EUR: 30.07
USD: 25.82

ТОП-10 транспортних новацій Києва у 2017 році

14:20
31.12.2016
ТОП-10 транспортних новацій Києва у 2017 році

Наступного року на киян очікує чимало новацій та проектів у одній з головних галузей міського господарства - транспортній. Програмою соціально-економічного розвитку на 2017 рік для розвитку транспортної сфери столиці передбачено 2,566 млрд грн, або 40,6% від загального обсягу фінансування.

1. Подільський міст

Наступного року врешті знову зрушиться будівництво Подільського мостового переходу - Київрада заклала в бюджет 2017-го 500 млн грн. на розконсервацію мосту та продовження робіт. Загалом же планується за рік освоїти 1,14 млрд грн. на завершення робіт по арці головного прогону – тож приберуть і тимчасові опори.\

- Першочергове завдання для нас - зняти міст з тимчасових залізних конструкцій та підвісити його на спеціальні троси, - зазначив директор Департаменту транспортної інфраструктури Сергій Майзель під час чергового візиту до Києва німецької делегації на чолі з державним секретарем ФРН Райнером Бомбою. - Зробити це необхідно 2017 року, щоб вібрації не порушували статику та не розхитували міст. Особливістю є те, що знімати міст з конструкцій можна лише у визначені дні, коли температура повітря та води співпадають.

На сьогодні Подільсько-Воскресенський мостовий перехід готовий на 48%, і є сподівання, що зацікавленість німецьких партнерів проявиться у фінансовій та технічній допомозі із завершення цього важливого для міста будівництва. Втім, поки відкритим лишається питання підходів до мосту – як з правого берега (розглядається можливість вивести міст на вулицю Верхній і Нижній Вал і влаштувати там з’їзди на Набережну), так і з лівого (вивести на вулицю Бальзака більш логічно, ніж вперти у світлофори в районі авторинку на бульварі Перова).

2. Трам-трейн з Троєщини на Караваєві Дачі

А ось чи піде Подільським мостом метрополітен – це питання залишається поки що відкритим. За останніми оцінками, на спорудження Подільсько-Вигурівської лінії підземки потрібно 30 млрд грн. (це не рахуючи добудову мосту). Такі кошти для міста величезні! До того ж привабливою для пасажирів ця лінія може стати лише у випадку побудови одразу майже всіх станцій, а навіть у кращі роки в Києві будували не більше однієї станції метро на рік.

Альтернатива, до того ж, не прив’язана до добудови Подільського мосту, – спорудження транспортної системи «трам-трейн» - коли один і той же вагон може рухатися і трамвайними коліями, і залізничними. Таким чином передбачається поєднати існуючу швидкісну трамвайну лінію по вулиці Бальзака та залізничне кільце, яким вже рухається міська електричка. За оцінками, найефективнішим є маршрут Троєщина (вулицею Бальзака) – ст. метро «Лівобережна» – платформа «Лівий берег» – ст. метро «Видубичі» – ст. «Київ-Пасажирський» – ст. «Караваєві Дачі».

Основні витрати – це модернізація залізничних колій (зокрема, поворот з напрямку від ст. метро «Лівобережна» до платформи «Лівий берег», без заїзду на ст. «Дарниця»), що попередньо оцінюється у 2,1 млрд грн., та закупівля 80 п’ятисекційних вагонів вартістю майже 7,6 млрд грн. Збудувати таку транспортну систему можуть досить швидко – за деякими оцінками, до кінця 2018 року.

3. Метро на Виноградар

Відмова від початку будівництва метро на Троєщину не означає, що Київський метрополітен не буде розбудовуватися далі. У жовтні було проведено тендер на розробку проекту продовження Сирецько-Печерської лінії за станцією «Сирець» на Виноградар. Переможцем стала компанія «Київметропроект», вартість робіт щодо проектування ділянки зі 6 станціями та електродепо оцінено у 140,6 млн грн., термін виконання – до 2020 року.

