USD: 25.84
EUR: 30.22

Що побачити та кого зустріти на «Книжковому Арсеналі»

08:00
18.05.2017
Що побачити та кого зустріти на «Книжковому Арсеналі»

В Мистецькому Арсеналі відкрився Міжнародний фестиваль літератури й мистецтва «Книжковий Арсенал», який триватиме до 21 травня. Поповнити домашню бібліотеку цікавими новинками пропонують понад 150 видавництв. Крім того, в програмі -  музичні концерти й перформанси, кінопокази, дискусії та зустрічі з улюбленими письменниками. "Вечірка" підготувала гід по найяскравішим подіям.

Закордонні гості

У міжнародній програмі «Книжкового Арсеналу» братимуть участь понад 60 учасників з 22 країн світу.  Джозеф Макелрой, який є  уособленням американського постмодернізму, розкаже  про традицію й експеримент у сучасному американському романі (18 травня о 15.30, сцена «Кафе Європа»). Один з найпопулярніших письменників-прозаїків Джонатан Коу представить сучасну літературу Великої Британії  (18 травня о 18.00, сцена «Кафе Європа») та поділиться, як викрити таємницю літературного героя і зберегти приватність реальної людини» (20 травня о 16.00, сцена «Кафе Європа»). А визначний швейцарський автор Франц  Голер, який в творчості тяжіє до гумору і абсурду, презентує збірку історій для дітей «Велика книжка» (20 травня о 19.00,  сцена «Кафе Європа»).

Для дітей - читання і наука

Юлія КОЗЛОВЕЦЬ, куратор дитячої програми:
- Спеціальна тема цього року -  «Про читання і прочитання: читати і думати». Ми підготували події, присвячені тому, як саме ми читаємо книжки, як вчити читати вдумливо, як приймати рішення на основі того, що ми читаємо тощо. І окремий фокус в дитячій програмі — це non-fiction дитячий марафон, який присвячений книжкам такого популярного в світі жанру, але не дуже розвиненого в Україні.

На дитячому майданчику в залі "Папір" маленьким читачам підготували науково-популярні лекції про великий вибух (18 травня о 14.00), лікарів і архітекторів у світі тварин (19 травня о 13.00). Також вони зустрінуться з норвезькою письменницею Аудгільд Сульберґ, серія книжок якої «Хто проти суперкрутих» перекладені українською, (18 травня о 17.00, 19 травня о 12.00)  та Почесною гостею Дитячої програми Анною Хьоґлунд зі Швеції (21 травня о 13.00). А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА влаштує яскраву презентацію "Великої ілюстрованої книги казок українських та іноземних письменників" (21 травня о 14.00), Ірена Карпа представить «День усіх білок» (20 травня о 15.30).  Крім того, малюків чекають читання та майстер-класи.

 «Сміх. Сила. Страх»

Тетяна ТЕРЕН, куратор фокусної програми

- Дуже хотілося б говорити про цю силу сміху та його позитивну роль у різні кризові періоди, адже, якщо ми звернемося до «Енеїди» Котляревського, яка стала поштовхом до цією теми, ми знаємо, що сміх допомагає героям цієї поеми та нам долати різні неприємності і навіть досягати перемог.

Ви дізнаєтеся про гумор і сміх - в книжках, і не тільки. Ростислав Семків розкаже про історію сміху в українській літературі (18 травня о 16.00, зал «Папір»), Тетяна Трофименко - про перверзії гумору в сучукрліті (12 травня о 11.00, кінозал №1),а Ірина Ігнатенко - про сороміцький гумор в традиціях українців (20 травня о 14.00 кінозал №1). На тему «Політичний карнавал. Сміх як гачок для електорату» дискутуватимуть Іван Яковина та Богдан Кутєпов (зал «Фарби»). Піонерів вільного гумору збирають на поетичному вечорі (19 травня о 19.00, поетична сцена), а харківський театр-студія «Арабески» покаже нову версію проекту 1997 року «Енеїда. 20 років потому» (20 травня о 19.00, перформативна сцена).

Технології у музиці

Щодня ввечері  на музичній сцені проходитиме Міжнародний проект експериментальної електронної музики та медіа-арту «EM-VISIA» за участі митців з Франції, Великої Британії, Польщі і України. Його програма фокусується на підкреслено «високотехнологічних» творах, демонструючи безперервний зв’язок музичного мистецтва та наукового знання.

