ss

Сайт виманює реальні гроші через віртуальні номери: як захиститися

13:58
20.07.2017
Сайт виманює реальні гроші через віртуальні номери: як захиститися

«Зароби до $120 за годину вже сьогодні…», — ось таким гучним закликом заманює до себе новоспечений Інтернет-сайт «Код успіху». З огляду на це «Вечірка» вирішила з`ясувати: чи справді можна отримувати такі баснословні прибутки?

За кліком мишки…

Як показує аналіз, новоспечений «Код успіху» лише починає набирати оберти. Відгуків про постраждалих користувачів поки що знайти досить складно. Саме тому наш кореспондент вирішив завітати на сторінку цього сайту і перевірити інформацію про можливість незвичайного заробітку.

Перше, що кидається ввічі, так це «кінофільм» про поїздку так званого «гендиректора» Артема Авраменкова до симпатичної користувачки Олени. Під час зустрічі дівчина раптом дізнається, що завдяки кліку мишки отримала на свій Інтернет-рахунок аж 2712, 45 доларів.

А далі уже сам «гендиректор», звертаючись до телеглядачів, із захопленням розповідає про унікальну програму, що нібито діє у режимі «автопілота»: мовляв, у Лондоні «Коду успіху» використовує найпотужніші комп'ютери, щоб цілодобово аналізувати світові фінансові ринки та визначити актуальні ринкові сценарії. Все це буцім-то допомагає «автоматично отримувати дохід із 7,8 трильйонів доларів…». Щоб такі аргументи виглядали більш переконливими, на екрані один за одним мелькають все нові й нові гучні фрази і цифри. Так, за словами «гендиректора», весь цей бізнес-проект почався « нуля», а нині вже коштує понад 367 млн доларів. При цьому його власний дохід — «на даний момент становить близько $192 000 000…».

Своїми захопленнями на Інтернет-сайті також діляться «потрібні» користувачі (причому всі — без імен і прізвищ). Якась жіночка задоволено описує про те, як «заробила більше $7500 за перші три дні». Ще одна усміхнена дама повідомляє, як отримала «майже 15 тисяч зелених за два тижні». Свої фінансові успіхи детально описує і сивочолий чоловік у темних окулярах: «Я був просто вражений тими сумами, які я заробив з «Кодом успіху»… Всім рекомендую цю програму, особливо, тим, хто не розбирається в бінарних опціонах, тому що вона дуже проста у використанні (від вас знадобиться буквально пара кліків)».

Таким чином шахраї намагаються замаскувати свої злочинні дії під виглядом бінарних опціонів — цілком законного виду заробітку (суть якого полягає у правильному прогнозуванні ціни на фондовому ринку). На жаль, багато наших співвітчизників не мають чіткого уявлення про подібні операції, а тому можуть легко стати здобиччю спритних «ділків».

Синдром царя Мідаса

Щоб отримати доступ до «Коду успіху», наш кореспондент зареєструвався на сайті Авраменкова. Проте цього виявилося замало. Хитрі спритники попросили надати копію документа, що посвідчує особу (паспорта або водійських прав), адресу місцепроживання і навіть копію рахунку за оплату комунальних послуг.

А далі розпочалося найцікавіше. Через деякий час роздався телефонний дзвінок. Вхідний номер, як не дивно, мав лондонський код +44 (точніше, +44-203-318-47-97). Невідома особа представилася Катериною Вишневською, старшим менеджером британської компанії «KB Capitals». Посилаючись на обмаль часу та високу вартість міжнародних переговорів , вона люб’язно запропонувала негайно відкрити депозит і перевести 300 доларів на відповідний рахунок (надісланий на електронну пошту).

Чи дійсно то був дзвінок із Лондону? Під час журналістського розслідування стало відомо, що шахрайка скористалася послугами IP-телефонії (дзвінками через Інтернет). За допомогою таких технологій сьогодні можна запросто придбати телефонний номер будь-якої країни світу, причому за вельми доступними цінами. Наприклад, щомісячна абонплата за користування британським кодом складає всього лише два долари, американським — один, казахстанським — шість… Завдяки таким «ноу-хау» будь-хто у Києві може телефонувати до свого сусіда, представляючись громадянином Британії, США чи Казахстану (як кому заманеться).

Як з`ясувала «Вечірка», насправді так званий «мільйонер Артем Авраменков» існує лише віртуально — на сайті сумнівного «Коду успіху». До речі, сам «кіногерой» у своєму відеозверненні стверджує, що колеги називають його «царем Мідасом» — напівміфічним персонажем (який ніби-то міг перетворити у золото будь-який предмет).

— Пан Авраменков каже, що його програма «ключовий сценарій» аналізує три мільйона факторів, читає економічні новини (і, що цікаво, все «розуміє»). Насправді таких алгоритмів, які дозволяють бездумно «рубати бабло», у природі не існує, — стверджує експерт Кирило Фадеєв. — Для тих, хто ще вагається, відкрию страшну таємницю: заробляти будуть лише автори «Коду успіху», причому на вас. Цей процес ділиться на три етапи. Після першого відеосюжету попросять надати вашу поштову скриньку (імейл). На сторінці з другим відео доведеться залишити свій номер телефону. І нарешті, після третього відеосюжету шахраї вимагатимуть гроші.

На превеликий жаль, описана шахрайська схема — далеко не перша і не остання у сучасному «морі» Інтернету. Такі «трюки» спрямовані на певну категорію користувачів, які в пошуках роботи хапаються за будь-яку «халяву». Тому нашим читачам варто задуматися над цим лохотроном. Якщо хочете заробляти, то докладайте реальних зусиль, а не віртуальних кліків мишкою. Якщо хочете подарувати свої гроші, то краще віддайте їх на благодійність.

