EUR: 29.49
USD: 26.34

Що побачити та кого зустріти на «Книжковому Арсеналі»

08:00
18.05.2017
Що побачити та кого зустріти на «Книжковому Арсеналі»

В Мистецькому Арсеналі відкрився Міжнародний фестиваль літератури й мистецтва «Книжковий Арсенал», який триватиме до 21 травня. Поповнити домашню бібліотеку цікавими новинками пропонують понад 150 видавництв. Крім того, в програмі -  музичні концерти й перформанси, кінопокази, дискусії та зустрічі з улюбленими письменниками. "Вечірка" підготувала гід по найяскравішим подіям.

Закордонні гості

У міжнародній програмі «Книжкового Арсеналу» братимуть участь понад 60 учасників з 22 країн світу.  Джозеф Макелрой, який є  уособленням американського постмодернізму, розкаже  про традицію й експеримент у сучасному американському романі (18 травня о 15.30, сцена «Кафе Європа»). Один з найпопулярніших письменників-прозаїків Джонатан Коу представить сучасну літературу Великої Британії  (18 травня о 18.00, сцена «Кафе Європа») та поділиться, як викрити таємницю літературного героя і зберегти приватність реальної людини» (20 травня о 16.00, сцена «Кафе Європа»). А визначний швейцарський автор Франц  Голер, який в творчості тяжіє до гумору і абсурду, презентує збірку історій для дітей «Велика книжка» (20 травня о 19.00,  сцена «Кафе Європа»).

Для дітей - читання і наука

Юлія КОЗЛОВЕЦЬ, куратор дитячої програми:
- Спеціальна тема цього року -  «Про читання і прочитання: читати і думати». Ми підготували події, присвячені тому, як саме ми читаємо книжки, як вчити читати вдумливо, як приймати рішення на основі того, що ми читаємо тощо. І окремий фокус в дитячій програмі — це non-fiction дитячий марафон, який присвячений книжкам такого популярного в світі жанру, але не дуже розвиненого в Україні.

На дитячому майданчику в залі "Папір" маленьким читачам підготували науково-популярні лекції про великий вибух (18 травня о 14.00), лікарів і архітекторів у світі тварин (19 травня о 13.00). Також вони зустрінуться з норвезькою письменницею Аудгільд Сульберґ, серія книжок якої «Хто проти суперкрутих» перекладені українською, (18 травня о 17.00, 19 травня о 12.00)  та Почесною гостею Дитячої програми Анною Хьоґлунд зі Швеції (21 травня о 13.00). А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА влаштує яскраву презентацію "Великої ілюстрованої книги казок українських та іноземних письменників" (21 травня о 14.00), Ірена Карпа представить «День усіх білок» (20 травня о 15.30).  Крім того, малюків чекають читання та майстер-класи.

 «Сміх. Сила. Страх»

Тетяна ТЕРЕН, куратор фокусної програми

- Дуже хотілося б говорити про цю силу сміху та його позитивну роль у різні кризові періоди, адже, якщо ми звернемося до «Енеїди» Котляревського, яка стала поштовхом до цією теми, ми знаємо, що сміх допомагає героям цієї поеми та нам долати різні неприємності і навіть досягати перемог.

Ви дізнаєтеся про гумор і сміх - в книжках, і не тільки. Ростислав Семків розкаже про історію сміху в українській літературі (18 травня о 16.00, зал «Папір»), Тетяна Трофименко - про перверзії гумору в сучукрліті (12 травня о 11.00, кінозал №1),а Ірина Ігнатенко - про сороміцький гумор в традиціях українців (20 травня о 14.00 кінозал №1). На тему «Політичний карнавал. Сміх як гачок для електорату» дискутуватимуть Іван Яковина та Богдан Кутєпов (зал «Фарби»). Піонерів вільного гумору збирають на поетичному вечорі (19 травня о 19.00, поетична сцена), а харківський театр-студія «Арабески» покаже нову версію проекту 1997 року «Енеїда. 20 років потому» (20 травня о 19.00, перформативна сцена).

