ss

Ремонт у будинку: як змусити ЖЕД його зробити

16:16
18.09.2017
Ремонт у будинку: як змусити ЖЕД його зробити

У Києві були підвищені тарифи на квартплату, тому в КМДА вирішили ознайомити киян із складовими цього тарифу, зокрема з тим, що йде на поточний ремонт.  

- Треба сказати людям, скільки спрямовується коштів на поточний ремонт їх будинків, - пояснює начальник управління (інспекції) самоврядного контролю КМДА Станіслав Москалевський. – І запропонувати подавати свої пропозиції, які роботи по будинку їм необхідні. Районні керуючі компанії не виконали рішення влади. Кілька оголошень на під’їздах  вивісили і за два дні прибрали. Нам поскаржилися мешканці, що не встигли обдумати свої пропозиції, як контролювати і куди їх подавати. Розповідаю докладно що робити.

Готуємося усім будинком до осінніх оглядів, самі плануємо ремонт

Огляди будинків, згідно наказу № 76 Держжитлокумунгоспу, проводять двічі на рік - восени і навесні. Зараз почнуться осінні. ЖЕДи мають провести їх в жовтні-листопаді. Дехто з комунальників взагалі їх не проводить. Мета огляду – визначити нагальні потреби до настання холодів. Це перш за все – дахи, аби не протікали, утеплення піддашків, ізоляція труб на дахах чи підвалах, ремонт вхідних груп.

Мешканцям треба утворити невелику ініціативну групу, зібрати пропозиції з сусідів, хто що пропонує відремонтувати, попередньо визначити пріоритети. Насамперед - це затікання покрівлі і порив каналізації чи водопроводів у підвалі. Таке ремонтують в першу чергу, бо наслідки відчуває весь будинок. Мешканці "середніх" поверхів, як правило, турбуються про штукатурку на сходах, стан ліфтової кабіни.

Йдемо із списком до ЖЕД

Там повинні розглянути пропозиції, і ОБОВ’ЯЗКОВО запросити когось з ініціативної групи або просто мешканців на комісійний огляд будинку. Разом з представником споживача послуг (мешканців) після огляду складається перелік пошкоджень та дефектний акт і плануються роботи по їх усуненню. План затверджують. Його має завірити своїм підписом представник мешканців. Наприклад, заміну ділянок пошкоджених труб, ремонт даху. Складається графік їх проведення. Графіки і види робіт з розцінками мають вивішувати на всіх під’їздах.

На що треба киянам звертати увагу при огляді свого будинку

У столичних ЖЕД дуже полюбляють оглядати споруди без мешканців. Тому, коли вийшли з групою фахівців на огляд, не соромтеся ставити побільше запитань, дивіться на стан електрощитових, вони мають бути без ознак підгоряння проводки, клеми щільно приєднані, роздивіться стан теплових комунікацій й вузлів обліку води й тепла у підвалах,  труб на горищах, вузлів ліфту, стан покрівель, стан вхідних груп.

Скільки може коштувати найнеобхідніший ремонт

У залежності від пошкодження ціни будуть змінюватися. Наприклад, в одному будинку одного з районів запланували такі першочергові роботи: ремонт ганків – 238 грн., ремонт системи опалення із заміною кількох метрів труб – 736 грн., ремонт каналізаційної системи – 982 гривні. Тобто ціни не захмарні. Розцінки на витратні матеріали стандартні і у столиці єдині для всіх комунальних організацій.

Коли складено дефектний акт і підписаний план ремонту, а список від мешканців на інші види ремонту ще не закінчився, разом с співробітниками ЖЕД треба з’ясувати, коли можливо виконати всі інші претензії.

"Великі ремонти" потребують великого рахунку

Басто буває, що на якісь роботи зараз на рахунку будинку у графі «поточні ремонти» немає коштів і треба кілька місяців збирати гроші.  Тоді треба скласти перспективний план, визначити терміни, поставити підписи відповідальних.  Було б доцільно, щоб у кожного будинку був окремий рахунок на поточні ремонти, де б гроші накопичувалися, а ЖЕД не мав права без уповноваженої мешканцями людини використовувати ці кошти.

В Києві над введенням такого порядку працюють в КМДА.

В багатьох будинках поточного ремонту не було багато років, куди поділися гроші?