Психолог Марина Гуменюк:

— Ми живемо в світі, повному мрій і примх, де все можливо, варто тільки в це повірити. Заради заробітку часто діють навмання. Коли втрачена надія на стабільність, а шлях до успіху доволі складний, то будь-яка пропозиція про легкий заробіток — це шанс отримати бажане. Інтрига шахрайства адресована нашій цікавості, нашому бажанню отримати щось особливе, неймовірно дешеве, швидке та легке. Такі людські якості можуть дорого коштувати, коли вони вироджуються у жадобу до пригод, точніше до авантюризму та азартності. Йдеться про осіб із сильно вираженим тяжінням до незвичайного, зі слабкою рефлексією і відсутністю критичного мислення. Серед інших психологічних якостей обдурених особливо привабливими для зловмисників є надмірна довірливість, наївність, інфантилізм. Ці якості є негативним продовженням природних обдарувань: здатності вірити, довіряти собі та іншим, бути відкритим і доступним розумінню. Саме люди з легковажним авантюрним складом характеру стають першими жертвами шахрайства. Не варто забувати, що й сам шахрай — також авантюрист. Тому подібне тягнеться до подібного…

Сім порад «Вечірки»

Щоб не поповнити ряди жертв Інтернет-шахраїв, треба дотримуватись чітких правил:

  1. Не повідомляйте інформацію про платіжну картку або картковий рахунок через мережу Інтернет, наприклад ПІН-код, паролі доступу до рахунків, термін дії платіжної картки, кредитні ліміти, персональні дані тощо.
  2. Для оплати товарів (послуг) через мережу Інтернет використовуйте окрему платіжну картку з граничним лімітом, яка передбачена тільки для цього та не дає змоги здійснювати з її використанням операції в торговельній мережі та зняття готівки.
  3. Необхідно використовувати сайти тільки відомих і перевірених Інтернет-магазинів.
  4. Обов`язково переконайтесь у правильності зазначення адреси сайтів, до яких підключаєтесь і через які збираєтеся здійснювати оплату товарів, оскільки схожі адреси можуть використовуватися для здійснення незаконних дій або сумнівних операцій з використанням персональних даних платіжної картки.
  5. Здійснювати оплату товарів, придбаних через мережу Інтернет, варто тільки зі свого комп`ютера з метою збереження конфіденційності персональних даних та інформації про картковий рахунок. Якщо оплата товару здійснюється через чужий комп`ютер, після завершення всіх розрахунків переконайтеся, що персональні дані та інша інформація не збереглися (знову відкривши сторінку продавця, на якій здійснювалась оплата товару).
  6. Якщо ви стали жертвою шахрайства, потрібно негайно звернутися до працівників Національної поліції чи служби безпеки торгівельного майданчика мережі Інтернет, де було вчинено шахрайство. Вони повинні зафіксувати усі електронні сліди та використати їх у якості доказів.
  7. Пам’ятайте: важливим є збереження не лише історії спілкування із правопорушником, а й самого факту переказу грошей.
2122

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Уляна Супрун

15.01.2018

Усі резонансні теми у нашому світі завжди супроводжуються двома позиціями: є наука, доказовість,...

Віталій Кличко

15.01.2018

Я дуже любив сніг до того, як став мером. Якщо минулого року через снігопади...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Валентина Гінзбург

11.01.2018

Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Петро Пантелеєв

09.01.2018

Цього року на планові роботи з реконструкції об’єктів київського каналізаційного господарства місто спрямує...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Андрій Крищенко

02.01.2018

За 2017 рік у столиці знизився рівень злочинності. Рівень злочинності у розрахунку на...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Олесь Маляревич

27.12.2017

До початку наступного конкурсу проектів у рамках Громадського бюджету - 2019 ще кілька...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Володимир Прокопів

22.12.2017

Київ із бюджетом та Програмою соціально-економічного розвитку на 2018 рік. Дякую, колегам-депутатам за...

Андрій Странніков

21.12.2017

Найбільше коштів наступного року міська влада планує спрямувати на освіту киян. Дану галузь...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Зорян Шкіряк

18.12.2017

Увага! Бойовики Саакашвілі, за його закликом, здійснили спробу силового захопоення Жовтневого палацу на...

Володимир Бондаренко

15.12.2017

Київрада підтримала проект рішення про надання фінансової підтримки у розмірі 80,4 млн. грн....

Олександр Спасибко

14.12.2017

У столиці розпочали підготовку до будівництва дитячого садочка на бульварі Вацлава Гавела, 81-А...

Віктор Черній

14.12.2017

Уже у перший день роботи нового ваговимірювального на Великій Кільцевій дорозі співробітниками Укртрансбезпеки...

Геннадій Пліс

08.12.2017

Великий здобуток для великого міста: інтереси Києва максимально враховані у головному фінансовому документі...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Юрій Крикунов

04.12.2017

Прогресивне людство щороку 3 грудня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, засвідчуючи цим,...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

23.11.2017

Сьогодні відбувається конкурсний відбір на посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, який...

Кожна історична будівля будь-якого міста – це його унікальне «обличчя», скарбничка переказів і легенд, а також магніт для туристів. Але лише тоді, коли над цим ведеться цілеспрямована робота. Зовнішній вигляд Києва псує кількасот занедбаних старовинних будинків, які не реставруються роками. Як правило, про них згадують вже на етапі остаточної руйнації. Таке непривабливе «обличчя» зовсім ...