ss

Новий метод шахрайства в інтернеті

14:40
05.05.2017
Новий метод шахрайства в інтернеті

З появою інтернет торгівлі багато хто відверто був втішений таким явним прогресом і відчув наближення до європейського стилю життя. Здавалося, а й справді, що може бути простіше: «забиваєш» потрібну тобі річ, переглядаєш наявні варіанти, обриєш той, що влаштовує найбільш. Для продавців схема також цілком прийнятна. Такий підхід економить час, не порушує особистий простір та має явні переваги з традиційним варіантом торгівлі.

Проте, не все так безхмарно, як може здатися на перший погляд.
Причин цьому багато: недосконалість законодавства, що регулює дану сферу відносин, відсутність явного покарання за інтернет шахрайство, фактично неможливість відслідкувати і притягнути до відповідальності інтернет аферистів.

Держава залишає нам можливість самостійно забезпечувати свою безпеку і, знаючи більшість ходів шахраїв, - вдало обходити їх.
Наше видання вирішило провести власне розслідування і ми натрапили  на цікаві і, подекуди, шокуючи свідчення людей, що стали жертвами або викрили схеми аферистів:

- Дівчата, допоможіть покарати винних. Відправила товар покупцеві через одне  із поштових відділень, товар покупцеві не сподобався, він переправив його назад. Проте, на пошті підмінили справжній товар на підробку!!! Як притягнути до відповідальності працівників пошти?!, - слізне прохання ошуканого продавця на одному із жіночих форумів країни.

Відкриваємо пошуковий сайт, намагаємося знайти подібні історії. І таки є, їх сотні, якщо не тисячі. Майже усі обурені діями працівників компаній, що надають послуги у доставці товарів.
Така ситуація здається дивною, адже це схоже на занадто простий сценарій і явно із секретом.
Ми вирішуємо перевірити а чи так це є насправді, і якщо так, тоді, як цьому можна зарадити, а винних притягнути до відповідальності.

Зареєструвавшись на декількох сайтах з онлайн торгівлі сектору C2C, вирішили не ловити на дріб’язок, а одразу привабити шахраїв ласою пропозицією.

Обираємо для продажу досить дорогу ювелірну річ (адже саме такі речі не можна переправляти поштою, а значить – і шукати винних у разі ошуканності не буде сенсу), виставляємо не менш вражаючу суму (звичайний покупець при наявності таких коштів задля своєї ж безпеки придбає потрібну річ у звичайному магазині) і, виставивши свій номер телефону, спокійно очікуємо на цінителів вартісних речей.

Дзвінок не змушує себе довго чекати:
- Алло, доброго дня, - звертається російською чоловік років 35.
- Ви продаєте даний товар? – далі йде опис згідно інформації на сайті.
- Хотів би придбати такий, довго шукав саме таку річ для особливої події, у мене свій ресторан і ми проводимо конкурс краси, переможниця має отримати вартісний подарунок, - намагається ввійти у довіру озвучуючи свій статус потенційний покупець.
- Вам буде зручно передати кур’єром накладним платежем, звісно, оплату послуг кур’єра беру на себе, - після таких слів будь-який продавець буде готовий передати коштовну річ навіть не звернувши увагу на деталі.
- Єдине прохання: по закону ми ж не можемо переправляти ювелірні вироби, тож, якщо Вам не складно, надягніть річ на м’яку іграшку, а у відправленні вкажіть, що це просто іграшка, тоді не виникне ніяких проблем, ми вже не раз так отримували замовлення. Тільки при передачі обов’язково вкажіть де саме знаходиться річ, аби довго не шукати. Ми одразу оплатимо товар на місці і Ви гарантовано отримаєте свої кошти, - задурманений оманливою перспективою отримати велику суму коштів продавець легко може виконати усі «незначні прохання» покупця і згодитися на такий дріб’язок.

Погоджуємося на умови, лише просимо в смс переслати адресу та ім’я отримувача. І далі починаємо грати за нашими правилами.

Просимо перейти у спілкування за допомогою соціальної мережі. Затьмарений близькою здобиччю шахрай легко погоджується на подібну умову. Це нам і потрібно, адже докази письмові – все ж кращі за звичайні свідчення. Пропонуємо відправити товар не з іграшкою, а як категорію «біжутерія», пояснююче це тим, мовляв, і покупець і кур’єр легко побачить товар і не виникне ніяких зайвих запитань.

