ss

Сайт виманює реальні гроші через віртуальні номери: як захиститися

13:58
20.07.2017
Сайт виманює реальні гроші через віртуальні номери: як захиститися

«Зароби до $120 за годину вже сьогодні…», — ось таким гучним закликом заманює до себе новоспечений Інтернет-сайт «Код успіху». З огляду на це «Вечірка» вирішила з`ясувати: чи справді можна отримувати такі баснословні прибутки?

За кліком мишки…

Як показує аналіз, новоспечений «Код успіху» лише починає набирати оберти. Відгуків про постраждалих користувачів поки що знайти досить складно. Саме тому наш кореспондент вирішив завітати на сторінку цього сайту і перевірити інформацію про можливість незвичайного заробітку.

Перше, що кидається ввічі, так це «кінофільм» про поїздку так званого «гендиректора» Артема Авраменкова до симпатичної користувачки Олени. Під час зустрічі дівчина раптом дізнається, що завдяки кліку мишки отримала на свій Інтернет-рахунок аж 2712, 45 доларів.

А далі уже сам «гендиректор», звертаючись до телеглядачів, із захопленням розповідає про унікальну програму, що нібито діє у режимі «автопілота»: мовляв, у Лондоні «Коду успіху» використовує найпотужніші комп'ютери, щоб цілодобово аналізувати світові фінансові ринки та визначити актуальні ринкові сценарії. Все це буцім-то допомагає «автоматично отримувати дохід із 7,8 трильйонів доларів…». Щоб такі аргументи виглядали більш переконливими, на екрані один за одним мелькають все нові й нові гучні фрази і цифри. Так, за словами «гендиректора», весь цей бізнес-проект почався « нуля», а нині вже коштує понад 367 млн доларів. При цьому його власний дохід — «на даний момент становить близько $192 000 000…».

Своїми захопленнями на Інтернет-сайті також діляться «потрібні» користувачі (причому всі — без імен і прізвищ). Якась жіночка задоволено описує про те, як «заробила більше $7500 за перші три дні». Ще одна усміхнена дама повідомляє, як отримала «майже 15 тисяч зелених за два тижні». Свої фінансові успіхи детально описує і сивочолий чоловік у темних окулярах: «Я був просто вражений тими сумами, які я заробив з «Кодом успіху»… Всім рекомендую цю програму, особливо, тим, хто не розбирається в бінарних опціонах, тому що вона дуже проста у використанні (від вас знадобиться буквально пара кліків)».

Таким чином шахраї намагаються замаскувати свої злочинні дії під виглядом бінарних опціонів — цілком законного виду заробітку (суть якого полягає у правильному прогнозуванні ціни на фондовому ринку). На жаль, багато наших співвітчизників не мають чіткого уявлення про подібні операції, а тому можуть легко стати здобиччю спритних «ділків».

Синдром царя Мідаса

Щоб отримати доступ до «Коду успіху», наш кореспондент зареєструвався на сайті Авраменкова. Проте цього виявилося замало. Хитрі спритники попросили надати копію документа, що посвідчує особу (паспорта або водійських прав), адресу місцепроживання і навіть копію рахунку за оплату комунальних послуг.

А далі розпочалося найцікавіше. Через деякий час роздався телефонний дзвінок. Вхідний номер, як не дивно, мав лондонський код +44 (точніше, +44-203-318-47-97). Невідома особа представилася Катериною Вишневською, старшим менеджером британської компанії «KB Capitals». Посилаючись на обмаль часу та високу вартість міжнародних переговорів , вона люб’язно запропонувала негайно відкрити депозит і перевести 300 доларів на відповідний рахунок (надісланий на електронну пошту).

Чи дійсно то був дзвінок із Лондону? Під час журналістського розслідування стало відомо, що шахрайка скористалася послугами IP-телефонії (дзвінками через Інтернет). За допомогою таких технологій сьогодні можна запросто придбати телефонний номер будь-якої країни світу, причому за вельми доступними цінами. Наприклад, щомісячна абонплата за користування британським кодом складає всього лише два долари, американським — один, казахстанським — шість… Завдяки таким «ноу-хау» будь-хто у Києві може телефонувати до свого сусіда, представляючись громадянином Британії, США чи Казахстану (як кому заманеться).

