EUR: 29.16
USD: 27.42

Способи гадання у ніч на Різдво

15:16
06.01.2017
Способи гадання у ніч на Різдво

Святвечір та Різдво являються одними з найважливіших свят річного календарного циклу, тому не дивно, що за віруваннями наших пращурів саме у ці дні можна багато чого цікаво дізнатися про своє майбутнє.

Більшість таких прогнозів, так або інакше, були пов’язані з землеробством, городництвом та садівництвом. І не дивно, оскільки більшість населення нашої країни становили раніше саме селяни, а кому, як не їм перейматися врожаєм та худобою ?

Для прикладу, ось деякі з прислів’їв, які напевно допоможуть Гідрометцентру та особисто вам, якщо ви що-небудь вирощуєте.

  1. На багату кутю  зоряне небо – кури добре нестимуться та вродить горох.
  2. Місячна ніч-врожай на баштани.
  3. Сніг іде – врожай на яблука.
  4. Іній або сніг – на мокре літо і дорід зернових.
  5. Чисте і зоряне небо – сухе і врожайне літо.

Окрім достатку, наших предків цікавило і інше, не менш важливе питання  – кохання.

На Лівобережжі хлопці та дівчата робили устілки з сіна, що лежало на покуті (місце під образами)  для правого чобота, а напередодні Нового року клали під подушку, приказуючи: «Хто мені судиться, то усю ніч присниться»

Крім того дівчата мили посуд і виносили його на вулицю, постукуючи в миски : звідки одізветься пес, туди і піде заміж.

Потім підходили до вікон сусідів: якщо чули слово «сядь», то пощастить вийти заміж, а коли почують слово «йди» - у цьому році не прийдуть святи.

І під кінець варто зазначити, що якщо ви, шановний читачу, все ж таки вирішите погадати, то ми плекаємо надію, що вас задовольнить отриманий результат. 

Нагадаємо, як наші предки відзначали Святий Вечір та Багата кутя: способи приготування, звичаї та символізм.

231
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Конкурс короткої прози про сучасний Київ і киян
Киян запрошують взяти участь у конкурсі короткої прози «Як тебе не любити…». Головний задум розробників – залучити до участі у конкурсі майстрів малої прози, які можуть показати принади сучасного Києва, розказати історії людей, закоханих у Київ.  На розгляд приймаються раніше не опубліковані короткі оповідання українською мовою про: сучасний Київ та сучасних киян; о...