EUR: 28.93
USD: 26.67

Скільки коштуватиме оренда столичної квартири після Нового року

12:00
28.12.2016
Скільки коштуватиме оренда столичної квартири після Нового року

Оренда нерухомості – одне із найбільш болючих питань багатьох мешканців столиці. З огляду на тотальне зростання цін, винаймачі занепокоєні перспективами збільшення вартості оренди житла. Чи підскочать ціни на квартири у новому році? Спробуємо розібратися.

Для того, щоб краще зрозуміти рівень варіювання цін на орендовану нерухомість в столиці, ми звернулися до найпопулярнішого ресурсу оголошень сайту OLX. Звісно, слід враховувати важливий фактор зростання цін на нерухомість наприкінці року. Також чинниками, що впливають на ціну квартири, є якість ремонту в приміщенні, район, в якому вона розташована, вік та тип будинку, планування квартири тощо.

Наразі середня ціна на однокімнатну квартиру поблизу метро з доволі посереднім ремонтом коливається від 4 до 6 тисяч гривень. Двокімнатна коштуватиме в півтора рази дорожче: тут ціни варіюються від 6 до 10 тисяч в залежності від ремонту та району. Ціни на квартири від трьох кімнат пропорційно стартують від 10 тисяч гривень на місяць.

Квартира в жахливому стані (≈2,500 грн)

Не слід забувати, що більшість орендодавців вимагають сплатити не лише за перший, а й за останній місяць із зазначених в договорі. Ця сума, як правило, є задатком, щоб орендатор нічого не зіпсував у помешканні. Крім того, більшість оголошень, розмішених на OLX, опубліковані посередниками (брокерами чи ріелторами), які за надання вам інформації стягують власний відсоток (від 20 до 50 % з одноразової виплати).

Існує безліч шляхів, які дозволяють оминути посередників. Часто самі власники помешкань не зацікавлені в підключені сторонніх осіб до процесу винаймання і намагаються безпосередньо домовитися з орендаторами. Яскравим прикладом такого феномену можна вважати існування популярних спільнот в соціальних мережах, де орендатори та власники квартир можуть знайти один одного без ріелторів.

Економний варіант з акуратним ремонтом (≈4,500 грн)

Зразком такого роду сервісів може стати популярний в Facebook паблік «Ріелтори – зло». Звісно, що відсутність посередників – це добре, але у порівнянні із цінами на OLX вартість житла на подібних сервісах є значно вища. Так, середньою ціною для двокімнатної квартири на сторінці спільноти «Ріелтори – зло» буде 10-12 тисяч гривень.  Враховуючи вартість комунальних послуг, які найчастіше йдуть окремою сумою, загальна ціна на оренду квартири через соціальні мережі буде захмарною.

Тут слід звернути увагу на ще один важливий фактор, а саме на рівень зростання зарплат. «Вечірка» вже писала про те, що за прогнозами експертів в наступному році середній рівень заробітної платні зросте на 17%. Новина приємна, але важко спрогнозувати, чи відчує середньостатистичний українець це зростання. Наразі рівень середньої заробітної платні у Києві становить 8309 гривень. З огляду на вищевказані ціни, оренда найскромнішого варіанту однокімнатної квартири буде «зжирати» рівно половину суми.

Люкс-варіант в елітній новобудові (≈30,000 грн)

Звичайно, такі витрати викликають серйозні занепокоєння. Прогнозування процесу ціноутворення – непроста справа, тому журналіст «Вечірки» поспілкувався на цю тему із виконавчим директором агентства нерухомості «Realty Gold» Світланою Золото.

- На мою думку, ціни на нерухомість протягом наступного року будуть знижуватись. Цей процес буде не різким, а поступовим, протягом усього 2017 року. Максимально вартість на оренду житла «впаде» на 5-10%. Тут слід враховувати фактор сезонного коливання цін на нерухомість: в серпні-вересні вартість може дещо зрости, але це збільшення не буде значним. Також варто пам’ятати про активізацію студентів перед початком навчального року, - прокоментувала ситуацію на ринку нерухомості пані Золото.

На останок слід додати, що через тенденції загального здорожчання "ціни життя" ріелтори не прогнозують жодної революції на ринку столичної нерухомості 2017 року. Хоча досвід останніх часів підказує, що розслаблятися наймачам орендованого житла теж не варто…

Нагадаємо, спасіння потопаючих, або як живуть мешканці столичних комуналок.

1105

Олег Скрипка

20.04.2017

Уявіть газон з дуже непривабливими квітами. Їх періодично закатували в асфальт, а вони...

Ола Мельциг

20.04.2017

Головна сцена Євробачення повністю готова. Це буде перший день, коли всі технології запрацюють...

Олексій Резніков

20.04.2017

Дивлячись на наше місто, таке враження, що скоро реклама буде розміщена на куполах...

Олександр Спасибко

24.04.2017

До 1 травня завершуємо комплекс робіт на центральній частині Поштової площі. Окрім центрального...

Ганна Старостенко

24.04.2017

Ми практично вийшли на фінішну пряму з підготовки міста до «Євробачення». Однією з...

Олександр Вовченко

20.04.2017

У Києві з початку процесу декомунізації, тобто за два роки, перейменовано 166 вулиць,...

Сергій Проскурня

19.04.2017

7 травня о 17:00 розпочнеться грандіозна трансляція церемонії відкриття Євробачення в усіх країнах-учасницях...

Антон Тараненко

19.04.2017

Гіди та екскурсоводи міста! Вже з 24 квітня стартує наш курс підвищення кваліфікації...

Володимир Бондаренко

18.04.2017

Розуміючи величезний попит на міський транспорт у поминальні дні, з 23 до 26...

Геннадій Пліс

18.04.2017

Ми маємо проблему – що далі робити з «Київенерго». Так, у тому числі...

Петро Пантелеєв

19.04.2017

Ми провели переговори з теплопостачальними організаціями та відкоригували графіки відключень гарячої води, оскільки...

Вікторія Муха

19.04.2017

З міського бюджету можуть виділяти кошти на на створення мистецьких продуктів. Така допомога...

Микола Поворозник

19.04.2017

Ми вже маємо результати роботи системи HELSI у Подільському районі, де записалися до...

Дмитро Левченко

18.04.2017

КП «Київпастранс» приділило особливу увагу організації роботи громадського транспорту під час проведення поминальних...

Володимир Прокопів

06.04.2017

Зважаючи на спрощену процедуру реєстрації поштових скриньок на даному домені та враховуючи ситуацію...