Сьогодні перед керуючими компаніями і ЖЕД поставлено конкретне завдання: вести по будинковий облік коштів на поточні ремонти. За них кияни вносять плату (у складі квартплати) починаючи з 2011 року і накопичилися певні суми, виконувалися певні роботи в кожному домі. ЖЕД має повідомити жителям про суму коштів і виконані роботи, їх вартість. Якщо гроші не використано, їх слід повернути мешканцям, зробивши перерахунок. Або повідомити, на які цілі перенаправлено гроші. Такі правила чітко прописані в постанові Кабміну № 970. Багато інформації з цього приводу по кожному будинку можна отримати на сайті https://municipal.kiev.ua/kiev/ .

Нині, особливо у Шевченківському районі та  в більшості приватних ЖЕД,  не повідомляють на які цілі використані ці кошти. Може щось і робили у підвалах, та ніхто  не помітив, забули повідомити? Необхідно проводити ревізію фінансово-господарської діяльності. Такі питання – абсолютно правильні – треба ставити перед керуючими компаніями районів, приватними конторами.

Де навчитися боротися з комунальною бюрократією

Краще за все – створити в своєму будинку ОСББ. На перехідний період – обрати уповноважену особу від мешканців для роботи з ЖЕД, керуючою компанією. Таким людям надають посвідчення в Департаменті житлово-комунальної інфраструктури, вони мають доступ до всіх документів ЖЕД, які стосуються їхнього будинку.

Навчають їх і будь кого, хто зацікавлений,  на спеціальних постійно діючих курсах Центру комунального сервісу (найближчий курс почне роботу 21 вересня, запис через сайт),  у Школі Обізнаного Киянина при мерії.

Нагадаємо, реформа в сфері ЖКХ, друга серія: знову всі в тривожному очікуванні.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!

 

 

6399

Ганна Старостенко

15.12.2017

Прийняли до розгляду проект бюджету Києва-2018: освіта спільно з охороною здоров'я та соцзахистом...

Володимир Бондаренко

15.12.2017

Київрада підтримала проект рішення про надання фінансової підтримки у розмірі 80,4 млн. грн....

Віталій Кличко

14.12.2017

Цього року ми зробили немало з того, що обіцяли. І Київ – з...

Олександр Спасибко

14.12.2017

У столиці розпочали підготовку до будівництва дитячого садочка на бульварі Вацлава Гавела, 81-А...

Петро Пантелеєв

15.12.2017

Київ бере на себе завдання закриття та забезпечення рекультиваційного утримання полігону № 5....

Віктор Черній

14.12.2017

Уже у перший день роботи нового ваговимірювального на Великій Кільцевій дорозі співробітниками Укртрансбезпеки...

Микола Поворозник

13.12.2017

Київ став першим містом в Україні, яке розпочало успішно та комплексно впроваджувати «розумні»...

Сергій Симонов

13.12.2017

Києву - пішохідну Бессарабку! Сьогодні на транспортній комісії в КМДА презентував пропозиції реконструкції...

Геннадій Пліс

08.12.2017

Великий здобуток для великого міста: інтереси Києва максимально враховані у головному фінансовому документі...

Юрій Назаров

08.12.2017

Kyiv Smart City оголошує набір до акселератора міських проектів. І якщо у вас...

Петро Порошенко

06.12.2017

Наші Збройні Сили – воїни миру, які встали на шляху російських військ, захистили...

Андрій Странніков

06.12.2017

Я переконаний, що створення комунального міського Центру нефрології та діалізу дозволить вирішити безліч...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Володимир Прокопів

04.12.2017

Наша взаємодія, яку ми офіційно закріпили у меморандумі, стане запорукою покращення загальної ситуації...

Марина Хонда

04.12.2017

Сьогодні демократія участі – це ключовий елемент доброго урядування та успішного розвитку міста....

Юрій Крикунов

04.12.2017

Прогресивне людство щороку 3 грудня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, засвідчуючи цим,...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Петро Порошенко

25.11.2017

Не визнавати Голодомор так само аморально, як і заперечувати Голокост.  Думаю, настав час...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

23.11.2017

Сьогодні відбувається конкурсний відбір на посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, який...

Сьогодні у Київ привезуть Вифлеємський вогонь миру. Запалити свічечку можна у Патріаршому Соборі Воскресіння Христовогого УГКЦ на Лівому березі. - Уже багато років скаути з усієї Європи долучаються до передачі Вифлеємського Вогню Миру. Австрійські скаути привозять вогонь, запалений на місці народження Ісуса Христа, до Відня. Далі він мандрує з рук в руки цілою Європою через Угорщину та Польщу — аж до України, де ним опікуєт...