ss

Проблема донорів: кров перевіряють ретельніше, але її менше

19:17
16.08.2017
Проблема донорів: кров перевіряють ретельніше, але її менше

… Я приходжу до тями в лікарняній палаті. У вені стирчить крапельниця з червоною рідиною. О, відкрила очі, - чую не то шепіт, не то крик, - Біжи гукни лікаря!

Наді мною схиляється обличчя в білій масці й шапочці: ” Дякую, що не померла на моїй зміні. А то зіпсувала б усю статистику.” - не розумію, чи то жарт, чи всерйоз, - ”Добре, що хоч на четверту добу оклигала. Знаєш, скільки тобі крові влили? І солдати, й міліціонери здавали…. ” .

Після тієї важкої крововтрати я ще кілька разів потрапляла у ситуації, коли моє життя рятувала донорська кров. А ще раніше, коли я прийшла до одного зі столичних пологових будинків (з усіма документами, направленнями) народжувати доньку, мені відразу сказали, що мене візьмуть лише тоді, коли я приведу двох перевірених донорів. Добре, що такі друзі були. Тому я, звичайно, й сама не могла лишатися осторонь. Часто думала про те, що кров, яка мене врятувала, обов’язково маю повернути людям. Адже  щодня десятки, а то й сотні з них  потрапляють в аварії, переносять складні операції. Майже кожен четвертий громадянин країни протягом життя потребує лікування компонентами крові. Тому проблеми служби крові стосуються кожної сім’ї. 

Сучасна наука й медицина вже вміють майже все! Навчилися навіть замінювати більшість людських органів. Але штучної крові й досі не винайшли.  Єдиним джерелом отримання компонентів крові є донор. На жаль, як засвідчують статистичні дані, донорство сьогодні переживає значний спад. За останні 10 років кількість донорів зменшилась більше ніж удвічі,  що спричинило зниження обсягів заготівлі крові.  У той же час жодна медицина світу не може існувати без служби крові.

   - Міжнародна практика свідчить, що для забезпечення донорською кров'ю та її компонентами необхідно, щоб на 1000 населення припадало 30-40 кроводач на рік. В Україні цей показник становить близько 18. До того ж, у зв'язку із загостренням проблеми інфекційної безпеки донорської крові в нашій країні щорічно вибраковується більше 5% від усієї заготовленої, – розповідає зав. відділенням трансфузіології Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Дмитро Перетятько, - Нині донорська кров перевіряється на чотири основні інфекції, що передаються із кров'ю, а не на дві, як це було раніше. І жодна доза не переливається без належної перевірки, – відзначив лікар, - Але, на жаль, наша лікарня не має найголовнішого апарату, який дає змогу відділяти віруси й тестувати плазму – автоматичного плазмоекстрактора. Це дуже дороге обладнання, як і препарати для такого тестування. Точно знаю, що такий апарат є в Білій Церкві, у Київському обласному центрі переливання крові.

Київське відділення Товариства Червоного Хреста України вирішило долучитися до благородної справи – донорства і разом із міським  центром переливання крові оголосили День донора на Подолі. Дали оголошення і в УНІАНі, й на Фейсбуці….. Але акція виявилася дуже невдалою. За півдня до Подільського відділення ЧХ, що заховане з внутрішнього боку районного Будинку дитячої творчості, прийшло зо два десятки людей. Але кров здало всього восьмеро (серед них – і кореспондент). Всіх інших забракували: недостатня вага, низький гемоглобін, негативні печінкові проби тощо.  Всього зібрали 3600 літрів крові.

- Мабуть, дається взнаки літня спека, - каже одна з організаторів акції Альона, - Ми навіть самі не очікували, що буде так мало людей. Спробуємо повторити акцію у вересні, коли закінчаться відпустки й канікули у студентів.

Додайте до цього ще й страшенну духоту і не зовсім добру організацію: кров брали на двох зсунутих один до одного столах, один із яких – звичайний письмовий стіл зі зламаною кришкою (навіть без підстилочки). Донор, яка намагалася вмоститися на цей стіл, ледве не впала разом із стільницею (добре, що ще без голки у вені!).

Не очікували такої незначної кількості донорів і медики столичного Центру крові. Але кожна краплина цінна. Медики кажуть, що в Києві зараз може спостерігатися дефіцит донорської крові, бо запасів немає.

А якщо, не дай Боже, кров необхідна буде саме вам? То, може, варто прийти до будь-якого Центру переливання крові й поповнити запас цього безцінного компоненту?

Нагадаємо, столичні донори шукають місце для відпочинку.

 

 

 

1461

Вадим Васильчук

17.01.2018

В День Соборності ми символічно об'єднаємо лівий та правий береги Дніпра #Живим_Ланцюгом_Соборності.
...

Петро Пантелеєв

17.01.2018

Увага! У Києві прогнозують сильний #снігопад, тому в ніч з 17 на 18...

Віталій Кличко

17.01.2018

Вся спецтехніка працює на вулицях. Нам потрібно швидко прибирати місто і зробити все,...

Володимир Прокопів

16.01.2018

1 лютого завершується подання заявок на участь у конкурсі з формування Громадської бюджетної...

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Уляна Супрун

15.01.2018

Усі резонансні теми у нашому світі завжди супроводжуються двома позиціями: є наука, доказовість,...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Валентина Гінзбург

11.01.2018

Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Андрій Странніков

21.12.2017

Найбільше коштів наступного року міська влада планує спрямувати на освіту киян. Дану галузь...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Соціальна агенція "Виключно звичайні" та Соціальний хаб Eight Social Hub розпочинають роботу над новим сезоном соціального проекту VIPускники 2018. Місія проекту - соціалізувати дітей з дитячих будинків, інтернатів та реабілітаційних центрів після завершення школи в с...