АрхiвНовиниЖиття столицiЕкономікаКультураАфішаЛюдиНеофіційноНoві сервіси та послугиСтратегія розвитку Києва 2025ФотоВiдеоКонтакти

Нове опитування:

X
Чи плануєте отримати Картку киянина?
У мене є Картка киянина
Так, планую отримати
Так, заради знижок
Не знаю, навіщо вона мені потрібна
На жаль, ні – не зареєстрований у Києві
toggle menu
toggle menu

11:17

18

лютого

Архiв

EUR

30.68

USD

27.24

Метро на Виноградар: почали розбирати старий глибокий ствол метрополітену [доповнено] Таємні тунелі висушили у столичному метро Рух Парковою дорогою буде змінено: нові правила Києву не вистачає 4 тисячі двірників Пільговий проїзд тільки для столичних пенсіонерів: про що говорять у транспорті
Люди

Петро Гончар: Увесь авангард побудований на народному мистецтві

12:10
03.11.2015
Петро Гончар: Увесь авангард побудований на народному мистецтві
Марина МАРЧЕНКО

Він мріяв стати художником, і гадки не маючи, що доля вручить йому ключі від одного з найцікавіших осередків народної культури в Києві – Музею Івана Гончара та обере його керівником на довгі десятиліття. Петро Гончар, продовжувач родинної справи, сьогодні дякує долі за її вибір і вже не може жити без рідного музею. Адже завдяки своєму таланту, художньому смаку та людській щирості він зробив його домашнім, теплим і привабливим. Кореспонденти «Вечірки» дізнались, як йому це вдалося та про що нині мріє генеральний директор закладу. 
– Петре Івановичу, як виникла ідея створення музею етнографічного профілю, який зараз називають просто Музеєм Івана Гончара, адже раніше таких закладів культури майже не було? 
– Усе почалося з домашнього музею та колекції Івана Макаровича (Івана Гончара – засновника музею, чиє ім’я він має нині – Авт.). Справді, раніше існували Музей декоративно-прикладного мистецтва та Музей архітектури й побуту, до створення якого теж причетний Іван Макарович. Але за радянських часів традиційна народна культура, народне мистецтво сприймались як ознака націоналізму. 
– І, мабуть, твори народного мистецтва взагалі не вважалися цінними? 
– Радше навпаки. Представники тодішньої влади добре розуміли цінність народного мистецтва та знали, як воно впливає на свідомість людей. У ті часи Іван Гончар збагнув, що народне мистецтво повертає людям свідомість і розуміння того, яким народом ми є. Не просто радянським, а саме українським народом, котрий має власну культуру. Адже абстрактного поняття «культура» не існує. Культура завжди якась і має свої якісні особливості. Тож, коли засновник нашого музею почав колекціонувати твори народного мистецтва, він зрозумів, що українці мають величезний культурний багаж. Але за радянської доби вважалося, що в царині культури добрим може бути тільки те, що з’явилося після 1917 року. Хоча народна традиційна культура існувала й до того часу, маючи в собі глибинні досягнення. 
– Ви завжди знали, що будете продовжувачем справи Івана Гончара й очолите музей, чи мріяли зовсім про іншу кар’єру? 
– І гадки не мав, що керуватиму музеєм. Іван Макарович у позитивному розумінні був «Плюшкіним», збирав старожитності. Налаштовуючи мене на цей же шлях, казав: «Продовжуй-но мою справу». А я, навпаки, така людина, що міг усе «розтринькати». Приміром, любив, щоб у моїй кімнаті взагалі нічого не було. У мене була єдина мрія – стати художником. Щоб її реалізувати, я переїхав до Києва ще 10-річним хлопчиком, вступив до художньої школи й жив у Івана Макаровича, який був мені батьком. Але після його смерті, коли постало питання, хто ж очолить музей, знайшли людину, котра запропонувала варіант музею-меморіалу. Тоді я збагнув, що вся справа Івана Макаровича зійде нанівець. Адже він своїм завданням уважав насамперед поширення української культури. Тому я вирішив: доки не знайду такого директора, який далі втілюватиме в життя ідею засновника музею, покерую сам. 
– І скільки часу минуло відтоді, як ви шукаєте іншого директора? 
