EUR: 29.92
USD: 25.44

«Підселення» небіжчиків стає масовим у столиці

13:28
12.08.2017
«Підселення» небіжчиків стає масовим у столиці

У Києві останнім часом відчувається брак вільних місць на кладовищах. Тож цією ситуацією намагаються скористатися деякі надмірно підприємливі громадяни, пропонуючи за немалі гроші «підселювати» «свіжих» небіжчиків до могил вже давно похованих.

У Києві близько 30 офіційних кладовищ, але відкритим для поховань «простих смертних» офіційно вважається лише одне - Північне у Броварському районі. Решта ж є закритими чи напівзакритими, де місця «заброньовані» лише для близької рідні померлих. Або їх тримають для поховань видатних людей, як, скажімо, на Байковому чи Військовому цвинтарі.

Зважаючи на те, що в місті, за статистикою, щодня помирає в середньому 70 людей, які не підпадають під ці критерії, пересічним киянам для упокоєння померлих родичів доводиться, як то кажуть, шукати варіанти. Комусь вдається «вибити» чи «викупити» (звісно ж, за хабар) місце на якомусь із центральних кладовищ, дехто домовляється з місцевою владою приміських сіл про поховання на їх цвинтарі, а хтось не гребує й послугами так званих «чорних підхоронювачів», які пропонують помістити труну з небіжчиком у давню могилу.

Останнім часом такий спосіб «підселення» мерців набуває поширення. На різних інтернет-сайтах можна знайти чимало оголошень із пропозицією прийняти домовину нещодавно померлого у «їхню» могилу – звісно ж, за солідну плату. «Вечірка» поцікавилася, як це можна зробити на практиці та чи законні такі оборудки ділків, для яких гроші важливіші за моральні, родинні та християнські цінності?

Ми вибрали «найкрутішу» пропозицію під доволі буденною рубрикою «Земля під індивідуальну забудову», в якій «благодійник» пропонував місце в старому похованні на елітному Байковому кладовищі за 20 тисяч доларів (!) – навіть розмістив схему його розташування. Щоб дізнатися про деталі можливого підзахоронення, я зателефонував йому з вигаданою «легендою».
 

- У мене смертельно хвора теща – відлік йде буквально на години, - тремтячим голосом почав перемовини. – Хотілося б поховати її по-людськи, і щоб нам з дружиною та дітьми зручно було провідувати могилку. Тож ваша пропозиція мені підходить, тільки розкажіть, будь ласка, детальніше про саме місце поховання, а також хотілося б трохи зменшити ціну.

- Могила на центральній алеї поряд із Лобановським, Амосовим, Тарапунькою, тож ваша теща буде задоволена такими сусідами, - пожартував чоловік у слухавці, наче йшлося про продаж квартири. – Майже 30 років тому хазяйка цієї ділянки тут поховала свого батька, у неї є відповідні документи. Оскільки за законом повторне захоронення в одну могилу дозволяється через 20 років, то я, як юрист, гарантую вам, що жодних проблем не виникне.

- Але ж за законом дозволено підзахоронювати лише близького родича покійного, - показую свою обізнаність, щоб збити ціну. – То, може, хоча б поторгуємося за вартість «підселення»?

- Не хвилюйтеся, це питання ми також вирішимо, і ваша теща стане найближчою родичкою нашого дідуся, - запевнив юрист. – А торгуватися за таке місце просто недоречно, тим більше, що частину грошей треба віддати самі розумієте кому…

Я пообіцяв подумати і передзвонити пізніше. Але зателефонував ще декільком подібним охочим нажитися на чужому горі, координати яких знайшов на інших сайтах. Один із них пропонував місце на Лісовому «всього за 165 тисяч гривень». Інша продавчиня цвинтарної «нерухомості» переконувала, що може на законних підставах «підселити» мою тещу до своєї померлої 15 років тому мами на Совському кладовищі. При цьому також обіцяла владнати всі «формальності» - навіть із недостатнім за існуючими нормами терміном поховання попереднього небіжчика...

На Байковому, Троєщинському та Куренівському кладовищах мені пояснили, що місць для нових поховань у них немає, але є зарезервовані родичами поряд із раніше померлими. Або ж можна «підселити» труну до вже існуючої могили, якщо з дня першого поховання минуло 20 років і у бажаючого це зробити є документи, що підтверджують його родинні зв’язки з небіжчиком.

