ss

Сайт виманює реальні гроші через віртуальні номери: як захиститися

13:58
20.07.2017
Сайт виманює реальні гроші через віртуальні номери: як захиститися

«Зароби до $120 за годину вже сьогодні…», — ось таким гучним закликом заманює до себе новоспечений Інтернет-сайт «Код успіху». З огляду на це «Вечірка» вирішила з`ясувати: чи справді можна отримувати такі баснословні прибутки?

За кліком мишки…

Як показує аналіз, новоспечений «Код успіху» лише починає набирати оберти. Відгуків про постраждалих користувачів поки що знайти досить складно. Саме тому наш кореспондент вирішив завітати на сторінку цього сайту і перевірити інформацію про можливість незвичайного заробітку.

Перше, що кидається ввічі, так це «кінофільм» про поїздку так званого «гендиректора» Артема Авраменкова до симпатичної користувачки Олени. Під час зустрічі дівчина раптом дізнається, що завдяки кліку мишки отримала на свій Інтернет-рахунок аж 2712, 45 доларів.

А далі уже сам «гендиректор», звертаючись до телеглядачів, із захопленням розповідає про унікальну програму, що нібито діє у режимі «автопілота»: мовляв, у Лондоні «Коду успіху» використовує найпотужніші комп'ютери, щоб цілодобово аналізувати світові фінансові ринки та визначити актуальні ринкові сценарії. Все це буцім-то допомагає «автоматично отримувати дохід із 7,8 трильйонів доларів…». Щоб такі аргументи виглядали більш переконливими, на екрані один за одним мелькають все нові й нові гучні фрази і цифри. Так, за словами «гендиректора», весь цей бізнес-проект почався « нуля», а нині вже коштує понад 367 млн доларів. При цьому його власний дохід — «на даний момент становить близько $192 000 000…».

Своїми захопленнями на Інтернет-сайті також діляться «потрібні» користувачі (причому всі — без імен і прізвищ). Якась жіночка задоволено описує про те, як «заробила більше $7500 за перші три дні». Ще одна усміхнена дама повідомляє, як отримала «майже 15 тисяч зелених за два тижні». Свої фінансові успіхи детально описує і сивочолий чоловік у темних окулярах: «Я був просто вражений тими сумами, які я заробив з «Кодом успіху»… Всім рекомендую цю програму, особливо, тим, хто не розбирається в бінарних опціонах, тому що вона дуже проста у використанні (від вас знадобиться буквально пара кліків)».

Таким чином шахраї намагаються замаскувати свої злочинні дії під виглядом бінарних опціонів — цілком законного виду заробітку (суть якого полягає у правильному прогнозуванні ціни на фондовому ринку). На жаль, багато наших співвітчизників не мають чіткого уявлення про подібні операції, а тому можуть легко стати здобиччю спритних «ділків».

Синдром царя Мідаса

Щоб отримати доступ до «Коду успіху», наш кореспондент зареєструвався на сайті Авраменкова. Проте цього виявилося замало. Хитрі спритники попросили надати копію документа, що посвідчує особу (паспорта або водійських прав), адресу місцепроживання і навіть копію рахунку за оплату комунальних послуг.

А далі розпочалося найцікавіше. Через деякий час роздався телефонний дзвінок. Вхідний номер, як не дивно, мав лондонський код +44 (точніше, +44-203-318-47-97). Невідома особа представилася Катериною Вишневською, старшим менеджером британської компанії «KB Capitals». Посилаючись на обмаль часу та високу вартість міжнародних переговорів , вона люб’язно запропонувала негайно відкрити депозит і перевести 300 доларів на відповідний рахунок (надісланий на електронну пошту).

Чи дійсно то був дзвінок із Лондону? Під час журналістського розслідування стало відомо, що шахрайка скористалася послугами IP-телефонії (дзвінками через Інтернет). За допомогою таких технологій сьогодні можна запросто придбати телефонний номер будь-якої країни світу, причому за вельми доступними цінами. Наприклад, щомісячна абонплата за користування британським кодом складає всього лише два долари, американським — один, казахстанським — шість… Завдяки таким «ноу-хау» будь-хто у Києві може телефонувати до свого сусіда, представляючись громадянином Британії, США чи Казахстану (як кому заманеться).

Як з`ясувала «Вечірка», насправді так званий «мільйонер Артем Авраменков» існує лише віртуально — на сайті сумнівного «Коду успіху». До речі, сам «кіногерой» у своєму відеозверненні стверджує, що колеги називають його «царем Мідасом» — напівміфічним персонажем (який ніби-то міг перетворити у золото будь-який предмет).

— Пан Авраменков каже, що його програма «ключовий сценарій» аналізує три мільйона факторів, читає економічні новини (і, що цікаво, все «розуміє»). Насправді таких алгоритмів, які дозволяють бездумно «рубати бабло», у природі не існує, — стверджує експерт Кирило Фадеєв. — Для тих, хто ще вагається, відкрию страшну таємницю: заробляти будуть лише автори «Коду успіху», причому на вас. Цей процес ділиться на три етапи. Після першого відеосюжету попросять надати вашу поштову скриньку (імейл). На сторінці з другим відео доведеться залишити свій номер телефону. І нарешті, після третього відеосюжету шахраї вимагатимуть гроші.

На превеликий жаль, описана шахрайська схема — далеко не перша і не остання у сучасному «морі» Інтернету. Такі «трюки» спрямовані на певну категорію користувачів, які в пошуках роботи хапаються за будь-яку «халяву». Тому нашим читачам варто задуматися над цим лохотроном. Якщо хочете заробляти, то докладайте реальних зусиль, а не віртуальних кліків мишкою. Якщо хочете подарувати свої гроші, то краще віддайте їх на благодійність.