– (Сміється). Та вже понад двадцять років… Я захопився цією справою, збагнувши, що музей – це теж моє. Ви ж розумієте, що ті шедеври народного мистецтва, які зберігаються в музеї, мають особливу енергетику та властивість притягувати до себе. Та й роботи було чимало. Нам передали будівлю, у якій був гуртожиток Міністерства оборони. А спочатку йшлося про будинок, у котрому нині розміщений Національний музей історії Великої Вітчизняної війни. Почалося протистояння громадськості та силового міністерства. Зрештою, ми одержали приміщення гуртожитку, де відремонтували три кімнати для музею, а решту потрібно було звільнити, відселивши 33 сім’ї. Проте керівники Департаменту культури Києва Олександр Биструшкін, Світлана Зоріна та інші допомагали нам у розв’язанні цього питання. 
– Ваші музейні скарби скільки наразі налічують експонатів? 
– Порівняно небагато – близько 20 тисяч. Але музей – це особлива форма культурного життя. На сьогодні я не знаю більш важливого винаходу в діяльності людини, як музей. Адже музей – це документальна пам’ятка про людину й людство. Уявіть, якби не було музеїв та архівів! Хіба що усна народна творчість та усне передавання знань. Музей – це найвідповідальніший об’єкт, де зберігається наша пам’ять. Приміром, не всім відомо, що весь авангард побудований на народному мистецтві. Тому воно є невичерпним джерелом натхнення для сучасних митців. 
– Чи передають нині до музею колекції старожитностей, окремі речі? 
– Так. Окрім зібрання старожитностей Богдана Гориня, до музею були передані вельми цінні зразки подільської вишивки. Ця вишивка неповторна й дуже відрізняється від інших регіонів. 
– Зараз модно носити вишиванку, але існує думка, що її треба одягати тільки на окремі події… 
– У мене більш демократичні погляди. Дякувати Всевишньому, якщо людина взагалі захотіла одягнути вишиванку. Нині символіка вишиванки набула політичного забарвлення. Вона стала символом ідеї, а тому її одягають люди, які хочуть бути до цього причетними. Що ж до того, як і коли одягати вишиванку, то в селі вишиті сорочки вдягали на свята. Традиція вишивання певним способом зберігалась в Україні тисячоліттями. Вона змінилася тільки наприкінці XIX сторіччя, коли з Європи був завезений хрестик. Він зруйнував усі наші уявлення про символізм народної вишивки. Адже люди почали користуватися розкресленими квадратиками з натуралістичними трояндочками, іншими малюнками. Тож, коли з Європи привезли трафарети для вишивання хрестиком, близько 200 технік народної вишивки було втрачено. Але ми не можемо рецензувати народну культуру. 
– Очолюваний вами музей – справа родинна. Є кому її продовжити? 
– Поки що ні сини, ні донька, як і я колись, не мріють про музейну справу. Один син, Іван, пішов до монастиря, пише ікони. А другий, Андрій, уже років зо п’ять розписує Успенський собор у Лаврі, хоча час від часу долучається до музейних проектів. Я би хотів, щоб хтось із дітей продовжив мою справу, коли я піду на пенсію. Адже фахівці, котрі працюють у музеї, – це добре, знання й уміння – це добре, але потрібні також щиросердя та ставлення до справи, як до своєї. Я не скажу, що ми якісь особливі, але люди тягнуться до музею, зазначаючи, що тут, як удома. Та й виставлені тут предмети теж із хати й теж зроблені з любов’ю. 
– Ви зі своєю майбутньою дружиною Ніною Матвієнко познайомилися на концерті. Це була випадковість? Чи допомагає дружина в музейних справах? 
– Я чув її виступ по радіо й вирішив піти на концерт. Потім ми зустрічалися. Часто бували в музеї, адже Іван Макарович хотів, аби сюди приходила молодь і мав за мету виховувати свідомих українців. Ми збиралися, читали вірші. А далі я закохався в Ніну, збагнувши, що це моя доля… Музей Івана Гончара здобув популярність і завдяки їй. 
– Ходите на концерти дружини? 
– Так, але вона цього не любить. Дуже хвилюється, бо я її критикую. А діти так нервуються через маму, що взагалі не відвідують її концертів. 
– А хто у вас удома голова? 
– Завжди головною була дружина. Нині ж так сталось, що я живу більше в селі, ніж у місті, тому рідше бачимось і не маємо можливості з’ясовувати, хто головний (посміхається). 
– Чи є у вас мрії щодо роботи музею? 
– Певна річ! У нас є концепція та проект, як зробити музей справжнім Центром народної культури, адже сьогодні фактично діє одна третина експозиції. Через кризу немає коштів відремонтувати другий поверх будівлі та відкрити зали ткання, вишивання, гончарства. Те, що маємо нині, – це лише початок. От тільки б час стиснути, щоб швидше реалізувати плани. 