Технології у музиці

Щодня ввечері  на музичній сцені проходитиме Міжнародний проект експериментальної електронної музики та медіа-арту «EM-VISIA» за участі митців з Франції, Великої Британії, Польщі і України. Його програма фокусується на підкреслено «високотехнологічних» творах, демонструючи безперервний зв’язок музичного мистецтва та наукового знання.

Перформанси: нудно не буде

Майже до ночі на поетичній сцені гостей розважатимуть захоплюючими дійствами. Буде  музична вистава за творчістю Еммі Вайнгаус (19 травня о 21.00),
мистецька акція ГИЧ-оркестру та комікс-автора Райнхарда Кляйста: музичні та графічні інтерпретації поетичних перекладів Івана Франка у концерті «Франкомікс»  (20 травня о 21.00) та перший у Києві виступ проекту «Лінія Маннергейма», який об'єднує Сергiя Жадана, Олега Каданова та Євгена Турчинова (21 травня о 20.00).  Також є унікальна нагода побачити виставу "Буратіно 30 років потому" у виконанні акторів аматорського театру літніх людей, що покаже погляд старшого покоління киян на питання соціальної справедливості в місті (21 травня о 17.30, перформативна сцена). А актори театру "Золоті ворота" підготували міні-виставу за неопублікованими оповіданнями українського драматурга Павла Ар'є "Чотири (оповідання) на сім (актрис)" (19 травня о 19.00, перформативна сцена).

Виставки: сміх у графіці

Експозиції глибше розкривають фокус-тему – це «Енеїда Базилевича» (про витворення «козацького міфу» у першому українському графічному романі), «Один кілометр Перцю» (про радянську специфіку сміху), «Вернер Клемке. Нестандарт», «Оноре Дом’є – батько французької карикатури» (про німецьку і французькі особливості карикатур), Андрій Сагайдаковський «Слухай уважно» (іронічне висміювання повсякдення), виставка плакатів молодих графічних дизайнерів «Сміх. Страх. Сила»,  міжнародна виставка ілюстрації «До речі, життя чудове».

Розмови з Забужко

Оксана ЗАБУЖКО:

-  Що може література у світі, який зненацька перестав бути зрозумілим? У світі, де стрімголов згортаються зони комфорту, війни спалахують без оголошення, кризи стрясають країну за країною? Для України ця тема особливо болісна: наразі ми все ще намацуємо окуляри, щоб розгледіти себе окремо від агресора…

Письменниця представляє кураторську програму «Розкажи мені про мене» (Література в світі глобального непорозуміння). Своїми думками ділитимуться  Ольга Токарчук з Польщі (18 травня о 19.00, зал «Фарби»), Аскольд Мельничук з США (20 травня о 19.00,  зал «Фарби»),Сергій Сингаївський з України (21 травня о 19.00,  сцена «Кафе Європа»).

Кіно: класика і прем'єри

В кінозалі № 2 проходитимуть покази стрічок. Національний Центр Довженка представить фільм Івана Кавалеридзе 1930 року "Перекоп" (20 травня о 16.00), а Польський інститут - «Смугу тіні» Анджея Вайди (18 травня о 17.00). Серед новинок - польська картина за твором чеського письменника Їржі Гаїчека «Крадії зелених коней» (19 травня о 14.00), «П’ятий човен» за романом Моніки Компанікової,відзначений на Берлінале (18 травня о 15.00), романтичний трилер про пригоди молодого капітана «Таємний спільник» (19 травня о 18.00).  Документальну частину кінопрограми  складають  «Автор “Соляріс”» про життя Станіслава Лема (21 травня о 14.00) та «Шахтарські історії», зняті на основі розповідей гірників Львівщини та Донеччини (21 травня о 16.00).