Як з`ясувала «Вечірка», насправді так званий «мільйонер Артем Авраменков» існує лише віртуально — на сайті сумнівного «Коду успіху». До речі, сам «кіногерой» у своєму відеозверненні стверджує, що колеги називають його «царем Мідасом» — напівміфічним персонажем (який ніби-то міг перетворити у золото будь-який предмет).

— Пан Авраменков каже, що його програма «ключовий сценарій» аналізує три мільйона факторів, читає економічні новини (і, що цікаво, все «розуміє»). Насправді таких алгоритмів, які дозволяють бездумно «рубати бабло», у природі не існує, — стверджує експерт Кирило Фадеєв. — Для тих, хто ще вагається, відкрию страшну таємницю: заробляти будуть лише автори «Коду успіху», причому на вас. Цей процес ділиться на три етапи. Після першого відеосюжету попросять надати вашу поштову скриньку (імейл). На сторінці з другим відео доведеться залишити свій номер телефону. І нарешті, після третього відеосюжету шахраї вимагатимуть гроші.

На превеликий жаль, описана шахрайська схема — далеко не перша і не остання у сучасному «морі» Інтернету. Такі «трюки» спрямовані на певну категорію користувачів, які в пошуках роботи хапаються за будь-яку «халяву». Тому нашим читачам варто задуматися над цим лохотроном. Якщо хочете заробляти, то докладайте реальних зусиль, а не віртуальних кліків мишкою. Якщо хочете подарувати свої гроші, то краще віддайте їх на благодійність.

Психолог Марина Гуменюк:

— Ми живемо в світі, повному мрій і примх, де все можливо, варто тільки в це повірити. Заради заробітку часто діють навмання. Коли втрачена надія на стабільність, а шлях до успіху доволі складний, то будь-яка пропозиція про легкий заробіток — це шанс отримати бажане. Інтрига шахрайства адресована нашій цікавості, нашому бажанню отримати щось особливе, неймовірно дешеве, швидке та легке. Такі людські якості можуть дорого коштувати, коли вони вироджуються у жадобу до пригод, точніше до авантюризму та азартності. Йдеться про осіб із сильно вираженим тяжінням до незвичайного, зі слабкою рефлексією і відсутністю критичного мислення. Серед інших психологічних якостей обдурених особливо привабливими для зловмисників є надмірна довірливість, наївність, інфантилізм. Ці якості є негативним продовженням природних обдарувань: здатності вірити, довіряти собі та іншим, бути відкритим і доступним розумінню. Саме люди з легковажним авантюрним складом характеру стають першими жертвами шахрайства. Не варто забувати, що й сам шахрай — також авантюрист. Тому подібне тягнеться до подібного…

Сім порад «Вечірки»

Щоб не поповнити ряди жертв Інтернет-шахраїв, треба дотримуватись чітких правил:

  1. Не повідомляйте інформацію про платіжну картку або картковий рахунок через мережу Інтернет, наприклад ПІН-код, паролі доступу до рахунків, термін дії платіжної картки, кредитні ліміти, персональні дані тощо.
  2. Для оплати товарів (послуг) через мережу Інтернет використовуйте окрему платіжну картку з граничним лімітом, яка передбачена тільки для цього та не дає змоги здійснювати з її використанням операції в торговельній мережі та зняття готівки.
  3. Необхідно використовувати сайти тільки відомих і перевірених Інтернет-магазинів.
  4. Обов`язково переконайтесь у правильності зазначення адреси сайтів, до яких підключаєтесь і через які збираєтеся здійснювати оплату товарів, оскільки схожі адреси можуть використовуватися для здійснення незаконних дій або сумнівних операцій з використанням персональних даних платіжної картки.
  5. Здійснювати оплату товарів, придбаних через мережу Інтернет, варто тільки зі свого комп`ютера з метою збереження конфіденційності персональних даних та інформації про картковий рахунок. Якщо оплата товару здійснюється через чужий комп`ютер, після завершення всіх розрахунків переконайтеся, що персональні дані та інша інформація не збереглися (знову відкривши сторінку продавця, на якій здійснювалась оплата товару).
  6. Якщо ви стали жертвою шахрайства, потрібно негайно звернутися до працівників Національної поліції чи служби безпеки торгівельного майданчика мережі Інтернет, де було вчинено шахрайство. Вони повинні зафіксувати усі електронні сліди та використати їх у якості доказів.
  7. Пам’ятайте: важливим є збереження не лише історії спілкування із правопорушником, а й самого факту переказу грошей.
2043