 

Загрузка...
1720

Також читайте:

Де у Києві відключили воду: адреси
На вулиці Дегтярівській спалахнув будинок
На Почайні відкрився магазин для вразливих верств

Андрій Странніков

18.02.2019

От не люблю постити "зраду", але є випадки, коли як то кажуть дістало....

Вячеслав Непоп

18.02.2019

Чотири роки тому, у ніч на 17 лютого 2015 року бійці 101-ї бригади...

Валентин Мондриївський

18.02.2019

Рообимо улюблений Київ кращим. Розпочала свою роботу школа Громадського бюджету. Суспільство стало відповідальнішим...

Андрій Андрєєв

15.02.2019

Продовжуємо боротися з вічною проблемою старих багатоповерхівок - ненадійними ліфтами, срок експлуатації яких...

Віталій Кличко

15.02.2019

Мер Києва Віталій Кличко візьме участь у роботі 55-ої Мюнхенської конференції з питань...

Петро Кузик

12.02.2019

Вступ в НАТО необхідний для України, але однієї декларації недостатньо, для досягнення мети...

Дмитро Білоцерковець

14.02.2019

Поки місто в судах відстоює свою позицію і робить все, що б не...

Уляна Супрун

14.02.2019

В інтересах пацієнтів Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, яке дозволяє мені знову виконувати...

Микола Поворозник

13.02.2019

Для батьків найбільше щастя – здорові діти! Це я вам як батько авторитетно...

Олесь Маляревич

11.02.2019

Разом з начальником ЖЕК 410 нагородили двірників Русанівки, Лівобережного масиву і Микільської Слобідки! 

Володимир Прокопів

07.02.2019

Громадський бюджет користується дедалі більшою популярністю. Щороку зростає як кількість поданих проектів, так...

Костянтин Яловий

06.02.2019

В приймальню звернулися обурені мешканці нашого мікрорайону щодо незадовільно проведеної реконструкції транспортного вузла...

Дмитро Давтян

30.01.2019

Запозичити досвід найрозвиненіших міст світу та втілити найактуальніше у Києві. Про це йшлося...

Вікторія Муха

28.01.2019

Ми не можемо змінити минуле, наші слова не будуть почуті жертвами страшної трагедії...

Петро Пантелеєв

25.01.2019

Комунальна техніка Комунальна корпорація "Київавтодор" працювала всю ніч, двірники з самого ранку прибирали...

Тарас Панчій

23.01.2019

Будівництво кладовища для тварин на території Києва є надзвичайно актуальним на сьогодні питанням....

ВСI НОВИНИ
11:07 Київ у кліпах міжнародних зірок: на карту нанесли понад 60 локацій
10:52 Що українці думають про події Революції Гідності сьогодні
10:38 Де у Києві відключили воду: адреси
10:00
Виставку унікальних фіалок покажуть у столиці Виставку унікальних фіалок покажуть у столиці
09:43 За Волю та Гідність: історії Майдану киянам розкажуть в кіно, виставах, концертах
09:14 Кияни сплатили за комуналку 39 мільйонів гривень не на ті рахунки: як повернути кошти
08:44 День народження Івана Мазепи відзначать у Музеї гетьманства
08:12 Над Києвом зійде «Супермісяць»
07:42 Дітям із сиротинців показали Молодий театр із несподіваного ракурсу
07:11 Київ згадує Героїв Небесної сотні: акції, молебні, обговорення
06:24
Навігатор на 18-те лютого: куди піти у Києві Навігатор на 18-те лютого: куди піти у Києві

17 лютого, Неділя

20:00 На вулиці Дегтярівській спалахнув будинок
19:55 Захисники України пройшлися ходою центром Києва
17:31 Від 100-річчя Української революції до Любомира Гузара: пам’ятні монети 2018 року
16:09 Біг чи танці: які типи фізичної активності потрібні кожному
15:57
Твій будинок – твої правила: у Києві запрацював перший мобільний додаток для ОСББ Твій будинок – твої правила: у Києві запрацював перший мобільний додаток для ОСББ
15:19 Пора торгуватись: у Києві розпочалися сільськогосподарські ярмарки
13:09 На Почайні відкрився магазин для вразливих верств
11:05 У Києві запровадили стандарт огорож для дорожніх робіт
10:08
Масштабна «Ілюзія» запанувала в cтоличному ЦУМі Масштабна «Ілюзія» запанувала в cтоличному ЦУМі
09:07 Ще одну площу зробили «неприступною» для паркування автомобілів

