Як запевнив гендиректор ПрАТ «Київводоканал» Дмитро Новицький, якість питної води в Києві залишається високою, на рівні стандартів і нормативів прийнятих в Україні.
-І оскільки забезпечення безперебійного водопостачання, як і раніше, залишається найважливішим нашим завданням, ми продовжуємо щодня виробляти понад 800 мільйонів літрів чистої питної води для майже 5 млн людей в Києві та прилеглих до столиці територій, - повідомив Дмитро Новицький. - Київводоканал в 2018 році досяг декількох важливих результатів.
Київ відмовляється від хлорування води
Одним з найважливіших стало рішення перейти на альтернативні способи знезараження води, відмовитися від використання хлору на Дніпровській водопровідній станції. У компанії довго вивчали нові технології знезараження і прийшли до висновку, що використання саме діоксиду хлору є найприйнятнішим з точки зору економіки та екології.
Сьогодні діоксидом хлору, наприклад, обробляють питну воду на станціях Західної Європи ( Відень, Нюрнберг, Палермо), в містах Північної Америки, Канади, Японії, Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів. Після успішних лабораторних і промислових досліджень ми зараз будуємо і облаштовуємо комплекс з виробництва і застосування діоксиду хлору. Планується, що Дніпровська станція, яка забезпечує питною водою третину Києва, перейде на нову технологію в травні 2019 року.
Дмитро Новицький також повідомив, що співробітники лабораторій Київводоканалу та Держпродспоживслужби вживають всіх необхідних заходів для того, щоб підтримувати й цілодобово контролювати чистоту води. Якість контролюється на всіх етапах її підготовки та транспортування: на очисних спорудах, перед подачею у розподільчу мережу, на насосних станціях і безпосередньо - в розподільчій мережі трубопроводів.
На виході з очисних споруд контроль здійснюється щоденно за 22-ма, щомісячно за 48-ми та щорічно за 76 показниками. На 19 артезіанських насосних станціях перевірка проводиться в свердловинах та на виході з насосних станцій. У розподільчих мережах якість перевіряється у 33 контрольних точках на різних вулицях по всіх районах Києва, 365 днів на рік.
Столичний водопровід захистять від корозії
«Київводоканал» систематично проводить профілактичні промивки: в резервуарах чистої води (РЧВ), на водопровідних насосних станціях (ВНС), безпосередньо в трубопроводах. В наступному році заплановані заходи по захисту мереж від корозії, що посилить надійність системи.
РЧВ та ВНС проходять переоснащення та модернізацію. У 2018 році було проведено капремонт РЧВ «Оболонь-2» та РЧВ Дніпровської станції. Прведена реконструкція ВНС третього підйому Деснянської станції та ВНС «Крутогірна», що дасть економію електроенергії більш ніж 2 млн квт год в першій рік.
В році, що минає, незалежна лабораторія Public Lab в рамках роботи проекту Kyiv Smart City підтвердили високу якість води у водопровідних мережах столиці.
Що відбувається на Бортницькій станції аерації
-Ми постійно контролюємо якість поверхневих джерел води на великій відстані по течії вгору як Дніпра, так і Десни, а також боремося за якість скидів до Дніпра - джерела води для міст нижче за течією, - говорить Дмитро Новицький.- Бортницька станція аерації (БСА), що очищує стічні води - є найпотужнішою очисною станцією в Україні і однією з найбільших в Європі. Зараз вона знаходиться в процесі реконструкції, і в цьому році ми підійшли до тендерних процедур на визначення генпідрядника для втілення в життя наймасштабнішого інфраструктурного проекту в Україні.
Після реалізації проекту якість очищених стоків буде контролюватися за 10-ма показниками та відповідати нормативам ЄС, будуть впроваджені сучасні японські технології обробки та утилізації осадів, а також вирішена проблема неприємного запаху в районі роботи БСА.