Київська тематика

18 травня о 14.00  в залі "Дукат" відбудеться дискусія «Київ у жанрі нон-фікшн» у рамках презентації першого тому проекту «Антропологія простору» «Культурний ландшафт Києва та околиць» та книги Оксани Овсіюк «Життя після окупації: побут киян 1943-1945 рр.». Низку досліджень у збірці "Живучи в модерному місті: Київ кінця ХІХ – середини ХХ століть" представлять  21 травня о 12.00 (зал "Гербарій").  На стенді видавництва "Варто" шукайте сьому книжка з серії "Київська мозаїка" - "Чорнобиль-Київ" Кирила Степанця. Окрім опису природи Полісся та історії Чорнобильскої АЕС, в ній розказується про перші місяці після аварії в Києві. 18 травня о 18.00  в залі "Малі" киянин Олесь Ільченко презентує видання "Збирачі туманів. Суб'єктивні нотатки з київського життя", в якому описує життя своєї родини та власні спогади про рідне місто.
 

«Коронація слова»: автограф-сесії і створення анімації

Міжнародний літературний конкурс запрошує на свій стенд для зустрічі з авторами. 18 травня відбудеться автограф-сесій Олени і Тимура Литовченка (14.00) та Вікторії Гранецької (15.00), 19 травня  - Ярослава Яріша (16.00) та Ярини Каторож (17.00).  20 травня з читачами зустрінуться Ольга Кийко (14.00), Анна Коршунова (15.00) та Євген Положій (17.00). У суботу і неділю о 12.00 дітей та дорослих запрошують разом ліпити героїв та створювати декорації для анімаційного фільму за коронованим сценарієм про конячку Камелію, а також переглянути серіал «Моя країна Україна».

Приємні зустрічі

"Книжковий Арсенал" - чудова нагода поспілкуватися та послухати знаних письменників. Добірну компанію збере презентація повної версії «Антології Української Поезії ХХ століття» на 2016 сторінок (21 травня о 16.00, зал "Фарби"). Серед учасників - Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Кость Москалець, Оксана Забужко, Віктор Морозов, Тарас Чубай та Іван Малкович. У шанувальників Сергія Жадана також є можливість почути його розмову з швейцарським поетом Педро Ленцем (21 травня о 10.00, сцена "Кафе Європа") та послухати уривки з нового твору "Інтернат" (21 травня о 14.00,зал "Дукат").
В рамках програми "Обмін речовин" Андрій Курков та Андрій Куликов поговорять про самоідентифікацію (19 травня о 19.00,зал «Папір»),а Таня Малярчук і Андрій Бондар - про примус і насолоду в творчості (20 травня о 19.00, зал «Папір»).
Олександр Ірванець презентує роман «Харків 1938» (20 травня о 18.00, зал "Гербарій"), Катерина Бабкіна - книгу віршів "Заговорено на любов" (20 травня о 19.00, поетична сцена), Андрій Любка - екзотичні історії "Саудаде" ( 21 травня о 13.00, зал "Гербарій"), а Василь Махно  - поетичну збірку "Паперовий міст" (18 травня о 19.00, поетична сцена).
Мирослав Слабошпицький та Маркіян Камиш поговорять про літературний спадок культового письменника Олеся Ульяненка (18 травня о 16.00 зал "Дукат"), а Леонід Ушкалов розкриє секрети щоденника Тараса Шевченка (18 травня о 15.00, зал "Дукат").  Шанувальники філософії мають змогу послухати розповідь Тараса Лютого про його "Корабель шаленців" (18 травня о 18.00, зал «Гербарій») та Володимира Єрмоленка про "Ловця океану" (20 травня о 15.00, зал «Фарби»). Свою версію, хто збив Боїнг над Донбасом в рамках презентації роману-трилера "Рейс" озвучить Сергій Лойко (19 травня о 19.00, зал «Фарби»).

VIІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»
Коли:
до 21 травня 2017 року, з 10.00 до 22.00
Де: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 10-12
Вартість квитків: 60 грн., пенсіонерам, школярам, студентам (за наявності посвідчення) 30 грн., сімейний квиток (на 2 дорослих і 1-4 дитини від 12 років) 130 грн., на всі дні фестивалю – 200 грн. Безкоштовний вхід мають діти до 12 років, особи з інвалідністю 1-2 груп, військовослужбовці строкової служби, учасники та ветерани АТО, музейні співробітники (за наявності посвідчення).
У будні з 10.00 до 13.00 вхід вільний.