Передбачається, що проектувальники запропонують декілька варіантів трасування лінії. Зокрема, чинним Генеральним планом передбачалося, що за станцією «Сирець» наступною буде станція в районі кінцевої тролейбуса №5 (вулиця Північно-Сирецька), а далі – на вулиці Мостицькій. Інший варіант – станція на Інтернаціональній площі й далі лінія під проспектом Маршала Гречка. Є низка варіантів розміщення станцій на Виноградарі та два варіанти розміщення електродепо.

4. BRT – швидкісні тролейбуси на Троєщину

Вирішення транспортної проблеми Троєщини – це не лише трам-трейн і в перспективі швидкісний трамвай Подільським мостом замість метро. Ще один проект для Троєщини – BRT, Bus Rapid Transport – майже як швидкісний трамвай, але огородженою трасою їздять тролейбуси та автобуси. Таку трасу передбачається створити від Троєщини через Московський міст, вулицю Олени Теліги, Чоколівський проспект – аж до Севастопольської площі.

За словами заступника голови КМДА з питань транспорту Іллі Сагайдака, експертами Світового банку визначено 9 швидкісних коридорів для громадського транспорту, з яких найпріоритетніший – саме з Троєщини до Севастопольської площі. На сьогодні вже діє подовжений маршрут тролейбуса №30, однак через затори тут постійно трапляються затримки графіків. Як і трам-трейн, BRT-лінія не залежить від добудови Подільського мосту – тож може з’явитися досить швидко.

5. Нові дороги в об’їзд центру

Розвантаження центру міста, створення там нових пішохідних зон потребує влаштування об’їзних маршрутів, і на їх плануванні сьогодні зосереджено увагу міської адміністрації. Днями мер Віталій Кличко та віце-президент китайської державної корпорації China Road and Bridge Corporation (CRBC) Ду Фей підписали меморандум про співробітництво, який передбачає розробку китайською компанією техніко-економічного обґрунтування трьох важливих проектів – завершення будівництва Великої кільцевої дороги, реконструкції розв’язки біля ст. метро «Шулявська» та будівництва правобережного підходу до Дарницького мостового переходу за трасою Нивки – Відрадний – аеропорт «Київ» (Жуляни) – Деміївка – Теличка.

– Для нас підписання меморандуму – ще один аргумент на користь інвестиційної привабливості Києва, – зазначив Віталій Кличко. – На виконання ТЕО не буде витрачено жодної копійки з нашого бюджету, і я хочу подякувати керівникам CRBC за те, що вони вірять в Україну та Київ. Ми ж готові всіляко сприяти їх дослідженням.

6. Розвиток трамвайних ліній

У 2017 році загалом значний акцент у транспортному будівництві буде зроблено на рейковий громадський транспорт – і можна очікувати одразу декілька важливих проектів з розвитку трамвайного руху. Так, у бюджеті передбачено кошти на реконструкцію двох трамвайних ліній у центрі міста – вулицями Дмитрівською та Глибочицькою (по 40 млн грн), а також на реконструкцію трамвайної лінії від вулиці Гната Юри до вулиці Симиренка і її продовження до кінцевої «Кисневий завод» на Відрадному (70 млн. грн).

Також наступного року передбачається почати проектування трамвайної лінії від Центрального залізничного вокзалу до Палацу спорту – ідею повернення швидкісного трамвая у центр міста пропонують і експерти Світового банку.

Загалом же на транспорт та дороги у бюджеті-2017 передбачено близько 2,6 млрд гривень, з них 301,4 млн грн. – на будівництво трамвайних і тролейбусних ліній.

7. Безпечний міст Патона

Мости через Дніпро лишаються найбільш завантаженими ділянками вулично-дорожньої мережі міста, тут буквально кожна смуга руху, як кажуть, на вагу золота. Ще одне важливе питання для міста – дорожня безпека, тож на мосту Патона передбачається встановити відбійник між зустрічними потоками, аби забути про тяжкі лобові зіткнення.

Найпростіший варіант – ліквідувати реверс та встановити жорсткий відбійник. Але є пропозиція залучити вже американський досвід – систему рухомого відбійника Road Zipper, що дозволяє організувати безпечний реверсивний рух мостом та смугу громадського транспорту.