16 лютого, Субота

20:00 Столична прокуратура затримала поліцейського на хабарі
18:11
Відкриття з аншлагом: школа Громадського бюджету викликала у киян ажіотаж Відкриття з аншлагом: школа Громадського бюджету викликала у киян ажіотаж
17:23 Реінкарнація парасольок: у Києві відкрили незвичну станцію переробки
16:15
Французька співачка присвятила пісню Києву Французька співачка присвятила пісню Києву
15:27 Широкий асортимент: де в Києві проходять сезонні ярмарки
14:03 До 1 квітня в Україні можна обрати Кращу монету року
13:12
«Закохані» очима Ройтбурда: у столиці відкрилась безкоштовна виставка «Закохані» очима Ройтбурда: у столиці відкрилась безкоштовна виставка
12:17 Як змінити місце голосування на виборах президента України
11:05 Вчені попередили: через 100 років комахи зникнуть
10:14 Кияни заплатили «неправильні» 39 млн грн за електроенергію: як їх повернути
09:35 У Києві створюють заповідник на озерах Осокорків
09:05
22 цікаві події на вихідні у столиці 22 цікаві події на вихідні у столиці

15 лютого, Пʼятниця

18:33 Через капремонт мосту Патона громадський транспорт змінить графік
18:06 У Києві «газовик» ошукав пенсіонерів
17:45 З звичаями і традиціями полювання минулих століть познайомлять на столичній виставці
17:29 У 2018 році в Україну переказали у 8 разів більше коштів, ніж за кордон
17:11 Як втілити креативну ідею за грошi мiста, розкажуть автори успішних ГБ-проектів
16:47
Шлюбні рекорди: понад 2 тисячі пар одружились у День закоханих Шлюбні рекорди: понад 2 тисячі пар одружились у День закоханих
16:22 Поліцейські завадили шахраям привласнити 7-мільйонний спадок киянина
16:07 Кольоровий забіг та День пріорчанина: що пропонують кияни на Громадський бюджет
15:51 Українські банки нарешті отримали прибуток: показники кращі за 2013 рік
15:34 Битва смаків світу: Київ представлятиме продукцію на міжнародній виставці в Дубаї
15:04
Вночі на столичних мостах обмежать рух Вночі на столичних мостах обмежать рух
14:56 Не тим заплатили: 8 тисяч киян звернулися до «Київенерго» за перерахунком
14:41 До Громадського бюджету-2020 кияни вже подали 33 проекти
14:29 "Українська анімація" побачила світ: шукайте в столичних бібліотеках
14:09 Імідж і харизма: державних службовців столиці навчають комунікації
13:52
Києву не вистачає 4 тисячі двірників Києву не вистачає 4 тисячі двірників
13:24 У Києві найнижчий рівень безробіття та найвища зарплата
13:15 На вихідних можна скупитися на ярмарках
13:11 В Україні заборонили азбестоцементні труби для водопостачання
12:37 Монетизація субсидій спонукає киян платити вчасно та економити ресурси
12:35 У Києві горів корпус університету
12:14 Полеглих в Афганістані воїнів вшанували на Подолі
11:57 Вандали знівечили пам'ятник загиблим воїнам АТО на Борщагівці: соцмережі обурені
11:32
5 кроків змінять медицину: досвід київського лікаря 5 кроків змінять медицину: досвід київського лікаря
11:18 «Книжковий Арсенал» номінували на престижну лондонську премію
10:58 Три вулиці столиці залишились без води: адреси
10:44 Власникам електронного квитка у столичних тролейбусах доводиться платити двічі
10:22 Олександр Пабат розповів про життя на звук і легалізацію маріхуани
10:03 Скасували 5 ранкових рейсів міської електрички
09:33 Про вартість “євробляхи” можна дізнатися по телефону
09:11 «Зцілення» у Києві: знахарі і ворожки прикриваються Господарським кодексом
08:44 Київську чиновницю ДМС затримали на хабарі
08:12 Рух на одному зі столичних мостів перекриють
07:47 В університеті Грінченка відкрили Центр для інклюзивних студентів
07:11
У Києві ожеледиця: синоптики радять ходити повільно У Києві ожеледиця: синоптики радять ходити повільно
06:23 Навігатор на 15-те лютого: куди піти у Києві

