EUR: 29.16
USD: 27.42

Скільки коштуватиме оренда столичної квартири після Нового року

12:00
28.12.2016
Скільки коштуватиме оренда столичної квартири після Нового року

Оренда нерухомості – одне із найбільш болючих питань багатьох мешканців столиці. З огляду на тотальне зростання цін, винаймачі занепокоєні перспективами збільшення вартості оренди житла. Чи підскочать ціни на квартири у новому році? Спробуємо розібратися.

Для того, щоб краще зрозуміти рівень варіювання цін на орендовану нерухомість в столиці, ми звернулися до найпопулярнішого ресурсу оголошень сайту OLX. Звісно, слід враховувати важливий фактор зростання цін на нерухомість наприкінці року. Також чинниками, що впливають на ціну квартири, є якість ремонту в приміщенні, район, в якому вона розташована, вік та тип будинку, планування квартири тощо.

Наразі середня ціна на однокімнатну квартиру поблизу метро з доволі посереднім ремонтом коливається від 4 до 6 тисяч гривень. Двокімнатна коштуватиме в півтора рази дорожче: тут ціни варіюються від 6 до 10 тисяч в залежності від ремонту та району. Ціни на квартири від трьох кімнат пропорційно стартують від 10 тисяч гривень на місяць.

Квартира в жахливому стані (≈2,500 грн)

Не слід забувати, що більшість орендодавців вимагають сплатити не лише за перший, а й за останній місяць із зазначених в договорі. Ця сума, як правило, є задатком, щоб орендатор нічого не зіпсував у помешканні. Крім того, більшість оголошень, розмішених на OLX, опубліковані посередниками (брокерами чи ріелторами), які за надання вам інформації стягують власний відсоток (від 20 до 50 % з одноразової виплати).

Існує безліч шляхів, які дозволяють оминути посередників. Часто самі власники помешкань не зацікавлені в підключені сторонніх осіб до процесу винаймання і намагаються безпосередньо домовитися з орендаторами. Яскравим прикладом такого феномену можна вважати існування популярних спільнот в соціальних мережах, де орендатори та власники квартир можуть знайти один одного без ріелторів.

Економний варіант з акуратним ремонтом (≈4,500 грн)

Зразком такого роду сервісів може стати популярний в Facebook паблік «Ріелтори – зло». Звісно, що відсутність посередників – це добре, але у порівнянні із цінами на OLX вартість житла на подібних сервісах є значно вища. Так, середньою ціною для двокімнатної квартири на сторінці спільноти «Ріелтори – зло» буде 10-12 тисяч гривень.  Враховуючи вартість комунальних послуг, які найчастіше йдуть окремою сумою, загальна ціна на оренду квартири через соціальні мережі буде захмарною.

Тут слід звернути увагу на ще один важливий фактор, а саме на рівень зростання зарплат. «Вечірка» вже писала про те, що за прогнозами експертів в наступному році середній рівень заробітної платні зросте на 17%. Новина приємна, але важко спрогнозувати, чи відчує середньостатистичний українець це зростання. Наразі рівень середньої заробітної платні у Києві становить 8309 гривень. З огляду на вищевказані ціни, оренда найскромнішого варіанту однокімнатної квартири буде «зжирати» рівно половину суми.

Люкс-варіант в елітній новобудові (≈30,000 грн)

Звичайно, такі витрати викликають серйозні занепокоєння. Прогнозування процесу ціноутворення – непроста справа, тому журналіст «Вечірки» поспілкувався на цю тему із виконавчим директором агентства нерухомості «Realty Gold» Світланою Золото.

- На мою думку, ціни на нерухомість протягом наступного року будуть знижуватись. Цей процес буде не різким, а поступовим, протягом усього 2017 року. Максимально вартість на оренду житла «впаде» на 5-10%. Тут слід враховувати фактор сезонного коливання цін на нерухомість: в серпні-вересні вартість може дещо зрости, але це збільшення не буде значним. Також варто пам’ятати про активізацію студентів перед початком навчального року, - прокоментувала ситуацію на ринку нерухомості пані Золото.

На останок слід додати, що через тенденції загального здорожчання "ціни життя" ріелтори не прогнозують жодної революції на ринку столичної нерухомості 2017 року. Хоча досвід останніх часів підказує, що розслаблятися наймачам орендованого житла теж не варто…

Нагадаємо, спасіння потопаючих, або як живуть мешканці столичних комуналок.

875
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.