ss

Скільки коштуватиме оренда столичної квартири після Нового року

12:00
28.12.2016
Скільки коштуватиме оренда столичної квартири після Нового року

Оренда нерухомості – одне із найбільш болючих питань багатьох мешканців столиці. З огляду на тотальне зростання цін, винаймачі занепокоєні перспективами збільшення вартості оренди житла. Чи підскочать ціни на квартири у новому році? Спробуємо розібратися.

Для того, щоб краще зрозуміти рівень варіювання цін на орендовану нерухомість в столиці, ми звернулися до найпопулярнішого ресурсу оголошень сайту OLX. Звісно, слід враховувати важливий фактор зростання цін на нерухомість наприкінці року. Також чинниками, що впливають на ціну квартири, є якість ремонту в приміщенні, район, в якому вона розташована, вік та тип будинку, планування квартири тощо.

Наразі середня ціна на однокімнатну квартиру поблизу метро з доволі посереднім ремонтом коливається від 4 до 6 тисяч гривень. Двокімнатна коштуватиме в півтора рази дорожче: тут ціни варіюються від 6 до 10 тисяч в залежності від ремонту та району. Ціни на квартири від трьох кімнат пропорційно стартують від 10 тисяч гривень на місяць.

Квартира в жахливому стані (≈2,500 грн)

Не слід забувати, що більшість орендодавців вимагають сплатити не лише за перший, а й за останній місяць із зазначених в договорі. Ця сума, як правило, є задатком, щоб орендатор нічого не зіпсував у помешканні. Крім того, більшість оголошень, розмішених на OLX, опубліковані посередниками (брокерами чи ріелторами), які за надання вам інформації стягують власний відсоток (від 20 до 50 % з одноразової виплати).

Існує безліч шляхів, які дозволяють оминути посередників. Часто самі власники помешкань не зацікавлені в підключені сторонніх осіб до процесу винаймання і намагаються безпосередньо домовитися з орендаторами. Яскравим прикладом такого феномену можна вважати існування популярних спільнот в соціальних мережах, де орендатори та власники квартир можуть знайти один одного без ріелторів.

Економний варіант з акуратним ремонтом (≈4,500 грн)

Зразком такого роду сервісів може стати популярний в Facebook паблік «Ріелтори – зло». Звісно, що відсутність посередників – це добре, але у порівнянні із цінами на OLX вартість житла на подібних сервісах є значно вища. Так, середньою ціною для двокімнатної квартири на сторінці спільноти «Ріелтори – зло» буде 10-12 тисяч гривень.  Враховуючи вартість комунальних послуг, які найчастіше йдуть окремою сумою, загальна ціна на оренду квартири через соціальні мережі буде захмарною.

Тут слід звернути увагу на ще один важливий фактор, а саме на рівень зростання зарплат. «Вечірка» вже писала про те, що за прогнозами експертів в наступному році середній рівень заробітної платні зросте на 17%. Новина приємна, але важко спрогнозувати, чи відчує середньостатистичний українець це зростання. Наразі рівень середньої заробітної платні у Києві становить 8309 гривень. З огляду на вищевказані ціни, оренда найскромнішого варіанту однокімнатної квартири буде «зжирати» рівно половину суми.

Люкс-варіант в елітній новобудові (≈30,000 грн)

Звичайно, такі витрати викликають серйозні занепокоєння. Прогнозування процесу ціноутворення – непроста справа, тому журналіст «Вечірки» поспілкувався на цю тему із виконавчим директором агентства нерухомості «Realty Gold» Світланою Золото.

- На мою думку, ціни на нерухомість протягом наступного року будуть знижуватись. Цей процес буде не різким, а поступовим, протягом усього 2017 року. Максимально вартість на оренду житла «впаде» на 5-10%. Тут слід враховувати фактор сезонного коливання цін на нерухомість: в серпні-вересні вартість може дещо зрости, але це збільшення не буде значним. Також варто пам’ятати про активізацію студентів перед початком навчального року, - прокоментувала ситуацію на ринку нерухомості пані Золото.

На останок слід додати, що через тенденції загального здорожчання "ціни життя" ріелтори не прогнозують жодної революції на ринку столичної нерухомості 2017 року. Хоча досвід останніх часів підказує, що розслаблятися наймачам орендованого житла теж не варто…

Нагадаємо, спасіння потопаючих, або як живуть мешканці столичних комуналок.

1368

Володимир Прокопів

18.01.2018

Перемога у міському конкурсі дитячої творчості «Яскраві діти України» – це крок до...

Дмитро Давтян

18.01.2018

Зниження швидкості – це дуже позитивний крок. Адже більшість травматичних і смертельних випадків...

Сергій Майзель

18.01.2018

Сьогодні пересувався по Києву на оновленій швидкості. Схвалена Кабміном постанова № 883, яка...

Вадим Васильчук

17.01.2018

В День Соборності ми символічно об'єднаємо лівий та правий береги Дніпра #Живим_Ланцюгом_Соборності.
...

Віталій Кличко

17.01.2018

Вся спецтехніка працює на вулицях. Нам потрібно швидко прибирати місто і зробити все,...

Петро Пантелеєв

18.01.2018

Із 9:00 ми обмежили в’їзд транспорту до Києва. Будемо моніторити ситуацію і приймати...

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Валентина Гінзбург

11.01.2018

Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Кожна історична будівля будь-якого міста – це його унікальне «обличчя», скарбничка переказів і легенд, а також магніт для туристів. Але лише тоді, коли над цим ведеться цілеспрямована робота. Зовнішній вигляд Києва псує кількасот занедбаних старовинних будинків, які не реставруються роками. Як правило, про них згадують вже на етапі остаточної руйнації. Таке непривабливе «обличчя» зовсім ...