Перформанси: нудно не буде

Майже до ночі на поетичній сцені гостей розважатимуть захоплюючими дійствами. Буде  музична вистава за творчістю Еммі Вайнгаус (19 травня о 21.00),
мистецька акція ГИЧ-оркестру та комікс-автора Райнхарда Кляйста: музичні та графічні інтерпретації поетичних перекладів Івана Франка у концерті «Франкомікс»  (20 травня о 21.00) та перший у Києві виступ проекту «Лінія Маннергейма», який об'єднує Сергiя Жадана, Олега Каданова та Євгена Турчинова (21 травня о 20.00).  Також є унікальна нагода побачити виставу "Буратіно 30 років потому" у виконанні акторів аматорського театру літніх людей, що покаже погляд старшого покоління киян на питання соціальної справедливості в місті (21 травня о 17.30, перформативна сцена). А актори театру "Золоті ворота" підготували міні-виставу за неопублікованими оповіданнями українського драматурга Павла Ар'є "Чотири (оповідання) на сім (актрис)" (19 травня о 19.00, перформативна сцена).

Виставки: сміх у графіці

Експозиції глибше розкривають фокус-тему – це «Енеїда Базилевича» (про витворення «козацького міфу» у першому українському графічному романі), «Один кілометр Перцю» (про радянську специфіку сміху), «Вернер Клемке. Нестандарт», «Оноре Дом’є – батько французької карикатури» (про німецьку і французькі особливості карикатур), Андрій Сагайдаковський «Слухай уважно» (іронічне висміювання повсякдення), виставка плакатів молодих графічних дизайнерів «Сміх. Страх. Сила»,  міжнародна виставка ілюстрації «До речі, життя чудове».

Розмови з Забужко

Оксана ЗАБУЖКО:

-  Що може література у світі, який зненацька перестав бути зрозумілим? У світі, де стрімголов згортаються зони комфорту, війни спалахують без оголошення, кризи стрясають країну за країною? Для України ця тема особливо болісна: наразі ми все ще намацуємо окуляри, щоб розгледіти себе окремо від агресора…

Письменниця представляє кураторську програму «Розкажи мені про мене» (Література в світі глобального непорозуміння). Своїми думками ділитимуться  Ольга Токарчук з Польщі (18 травня о 19.00, зал «Фарби»), Аскольд Мельничук з США (20 травня о 19.00,  зал «Фарби»),Сергій Сингаївський з України (21 травня о 19.00,  сцена «Кафе Європа»).

Кіно: класика і прем'єри

В кінозалі № 2 проходитимуть покази стрічок. Національний Центр Довженка представить фільм Івана Кавалеридзе 1930 року "Перекоп" (20 травня о 16.00), а Польський інститут - «Смугу тіні» Анджея Вайди (18 травня о 17.00). Серед новинок - польська картина за твором чеського письменника Їржі Гаїчека «Крадії зелених коней» (19 травня о 14.00), «П’ятий човен» за романом Моніки Компанікової,відзначений на Берлінале (18 травня о 15.00), романтичний трилер про пригоди молодого капітана «Таємний спільник» (19 травня о 18.00).  Документальну частину кінопрограми  складають  «Автор “Соляріс”» про життя Станіслава Лема (21 травня о 14.00) та «Шахтарські історії», зняті на основі розповідей гірників Львівщини та Донеччини (21 травня о 16.00).

Київська тематика

18 травня о 14.00  в залі "Дукат" відбудеться дискусія «Київ у жанрі нон-фікшн» у рамках презентації першого тому проекту «Антропологія простору» «Культурний ландшафт Києва та околиць» та книги Оксани Овсіюк «Життя після окупації: побут киян 1943-1945 рр.». Низку досліджень у збірці "Живучи в модерному місті: Київ кінця ХІХ – середини ХХ століть" представлять  21 травня о 12.00 (зал "Гербарій").  На стенді видавництва "Варто" шукайте сьому книжка з серії "Київська мозаїка" - "Чорнобиль-Київ" Кирила Степанця. Окрім опису природи Полісся та історії Чорнобильскої АЕС, в ній розказується про перші місяці після аварії в Києві. 18 травня о 18.00  в залі "Малі" киянин Олесь Ільченко презентує видання "Збирачі туманів. Суб'єктивні нотатки з київського життя", в якому описує життя своєї родини та власні спогади про рідне місто.
 

«Коронація слова»: автограф-сесії і створення анімації

Міжнародний літературний конкурс запрошує на свій стенд для зустрічі з авторами. 18 травня відбудеться автограф-сесій Олени і Тимура Литовченка (14.00) та Вікторії Гранецької (15.00), 19 травня  - Ярослава Яріша (16.00) та Ярини Каторож (17.00).  20 травня з читачами зустрінуться Ольга Кийко (14.00), Анна Коршунова (15.00) та Євген Положій (17.00). У суботу і неділю о 12.00 дітей та дорослих запрошують разом ліпити героїв та створювати декорації для анімаційного фільму за коронованим сценарієм про конячку Камелію, а також переглянути серіал «Моя країна Україна».