– Є два важливих питання щодо реорганізації дорожнього руху на мосту Патона – це доля реверсної смуги та смуги громадського транспорту, – розповів «Вечірці» Дмитро Беспалов, транспортний експерт і директор компанії «А+С Україна», яка розробила транспортну модель Києва. – З одного боку, реверсна смуга є вкрай небезпечною через ризик лобових зіткнень, з іншого – якщо встановити жорсткий відбійник (тобто повернути схему руху 3+3 смуги замість 4+3 з реверсом), ми не зможемо влаштувати виділену смугу громадського транспорту, який має на мосту величезний потенційний попит.

За словами Дмитра Беспалова, немала вартість такої системи (приблизно 10 млн доларів) за попередніми підрахунками цілком може окупитися впродовж року, адже так місто отримає і безпечний реверс, і смугу громадського транспорту.

8. Оновлення парку громадського транспорту

Наприкінці 2016 року Київ отримав 10 польських трамваїв ПЕСА, передбачених контактом, ось-ось має надійти ще один львівський трамвай «Електрон». Загалом же у 2017 році передбачається, аби весь рухомий склад лінії швидкісного трамвая складався із сучасних трамваїв великої місткості з низькою підлогою. Триває і капітальний ремонт існуючих вагонів – чимала кількість вже з новими кузовами із Чехії та електронними маршрутовказівниками.

У 2017 році очікується надходження нових автобусів і тролейбусів. Так, у жовтні 2016-го підписано дві угоди з ТОВ «МАЗтранссервіс» на закупівлю 70 одиночних автобусів МАЗ 203-069 вартістю 4,15 млн грн. за одиницю та 30 автобусів-«гармошок» МАЗ 215-069 вартістю 6,07 млн грн. за одиницю на загальну суму 472,380 млн грн. А ДП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» виготовить для Києва 40 одиночних тролейбусів Т701-17 із системою відеоспостереження та кондиціонерами вартістю 5,06 млн грн. загалом на 202,34 млн грн.

9. Довгі маршрути від Світового банку

Триватиме впровадження рекомендацій експертів Світового банку щодо оптимізації маршрутної мережі автобусів і тролейбусів. Уже на початку 2017 року мають запрацювати три нові маршрути в режимі маршрутних таксі – перевізників було визначено на конкурсі, що відбувся наприкінці грудня.

Це маршрут №500, який поєднає вул. Північну та Центральний залізничний вокзал; маршрут №501, який поєднає вул. Милославську та ст. м. «Лісова»; маршрут №502, який поєднає просп. Г. Гонгадзе та Контрактову площу. Переможцем на маршрутах №№ 500, 502 стало комунальне підприємство «Київпастранс», на маршруті №501 – ПП «АВЕН-ЄЗЄР». Вже незабаром маршрути почнуть працювати – після підписання договорів з переможцями.

Загалом же грудневий конкурс визначив перевізників за майже 60 маршрутами, які працюють у режимі маршрутного таксі. А у звичайному режимі незабаром слід очікувати маршрути №118 від ст. м. «Чернігівська» через Бессарабку до ст. м. «Політехнічний інститут» та №119 від вулиці Смолича через проспекти Лобановського і Повітрофлотський до Контрактової площі. І врешті має запрацювати перший нічний маршрут №137 – від ст. м. «Харківська» до Центрального вокзалу, який очікується вже на початку січня.

10. Пішохідні зони та переходи у центрі

Триватиме впровадження нової транспортної політики і щодо створення нових пішохідних зон та облаштування наземних пішохідних переходів у центральній частині міста. На початку року очікується запуск спочатку в експериментальному тимчасовому режимі наземних переходів через вулиці Хрещатик та Богдана Хмельницького біля ЦУМу. На черзі – нові переходи та пішохідні зони на Бессарабці, бульварі Шевченка.