14 лютого, Четвер

18:59 Сотні тисяч “євроблях” оформили зі знижкою, сплативши 10 млрд грн
18:55 Корпус миру пропонує своїх волонтерів для проектів в Україні
18:31 Столичний транспорт скасує зупинку через урочисті заходи
18:14 Громадський бюджет закохує: під РАЦСом встановили романтичну скульптуру
17:58 У Києві розпочався всеукраїнський флешмоб «Я люблю Україну»
17:37 Субсидія готівкою: киянам пояснюють у чому різниця
17:29 Власники незаконної реклами Києва отримали «валентинки»
17:06 Столичного водія засудили за навмисний наїзд на пішохода
17:02
Столичні міні-скульптурки «переодяглись» до Дня закоханих Столичні міні-скульптурки «переодяглись» до Дня закоханих
16:55 На день закоханих кияни ділилися кров’ю
16:31 Як киянам використати 160 мільйонів з користю для себе
16:09 Кір в Україні: симптоми, ускладнення та захист
15:53 Романтикам на замітку: 4 закохані скульптури Києва
15:38
Святкова година: київський фунікулер відзначив День закоханих Святкова година: київський фунікулер відзначив День закоханих
15:21 Секрети успішних авторів: як написати проект на Громадський бюджет столиці?
15:06 Верба Цоя та царський дуб: вікові дерева Києва потрапили на онлайн-карту
14:52 Сучасну школу на місці старої будують на вулиці Хорольській
14:37 Таємничий некрополь і печі: як цікаво провести вихідні у Софії Київській
14:28 На 3 вулицях Києва зникла вода: адреси
14:10 Із забудовниками, що нехтують інтересами киян, розриватимуть договори
13:59 Сезон ярмарків: у Києві розпочалась продажа продукції сільгоспвиробників
13:33 У Києві презентували унікальний модуль для пошуку злочинців
13:08 Уряд бореться із завищеними платіжками: норми споживання газу знижено, а в кожному домогосподарстві встановлять лічильник
12:51 Чому кияни отримали платіжки з великими сумами
12:24 Кохання поза часом: де сьогодні можна одружитися у столиці до опівночі
11:54 Міст Патона закриють на одну ніч
11:44 Реставрація і оренда: яка доля чекає на Караїмську кенасу
11:29
«The Guardian» обирає «Kyiv»: британська газета змінила написання столиці «The Guardian» обирає «Kyiv»: британська газета змінила написання столиці
11:12 Як побороти «побори» у школах: лайфхак для батьків
10:58
Кохання – це посміхнутись касиру: у столичному метро розповіли про любов Кохання – це посміхнутись касиру: у столичному метро розповіли про любов
10:46 У Києві горів «Лівобережний» ринок
10:09 Які продукти не можна купувати на столичних ярмарках
09:46 Що побачили двірники Троєщини, коли зійшов сніг біля будинків
09:11
Романтично і безкоштовно: киянам покажуть екзотичні фіалки Романтично і безкоштовно: киянам покажуть екзотичні фіалки
08:58 Як впізнати інспектора з паркування: киянам показали їх нову форму
08:48 У Києві можна буде отримати довідки до пізнього вечора
08:26 Гігантські китайські ліхтарі сьогодні покажуть на Співочому полі
07:54 Заметіль у Києві: на ранок місто повністю розчистили
07:40 У Києві сьогодні знову сніг з дощем
07:19 У Києві оновлюють Борщагівку: станцію трамваю, освітлення й шляхопровід
06:24
Навігатор на 14-те лютого: як яскраво відзначити День закоханих в Києві Навігатор на 14-те лютого: як яскраво відзначити День закоханих в Києві

