EUR: 29.16
USD: 27.42

Сусіди столичного будинку пересварилися через ОСББ

10:58
11.01.2017
Сусіди столичного будинку пересварилися через ОСББ

ОСББ – це наче колгосп у місті, підмітив якось знаний експерт із ЖКГ. У колгоспи теж заганяли, а казали, що то добровільне бажання селян зібрати землю й худобу, щоб господарювати гуртом, колективно. ОСББ – теж ніби добровільне об’єднання, до якого… підганяють батогом нового закону, що попереджає: не згуртуєтесь у «будинковий колгосп» - влада створить «радгосп», тобто управлятимуть вашими житлом зверху… 

От люди й поспішають, помиляються, нервують. У колгоспи зганяли за дещо іншої політичної погоди, всі боялися слово мовити, а зараз – демократія, кожен має голос. Тому збори співвласників «розпайованого» будинку частіше нагадують діалоги глухих. Ось і на Троєщині, в будинку на Закревського, 5 ідея створення ОСББ не згуртувала, а пересварила сусідів, зробила з них ворогів.

Тут будинок на триста квартир, можна сказати, розколовся навпіл. Тріщина пішла поміж сусідами. Ба більше, між батьками і дітьми. За створення ОСББ виступило переважно молодше покоління мешканців. Але ідея незалежності від ЖЕКу не знайшла прихильності з боку старших, і вони пішли по квартирах зі своїми списками. Проти самостійного господарювання вже підписалося 180 осіб. У останніх – свій козир: ордери на квартири в 1986-му отримували саме вони, а не їх діти. На батьках здебільшого числяться й особові рахунки.

- Ми знаємо, що скоро ЖЕКів не буде, але хочемо, щоб до того часу держава нам зробила ремонт. У нас вже все гниле в підвалі, - кажуть останні. 

Молодь на державу не сподівається. Представники ініціативної групи натякнули сусідам про можливість ОСББ взяти кредит на ремонт будівлі. І тут почалося… «Наші квартири закладуть в банк, заженуть в боргову кабалу, а самі змотають вудки!», - не довіряють люди. 

(Більш докладно – в черговому номері газети «Вечірній Київ» за 12 січня 2017 р.)

Нагадаємо, чим загрожує киянам новий закон "Про житлово-комунальні послуги".

 

295
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Кияни можуть безплатно отримати "цифровий підпис" під час Форуму громадських проектів
21 січня об 11:00 у Колонній залі мерії відбудеться Форум учасників громадських проектів міста Києва. Візьме у ньому участь і перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс. - Кожен киянин, який бажає проголосувати за громадські проекти, матиме можливість безкоштовно отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП). Для цього з собою потрібно мати: паспорт, ідентифікаційний код та флешку (або інший носій інформації), ...