ss

Правило життя прапорщика Андрія Музиченка: Вижив сам – допоможи іншим!

14:43
19.08.2017
Правило життя прапорщика Андрія Музиченка: Вижив сам – допоможи іншим!

До війни він займався суто мирною справою – працював бухгалтером. У миті натхнення – творив. Особливо полюбляв інкрустацію бісером. До цієї делікатної мистецької справи долучився ще підлітком. Навчання у 252-й школі на Оболоні, виконання домашніх завдань та відвіданням спортивних секцій, зокрема, з рукопашного бою, забирали весь час. Однак знаходив години для улюбленого рукоділля. Пізніше виготовляв чудернацькі маски, одяг, посуд, прикраси, шкіряні сумки. Переважно в техніці мексиканського племені Уїчолі. Як дізнався з книжок, цю народність ще називають «плем’ям художників».

Андрій із дитинства захоплювався індіанцями. Навіть мріяв поїхати до Аризони. Й досі залюбки занурюється у мистецьку ауру, пов’язану з життям та побутом волелюбних і мужніх індіанців. Постійно розвиває і вдосконалюється своє ремесло, без нього вже не уявляє життя.

Свого часу вступив до Київського вищого інженерного радіотехнічного училища протиповітряної оборони, хоча чесно зізнається, що про кар’єру військового ніколи не мріяв. Поступився бажанню батьків. Вони не поспішали «благословляти» його творчі уподобання та воліли, щоб син обрав більш серйозне заняття. Однак пройти всю курсантську дистанцію у КВІРТУ так і не довелося. Військове училище розформували. Звісно, хлопцям запропонували закінчувати навчання у військових вишах інших міст України. Та курсант Музиченко вирішив, що йому вистачить кваліфікації бакалавра, яку вже отримав…

9 березня 2015 року отримав повістку з Оболонського райвійськкомату. Тривала 4-та хвиля мобілізації.

З перших днів не було ніякого відпочинку, - згадує Музиченко. - Постійні обстріли, чи не щодня вихід у розвідку. Водяне, Опитне, Піски – ці населені пункти були тоді на слуху. 3 червня, коли «сепари» пішли на прорив, взагалі три доби не спали. Але це війна…

Та повоювати Андрієві довелося лише три місяці.

На бойове завдання вирушили на БМП. Наш екіпаж – вісім бійців. Поблизу Опитного у бойову машину влучили із протитанкового гранатомета. Троє хлопців загинули на місці, решта отримали важкі осколкові поранення, – згадує Андрій.

Як потім констатували медики, поранення прапорщика, хоч і не фатальне, та нічого доброго не віщували. Була серйозно уражена нога, переламана спина. І контузія. Кілька довгих місяців лікувався у Київському військовому госпіталі. Далі болючий процес реабілітації. У різних українських медичних установах та навіть за кордоном, у Сполучених Штатах. Хоч за таких невеселих обставин, але побував-таки на етнічній батьківщині своїх кумирів-індіанців. Із сумом каже, що індіанці вже не ті, та й романтика їхньої вольниці на просторах Аризони давним-давно вивітрилася.

Згодом Музиченко створив особисту сторінку у Facebook під гучною назвою «Майстерня Живущого». Або, як він жартує, «Майстерня АТОшки Живущого». Саме завдячуючи соціальним мережам і «Вечірка» дізналася про нього. Спочатку заочно познайомилися. Далі зустрілися. Пораділи, що настрій і плани ветерана АТО доволі оптимістичні.

Андрій розповів, що найбільшим попитом користуються зроблені ним інкрустовані бісером фігурки тварин, чоловічі та жіночі сумки з натуральної шкіри. Певну частину грошей із кожного реалізованого замовлення він перераховує до військового шпиталю, на лікування та допомогу пораненим бойовим побратимам.

Така принципова позиція ветерана АТО: вижив сам – допоможи вижити іншим!

До слова 24-25 серпня майстра із його незвичними виробами можна буде побачити на Андріївському узвозі. Шукайте!

- 24-го на Андріївському узвозі. На Андріївському буду 24-25 серпня із усіма своїми скарбами))) Чекаю на зустріч із вами)), - написав Андрій на своїй сторінці у Фейсбуці.

 

1388

Микола Поворозник

20.09.2017

Процедура оплати паркування через мобільний додаток займає близько 2 хв, через смс- паркування...

Сергій Гусовський

20.09.2017

Аби почати рухатися поза межами масових протестів та досягти рівня, коли включення громади...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

20.09.2017

Уже за кілька днів розпочнуться «Ігри Нескорених», участь у яких Національна збірна України...

Володимир Прокопів

20.09.2017

Кияни підтримали ініціативу назвати одну із вулиць столиці на честь Богдана Гаврилишина. Із...

Олег Гаряга

19.09.2017

Ми розпочинаємо одягання пам’ятника Анні у національні костюми – у нас ще такого...

Петро Порошенко

20.09.2017

Під час виступу у Військовій академії США «Вест-Пойнт» мав нагоду розвінчати низку міфів...

Тетяна Меліхова

20.09.2017

На звернення ошуканих інвесторів запропонувала членам комісії Київради з питань архітектури, містобудування та...

Дмитро Білоцерковець

19.09.2017

На вихідних співробітники поліції затримали злодіїв, які перевозили в Mercedes 14 кришок від...

Петро Пантелеєв

19.09.2017

Рішення й проекти, що не мають підтримки громади - приречені. Ми повинні розвивати...

Олексій Резніков

19.09.2017

Нова редакція Статуту буде прописана таким чином, що інтереси публічні будуть переважати над...

Віталій Кличко

19.09.2017

Держава фактично повернула муніципалітетам попередні борги. Логічним є те, що органи місцевого самоврядування...

Володимир Гройсман

19.09.2017

15 вересня ми внесли в Парламент закон про бюджет на 2018 рік. Це...

Андрій Странніков

14.09.2017

У Київраді формують прогнозовані показники Головного фінансового документу столиці на 2018 рік. За...

Владислав Михайленко

14.09.2017

Тривалий час в місті Києві існувала законодавча колізія. Згідно чинного законодавства, алкогольні напої...

Артем Стельмашов

12.09.2017

Останнім часом кількість "зради" в фейсбуці зашкалює. Щоб трохи додати позитиву, вирішив додати...

До війни він займався суто мирною справою – працював бухгалтером. У миті натхнення – творив. Особливо полюбляв інкрустацію бісером. До цієї делікатної мистецької справи долучився ще підлітком. Навчання у 252-й школі на Оболоні, виконання домашніх завдань та відвіданням спортивних секцій, зокрема, з рукопашного бою, забирали весь час. Однак знаходив години для улюбленого рукоділля. Пізніше виготовляв чудернацькі маски, одяг, посуд, ...