13 лютого, Середа

18:12 Киянам нагадали про небезпеку з дахів
17:38
Закохані в книжки: українські видавництва влаштували святковий розпродаж Закохані в книжки: українські видавництва влаштували святковий розпродаж
17:24 Через ожеледицю у Києві травмувалися 13 киян
17:11
На зв'язку з мерією: з'явився довідник з контактами міської влади На зв'язку з мерією: з'явився довідник з контактами міської влади
16:51 Ціна розваг: скільки коштує незаконний атракціон у Києві
16:33
І коту буває Масляна: рецепт млинців від «рибокопа» Києва І коту буває Масляна: рецепт млинців від «рибокопа» Києва
16:19 Що чекати у столиці на 14 лютого
16:02
Провокація креативу: як написати крутий проект   Провокація креативу: як написати крутий проект
15:53 Кінотеатр “Загреб” знесуть: що побудують натомість
15:39 Київ витратить на транспорт і дороги 74 мільярди гривень
15:15 Сміття, розриті траншеї й вивезення снігу: що з цим роблять у Києві
15:09 Назвали найпопулярніший в Україні аеропорт
14:55 Киян тестували на ВІЛ та безкоштовно роздавали презервативи
14:38 Борги Києва: скільки міських позичок припадає на кожного жителя столиці
14:21 У столиці з вогню врятували дитину
14:06 В Театрі на Подолі згадають сміливу режисерку
13:57 Сім’ї загиблих киян-учасників АТО отримають грошову компенсацію замість земельних ділянок вже цього року
13:33
Кияни залишилися без води: адреси Кияни залишилися без води: адреси
13:12 Оптовий ринок тоне в бруді: нелегальні торговці залишають гори сміття на Троєщині
12:52 Весною почнуть перекладати зношені труби у київських дворах
12:36 Чи отримають кияни перед виборами «гречку»
12:18 Все про електронний квиток: 2 тисячи киян вже користуються у транспорті
12:07 Державний столичний оркестр виконає першу українську симфонію
11:55 Добровольців батальйону тероборони Києва вшанують медаллю
11:43 Головних номінантів на "Оскар" тиждень показуватимуть у Києві
11:29
Друг чи фейк: як визначити шкідливого бота у соцмережі Друг чи фейк: як визначити шкідливого бота у соцмережі
11:18 Кияни потраплять в Середньовіччя до Дня закоханих
10:58 «Весільний марафон» з нагоди свята оголосили у столиці
10:46 Кличко пообіцяв киянам більше грошей
10:27 У Києві викрили молодика з арсеналом зброї
10:12 Путівки дітям та матеріальну допомогу малозабезпеченим киянам виділили у столиці
09:57 На прохання студентів – легенда оперного співу Пласідо Домінго відвідає Академію Чайковського
09:42 Українським бабуcям заплатять за догляд за онуками
09:11 Кияни обговорюють, як зекономити гроші на електронному квитку: поради
08:34 Перший Бал українського танцю проведуть у столичній мерії
08:02
Куди літають з Києва: статистика початку 2019 року Куди літають з Києва: статистика початку 2019 року
07:39 Сьогодні обмежать рух на двох мостах
07:05 Киянам радять не тримати руки в кишенях
06:23
Навігатор на 13-те лютого: куди піти у Києві Навігатор на 13-те лютого: куди піти у Києві

