ss

У Києві готуються до реконструкції Софійської і Михайлівської площ

09:05
01.12.2017
У Києві готуються до реконструкції Софійської і Михайлівської площ

«Вечірка» першою дізналася, що пропонують спеціалісти.  Автор проекту архітектор Олександр Колесников, який раніше займався реконструкцією цих площ, а також Андріївського узвозу та території Києво-Печерської лаври, розповів наступне.

-Міхайловская і Софійська площі, а також Володимирський проїзд були реконструйовані кілька десятиліть тому. А сьогодні готуємося до капітального ремонту, так як клінкерна плитка, якою замощені площі, виготовлялася  ​​тоді нашвидкуруч і вже повністю деградувала.

Розуміючи, що Михайлівська та Софійська стали головними площами країни, де проводяться найважливіші державні заходи, в тому числі і виставки важкої військової техніки, де збирається багато народу, проводяться протокольні заходи з особливими режимами безпеки, існують великі навантаження, нам потрібно зробити її надійнішою, подбати про безпеку. «Мова цивілізації» - це вічні кам’яні дороги Афін, Риму, Стамбула, Лондона. Подивіться, у тій таки Житомирській області  кам'яним дорожнім мощенням уже сотні років.

Варто пам'ятати: площа - це планшет, сцена, на якій відбувається дія, і яка оточена історичними спорудами, заради яких сюди приходять люди. Тому мощення з українських колотих гранітів класичного розміру «10 х 10 х 10» сантиметрів буде найкращою сценою для всіх заходів.

 Свого часу, частину вулиці Володимирської і Володимирського проїзду вдалося замостити гранітної шашкою, і вона прекрасно тримається, її обкатали за ці роки. На Софійську площу  потрібно близько 10 тисяч квадратних метрів граніту. Нижні шари грунту, в основному, залишаться недоторканими.

На площах обов'язково будуть нові електрокомунікації, що б включати світло, звук, відеоапаратуру. Опори ліхтарів замінимо на більш високі.

Софійську площу не будемо прикрашати ніякими фонтанами, лавочками, кущиками і іншими ознаками провінційності. Виходячи з її призначення і в цілях безпеки людей, які збираються на масові заходи на реально маленькій площі, такі речі не встановлюють.

Пам'ятник Богдану Хмельницькому потрібно буде звільнити від заростей дикого винограду, вирішити питання, як бути з символічним каменем, що стоїть біля його підніжжя. Є ще складна проблема з надгробною плитою метрополіта Володимира. Але це питання не нашої юрисдикції.

За межами нашого проекту залишається, на жаль, проблема інженерних комунікацій Національного заповідника «Софія Київська». Багато років спеціалісти говорять про те, щоб винести з його території транзитну газову магістраль, замінити старі ненадійні теплотраси на електричне опалення приміщень.

Біля Софії Київської  багато не заасфальтованих територій, газонів, чагарників. Ряди старих дерев давно закривають архітектурний шедевр, помилуватися яким люди приїжджають до Києва здалеку. Так от, ті галявини вбирають багато дощової води, влітку газони поливають. Наскільки шкідливо це для фундаментів Софійського собору? Куди дівається вода? Нагадаю, підземні споруди існують в цьому місці споконвіку. Що нам важливіше – старі дерева чи всесвітньо відомий пам’ятник архітектури?  Всі ці  проблеми потребують вирішення.

 

 

 

1401

Вадим Васильчук

17.01.2018

В День Соборності ми символічно об'єднаємо лівий та правий береги Дніпра #Живим_Ланцюгом_Соборності.
...

Петро Пантелеєв

17.01.2018

Увага! У Києві прогнозують сильний #снігопад, тому в ніч з 17 на 18...

Віталій Кличко

17.01.2018

Вся спецтехніка працює на вулицях. Нам потрібно швидко прибирати місто і зробити все,...

Володимир Прокопів

16.01.2018

1 лютого завершується подання заявок на участь у конкурсі з формування Громадської бюджетної...

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Уляна Супрун

15.01.2018

Усі резонансні теми у нашому світі завжди супроводжуються двома позиціями: є наука, доказовість,...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Валентина Гінзбург

11.01.2018

Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Андрій Странніков

21.12.2017

Найбільше коштів наступного року міська влада планує спрямувати на освіту киян. Дану галузь...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Із 16 до 21 січня в столиці будуть проведені сезонні ярмарки, на яких передбачено продаж сільськогосподарської продукції за всіма групами товарів. Про це повідомляють у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва. Ярмарки відбудуться за сприяння Київської міської та районних у місті Києві державних адміністрацій, враховуючи звернення мешканців столиці, з метою більш повного ...