Ще один важливий напрямок роботи - Геоінформаційна система (ГІС) водопостачання та водовідведення в Києві. У 2018 році створено цифрову гідравлічну модель водопостачання лівобережжя Києва та Оболоні. Ця система дозволяє проводити розрахунки навантажень при проектуванні, уникати помилок і оптимізувати витрати на будівництво і ремонт мереж як Київводоканалу, так і забудовникам, що будують нові об'єкти. Система також дає змогу контролювати швидкість потоків, оперативно оцінювати позаштатні ситуації, які неминуче виникають в процесі експлуатації мереж такої великої протяжності як в Києві. Роботи будуть продовжені в наступних роках - в перспективі планується завершити гідромодель правого берега та перейти до каналізаційних мереж.
-Всі ці досягнення, а також сотні інших, які відбуваються кожного дня в рамках складних процесів приготування і транспортування питної води та очищення стоків - заслуга наших людей, які своєю копіткою працею, в ці непрості часи, стоять на варті водозабезпечення та гідно несуть звання працівника Київського водоканалу, - стверджує керівник «Київводоканалу». - З гордістю за свій колектив я звітую перед мешканцями Києва і околиць, які можуть бути впевнені в тому, що ми будемо поставляти їм безпечну, чисту і високоякісну питну воду кожного дня.
Читайте також у «Вечірньому Києві» «У столиці підтвердили факт високої забрудненості Дніпра» та «Кияни показали, по яких трубах вода потрапляє в їх квартири".
Слідкуйте за актуальними новинами на наших каналах у Telegram та Facebook.
Вячеслав Непоп
19.02.2019
У столиці за рік реконструюють кінотеатр ім. Ю. Гагаріна на Дорогожичах (вулиця Щусєва,...
Андрій Андрєєв
19.02.2019
На прохання мешканців ми знайшли можливість реалізувати ремонт сходових клітин в 4-му під'їзді...
Андрій Странніков
18.02.2019
От не люблю постити "зраду", але є випадки, коли як то кажуть дістало....
Валентин Мондриївський
18.02.2019
Рообимо улюблений Київ кращим. Розпочала свою роботу школа Громадського бюджету. Суспільство стало відповідальнішим...
Віталій Кличко
15.02.2019
Мер Києва Віталій Кличко візьме участь у роботі 55-ої Мюнхенської конференції з питань...
Петро Кузик
12.02.2019
Вступ в НАТО необхідний для України, але однієї декларації недостатньо, для досягнення мети...
Дмитро Білоцерковець
14.02.2019
Поки місто в судах відстоює свою позицію і робить все, що б не...
Уляна Супрун
14.02.2019
В інтересах пацієнтів Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, яке дозволяє мені знову виконувати...
Микола Поворозник
13.02.2019
Для батьків найбільше щастя – здорові діти! Це я вам як батько авторитетно...
Олесь Маляревич
11.02.2019
Разом з начальником ЖЕК 410 нагородили двірників Русанівки, Лівобережного масиву і Микільської Слобідки!
Володимир Прокопів
07.02.2019
Громадський бюджет користується дедалі більшою популярністю. Щороку зростає як кількість поданих проектів, так...
Костянтин Яловий
06.02.2019
В приймальню звернулися обурені мешканці нашого мікрорайону щодо незадовільно проведеної реконструкції транспортного вузла...
Дмитро Давтян
30.01.2019
Запозичити досвід найрозвиненіших міст світу та втілити найактуальніше у Києві. Про це йшлося...
Вікторія Муха
28.01.2019
Ми не можемо змінити минуле, наші слова не будуть почуті жертвами страшної трагедії...
Петро Пантелеєв
25.01.2019
Комунальна техніка Комунальна корпорація "Київавтодор" працювала всю ніч, двірники з самого ранку прибирали...
Тарас Панчій
23.01.2019
Будівництво кладовища для тварин на території Києва є надзвичайно актуальним на сьогодні питанням....