Приємні зустрічі

"Книжковий Арсенал" - чудова нагода поспілкуватися та послухати знаних письменників. Добірну компанію збере презентація повної версії «Антології Української Поезії ХХ століття» на 2016 сторінок (21 травня о 16.00, зал "Фарби"). Серед учасників - Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Кость Москалець, Оксана Забужко, Віктор Морозов, Тарас Чубай та Іван Малкович. У шанувальників Сергія Жадана також є можливість почути його розмову з швейцарським поетом Педро Ленцем (21 травня о 10.00, сцена "Кафе Європа") та послухати уривки з нового твору "Інтернат" (21 травня о 14.00,зал "Дукат").
В рамках програми "Обмін речовин" Андрій Курков та Андрій Куликов поговорять про самоідентифікацію (19 травня о 19.00,зал «Папір»),а Таня Малярчук і Андрій Бондар - про примус і насолоду в творчості (20 травня о 19.00, зал «Папір»).
Олександр Ірванець презентує роман «Харків 1938» (20 травня о 18.00, зал "Гербарій"), Катерина Бабкіна - книгу віршів "Заговорено на любов" (20 травня о 19.00, поетична сцена), Андрій Любка - екзотичні історії "Саудаде" ( 21 травня о 13.00, зал "Гербарій"), а Василь Махно  - поетичну збірку "Паперовий міст" (18 травня о 19.00, поетична сцена).
Мирослав Слабошпицький та Маркіян Камиш поговорять про літературний спадок культового письменника Олеся Ульяненка (18 травня о 16.00 зал "Дукат"), а Леонід Ушкалов розкриє секрети щоденника Тараса Шевченка (18 травня о 15.00, зал "Дукат").  Шанувальники філософії мають змогу послухати розповідь Тараса Лютого про його "Корабель шаленців" (18 травня о 18.00, зал «Гербарій») та Володимира Єрмоленка про "Ловця океану" (20 травня о 15.00, зал «Фарби»). Свою версію, хто збив Боїнг над Донбасом в рамках презентації роману-трилера "Рейс" озвучить Сергій Лойко (19 травня о 19.00, зал «Фарби»).

VIІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»
Коли:
до 21 травня 2017 року, з 10.00 до 22.00
Де: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 10-12
Вартість квитків: 60 грн., пенсіонерам, школярам, студентам (за наявності посвідчення) 30 грн., сімейний квиток (на 2 дорослих і 1-4 дитини від 12 років) 130 грн., на всі дні фестивалю – 200 грн. Безкоштовний вхід мають діти до 12 років, особи з інвалідністю 1-2 груп, військовослужбовці строкової служби, учасники та ветерани АТО, музейні співробітники (за наявності посвідчення).
У будні з 10.00 до 13.00 вхід вільний.

471

Тетяна Тимочко

24.07.2017

Понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води...

Вільям Мюррей

24.07.2017

Основними затребуваними реформами є: пенсійна та конкретні результати у боротьбі з корупцією. Усе...

Пилип Іллєнко

24.07.2017

Це фільм для сімейного перегляду. Адже кіно має подобатися й батькам, бо квитки...

Тетяна Тимочко

21.07.2017

Понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води...

Володимир Поліщук

21.07.2017

12 серпня відкриється "Паспортний сервіс", здатний прийняти 1500 осіб (в день) на оформлення...

Дмитро Новицький

21.07.2017

Якщо зростає в ціні електрична енергія, то має зрости і тариф за водовідведення,...

Олексій Дорошенко

20.07.2017

Загальне здороження є і буде прогресувати вже найближчим часом. Ціни зростають через те,...

Юлія Усенко

20.07.2017

Зниження тарифів на електропостачання можливе тільки тоді, коли буде здорова правильна конкуренція, до...

Віктор Брагінський

20.07.2017

Київський метрополітен – це підприємство з подвійним призначенням – транспорт та найбільше укриття...

Костянтин Яловий

19.07.2017

Не зважаючи на те, що на дворі стоїть літо і багато дітей поїхало...

Вікторія Волковська

19.07.2017

Головна причина – ризики: кожен другий позичальник не повертає кредит

Тетяна Меліхова

19.07.2017

Земельна комісія Київради сьогодні на вимогу громади не підтримала поновлення договору оренди земельної...

Олесь Маляревич

19.07.2017

Информация для домов ЖБК и ОСББ!!! Сегодня на заседании бюджетной комиссии Киевсовета, по...

Олександр Харченко

19.07.2017

З 10:00 до 18:30 тривало без перерв останнє цього літа засідання постійної комісіі...

Володимир Соха

19.07.2017

Питання відновлення річки Либідь - це питання збереження історичної спадщини столиці України. Компанія...

Андрій Странніков

18.07.2017

Якщо проект не виграє, він у будь-якому випадку буде включений до основної частини...

Слава Масонській

18.07.2017

Хвилин 30 в пробці на Південному простояв ... в неділю! Сподіваюся їх 

Артем Стельмашов

18.07.2017

У нас сьогодні три хороші новини! Обсяг фінансування Громадського бюджету в Києві ймовірно...

