем Стельмашов

18.07.2017

У нас сьогодні три хороші новини! Обсяг фінансування Громадського бюджету в Києві ймовірно...

Тетяна Берзіна

18.07.2017

Всім голосіївцям доброго дня! Звертаюся з проханням. У кого є час – сходіть...

Віталій Кличко

17.07.2017

Мої діти зараз у літньому таборі недалеко від Канади. Вже протягом багатьох років...

Сергій Тупальський

17.07.2017

Це перевищує всі наші очікування! До того ж збільшилася кількість міжнародних рейсів в...

Ольга Бернасовська

17.07.2017

Качку з 8 каченятами врятували! Поліція з інструментами визволила двох з каналізації. З...

Олександр Данилюк

17.07.2017

Дороги потребують суттєвих вливань та капіталовкладень, проте, можливості бюджету дозволяють забезпечити дані видатки.

Антон Кісе

17.07.2017

Вказані документи будуть видавати сертифіковані Кабміном компанії, проте, оплачувати послуги мають люди. Цілком...

Максим Хамровський

14.07.2017

Data Science поступово проникає в усі сфери людського життя (від самокерованих машин до...

Юрій Зубко

14.07.2017

Цей проект дасть можливість активно відпочивати, займатись спортом, спілкуватись між собою мешканцям мікрорайону...

Олександр Барабошко

13.07.2017

В рамках громадського проекту інтегрували захід Radioday free open air в програму заходів...

Микола Поворозник

13.07.2017

Завдяки системі Helsi.me пацієнти можуть знайти на сайті свого дільничного лікаря за адресою...

Наталка Макогон

13.07.2017

Єдиною станцією, де пасажири досі надають перевагу жетону залишилася "Вокзальна"

Марина Загородько

12.07.2017

З 15 липня зросте вартість проїзду у наземному транспорті на 1 гривню. Це...

Сергій Будник

12.07.2017

Моя порада – треба жити у злагоді з сусідами. Тоді можна домовитись, щоб...

Лілія Озерна

12.07.2017

Парк Нивки має незадовільний стан благоустрою і одночасно унікальний природний фонд. Особливо сумно...

Михайло Бно-Айріян

12.07.2017

Ну що, в нас обшуки! Схоже, хвиля боротьби з тими, хто намагається змінити...

Тетяна Шкуратова

11.07.2017

Встановлення сучасного і безпечного спортивно-ігрового майданчика для активного відпочинку мешканців мікрорайонув межах вулиць...

Андрій Богданович

11.07.2017

Друзі-кияни! Мобільному додатку КАРАТЄЛЬ лишилось дозбирати 13 підписів, щоб пройти попередній відбір на...

Вікторія Орел

11.07.2017

"Хочеш змінити світ - починай з себе". Отже, до суті. Ми вирішили почати...

Геннадій Пліс

11.07.2017

Зараз ми розпорошені по всьому місту, до підрозділів важко дістатися, це незручно. Структури...

Сумі Шигеки

10.07.2017

Я дуже вражений цим прекрасним муралом, який яскраво відображає реалії сьогоднішнього дня. Тут...

Девід О'Браєн

11.07.2017

Невиконання Київським аеропортом зобов'язань призведе до втрати понад 500 000 споживачів та 400...

Ігор Романків

10.07.2017

Ми враховуємо побажання пасажирів щодо сервісного обслуговування на залізничному транспорті. Одним із таких...

Володимир Прокопів

06.07.2017

Хакерська атака на Україну зачепила й Громадський бюджет. Через неможливість авторизуватися за допомогою...

Уляна Супрун

05.07.2017

Україна не купуватиме ліки в тих, хто вбиває її народ. Продовжуємо наполягати на...

Володимир Бондаренко

04.07.2017

Якщо почати сортувати сміття, то спалювати потрібно буде десь 40% органічних відходів. На...

Олексій Богданович

04.07.2017

Що мене – східняка, ще так навернуло на вивчення української, так це інформація...

Петро Порошенко

06.07.2017

Відтепер курс України на вступ до НАТО чітко визначений як один з ключових...

Барбора Маронкова

06.07.2017

Наш мандат залишається незмінним: сприяти підвищенню обізнаності щодо НАТО серед українського суспільства. Після...

Майкл Щур (Роман Вінтонів)

03.07.2017

Друзі, нам дуже потрібні нові ідеї. Нам потрібна ваша реакція на те, що...

Відпочинок без тривог: як захистити квартиру у відпустці
Підтримувати гарні стосунки із сусідами і на певний час забути про соціальні мережі. Поради неочікувані, для деяких – складні у реалізації, але дієві. Адже у справах, що стосуються квартирних крадіжок, завжди краще перестрахуватись. Триває літній період відпусток, а це означає, що для квартирних злодіїв настав «сезон жнив». Тому «Вечірка» вирішила дізнатися у начальника Департаме...