EUR: 29.28
USD: 27.33

Переселенець-інвалід отримав головну роль у фільмі

09:05
07.12.2016
Переселенець-інвалід отримав головну роль у фільмі

У столиці 35-річний переселенець-інвалід Григорій Гришкан отримав не тільки омріяну роботу фінансового аналітика, а й… головну чоловічу роль у художньому фільмі «Інший».

«... Сьогодні: 1 січня 2012 року. 0 годин 10 хв. До моєї кімнати увійшов син і сказав: «Мамо, якщо в цьому році не знайду роботи, то знай – я повішуся». Ось так я зустріла Новий рік – з болем, зі страхом і сльозами на очах». 

Так починався лист мами Григорія Гришкана, оприлюднений кілька років тому в кількох центральних газетах. 

«…З першим чоловіком у 28 років розлучилася, через рік вдруге вийшла заміж за порядну, працьовиту і чесну людину. Від першого шлюбу залишився син, якого чоловік прийняв і вважав рідним.

У 30 років народився наш спільний син, Григорій. Пологи були важкими. Як результат – ураження центральної нервової системи... Дитячий церебральний параліч. Були уражені руки, ноги, зір, слух і мова. Та я вирішила боротися. І тільки згодом зрозуміла, чому сусідка по будинку, до речі, лікар за професією, яка народжувала зі мною разом, не дала медикам рятувати свою дитину, яка також народилася з важкою асфіксією. «Краще переплакати один раз, ніж все життя дивитися і плакати», – були її слова.

Лікарні, лікарні, лікарні. Ми з чоловіком хапалися за будь-яку роботу, відкладали гроші на масажистів, уколи, тренажери, санаторії... Матерям тоді платили 12,50 карбованців як допомогу на утримання дитини-інваліда. Чого нам з чоловіком варто було підняти сина на ноги, щоб він не пересів на візок, знають наші друзі, рідні, близькі. 

Гриша виріс красивим, розумним хлопцем, зі своїми амбіціями і поглядами, вищою освітою (з відзнакою). 2011 року вийшла книга його віршів. Він пише їх з 9 років. Проте виявилося, що інвалідам, навіть якщо вони здобули гарну освіту, немає місця на цій землі…».

(Подробиці в черговому номері газети «Вечірній Київ» за 8 грудня)

Нагадаємо, що для соціального таксі для людей на інвалідних візках готують 10 спеціальних авто.

260
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Сергій Ребров: «У футболу коротка пам’ять»
Минулої п’ятниці вболівальники київського «Динамо» одержали унікальну можливість поспілкуватися у неформальній обстановці з головним тренером клубу Сергієм Ребровим  Завжди стриманий у спілкуванні з пресою і публікою коуч «біло-синіх» цього разу перебував у доброму гуморі та жартував. Хоча адресовані йому  запитання були доволі серйозними. «Вечірка» знайомить читачі...