З настанням теплого періоду швидше розповсюджуються й інфекційні хвороби, більшає випадків отруєння. Однією з найтяжчих інфекційних хвороб є ботулізм. Тому медики столиці ще раз нагадали про цю страшну хворобу.
Ботулізм – це гостре токсико-інфекційне захворювання, яке може призвести до тяжких наслідків для стану здоров’я та навіть до смерті людини. Це хвороба, убезпечитися від якої багато в чому по силах нам самим. На цьому наголосила директор Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
-Небезпечне захворювання зазвичай виникає, коли ми вживаємо їжу, що накопичила токсин. Найчастіше це в’ялена або слабо просолена риба, ковбаса, шинка, м’ясні та рибні консерви. Такі продукти слід купувати лише в офіційних центрах продажу із додержанням норм зберігання та термінів придатності. Ніяких закупок на стихійних ринках! Так само звертаюся із проханням до тих, хто торгує «з землі»: припиніть, не наражайте на небезпеку своїх покупців. Ці незнайомі вам люди – чиїсь близькі, потрібні своїм рідним живими та здоровими! – закликала Валентина Гінзбург. – Крім того треба бути обережними і у власному виробництві консервів із овочів і грибів, ретельно вимиваючи з цих продуктів залишки ґрунту, які теж можуть містити ботулінічні палички або спори. Небезпечно вживати здуті консерви, навіть якщо смак продукту не змінився.
Також Валентина Гінзбург зауважила, що вкрай важливо знати перші симптоми ботулізму, щоб вчасно звернутися до лікаря.
Інкубаційний період при харчовому ботулізмі може тривати від 8 годин до 10 діб. Початок хвороби зазвичай поступовий, а відсутність гарячки створює ілюзію «несерйозності» недуги.
Один із інформативних та ранніх симптомів ботулізму – це порушення близького зору: хворі не можуть читати текст, який лежить перед ними, але добре бачать предмети. Іноді людина скаржиться, що перед очима «наче сітка», «імла», що заважає бачити. Ще один із частих перших симптомів – порушення салівації. Сухість у роті така виражена, що язик просто присихає до піднебіння, хворий змушений постійно пити воду, бо без цього не можна навіть говорити. Голос стає гугнявим, тихим, а іноді й повністю зникає.
Наступними симптомами ботулізму, за визначенням лікарів, є підвищена стомлюваність, м’язова слабкість («ноги ватяні»), запаморочення. Слабкість прогресує, у перші години і дні спостерігаються короткочасні ознаки ураження системи травлення: нудота, блювання, послаблення випорожнень, а потім пронос припиняються і настає стадія парезу кишечнику: з’являється здуття живота, запор. У розпалі хвороби особливо виразно помітно переважне ураження м’язів шиї та кінцівок.
-Якщо ви помітили такі чи подібні симптоми у себе, чи у близьких – негайно до лікаря, – наполягає Валентина Гінзбург. – Серед ускладнень ботулізму – зупинка дихання і серця, тому незалежно від тяжкості хвороби госпіталізація обов’язкова.
Директор Департаменту охорони здоров’я ще раз закликала киян бути уважними та пильними до свого самопочуття, а особливо – до самопочуття дітей.
-Від нас самих, від вчасного звернення до лікарів часто залежить тривалість та успішність лікування. Пам’ятаймо, здоров’я – це спільна відповідальність медиків та пацієнта, – підсумувала вона.
Андрій Странніков
18.02.2019
От не люблю постити "зраду", але є випадки, коли як то кажуть дістало....
Вячеслав Непоп
18.02.2019
Чотири роки тому, у ніч на 17 лютого 2015 року бійці 101-ї бригади...
Валентин Мондриївський
18.02.2019
Рообимо улюблений Київ кращим. Розпочала свою роботу школа Громадського бюджету. Суспільство стало відповідальнішим...
Андрій Андрєєв
15.02.2019
Продовжуємо боротися з вічною проблемою старих багатоповерхівок - ненадійними ліфтами, срок експлуатації яких...
Віталій Кличко
15.02.2019
Мер Києва Віталій Кличко візьме участь у роботі 55-ої Мюнхенської конференції з питань...
Петро Кузик
12.02.2019
Вступ в НАТО необхідний для України, але однієї декларації недостатньо, для досягнення мети...
Дмитро Білоцерковець
14.02.2019
Поки місто в судах відстоює свою позицію і робить все, що б не...
Уляна Супрун
14.02.2019
В інтересах пацієнтів Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, яке дозволяє мені знову виконувати...
Микола Поворозник
13.02.2019
Для батьків найбільше щастя – здорові діти! Це я вам як батько авторитетно...
Олесь Маляревич
11.02.2019
Разом з начальником ЖЕК 410 нагородили двірників Русанівки, Лівобережного масиву і Микільської Слобідки!
Володимир Прокопів
07.02.2019
Громадський бюджет користується дедалі більшою популярністю. Щороку зростає як кількість поданих проектів, так...
Костянтин Яловий
06.02.2019
В приймальню звернулися обурені мешканці нашого мікрорайону щодо незадовільно проведеної реконструкції транспортного вузла...
Дмитро Давтян
30.01.2019
Запозичити досвід найрозвиненіших міст світу та втілити найактуальніше у Києві. Про це йшлося...
Вікторія Муха
28.01.2019
Ми не можемо змінити минуле, наші слова не будуть почуті жертвами страшної трагедії...
Петро Пантелеєв
25.01.2019
Комунальна техніка Комунальна корпорація "Київавтодор" працювала всю ніч, двірники з самого ранку прибирали...
Тарас Панчій
23.01.2019
Будівництво кладовища для тварин на території Києва є надзвичайно актуальним на сьогодні питанням....