Раптом, наш крутий бізнесмен починає запевняти, що це буде дуже дорого і йому доведеться платити великий відсоток за кожен грам виробу і це геть недоцільно, наголошуючи ще раз на тому, що ми точно отримаємо свої кошти. Пояснюємо необізнаному ресторатору, що за категорію «біжутерія» не доведеться платити зайві відсотки за грам, пропонуємо нам самим сплатити вартість посилки. І тут починається найцікавіше, аферист ледь не перелічує сотні випадків, коли йому довелося відправляти такі посилки назад (хоч і не зрозуміло чому саме), наскільки це загайно і що у нього обмаль часу і наполягає на іграшці. Ще раз запевняє нас у тому, що ми отримаємо кошти і все буде добре, при чому, пише «заможний ресторатор» з неприпустимою кількістю помилок.

Схема з іграшкою проста і прозора у своїй прозаїчності. Аферист отримує посилку і на цілком законних підставах має перевірити товар. Кур'єр впевнений, що привіз саме іграшку, адже у документах так і вказано, за наполегливою пропозицією самого покупця. Під час огляду іграшки, шахрай спокійно знімає потрібну прикрасу непомітно для інших, задля такої цілі легко можна відволікти працівника пошти на декілька секунд (адже саме стільки потрібно покупцеві для того, аби знайти потрібно річ, враховуючи те, що при передачі він наполягав на чіткій вказівці де саме розмістили потрібний товар).
Для нас все і так було зрозумілим, тому вирішуємо довго не розтягувати сумнівне задоволення, а одразу виводимо на «чисту воду».

Після нашого повідомлення-викриття, наш клієнт спочатку відверто обурюється таким висновком і запевняє, що знайде потрібний йому товар у інших покупців (не сумніваємося), проте пізніше, коли ми доводимо до відомо, що виставимо переписку із номером телефону, - отримуємо вже смс з іншого номеру з явно недоброзичливим змістом.


Погрози припиняються як тільки шахрай-невдаха отримує роз’яснення про порушення статей Кримінального кодексу України. Спокійно видаляємо свою об’яву на сайті, дописуємо «ще один спосіб ошукати продавців в інтернеті» на відповідному форумі, та, з відчуттям виконаного обов’язку і розумінням нікчемності і низькій обізнаності подібних екземплярів, йдемо на пошуки нових бентежних матеріалів.

Відвідувачам нашого сайту радимо бути вкрай обачними та обережними, якщо вже вирішили стати однією зі сторін інтернет торгівлі та пам’ятати, що шахрайські схеми завжди поновлюються, проте, наскрізь просякнуті логічними помилками, зауваживши на які, ви зможете без зусиль виявити потенційну загрозу, варто лише уважно прислухатися та зважувати усі обставини.

Адже вчитися краще (дешевше) на чужих помилках, тим більш, коли є така можливість.


Нагадаємо, у столиці викрили зловмисників, які виготовляли підробну валюту.

1208

Володимир Прокопів

18.01.2018

Перемога у міському конкурсі дитячої творчості «Яскраві діти України» – це крок до...

Дмитро Давтян

18.01.2018

Зниження швидкості – це дуже позитивний крок. Адже більшість травматичних і смертельних випадків...

Сергій Майзель

18.01.2018

Сьогодні пересувався по Києву на оновленій швидкості. Схвалена Кабміном постанова № 883, яка...

Вадим Васильчук

17.01.2018

В День Соборності ми символічно об'єднаємо лівий та правий береги Дніпра #Живим_Ланцюгом_Соборності.
...

Віталій Кличко

17.01.2018

Вся спецтехніка працює на вулицях. Нам потрібно швидко прибирати місто і зробити все,...

Петро Пантелеєв

18.01.2018

Із 9:00 ми обмежили в’їзд транспорту до Києва. Будемо моніторити ситуацію і приймати...

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Валентина Гінзбург

11.01.2018

Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Кожна історична будівля будь-якого міста – це його унікальне «обличчя», скарбничка переказів і легенд, а також магніт для туристів. Але лише тоді, коли над цим ведеться цілеспрямована робота. Зовнішній вигляд Києва псує кількасот занедбаних старовинних будинків, які не реставруються роками. Як правило, про них згадують вже на етапі остаточної руйнації. Таке непривабливе «обличчя» зовсім ...