EUR: 29.16
USD: 27.42

"Світлофорний бум" розпочався у Києві

08:50
11.01.2017
"Світлофорний бум" розпочався у Києві

Світлофорів у Києві стає більше - декілька нових запрацювало під Новий рік і ще близько десяти включать у січні.

Потреба у регулюванні дорожнього руху в столиці збільшується. Сьогодні у Києві понад 600 світлофорів. Для порівняння, у значно меншому німецькому Лейпцигу - близько тисячі.

Якщо у 2015 році у Києві встановили всього 6 нових світлофорів, то у минулому – значно більше.

– Днями запрацювали нові світлофори на перехрестях вулиць Богдана Хмельницького і Леонтовича, Наумова і Підлісної, у тестовому режимі запущено світлофорний об’єкт на розі вулиць Княжий Затон та Срібнокільська, – розповів «Вечірці» директор КП «Київдорсервіс» Віктор Черній. – Ще декілька об’єктів буде введено у експлуатацію у січні – тривають пуско-налагоджувальні роботи.

Світлофорне регулювання – це підвищення безпеки руху, кожен зарегульований перехід, потенційно, врятоване людське життя. У 2017 році вже побачимо результат щодо зниження аварійності та травматизму. А затягування запуску світлофорів у роботу часто пов’язане з дуже повільним погодженням підключень електроживлення у компанії «Київенерго».

Наприкінці 2016 року та на початку нинішнього запрацювали нові світлофори на заїзді з проспекту Степана Бандери (колишній Московський) на вулицю Богатирську, на перетині бульвару Ромена Ролана і вулиці Жмеринської, введено регулювання світлофором у викличному режимі на пішохідному переході по вулиці Данила Щербаківського, 60 (колишня Щербакова). Визначення місць для світлофорних об’єктів за погодженням з поліцією здійснювалося співробітниками Центру вдосконалення організації дорожнього руху та його безпеки КП «Київдорсервіс» на основі підрахунків потоків транспорту та пішоходів, а також звернень громадян.

У центральній частині міста сьогодні інтенсивність руху як автомобілів, так і пішоходів дуже висока, тож впорядкування руху за допомогою світлофорів – цілком дієвий метод поліпшення ситуації із заторами. Головною метою розвитку транспортної галузі міста, в рамках нової транспортної політики, є пріоритетність та безпека пішохода. Тож пішохідні переходи лишаються наземними, – а отже доступними для всіх категорій мешканців, в тому числі й для людей з обмеженою мобільністю.

Для оптимізації роботи світлофорів все більше використовується синхронізація їх роботи – наприклад, «в парі» працюють новий світлофор на вулиці Леонтовича і світлофор на в’їзді на цю вулицю з бульвару Шевченка. Це забезпечує автоматизована система керування дорожнім рухом (АСКДР), сьогодні до неї підключено 215 світлофорів. А на черзі – запуск нових на вулицях Малишка, Гарматній, Закревського та інших.

Нагадаємо ТОП-10 транспортних новацій Києва у 2017 році.

2930
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Кияни можуть безплатно отримати "цифровий підпис" під час Форуму громадських проектів
21 січня об 11:00 у Колонній залі мерії відбудеться Форум учасників громадських проектів міста Києва. Візьме у ньому участь і перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс. - Кожен киянин, який бажає проголосувати за громадські проекти, матиме можливість безкоштовно отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП). Для цього з собою потрібно мати: паспорт, ідентифікаційний код та флешку (або інший носій інформації), ...