EUR: 29.28
USD: 27.33

У безкоштовному спортклубі тренують по 1500 дітей на місяць

10:32
25.11.2016
У безкоштовному спортклубі тренують по 1500 дітей на місяць

Нещодавно Київрада ухвалила проект рішення про передачу  в оренду приміщення (бульвар Перова, 23-Б) Благодійному фонду «Сильна нація». Саме тут буде розташовуватися спортивний клуб за програмою із промовистою назвою «Безкоштовний спорт дітям». «Вечірка» зустрілася з ідейним натхненником програми Олексієм Паращенком, аби дізнатися, чи насправді заняття спортом можуть бути загальнодоступними і ефективними.

– Передусім, про те, як виникла ідея створення безкоштовного спортивного клубу?
– Часто доводиться чути, що найкраща альтернатива шкідливим звичкам – спорт і фізкультура. Але як утвердитися цій альтернативі, коли практично всі палаци культури та спорту закриті або продані? А ті одиниці, що залишилися, або функціонують не належним чином, або перейшли на платне утримання. Звичайно, батьки готові життя покласти за здоров’я своїх дітей. Але чи всі здатні матеріально забезпечити його підтримку у наших умовах, гідне фізичне виховання дитини? Що робити тим, чию фінансову спроможність наші безвідповідальні політики опустили, як кажуть, «нижче плінтуса»? До речі, середня вартість  занять спортом у Києві нині 300-500 грн. на місяць. У рік ця сума складе 6000 грн. і це, не враховуючи витрат на екіпіровку та тренувальне обладнання. Тому ми з моїми однодумцями розробили доволі просту схему, за якою можна створити умови для безкоштовних занять спортом…

– Що ж це така схема? 
– Поясню на прикладі нашого клубу, який розташований на вулиці Тростянецькій. У кожного із тренерів тут декілька безкоштовних дитячих груп. Вдень тренери проводять заняття із дітьми. А ми за це надаємо їм можливість в інший час, приміром, ввечері, користуватися спортзалом, працюючи вже з платними групами. Звичайно, якусь частину заробленого тренери віддають клубу - ці гроші йдуть на оплату комунальних послуг та зарплату іншим тренерам, у яких немає платних груп.

– Яким видам спорту надаєте перевагу?
– Мені часто дорікають, мовляв, роблю ставку на єдиноборства. Але я просто не можу викладати щось інше, все моє життя пов’язане з цим. Крім того, якщо відверто, то облаштувати зал для, скажімо, дзюдо чи боротьби набагато легше, ніж для інших видів спорту. Кинути на підлогу татамі, прилаштувати кілька боксерських мішків – цього вистачить для повноцінних тренувань. Але найголовніше, що єдиноборства відкривають необмежені можливості для виховного процесу. Дають можливість вчити дітей повазі до старших, необхідності допомагати слабшим, прищеплювати розуміння важливості здорового способу життя.

(Подробиці в черговому номері газети «Вечірній Київ», 01 грудня 2016 р.)

Нагадаємо, що діти Солом'янського району отримують допомогу благодійників.

227
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Сергій Ребров: «У футболу коротка пам’ять»
Минулої п’ятниці вболівальники київського «Динамо» одержали унікальну можливість поспілкуватися у неформальній обстановці з головним тренером клубу Сергієм Ребровим  Завжди стриманий у спілкуванні з пресою і публікою коуч «біло-синіх» цього разу перебував у доброму гуморі та жартував. Хоча адресовані йому  запитання були доволі серйозними. «Вечірка» знайомить читачі...