Щодо Бессарабки на початку року очікується проведення конференції-воркшопу з вироблення загального плану транспортних змін, адже це фактично найпроблемніше місце в Києві, тут найбільша загазованість. Загалом же очікується розробка єдиної концепції – як перетворити центральні вулиці на зручний міський простір.

А до «Євробачення» очікуються зміни на Подолі – пішохідна Контрактова площа та половина вулиці Сагайдачного.

ДО ТЕМИ

Перелічені новації та ініціативи – далеко не всі, які плануються на 2017 рік. Тривають перемовини щодо впровадження електронного квитка у громадському транспорті – на цю тему наприкінці 2016 року відбулася зустріч з корейськими компаніями Korea Smart Card Company та Youngsan. Поляки зацікавилися ринком паркувальних послуг Києва, зокрема впровадженням роторних парковок. А біля станції метро «Житомирська» може нарешті з’явитися автостанція – це питання вже схвалила транспортна комісія Київради.

Нагадаємо, що розвиток лівого берега – пріоритетне завдання столичної влади.

1313

Тетяна Тимочко

24.07.2017

Понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води...

Вільям Мюррей

24.07.2017

Основними затребуваними реформами є: пенсійна та конкретні результати у боротьбі з корупцією. Усе...

Пилип Іллєнко

24.07.2017

Це фільм для сімейного перегляду. Адже кіно має подобатися й батькам, бо квитки...

Тетяна Тимочко

21.07.2017

Понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води...

Володимир Поліщук

21.07.2017

12 серпня відкриється "Паспортний сервіс", здатний прийняти 1500 осіб (в день) на оформлення...

Дмитро Новицький

21.07.2017

Якщо зростає в ціні електрична енергія, то має зрости і тариф за водовідведення,...

Олексій Дорошенко

20.07.2017

Загальне здороження є і буде прогресувати вже найближчим часом. Ціни зростають через те,...

Юлія Усенко

20.07.2017

Зниження тарифів на електропостачання можливе тільки тоді, коли буде здорова правильна конкуренція, до...

Віктор Брагінський

20.07.2017

Київський метрополітен – це підприємство з подвійним призначенням – транспорт та найбільше укриття...

Костянтин Яловий

19.07.2017

Не зважаючи на те, що на дворі стоїть літо і багато дітей поїхало...

Вікторія Волковська

19.07.2017

Головна причина – ризики: кожен другий позичальник не повертає кредит

Тетяна Меліхова

19.07.2017

Земельна комісія Київради сьогодні на вимогу громади не підтримала поновлення договору оренди земельної...

Олесь Маляревич

19.07.2017

Информация для домов ЖБК и ОСББ!!! Сегодня на заседании бюджетной комиссии Киевсовета, по...

Олександр Харченко

19.07.2017

З 10:00 до 18:30 тривало без перерв останнє цього літа засідання постійної комісіі...

Володимир Соха

19.07.2017

Питання відновлення річки Либідь - це питання збереження історичної спадщини столиці України. Компанія...

Андрій Странніков

18.07.2017

Якщо проект не виграє, він у будь-якому випадку буде включений до основної частини...

Слава Масонській

18.07.2017

Хвилин 30 в пробці на Південному простояв ... в неділю! Сподіваюся їх 

Артем Стельмашов

18.07.2017

У нас сьогодні три хороші новини! Обсяг фінансування Громадського бюджету в Києві ймовірно...

Тетяна Берзіна

18.07.2017

Всім голосіївцям доброго дня! Звертаюся з проханням. У кого є час – сходіть...

Віталій Кличко

17.07.2017

Мої діти зараз у літньому таборі недалеко від Канади. Вже протягом багатьох років...

Сергій Тупальський

17.07.2017

Це перевищує всі наші очікування! До того ж збільшилася кількість міжнародних рейсів в...

Ольга Бернасовська

17.07.2017

Качку з 8 каченятами врятували! Поліція з інструментами визволила двох з каналізації. З...

Олександр Данилюк

17.07.2017

Дороги потребують суттєвих вливань та капіталовкладень, проте, можливості бюджету дозволяють забезпечити дані видатки.

