ss

Що подарував гостям всеукраїнський Фестиваль STEM-освіти

12:39
26.09.2017
Що подарував гостям всеукраїнський Фестиваль STEM-освіти

Минулими вихідними одразу в трьох містах країни: Києві, Кропивницькому та Одесі відбувся вже другий за ліком Фестиваль STEM-освіти (S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics), який організувала ГО «Соціальна справедливість «Совість». Тисячі дітей отримали чудову нагоду не лише долучилися до останніх досягнень математики, інженерії, технології та науки, а й на практиці засвоїти здобуті знання. Цікаві лекції, майстер-класи, виставкові зони; роботи, дрони, ментальна арифметика, сучасне мистецтво, лабораторні дослідження ДНК, фізика, біологія та багато іншого – усе це неабияк захоплювало кожного гостя фестивалю.

- Головна мета нашого фестивалю – це популяризація науки та освіти. Ми хочемо пояснити дітям, що навчання повинно бути цікавим та захоплюючим. Але для цього потрібно створювати відповідні умови: використовувати новітні методики, проводити різноманітні експерименти та дослідження. Важливо аби діти отримували задоволення від навчання, пізнання світу, аби їм було цікаво. Українська молодь повинна розуміти, що побудувати своє успішне майбутнє в силах кожного. Наше ж завдання – підтримати її в цьому, - розповіла Алла Шлапак, лідер ГО «Соціальна справедливість «Совість».

Учасниками Фестивалю стали понад 60 компаній та інституцій, які спеціалізуються у різних сферах науки, техніки, інженерії та математики. Усі вони впродовж багатьох років успішно використовують новітні методики навчання, завдяки яким у дітей виникає неабиякий інтерес до нових знань.

Наприклад, школа сучасних наук ScienceGen, яка займається викладанням математики, хімії, фізики та біології на фестивалі представила цікаві моделі, які допомагають дітям зрозуміти суть фізичних явищ та законів природи.

- Є діти, які бояться електрики, бо не розуміють, що це таке. Завдяки різноманітним моделям, зокрема електрофорній машині вони мають можливість познайомитися з електрикою, пізнати її властивості та зрозуміти – немає чого боятися. Просто потрібно знати як правильно нею користуватися, - пояснила Анна, представниця школа сучасних наук ScienceGen. Саме такий наочний спосіб навчання, де все можна потримати в руках пощупати, покрутити, найбільше захоплював дітей.

Чи не найбільшу увагу гостей фестивалю привернули роботи – запрограмовані машини майбутнього. Тим паче, що на Фестивалі свої досягнення представили чимало компаній, які займаються робототехнікою: RoboHouse, intRobots, Smart-Robots, UBTECHRobotics та інші.

- Роботи – це своєрідні мотиваційні конструктори, які навчають  програмуванню. Дуже важливо, що завдяки STEM-освіті діти окрім теорії засвоюють свої знання на практиці. Після навчання діти вже знають як працюють роботи, як вони підключаються, за що відповідає кожен датчик. Головна наша мета – навчити дитину, але так, аби їй було цікаво, - розповів Василь Коломієць, експерт компанії UBTECHRobotics.

Окрім цього гості Фестивалю мали можливість познайомитися з ментальною арифметикою, ігровими бізнес-боксами, дронами, різноманітними 3D моделями, цікавими книжками, які доступно розповідають про складні речі.

До речі про книжки. На Фестивалі STEM-освіти була представлена одна дуже особлива книга – «Сонце не вміє світити наполовину» - збірка цікавих, неординарних та мотивуючих історій від популярних українських письменників. Головними героями збірки є діти з обмеженими фізичними можливостями, які, незважаючи ні на що, прагнуть до нових звершень, розвиваються, самовдосконалюються, люблять, мріють та йдуть до своєї мети. Вони не знають відчаю, не опускають руки, а із захопленням пізнають навколишній реальний світ.

За словами представника видавництва «Самміт книга», яке долучилося до виходу збірки у світ, видання буде безкоштовно розповсюджуватись серед закладів, які опікуються дітьми з особливими потребами, а також серед дитячих публічних бібліотек.

Через неабияку успішність та популярність ФестивальSTEM-освіти вже наступного року суттєво розширить свою географію. За словами організаторів долучитися до нього планують низка міст з кількох областей України. Це зайвий раз доводить, сьогодні в нашій державі є значний попит на якісну освіту, яка не лише навчає, а й усіляко розвиває дітей та їхній творчий потенціал.  

Нагадаємо, Президент підписав Закон «Про освіту».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.

741

Ганна Старостенко

15.12.2017

Прийняли до розгляду проект бюджету Києва-2018: освіта спільно з охороною здоров'я та соцзахистом...

Володимир Бондаренко

15.12.2017

Київрада підтримала проект рішення про надання фінансової підтримки у розмірі 80,4 млн. грн....

Віталій Кличко

14.12.2017

Цього року ми зробили немало з того, що обіцяли. І Київ – з...

Олександр Спасибко

14.12.2017

У столиці розпочали підготовку до будівництва дитячого садочка на бульварі Вацлава Гавела, 81-А...

Петро Пантелеєв

15.12.2017

Київ бере на себе завдання закриття та забезпечення рекультиваційного утримання полігону № 5....

Віктор Черній

14.12.2017

Уже у перший день роботи нового ваговимірювального на Великій Кільцевій дорозі співробітниками Укртрансбезпеки...

Микола Поворозник

13.12.2017

Київ став першим містом в Україні, яке розпочало успішно та комплексно впроваджувати «розумні»...

Сергій Симонов

13.12.2017

Києву - пішохідну Бессарабку! Сьогодні на транспортній комісії в КМДА презентував пропозиції реконструкції...

Геннадій Пліс

08.12.2017

Великий здобуток для великого міста: інтереси Києва максимально враховані у головному фінансовому документі...

Юрій Назаров

08.12.2017

Kyiv Smart City оголошує набір до акселератора міських проектів. І якщо у вас...

Петро Порошенко

06.12.2017

Наші Збройні Сили – воїни миру, які встали на шляху російських військ, захистили...

Андрій Странніков

06.12.2017

Я переконаний, що створення комунального міського Центру нефрології та діалізу дозволить вирішити безліч...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Володимир Прокопів

04.12.2017

Наша взаємодія, яку ми офіційно закріпили у меморандумі, стане запорукою покращення загальної ситуації...

Марина Хонда

04.12.2017

Сьогодні демократія участі – це ключовий елемент доброго урядування та успішного розвитку міста....

Юрій Крикунов

04.12.2017

Прогресивне людство щороку 3 грудня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, засвідчуючи цим,...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Петро Порошенко

25.11.2017

Не визнавати Голодомор так само аморально, як і заперечувати Голокост.  Думаю, настав час...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

23.11.2017

Сьогодні відбувається конкурсний відбір на посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, який...

Ада Роговцева зустріла своє 80-річчя у липні цього року. Але через те, що театральний сезон на той момент вже закінчився і актори роз’їхались хто-куди, святковий вечір було перенесено на час розпалу театрального сезону. Він відбувся у перший день зими..  Ідея творчого вечора проста – монологи, уривки з живих вистав, в яких актриса виходить на сцену сьогодні; фото та відеоматеріали з архівів українського телебачення, ...