12 лютого, Вівторок

18:37 Найбільший дохід за 2018 рік задекларував киянин
Неофіційно: І коту буває Масляна: рецепт млинців від «рибокопа» Києва
13.02.2019
973
І коту буває Масляна: рецепт млинців від «рибокопа» Києва
Кожна досвідчена господиня вміє готувати млинці. На молоці, на воді… а на віскі? «Вечірній Київ» дізнався цікавий та незвичний рецепт айріш-млинців від начальника Київського рибоохоронного патруля Володимира Мухіна. Приготування проходило під пильним керівництвом агента під псевдонімом Кетмен. Вусате поповнення у лавах рибоохоронного патруля прибуло ще у минулому році. Але харизматична британка Ася досі залишається улюбленицею тисяч прихильників. Наразі існує без...
14.02.2019
«The Guardian» обирає «Kyiv»: британська газета змінила написання столиці
«The Guardian» обирає «Kyiv»: британська газета змінила написання столиці
14.02.2019
711
Столичні міні-скульптурки «переодяглись» до Дня закоханих
Столичні міні-скульптурки «переодяглись» до Дня закоханих
Економіка: Уряд пояснив як отримати й використати живі гроші на субсидію
07.02.2019
Уряд пояснив як отримати й використати живі гроші на субсидію
Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято сьогодні  Кабінетом Міністрів України. Як діятиме нововведення пояснює «Урядовий портал». Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк і за результатами вже цього опалюваль...
12.02.2019
Найбільший дохід за 2018 рік задекларував киянин
Найбільший дохід за 2018 рік задекларував киянин
11.02.2019
Більше гречки і м’яса: середня зарплата збільшила купівельну спроможність
Більше гречки і м’яса: середня зарплата збільшила купівельну спроможність
Люди: Олександр Пабат розповів про життя на звук і легалізацію маріхуани
15.02.2019
511
Олександр Пабат розповів про життя на звук і легалізацію маріхуани
Депутат Київради Олександр Пабат в лютому 2013 року внаслідок вибуху феєрверку отримав важку черепно-мозкову травму. Він переніс 23 операції, з яких шість - на очах. Кістки обличчя лікарі «склали», а ось зір так і не повернувся. Як незрячі люди втягають нитку в голку? Чи потрібна Україні легалізація марихуани та проституції? Про це та багато іншого «Вечірній Київ» поговорив із Олександром Пабатом.  -Олександре Вікторовичу, є надія хоча б частково відновити зір? -...
09.02.2019
2 056
Хто обігнав Гугл: київський школяр проаналізував запити в Інтернеті
Хто обігнав Гугл: київський школяр проаналізував запити в Інтернеті
10.02.2019
1 001
 У Муніципальній варті розповіли про п’яні витівки киян
У Муніципальній варті розповіли про п’яні витівки киян
Новини: Оптовий ринок тоне в бруді: нелегальні торговці залишають гори сміття на Троєщині
13.02.2019
3 672
Оптовий ринок тоне в бруді: нелегальні торговці залишають гори сміття на Троєщині
На Троєщині ліквідують наслідки стихійної торгівлі. Про це повідомляє в.о. директора КП «Київблагоустрій» Київради Андрій Андрєєв. КП «Київблагоустрій» нарешті домоглось від балансоутримувачів масштабного прибирання вулиці Електротехнічної. - Біля тамтешнього продуктового ринку «квітне та тхне» нескінчена стихійна торгівля з вантажівок. Відповідно утворюється «гадючник» з рештків тари та сміття. Через це, наші інспектори постійно довбають балансоутримувачів, - роз...
17.02.2019
1 698
Ще одну площу зробили «неприступною» для паркування автомобілів
Ще одну площу зробили «неприступною» для паркування автомобілів
14.02.2019
У Києві презентували унікальний модуль для пошуку злочинців
У Києві презентували унікальний модуль для пошуку злочинців
Культура: У столиці показують екзотичні експонати до Китайського нового року
12.02.2019
У столиці показують екзотичні експонати до Китайського нового року
Новий рік за східним календарем - чудова нагода продемонстувати усім охочим унікальні новорічні твори китайського та японського традиційного мистецтва з колекції Музею історії Києва. На четвертому поверсі триває виставка "Дух Неба дарує щастя". На ній представлені китайські новорічні дереворити, японські ляльки та акварелі, що були подаровані музею задля популяризації культури країн Сходу. Митці з села Янгжабу виконують новорічні дереворити починаючи з XIV ст., впро...
07.02.2019
721
Сучасний німецький цирк у Києві: від "Колеса смерті" до мотофристайлу
Сучасний німецький цирк у Києві: від "Колеса смерті" до мотофристайлу
11.02.2019
880
У київському метрополітені відкрили епатажну виставку про Шевченка
У київському метрополітені відкрили епатажну виставку про Шевченка
Життя столицi: Кияни обговорюють, як зекономити гроші на електронному квитку: поради
13.02.2019
1 262
Кияни обговорюють, як зекономити гроші на електронному квитку: поради
Кияни продовжують тестувати Е-квиток у наземному транспорті. Як придбати й користуватися електронним квитком розтлумачено на сайті КМДА. Валідатори у тролейбусах майже всюди працюють й зчитують (знімають) кошти з картки за поїздку. Нагадаємо, що електронний квиток до листопада працює у столиці в тестовому режимі. Поки у наземному транспорті діє змішана система сплати: чи електронним квитком, чи знайомим паперовим талоном, а платити за проїзд треба. Контролери за доп...
14.02.2019
858
У Києві оновлюють Борщагівку: станцію трамваю, освітлення й шляхопровід
У Києві оновлюють Борщагівку: станцію трамваю, освітлення й шляхопровід
14.02.2019
4 375
Що побачили двірники Троєщини, коли зійшов сніг біля будинків
Що побачили двірники Троєщини, коли зійшов сніг біля будинків
Нoві сервіси та послуги: Кияни уже користуються Е-квитком: переваги і проблеми
05.02.2019
1 344
Кияни уже користуються Е-квитком: переваги і проблеми
Єдиний Е-квиток для оплати проїзду в міському пасажирському транспорті уже працює.  Скористався квитком і описав принцип його роботи Діма Однокоз. - Тестую наживо. Картка коштує 50 грн. Її можна просто поповнити і тоді кожна поїздка буде коштувати 8 грн (доклав до валідатора - списало). Можна купити поїздки. Тоді ціна залежить від кількості (і теж до валідатора доклав - списало). Можна купити проїзний або 1/2 проїзного. Поки тільки чув, що проїзний 1300 грн. Якщо н...
01.02.2019
Субсидії без черг: 118 державних послуг доступні онлайн
Субсидії без черг: 118 державних послуг доступні онлайн
06.02.2019
«Е-Малятко» переведе батьків з кабінетів чиновників в онлайн
«Е-Малятко» переведе батьків з кабінетів чиновників в онлайн
Афіша: Навігатор на 18-те лютого: куди піти у Києві
18.02.2019
Навігатор на 18-те лютого: куди піти у Києві
ПОДІЯ ДНЯ: згадуємо Героїв Небесної Сотні 18 - 20 лютого на Майдані  Незалежності назавжди увійшли в історію України і світу. Сьогодні в столиці згадають ці дні та вшанують пам'ять Героїв Небесної Сотні. Долучайтеся!​Священні знаки мови. До Дня рідної мови Національний музей літератури України та Київське міське об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка запрошують спільно відзначити День рідної мови на п’ятому засіданні мандрівного дискусійного клубу «КИЇВСЬКЕ КОЛО...
13.02.2019
Головних номінантів на "Оскар" тиждень показуватимуть у Києві
Головних номінантів на "Оскар" тиждень показуватимуть у Києві
13.02.2019
508
«Весільний марафон» з нагоди свята оголосили у столиці
«Весільний марафон» з нагоди свята оголосили у столиці
Чи плануєте отримати Картку киянина?
У мене є Картка киянина
Так, планую отримати
Так, заради знижок
Не знаю, навіщо вона мені потрібна
На жаль, ні – не зареєстрований у Києві