Психолог Марина Гуменюк:

— Ми живемо в світі, повному мрій і примх, де все можливо, варто тільки в це повірити. Заради заробітку часто діють навмання. Коли втрачена надія на стабільність, а шлях до успіху доволі складний, то будь-яка пропозиція про легкий заробіток — це шанс отримати бажане. Інтрига шахрайства адресована нашій цікавості, нашому бажанню отримати щось особливе, неймовірно дешеве, швидке та легке. Такі людські якості можуть дорого коштувати, коли вони вироджуються у жадобу до пригод, точніше до авантюризму та азартності. Йдеться про осіб із сильно вираженим тяжінням до незвичайного, зі слабкою рефлексією і відсутністю критичного мислення. Серед інших психологічних якостей обдурених особливо привабливими для зловмисників є надмірна довірливість, наївність, інфантилізм. Ці якості є негативним продовженням природних обдарувань: здатності вірити, довіряти собі та іншим, бути відкритим і доступним розумінню. Саме люди з легковажним авантюрним складом характеру стають першими жертвами шахрайства. Не варто забувати, що й сам шахрай — також авантюрист. Тому подібне тягнеться до подібного…

Сім порад «Вечірки»

Щоб не поповнити ряди жертв Інтернет-шахраїв, треба дотримуватись чітких правил:

  1. Не повідомляйте інформацію про платіжну картку або картковий рахунок через мережу Інтернет, наприклад ПІН-код, паролі доступу до рахунків, термін дії платіжної картки, кредитні ліміти, персональні дані тощо.
  2. Для оплати товарів (послуг) через мережу Інтернет використовуйте окрему платіжну картку з граничним лімітом, яка передбачена тільки для цього та не дає змоги здійснювати з її використанням операції в торговельній мережі та зняття готівки.
  3. Необхідно використовувати сайти тільки відомих і перевірених Інтернет-магазинів.
  4. Обов`язково переконайтесь у правильності зазначення адреси сайтів, до яких підключаєтесь і через які збираєтеся здійснювати оплату товарів, оскільки схожі адреси можуть використовуватися для здійснення незаконних дій або сумнівних операцій з використанням персональних даних платіжної картки.
  5. Здійснювати оплату товарів, придбаних через мережу Інтернет, варто тільки зі свого комп`ютера з метою збереження конфіденційності персональних даних та інформації про картковий рахунок. Якщо оплата товару здійснюється через чужий комп`ютер, після завершення всіх розрахунків переконайтеся, що персональні дані та інша інформація не збереглися (знову відкривши сторінку продавця, на якій здійснювалась оплата товару).
  6. Якщо ви стали жертвою шахрайства, потрібно негайно звернутися до працівників Національної поліції чи служби безпеки торгівельного майданчика мережі Інтернет, де було вчинено шахрайство. Вони повинні зафіксувати усі електронні сліди та використати їх у якості доказів.
  7. Пам’ятайте: важливим є збереження не лише історії спілкування із правопорушником, а й самого факту переказу грошей.
1849

Микола Поворозник

20.09.2017

Процедура оплати паркування через мобільний додаток займає близько 2 хв, через смс- паркування...

Сергій Гусовський

20.09.2017

Аби почати рухатися поза межами масових протестів та досягти рівня, коли включення громади...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

20.09.2017

Уже за кілька днів розпочнуться «Ігри Нескорених», участь у яких Національна збірна України...

Володимир Прокопів

20.09.2017

Кияни підтримали ініціативу назвати одну із вулиць столиці на честь Богдана Гаврилишина. Із...

Олег Гаряга

19.09.2017

Ми розпочинаємо одягання пам’ятника Анні у національні костюми – у нас ще такого...

Петро Порошенко

20.09.2017

Під час виступу у Військовій академії США «Вест-Пойнт» мав нагоду розвінчати низку міфів...

Тетяна Меліхова

20.09.2017

На звернення ошуканих інвесторів запропонувала членам комісії Київради з питань архітектури, містобудування та...

Дмитро Білоцерковець

19.09.2017

На вихідних співробітники поліції затримали злодіїв, які перевозили в Mercedes 14 кришок від...

Петро Пантелеєв

19.09.2017

Рішення й проекти, що не мають підтримки громади - приречені. Ми повинні розвивати...

Олексій Резніков

19.09.2017

Нова редакція Статуту буде прописана таким чином, що інтереси публічні будуть переважати над...

Віталій Кличко

19.09.2017

Держава фактично повернула муніципалітетам попередні борги. Логічним є те, що органи місцевого самоврядування...

Володимир Гройсман

19.09.2017

15 вересня ми внесли в Парламент закон про бюджет на 2018 рік. Це...

Андрій Странніков

14.09.2017

У Київраді формують прогнозовані показники Головного фінансового документу столиці на 2018 рік. За...

Владислав Михайленко

14.09.2017

Тривалий час в місті Києві існувала законодавча колізія. Згідно чинного законодавства, алкогольні напої...

Артем Стельмашов

12.09.2017

Останнім часом кількість "зради" в фейсбуці зашкалює. Щоб трохи додати позитиву, вирішив додати...

Хто викрав бронзовий монумент із головою коня і погруддям заслуженого тренера України Володимира Нагорного? Це питання постало перед столичними правоохоронцями ще сім років тому. Проте замість ретельного рослідування поліцейські продовжують покривати організовану злочинну групу, яка вкрала дорогоцінний пам’ятник на міському цвинтарі «Берківці». Украдена пам'ять Володим...