EUR: 29.16
USD: 27.42

Що киянам перешкоджає отримати субсидії: результати опитування

12:10
05.10.2016
Що киянам перешкоджає отримати субсидії: результати опитування

Тема субсидій при нинішніх тарифах на житлово-комунальні послуги є дуже актуальною. "Вечірній Київ" на свої сторінці запитав мешканців столиці, чи планують вони скористатися допомогою від держави на оплату комунальних послуг.

Більшість респондентів планує подавати документи, сподіваючись, отримати субсидію - майже 30%. Ще 20% отримали її автоматично, з минулого сезону, і майже 15% , що називається, "в процесі". Ще 22% очікують перших "важких" платіжок із опаленням для того, аби зорієнтуватися, чи варто оформляти субсидію. (До слова, Департаменті соціальної політики, якраз і радять не робити цього, а звертатися у районні відділення уже зараз, аби уникнути черг.)  І лише 15% читачів "Вечірки" не хвилюються щодо вартості комунальних послуг, бо мають високий дохід.  

А от серед причин, чому кияни не поспішають за оформленням субсидій, згідно із ще одним опитуванням "Вечірки", є невпевненість людей у тому, що вони мають право на допомогу держави, і водночас небажання витрачати час, аби це з'ясувати - 31%.  Ще 21 % відзначили, що процедура оформлення субсидій не зрозуміла. Ще 14% зізналися, що не знають, які документи для цього потрібні. 15 % повідомили, що не потребують такої допомоги, а 19% із респондентів, які проголосували у цьому опитуванні, уже її оформили.

Ці цифри є досить показовими - незважаючи на роботу окремого сайту, де розкладено усі питання щодо субсидій, що називається по поличкам - багато хто не знає елементарних речей. Наприклад про те, що є калькулятор субсидій, де люди можуть самостійно оцінити чи належить їм допомога, і якою приблизно вона буде.

Також варто нагадати, що субсидію можна оформити і через інтернет або надіславши визначені документи в районні управління соціального захисту.

382
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.