ss

Проблема донорів: кров перевіряють ретельніше, але її менше

19:17
16.08.2017
Проблема донорів: кров перевіряють ретельніше, але її менше

… Я приходжу до тями в лікарняній палаті. У вені стирчить крапельниця з червоною рідиною. О, відкрила очі, - чую не то шепіт, не то крик, - Біжи гукни лікаря!

Наді мною схиляється обличчя в білій масці й шапочці: ” Дякую, що не померла на моїй зміні. А то зіпсувала б усю статистику.” - не розумію, чи то жарт, чи всерйоз, - ”Добре, що хоч на четверту добу оклигала. Знаєш, скільки тобі крові влили? І солдати, й міліціонери здавали…. ” .

Після тієї важкої крововтрати я ще кілька разів потрапляла у ситуації, коли моє життя рятувала донорська кров. А ще раніше, коли я прийшла до одного зі столичних пологових будинків (з усіма документами, направленнями) народжувати доньку, мені відразу сказали, що мене візьмуть лише тоді, коли я приведу двох перевірених донорів. Добре, що такі друзі були. Тому я, звичайно, й сама не могла лишатися осторонь. Часто думала про те, що кров, яка мене врятувала, обов’язково маю повернути людям. Адже  щодня десятки, а то й сотні з них  потрапляють в аварії, переносять складні операції. Майже кожен четвертий громадянин країни протягом життя потребує лікування компонентами крові. Тому проблеми служби крові стосуються кожної сім’ї. 

Сучасна наука й медицина вже вміють майже все! Навчилися навіть замінювати більшість людських органів. Але штучної крові й досі не винайшли.  Єдиним джерелом отримання компонентів крові є донор. На жаль, як засвідчують статистичні дані, донорство сьогодні переживає значний спад. За останні 10 років кількість донорів зменшилась більше ніж удвічі,  що спричинило зниження обсягів заготівлі крові.  У той же час жодна медицина світу не може існувати без служби крові.

   - Міжнародна практика свідчить, що для забезпечення донорською кров'ю та її компонентами необхідно, щоб на 1000 населення припадало 30-40 кроводач на рік. В Україні цей показник становить близько 18. До того ж, у зв'язку із загостренням проблеми інфекційної безпеки донорської крові в нашій країні щорічно вибраковується більше 5% від усієї заготовленої, – розповідає зав. відділенням трансфузіології Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Дмитро Перетятько, - Нині донорська кров перевіряється на чотири основні інфекції, що передаються із кров'ю, а не на дві, як це було раніше. І жодна доза не переливається без належної перевірки, – відзначив лікар, - Але, на жаль, наша лікарня не має найголовнішого апарату, який дає змогу відділяти віруси й тестувати плазму – автоматичного плазмоекстрактора. Це дуже дороге обладнання, як і препарати для такого тестування. Точно знаю, що такий апарат є в Білій Церкві, у Київському обласному центрі переливання крові.

Київське відділення Товариства Червоного Хреста України вирішило долучитися до благородної справи – донорства і разом із міським  центром переливання крові оголосили День донора на Подолі. Дали оголошення і в УНІАНі, й на Фейсбуці….. Але акція виявилася дуже невдалою. За півдня до Подільського відділення ЧХ, що заховане з внутрішнього боку районного Будинку дитячої творчості, прийшло зо два десятки людей. Але кров здало всього восьмеро (серед них – і кореспондент). Всіх інших забракували: недостатня вага, низький гемоглобін, негативні печінкові проби тощо.  Всього зібрали 3600 літрів крові.

- Мабуть, дається взнаки літня спека, - каже одна з організаторів акції Альона, - Ми навіть самі не очікували, що буде так мало людей. Спробуємо повторити акцію у вересні, коли закінчаться відпустки й канікули у студентів.

Додайте до цього ще й страшенну духоту і не зовсім добру організацію: кров брали на двох зсунутих один до одного столах, один із яких – звичайний письмовий стіл зі зламаною кришкою (навіть без підстилочки). Донор, яка намагалася вмоститися на цей стіл, ледве не впала разом із стільницею (добре, що ще без голки у вені!).

Не очікували такої незначної кількості донорів і медики столичного Центру крові. Але кожна краплина цінна. Медики кажуть, що в Києві зараз може спостерігатися дефіцит донорської крові, бо запасів немає.

А якщо, не дай Боже, кров необхідна буде саме вам? То, може, варто прийти до будь-якого Центру переливання крові й поповнити запас цього безцінного компоненту?

Нагадаємо, столичні донори шукають місце для відпочинку.

 

 

 

1029

Микола Поворозник

20.09.2017

Процедура оплати паркування через мобільний додаток займає близько 2 хв, через смс- паркування...

Сергій Гусовський

20.09.2017

Аби почати рухатися поза межами масових протестів та досягти рівня, коли включення громади...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

20.09.2017

Уже за кілька днів розпочнуться «Ігри Нескорених», участь у яких Національна збірна України...

Володимир Прокопів

20.09.2017

Кияни підтримали ініціативу назвати одну із вулиць столиці на честь Богдана Гаврилишина. Із...

Олег Гаряга

19.09.2017

Ми розпочинаємо одягання пам’ятника Анні у національні костюми – у нас ще такого...

Петро Порошенко

20.09.2017

Під час виступу у Військовій академії США «Вест-Пойнт» мав нагоду розвінчати низку міфів...

Тетяна Меліхова

20.09.2017

На звернення ошуканих інвесторів запропонувала членам комісії Київради з питань архітектури, містобудування та...

Дмитро Білоцерковець

19.09.2017

На вихідних співробітники поліції затримали злодіїв, які перевозили в Mercedes 14 кришок від...

Петро Пантелеєв

19.09.2017

Рішення й проекти, що не мають підтримки громади - приречені. Ми повинні розвивати...

Олексій Резніков

19.09.2017

Нова редакція Статуту буде прописана таким чином, що інтереси публічні будуть переважати над...

Віталій Кличко

19.09.2017

Держава фактично повернула муніципалітетам попередні борги. Логічним є те, що органи місцевого самоврядування...

Володимир Гройсман

19.09.2017

15 вересня ми внесли в Парламент закон про бюджет на 2018 рік. Це...

Андрій Странніков

14.09.2017

У Київраді формують прогнозовані показники Головного фінансового документу столиці на 2018 рік. За...

Владислав Михайленко

14.09.2017

Тривалий час в місті Києві існувала законодавча колізія. Згідно чинного законодавства, алкогольні напої...

Артем Стельмашов

12.09.2017

Останнім часом кількість "зради" в фейсбуці зашкалює. Щоб трохи додати позитиву, вирішив додати...

До війни він займався суто мирною справою – працював бухгалтером. У миті натхнення – творив. Особливо полюбляв інкрустацію бісером. До цієї делікатної мистецької справи долучився ще підлітком. Навчання у 252-й школі на Оболоні, виконання домашніх завдань та відвіданням спортивних секцій, зокрема, з рукопашного бою, забирали весь час. Однак знаходив години для улюбленого рукоділля. Пізніше виготовляв чудернацькі маски, одяг, посуд, ...