Антон Кісе

17.07.2017

Вказані документи будуть видавати сертифіковані Кабміном компанії, проте, оплачувати послуги мають люди. Цілком...

Максим Хамровський

14.07.2017

Data Science поступово проникає в усі сфери людського життя (від самокерованих машин до...

Юрій Зубко

14.07.2017

Цей проект дасть можливість активно відпочивати, займатись спортом, спілкуватись між собою мешканцям мікрорайону...

Олександр Барабошко

13.07.2017

В рамках громадського проекту інтегрували захід Radioday free open air в програму заходів...

Микола Поворозник

13.07.2017

Завдяки системі Helsi.me пацієнти можуть знайти на сайті свого дільничного лікаря за адресою...

Наталка Макогон

13.07.2017

Єдиною станцією, де пасажири досі надають перевагу жетону залишилася "Вокзальна"

Марина Загородько

12.07.2017

З 15 липня зросте вартість проїзду у наземному транспорті на 1 гривню. Це...

Сергій Будник

12.07.2017

Моя порада – треба жити у злагоді з сусідами. Тоді можна домовитись, щоб...

Лілія Озерна

12.07.2017

Парк Нивки має незадовільний стан благоустрою і одночасно унікальний природний фонд. Особливо сумно...

Михайло Бно-Айріян

12.07.2017

Ну що, в нас обшуки! Схоже, хвиля боротьби з тими, хто намагається змінити...

Тетяна Шкуратова

11.07.2017

Встановлення сучасного і безпечного спортивно-ігрового майданчика для активного відпочинку мешканців мікрорайонув межах вулиць...

Андрій Богданович

11.07.2017

Друзі-кияни! Мобільному додатку КАРАТЄЛЬ лишилось дозбирати 13 підписів, щоб пройти попередній відбір на...

Вікторія Орел

11.07.2017

"Хочеш змінити світ - починай з себе". Отже, до суті. Ми вирішили почати...

Геннадій Пліс

11.07.2017

Зараз ми розпорошені по всьому місту, до підрозділів важко дістатися, це незручно. Структури...

Сумі Шигеки

10.07.2017

Я дуже вражений цим прекрасним муралом, який яскраво відображає реалії сьогоднішнього дня. Тут...

Девід О'Браєн

11.07.2017

Невиконання Київським аеропортом зобов'язань призведе до втрати понад 500 000 споживачів та 400...

Ігор Романків

10.07.2017

Ми враховуємо побажання пасажирів щодо сервісного обслуговування на залізничному транспорті. Одним із таких...

Володимир Прокопів

06.07.2017

Хакерська атака на Україну зачепила й Громадський бюджет. Через неможливість авторизуватися за допомогою...

Уляна Супрун

05.07.2017

Україна не купуватиме ліки в тих, хто вбиває її народ. Продовжуємо наполягати на...

Володимир Бондаренко

04.07.2017

Якщо почати сортувати сміття, то спалювати потрібно буде десь 40% органічних відходів. На...

Олексій Богданович

04.07.2017

Що мене – східняка, ще так навернуло на вивчення української, так це інформація...

Петро Порошенко

06.07.2017

Відтепер курс України на вступ до НАТО чітко визначений як один з ключових...

Барбора Маронкова

06.07.2017

Наш мандат залишається незмінним: сприяти підвищенню обізнаності щодо НАТО серед українського суспільства. Після...

Майкл Щур (Роман Вінтонів)

03.07.2017

Друзі, нам дуже потрібні нові ідеї. Нам потрібна ваша реакція на те, що...

Кияни отримали 38 зон для пікніка [адреси]
Враховуючи теплу сонячну погоду, нагадуємо, що в столиці створено умови для комфортного та безпечного відпочинку на природі. Для цього КО «Київзеленбуд» організувало спеціальні зони для пікніка. Вони облаштовані всім необхідним інвентарем (лісовими меблями, місцем для багаття, накриттям від негоди) та огороджені мінералізованими смугами, щоб убезпечити зелені насадження від пожежі. Про це йдеться на сайті ...