ss

Проблема донорів: кров перевіряють ретельніше, але її менше

19:17
16.08.2017
Проблема донорів: кров перевіряють ретельніше, але її менше

… Я приходжу до тями в лікарняній палаті. У вені стирчить крапельниця з червоною рідиною. О, відкрила очі, - чую не то шепіт, не то крик, - Біжи гукни лікаря!

Наді мною схиляється обличчя в білій масці й шапочці: ” Дякую, що не померла на моїй зміні. А то зіпсувала б усю статистику.” - не розумію, чи то жарт, чи всерйоз, - ”Добре, що хоч на четверту добу оклигала. Знаєш, скільки тобі крові влили? І солдати, й міліціонери здавали…. ” .

Після тієї важкої крововтрати я ще кілька разів потрапляла у ситуації, коли моє життя рятувала донорська кров. А ще раніше, коли я прийшла до одного зі столичних пологових будинків (з усіма документами, направленнями) народжувати доньку, мені відразу сказали, що мене візьмуть лише тоді, коли я приведу двох перевірених донорів. Добре, що такі друзі були. Тому я, звичайно, й сама не могла лишатися осторонь. Часто думала про те, що кров, яка мене врятувала, обов’язково маю повернути людям. Адже  щодня десятки, а то й сотні з них  потрапляють в аварії, переносять складні операції. Майже кожен четвертий громадянин країни протягом життя потребує лікування компонентами крові. Тому проблеми служби крові стосуються кожної сім’ї. 

Сучасна наука й медицина вже вміють майже все! Навчилися навіть замінювати більшість людських органів. Але штучної крові й досі не винайшли.  Єдиним джерелом отримання компонентів крові є донор. На жаль, як засвідчують статистичні дані, донорство сьогодні переживає значний спад. За останні 10 років кількість донорів зменшилась більше ніж удвічі,  що спричинило зниження обсягів заготівлі крові.  У той же час жодна медицина світу не може існувати без служби крові.

   - Міжнародна практика свідчить, що для забезпечення донорською кров'ю та її компонентами необхідно, щоб на 1000 населення припадало 30-40 кроводач на рік. В Україні цей показник становить близько 18. До того ж, у зв'язку із загостренням проблеми інфекційної безпеки донорської крові в нашій країні щорічно вибраковується більше 5% від усієї заготовленої, – розповідає зав. відділенням трансфузіології Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Дмитро Перетятько, - Нині донорська кров перевіряється на чотири основні інфекції, що передаються із кров'ю, а не на дві, як це було раніше. І жодна доза не переливається без належної перевірки, – відзначив лікар, - Але, на жаль, наша лікарня не має найголовнішого апарату, який дає змогу відділяти віруси й тестувати плазму – автоматичного плазмоекстрактора. Це дуже дороге обладнання, як і препарати для такого тестування. Точно знаю, що такий апарат є в Білій Церкві, у Київському обласному центрі переливання крові.

Київське відділення Товариства Червоного Хреста України вирішило долучитися до благородної справи – донорства і разом із міським  центром переливання крові оголосили День донора на Подолі. Дали оголошення і в УНІАНі, й на Фейсбуці….. Але акція виявилася дуже невдалою. За півдня до Подільського відділення ЧХ, що заховане з внутрішнього боку районного Будинку дитячої творчості, прийшло зо два десятки людей. Але кров здало всього восьмеро (серед них – і кореспондент). Всіх інших забракували: недостатня вага, низький гемоглобін, негативні печінкові проби тощо.  Всього зібрали 3600 літрів крові.

- Мабуть, дається взнаки літня спека, - каже одна з організаторів акції Альона, - Ми навіть самі не очікували, що буде так мало людей. Спробуємо повторити акцію у вересні, коли закінчаться відпустки й канікули у студентів.

Додайте до цього ще й страшенну духоту і не зовсім добру організацію: кров брали на двох зсунутих один до одного столах, один із яких – звичайний письмовий стіл зі зламаною кришкою (навіть без підстилочки). Донор, яка намагалася вмоститися на цей стіл, ледве не впала разом із стільницею (добре, що ще без голки у вені!).