Святослав КУТНЯК, депутат Київради:
- Я вже декілька років порушую проблему кладовищ на сесіях Київради перед міськадміністрацією та на інших рівнях, але вона так і не вирішується. З великими труднощами вдалося під час прийняття доповнень до «Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року» внести до неї відповідні положення, але це не гарантує їх виконання. Оскільки на нинішній рік передбачалося виділити кошти лише на облаштування туалетів на Північному кладовищі та розробку проекту нового крематорію на Лівому березі, але вони досі не освоєні. Щодо відкриття нового цвинтаря, то землю під нього чомусь не знаходять, наприклад, у районі вулиці Пухівської, хоча постійно виділяють її під забудову. Терміново потрібно будувати й новий крематорій, оскільки старий вже не справляється із навантаженням і потребує капітального ремонту.

2712

Петро Порошенко

22.08.2017

 Для спільного святкування 26-ї річниці Незалежності України до нас у Київ символічно прибудуть...

Дмитро Білоцерковець

22.08.2017

Ефективне управління комунальним господарством повинно бути в пріоритеті! Приклад: пам'ятаєте, місто оголосило про...

Андрій Фіщук

22.08.2017

Біля метро  «Політехнічний інститут» були демонтовані незаконні тимчасові споруди. Таким чином нам вдалося...

Віталій Кличко

18.08.2017

Рейтинг комфортності міст «The Economist» складається в п’яти категоріях – стабільність, охорона здоров’я,...

Акім Галімов

21.08.2017

22 серпня на Михайлівській площі, буде відкрито унікальну виставку історичних фактів, які дадуть...

Петро Пантелеєв

18.08.2017

Ми системно працюємо над тим, аби якість послуг, за які сплачують мешканці, була...

Сергій Неретін

16.08.2017

"Червоний" - це фільм не про рефлексію і нещасну долю українців, це фільм...

Павло Гудімов

16.08.2017

Ідентичність - це культура, і наша мета - показати у візуальному вимірі, як...

Тетяна Гузенко

16.08.2017

Цьогорічні культурно-мистецькі заходи до 26-ї річниці Незалежності України надзвичайно різнопланові і насичені. Але...

Тетяна Бойко

14.08.2017

У зв’язку з тим, що мережі критично зношені, десь на 60-70%, почастішали аварії....

Денис Силантьєв

14.08.2017

Що ж, силоміць до води ніхто нікого не тягне. Для всіх, у кого...

Сергій Симонов

14.08.2017

Одним із таких недоліків є функціонування паркувальних майданчиків, які не внесено в перелік...

Ганна Старостенко

10.08.2017

Сьогодні черга до київських садочків скоротилася з 15 до 5 тисяч діток

Андрій Рева

11.08.2017

Вартість продуктів фактично однакова що у Німеччині, що в Україні, проте, німці харчуються...

Володимир Князєв

04.08.2017

Реалізація саме цього проекту надасть можливість збільшити інтерес серед молоді до сучасної авіації...

Геннадій Пліс

03.08.2017

Зараз бізнес має хороший шанс стати справді корисним рідному місту. Разом ми зможемо...

Олексій Резніков

03.08.2017

Це не тільки прибирання з обличчя міста хаотичної «нарізки», але й розробка й...

Олесь Маляревич

31.07.2017

Продовжуємо відновлювати Русанівку, в цьому році буде зроблено ще більше ніж минулого року....

Владислав Михайленко

26.07.2017

Алкоголь вночі в столиці продавати заборонено. Це цілковита перемога! Перемога киян, які не...

У Києві обмежать рух транспорту через військову техніку [карти]
До Дня Незалежності України у центрі міста влаштують виставку військової техніки «Міць Нескорених». Техніка демонструватиметься з 22 по 27 серпня. А потім, за повідомленням Генерального штабу, частину озброєння відправлять у зону бойових дій на Донбас. Поки триватиме виставка автомобілістам і пасажирам громадського транспорту доведеться підлаштуватися до  тимчасового обмеження руху транспорту. Зок...