Тетяна Берзіна

18.07.2017

Всім голосіївцям доброго дня! Звертаюся з проханням. У кого є час – сходіть...

Віталій Кличко

17.07.2017

Мої діти зараз у літньому таборі недалеко від Канади. Вже протягом багатьох років...

Сергій Тупальський

17.07.2017

Це перевищує всі наші очікування! До того ж збільшилася кількість міжнародних рейсів в...

Ольга Бернасовська

17.07.2017

Качку з 8 каченятами врятували! Поліція з інструментами визволила двох з каналізації. З...

Олександр Данилюк

17.07.2017

Дороги потребують суттєвих вливань та капіталовкладень, проте, можливості бюджету дозволяють забезпечити дані видатки.

Антон Кісе

17.07.2017

Вказані документи будуть видавати сертифіковані Кабміном компанії, проте, оплачувати послуги мають люди. Цілком...

Максим Хамровський

14.07.2017

Data Science поступово проникає в усі сфери людського життя (від самокерованих машин до...

Юрій Зубко

14.07.2017

Цей проект дасть можливість активно відпочивати, займатись спортом, спілкуватись між собою мешканцям мікрорайону...

Олександр Барабошко

13.07.2017

В рамках громадського проекту інтегрували захід Radioday free open air в програму заходів...

Микола Поворозник

13.07.2017

Завдяки системі Helsi.me пацієнти можуть знайти на сайті свого дільничного лікаря за адресою...

Наталка Макогон

13.07.2017

Єдиною станцією, де пасажири досі надають перевагу жетону залишилася "Вокзальна"

Марина Загородько

12.07.2017

З 15 липня зросте вартість проїзду у наземному транспорті на 1 гривню. Це...

Сергій Будник

12.07.2017

Моя порада – треба жити у злагоді з сусідами. Тоді можна домовитись, щоб...

Лілія Озерна

12.07.2017

Парк Нивки має незадовільний стан благоустрою і одночасно унікальний природний фонд. Особливо сумно...

Михайло Бно-Айріян

12.07.2017

Ну що, в нас обшуки! Схоже, хвиля боротьби з тими, хто намагається змінити...

Тетяна Шкуратова

11.07.2017

Встановлення сучасного і безпечного спортивно-ігрового майданчика для активного відпочинку мешканців мікрорайонув межах вулиць...

Андрій Богданович

11.07.2017

Друзі-кияни! Мобільному додатку КАРАТЄЛЬ лишилось дозбирати 13 підписів, щоб пройти попередній відбір на...

Вікторія Орел

11.07.2017

"Хочеш змінити світ - починай з себе". Отже, до суті. Ми вирішили почати...

Геннадій Пліс

11.07.2017

Зараз ми розпорошені по всьому місту, до підрозділів важко дістатися, це незручно. Структури...

Сумі Шигеки

10.07.2017

Я дуже вражений цим прекрасним муралом, який яскраво відображає реалії сьогоднішнього дня. Тут...

Девід О'Браєн

11.07.2017

Невиконання Київським аеропортом зобов'язань призведе до втрати понад 500 000 споживачів та 400...

Ігор Романків

10.07.2017

Ми враховуємо побажання пасажирів щодо сервісного обслуговування на залізничному транспорті. Одним із таких...

Володимир Прокопів

06.07.2017

Хакерська атака на Україну зачепила й Громадський бюджет. Через неможливість авторизуватися за допомогою...

Уляна Супрун

05.07.2017

Україна не купуватиме ліки в тих, хто вбиває її народ. Продовжуємо наполягати на...

Володимир Бондаренко

04.07.2017

Якщо почати сортувати сміття, то спалювати потрібно буде десь 40% органічних відходів. На...

Олексій Богданович

04.07.2017

Що мене – східняка, ще так навернуло на вивчення української, так це інформація...

Петро Порошенко

06.07.2017

Відтепер курс України на вступ до НАТО чітко визначений як один з ключових...

Барбора Маронкова

06.07.2017

Наш мандат залишається незмінним: сприяти підвищенню обізнаності щодо НАТО серед українського суспільства. Після...

Майкл Щур (Роман Вінтонів)

03.07.2017

Друзі, нам дуже потрібні нові ідеї. Нам потрібна ваша реакція на те, що...

У Пущі-Водиці відбудеться зліт скаутів з усієї України
У міжнародному дитячому центрі «Артек» у Пуща-Водиці відбудеться урочисте відкриття всеукраїнського зльоту «Національне Скаутське Джемборі». Захід триватиме з 18 до 27 липня. Повідомляє сайт КМДА. - На офіційному відкритті будуть присутні почесні гості: голова Національної Ради Всеукраїнської молодіжної громадської...