EUR: 29.16
USD: 27.42

Про нову хвилю мобілізації

14:22
11.01.2017
Про нову хвилю мобілізації

У соціальних мережах активно обговорюють, заяву начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженко, що незабаром можна чекати нової хвилі мобілізації. При чому мобілізують і офіцерів запасу. Заступник начальника Головного управління персоналом Генштабу полковник Марк Андрусяк відповів на сайті Комсомольської правди в Україні на основні питання, пов'язані із закликом.
1. Кого мобілізують
Відповідно до колишніх законів, випускники військових кафедр отримували відстрочку від призову. Цим і пояснювалася популярність такого виду освіти. Але цей документ стосувався "мирного часу". Закон, який нещодавно підписав президент, передбачає можливість призову в "особливий період".
- На даний час необхідності в призові випускників військових кафедр немає. Але вона може виникнути, якщо показники звільнення з лав ЗСУ перевищать наші прогнозовані показники, - відзначає Андрусяк Марк.
Це буде залежати від потреби в кадрах. Але однозначно, що першими під заклик підпадуть офіцери з технічними бойовими спеціальностями. Це механізовані танкові війська, високомобільні десантні бригади, протиповітряна оборона. Затребувані будуть також тилові спеціальності.
- На майбутнє ми сподіваємося, що певна частина призовників укладе довгострокові контракти з ВСУ, - говорить Марк Андрусяк.
2. Коли почнеться призов
Терміни ще не визначені. У Генштабі вважають оптимальним, якщо він буде проходити паралельно з призовом на строкову службу рядового складу. Така компанія готується на весну, є проект указу президента.
- Перед тим, як відправитися в частині, випускники військових кафедр повинні будуть пройти перепідготовку на курсах при вищих військових навчальних закладах. Військові вузи готові розгорнути таку роботу вже з лютого цього року, - говорить представник Генштабу.
3. Чи є обмеження у віці
Закликати будуть офіцерів запасу у віці до 43 років, які не служили в армії. Мінімальний поріг - це коли випускник кафедри покине стіни вузу. У Генштабі обіцяють, що студентів стаціонару не будуть відривати від занять до захисту диплома.
4. Терміни та умови призову
Офіцерський заклик також, як і солдатський, триватиме 18 місяців. На цей період за призовником зберігається місце роботи і середня зарплата за посадою. В армії, як обіцяють в Генштабі, призовник отримуватиме зарплату на рівні контрактників.
Зараз для офіцерських посад такий мінімум становить 10 000 гривень.
5. Чи будуть офіцерів відправляти в АТО
Спочатку говорили, що нібито будуть. Однак Марк Андрусяк уточнив, що інформація була витлумачена невірно.
- У зону антитерористичної операції офіцерів-призовників відправлятимуть в добровільному порядку - якщо вони виявлять таке бажання, - каже представник Генштабу. - Або якщо замість призову відразу підпише контакт на службу в рядах ВСУ. Для цього стимулюватимуть надбавками до зарплати, які отримуватимуть військові, які проходять службу у зоні АТО.

Нагадаємо, країну наводнили підроблені 500-гривневі купюри.

 

272
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

У мерію запрошують на форум громадських проектів міста Києва
До  29 січня 2017 року триває голосування за проекти, подані мешканцями міста в рамках Бюджету участі. Аби кияни могли краще ознайомитися із проектами 21 січня об 11:00 у Колонній залі мерії (Хрещатик, 36) відбудеться Форум  громадських проектів міста Києва. Під час Форуму автори презентуватимуть власні прое...