Микола Поворозник

15.11.2017

Під час візиту до Олександрівської лікарні спостерігали за неймовірним. Лікарі здійснювали операцію на...

Ганна Старостенко

16.11.2017

Палкі дебати щодо бюджету Києва-2018: фінансисти vs гуманітарії. Вимагаємо того, аби й наступного...

Олександр Спасибко

16.11.2017

На вулиці Бахмацькій, 35 у Святошинському районі Києва збудують дошкільний навчальний заклад. Новий...

Петро Пантелеєв

15.11.2017

Структурна реорганізація ПАТ «Київенерго» не вплине на процес повернення в управління містом об’єктів...

Юрій Крикунов

15.11.2017

Спостерігається позитивна динаміка у підвищенні рівня заробітної плати на столичних підприємствах. Про це...

Анна Свириденко

15.11.2017

... Ми зробили ще маленький крок до комплексного відновлення «Братислави» та перетворення її...

Віталій Кличко

14.11.2017

Починаючи з липня цього року представники Асоціації міст України беруть активну участь у...

Юрій Назаров

14.11.2017

У Києві запрацювала система оповіщення про надзвичайні ситуації у столиці.  Це територіальна автоматизована...

Андрій Странніков

15.11.2017

Бюджетний процес у Київраді стартував. Цього року бюджетна комісія ще ретельніше підійшла до...

Андрій Странніков

14.11.2017

Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам складає 41 мільйон гривень.  На здійснення...

Валентина Гінзбург

14.11.2017

Фахівці запевняють, що до 80% випадків сліпоти піддаються корекції і лікуванню. При вчасному...

Зорян Шкіряк

14.11.2017

Втім, особисто я вважаю, що ми повинні значно посилити відповідальність за скоєння ДТП....

Вадим Васильчук

13.11.2017

#Фестиваль_Гайдамака Кінокурс триває;) Учасники у захваті від секретів від сучасного режисера; А хто...

Петро Порошенко

13.11.2017

Жодній країні світу не вдавалося рухатися одночасно двома шляхами: протидіяти зовнішній агресії і...

Володимир Прокопів

09.11.2017

Я усе життя розмовляю і буду говорити рідною мовою. Мої діти, навіть найменший,...

Уляна Супрун

07.11.2017

Євген Комаровський про те, як вберегтися не лише від грипу та застуди, а...

Геннадій Пліс

07.11.2017

Окрім оптимізації транспортної мережі, затори у Сингапурі вдалося мінімізувати наступними кроками:
1)...

Сергій Симонов

06.11.2017

В Україні запрацював AndroidPay, за допомогою якого можна оплатити проїзд у метро. Достатньо...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

01.11.2017

Вітаємо ЄС з 24-річчям! Цього дня 1993 року набрала чинності Маастрихтська угода –...

Денис Півнєв

30.10.2017

Ця будівля, яка є громадською вбиральнею, була внесена до Програми приватизації комунального майна...

Тетяна Меліхова

23.10.2017

Крадуть ліфтове обладнання. По всьому місту і по кілька разів в одному будинку.

...
Кожна історична будівля будь-якого міста – це його унікальне «обличчя», скарбничка переказів і легенд, а також магніт для туристів. Але лише тоді, коли над цим ведеться цілеспрямована робота. Зовнішній вигляд Києва псує кількасот занедбаних старовинних будинків, які не реставруються роками. Як правило, про них згадують вже на етапі остаточної руйнації. Таке непривабливе «обличчя» зовсім ...