308

Людмила Костенко

25.05.2017

Це просто неймовірно, якими темпами йдуть роботи у парку “Наталка”! Зараз працює багато...

Дмитро Левченко

26.05.2017

Напередодні Дня Києва у столичних трамвайних вагонах з’явились святкові постери з віршами класиків....

Ганна Старостенко

26.05.2017

Сьогодні місто системно працює над тим, щоб забезпечити маленьких киян дошкільними закладами освіти,...

Володимир Гройсман

27.05.2017

Вітаю з Днем Києва – з днем народження нашої завжди молодої столиці!Бажаю місту...

Антон Тараненко

27.05.2017

В Київ китайські туристи тільки-но починають приїжджати. За останні роки в нас наступна...

Віталій Кличко

27.05.2017

Урочище «Наталка» між Оболонською набережною та Московським мостом довгий час було занедбаним. І...

Алла Шлапак

25.05.2017

Коротко про форум:сумно, що з 300 зареєстрованих ГО, взяли участь 27! Можливо тому...

Євген Бистрицький

24.05.2017

Фонд «Відродження» готовий зробити наступний крок у підтримці проектів від мерії – сприяти створенню...

Ольга Валєєва

25.05.2017

Позитивні зміни відбуваються, можливо, трохи повільніше ніж нам хотілося б, але рухаємось в...

Геннадій Пліс

25.05.2017

Сьогодні ми з вами будемо на виставці «Зроблено в Києві». Ви побачите, як...

Юрій Крикунов

25.05.2017

В 2017-му на надання матеріальної допомоги за програмою  “Турбота. Назустріч киянам” передбачено 8,4...

Марина Соловйова

23.05.2017

Практика показує, що подібні ініціативи в Києві не лише працюють, але й розвиваються...

Марина Хонда

23.05.2017

У  Києві  10 812 громадських та 4 тисячі благодійних організацій. Активність громадян можна...

Дмитро Білоцерковець

23.05.2017

З ініціативи мера Києва створення першої екозони в Києві триває. Труханів острів має...

Дмитро Банас

24.05.2017

Увага! На вулицю Отто Шмідта, 26Г повернулися забудовники. Тепер - під прикриттям людей...

Сергій Лещенко

22.05.2017

Зараз можна знайти книги на будь-який смак. Не можу уявити подібну ситуацію на...

Володимир Прокопів

22.05.2017

Працювати над створенням Музею тоталітарної пропаганди (робоча назва була тоталітаризму) ми почали більше...

Микола Поворозник

22.05.2017

Лише за перші два тижні роботи за цією програмою комунальні аптеки Києва, які...

Олесь Маляревич

22.05.2017

Розширили тротуар в районі мосту Патона, між Русанівкою і Березняками. Раніше там було...

Петро Пантелеєв

20.05.2017

Заявки на встановлення від киян приймають районні Центри комунального сервісу. Лічильники холодної і...

Володимир Каретко

22.05.2017

Провели перевірку роботи системи "Тривожна кнопка", яка минулого року була встановлена у всіх...

Олександр Спасибко

23.05.2017

Відновлення місць відпочинку киян є одним із пріоритетних завдань міста. Торік із ініціативи...

Петро Порошенко

23.05.2017

Кілька разів публічно звертав увагу власників та менеджерів каналів на неприпустимо низьку частку...

Максим Лациба

16.05.2017

Для ефективного управління містом Києвом необхідно максимально залучити потенціал київської громади до розвитку...

Олександр Спасибко

24.04.2017

До 1 травня завершуємо комплекс робіт на центральній частині Поштової площі. Окрім центрального...

Київ святкує День міста: програма найцікавіших подій
Цьогоріч день народження столиці триває під гаслом «Чотири дні танцю, музики та квітів», і передбачатиме проведення 30 різноманітних заходів на загальноміському рівні. Ще близько 150 заходів відбудеться в районах міста протягом тижня.  Оновлений Велотрек і парк "Наталка&quo...