Актуально:

Фото:
На Співочому полі відкрили Фестиваль Гігантських Китайських Ліхтарів
На Співочому полі відкрили Фестиваль Гігантських Китайських Ліхтарів
Досвідчені автори громадських проектів, студенти, зібралися в КМДА на брейншторм
Досвідчені автори громадських проектів, студенти, зібралися в КМДА на брейншторм
Вiдео:
Електронний квиток в столиці: де купити і як користуватись
Електронний квиток в столиці: де купити і як користуватись
Дорогами Києва курсують новенькі евакуатори-маніпулятори
Дорогами Києва курсують новенькі евакуатори-маніпулятори

Топ переглядів:

Що побачили двірники Троєщини, коли зійшов сніг біля будинків
4 375
Що побачили двірники Троєщини, коли зійшов сніг біля будинків
Оптовий ринок тоне в бруді: нелегальні торговці залишають гори сміття на Троєщині
3 672
Оптовий ринок тоне в бруді: нелегальні торговці залишають гори сміття на Троєщині
Масштабна «Ілюзія» запанувала в cтоличному ЦУМі
3 121
Масштабна «Ілюзія» запанувала в cтоличному ЦУМі
Твій будинок – твої правила: у Києві запрацював перший мобільний додаток для ОСББ
2 760
Твій будинок – твої правила: у Києві запрацював перший мобільний додаток для ОСББ
Над Києвом зійде «Супермісяць»
2 399
Над Києвом зійде «Супермісяць»
Романтично і безкоштовно: киянам покажуть екзотичні фіалки
2 298
Романтично і безкоштовно: киянам покажуть екзотичні фіалки
Ціна розваг: скільки коштує незаконний атракціон у Києві
833
Ціна розваг: скільки коштує незаконний атракціон у Києві
Олександр Пабат розповів про життя на звук і легалізацію маріхуани
511
Олександр Пабат розповів про життя на звук і легалізацію маріхуани
Сучасну школу на місці старої будують на вулиці Хорольській
243
Сучасну школу на місці старої будують на вулиці Хорольській