Не очікували такої незначної кількості донорів і медики столичного Центру крові. Але кожна краплина цінна. Медики кажуть, що в Києві зараз може спостерігатися дефіцит донорської крові, бо запасів немає.

А якщо, не дай Боже, кров необхідна буде саме вам? То, може, варто прийти до будь-якого Центру переливання крові й поповнити запас цього безцінного компоненту?

Нагадаємо, столичні донори шукають місце для відпочинку.

 

 

 

1233

Микола Поворозник

15.11.2017

Під час візиту до Олександрівської лікарні спостерігали за неймовірним. Лікарі здійснювали операцію на...

Ганна Старостенко

16.11.2017

Палкі дебати щодо бюджету Києва-2018: фінансисти vs гуманітарії. Вимагаємо того, аби й наступного...

Олександр Спасибко

16.11.2017

На вулиці Бахмацькій, 35 у Святошинському районі Києва збудують дошкільний навчальний заклад. Новий...

Петро Пантелеєв

15.11.2017

Структурна реорганізація ПАТ «Київенерго» не вплине на процес повернення в управління містом об’єктів...

Юрій Крикунов

15.11.2017

Спостерігається позитивна динаміка у підвищенні рівня заробітної плати на столичних підприємствах. Про це...

Анна Свириденко

15.11.2017

... Ми зробили ще маленький крок до комплексного відновлення «Братислави» та перетворення її...

Віталій Кличко

14.11.2017

Починаючи з липня цього року представники Асоціації міст України беруть активну участь у...

Юрій Назаров

14.11.2017

У Києві запрацювала система оповіщення про надзвичайні ситуації у столиці.  Це територіальна автоматизована...

Андрій Странніков

15.11.2017

Бюджетний процес у Київраді стартував. Цього року бюджетна комісія ще ретельніше підійшла до...

Андрій Странніков

14.11.2017

Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам складає 41 мільйон гривень.  На здійснення...

Валентина Гінзбург

14.11.2017

Фахівці запевняють, що до 80% випадків сліпоти піддаються корекції і лікуванню. При вчасному...

Зорян Шкіряк

14.11.2017

Втім, особисто я вважаю, що ми повинні значно посилити відповідальність за скоєння ДТП....

Вадим Васильчук

13.11.2017

#Фестиваль_Гайдамака Кінокурс триває;) Учасники у захваті від секретів від сучасного режисера; А хто...

Петро Порошенко

13.11.2017

Жодній країні світу не вдавалося рухатися одночасно двома шляхами: протидіяти зовнішній агресії і...

Володимир Прокопів

09.11.2017

Я усе життя розмовляю і буду говорити рідною мовою. Мої діти, навіть найменший,...

Уляна Супрун

07.11.2017

Євген Комаровський про те, як вберегтися не лише від грипу та застуди, а...

Геннадій Пліс

07.11.2017

Окрім оптимізації транспортної мережі, затори у Сингапурі вдалося мінімізувати наступними кроками:
1)...

Сергій Симонов

06.11.2017

В Україні запрацював AndroidPay, за допомогою якого можна оплатити проїзд у метро. Достатньо...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

01.11.2017

Вітаємо ЄС з 24-річчям! Цього дня 1993 року набрала чинності Маастрихтська угода –...

Денис Півнєв

30.10.2017

Ця будівля, яка є громадською вбиральнею, була внесена до Програми приватизації комунального майна...

Тетяна Меліхова

23.10.2017

Крадуть ліфтове обладнання. По всьому місту і по кілька разів в одному будинку.

...
Ухвалений півроку тому закон про ринок електроенергії, як випливає з його перехідних положень, реально запрацює через два роки. Однак реформа електроенергетичної галузі в Києві вже стартувала. Днями столичний енергетичний монополіст «Київенерго» оголосив про свою реорганізацію: на вимогу нового закону до кінця 20...