EUR: 30.22
USD: 25.84

Новий метод шахрайства в інтернеті

14:40
05.05.2017
Новий метод шахрайства в інтернеті

З появою інтернет торгівлі багато хто відверто був втішений таким явним прогресом і відчув наближення до європейського стилю життя. Здавалося, а й справді, що може бути простіше: «забиваєш» потрібну тобі річ, переглядаєш наявні варіанти, обриєш той, що влаштовує найбільш. Для продавців схема також цілком прийнятна. Такий підхід економить час, не порушує особистий простір та має явні переваги з традиційним варіантом торгівлі.

Проте, не все так безхмарно, як може здатися на перший погляд.
Причин цьому багато: недосконалість законодавства, що регулює дану сферу відносин, відсутність явного покарання за інтернет шахрайство, фактично неможливість відслідкувати і притягнути до відповідальності інтернет аферистів.

Держава залишає нам можливість самостійно забезпечувати свою безпеку і, знаючи більшість ходів шахраїв, - вдало обходити їх.
Наше видання вирішило провести власне розслідування і ми натрапили  на цікаві і, подекуди, шокуючи свідчення людей, що стали жертвами або викрили схеми аферистів:

- Дівчата, допоможіть покарати винних. Відправила товар покупцеві через одне  із поштових відділень, товар покупцеві не сподобався, він переправив його назад. Проте, на пошті підмінили справжній товар на підробку!!! Як притягнути до відповідальності працівників пошти?!, - слізне прохання ошуканого продавця на одному із жіночих форумів країни.

Відкриваємо пошуковий сайт, намагаємося знайти подібні історії. І таки є, їх сотні, якщо не тисячі. Майже усі обурені діями працівників компаній, що надають послуги у доставці товарів.
Така ситуація здається дивною, адже це схоже на занадто простий сценарій і явно із секретом.
Ми вирішуємо перевірити а чи так це є насправді, і якщо так, тоді, як цьому можна зарадити, а винних притягнути до відповідальності.

Зареєструвавшись на декількох сайтах з онлайн торгівлі сектору C2C, вирішили не ловити на дріб’язок, а одразу привабити шахраїв ласою пропозицією.

Обираємо для продажу досить дорогу ювелірну річ (адже саме такі речі не можна переправляти поштою, а значить – і шукати винних у разі ошуканності не буде сенсу), виставляємо не менш вражаючу суму (звичайний покупець при наявності таких коштів задля своєї ж безпеки придбає потрібну річ у звичайному магазині) і, виставивши свій номер телефону, спокійно очікуємо на цінителів вартісних речей.

Дзвінок не змушує себе довго чекати:
- Алло, доброго дня, - звертається російською чоловік років 35.
- Ви продаєте даний товар? – далі йде опис згідно інформації на сайті.
- Хотів би придбати такий, довго шукав саме таку річ для особливої події, у мене свій ресторан і ми проводимо конкурс краси, переможниця має отримати вартісний подарунок, - намагається ввійти у довіру озвучуючи свій статус потенційний покупець.
- Вам буде зручно передати кур’єром накладним платежем, звісно, оплату послуг кур’єра беру на себе, - після таких слів будь-який продавець буде готовий передати коштовну річ навіть не звернувши увагу на деталі.
- Єдине прохання: по закону ми ж не можемо переправляти ювелірні вироби, тож, якщо Вам не складно, надягніть річ на м’яку іграшку, а у відправленні вкажіть, що це просто іграшка, тоді не виникне ніяких проблем, ми вже не раз так отримували замовлення. Тільки при передачі обов’язково вкажіть де саме знаходиться річ, аби довго не шукати. Ми одразу оплатимо товар на місці і Ви гарантовано отримаєте свої кошти, - задурманений оманливою перспективою отримати велику суму коштів продавець легко може виконати усі «незначні прохання» покупця і згодитися на такий дріб’язок.

Погоджуємося на умови, лише просимо в смс переслати адресу та ім’я отримувача. І далі починаємо грати за нашими правилами.

Просимо перейти у спілкування за допомогою соціальної мережі. Затьмарений близькою здобиччю шахрай легко погоджується на подібну умову. Це нам і потрібно, адже докази письмові – все ж кращі за звичайні свідчення. Пропонуємо відправити товар не з іграшкою, а як категорію «біжутерія», пояснююче це тим, мовляв, і покупець і кур’єр легко побачить товар і не виникне ніяких зайвих запитань.

Раптом, наш крутий бізнесмен починає запевняти, що це буде дуже дорого і йому доведеться платити великий відсоток за кожен грам виробу і це геть недоцільно, наголошуючи ще раз на тому, що ми точно отримаємо свої кошти. Пояснюємо необізнаному ресторатору, що за категорію «біжутерія» не доведеться платити зайві відсотки за грам, пропонуємо нам самим сплатити вартість посилки. І тут починається найцікавіше, аферист ледь не перелічує сотні випадків, коли йому довелося відправляти такі посилки назад (хоч і не зрозуміло чому саме), наскільки це загайно і що у нього обмаль часу і наполягає на іграшці. Ще раз запевняє нас у тому, що ми отримаємо кошти і все буде добре, при чому, пише «заможний ресторатор» з неприпустимою кількістю помилок.

Схема з іграшкою проста і прозора у своїй прозаїчності. Аферист отримує посилку і на цілком законних підставах має перевірити товар. Кур'єр впевнений, що привіз саме іграшку, адже у документах так і вказано, за наполегливою пропозицією самого покупця. Під час огляду іграшки, шахрай спокійно знімає потрібну прикрасу непомітно для інших, задля такої цілі легко можна відволікти працівника пошти на декілька секунд (адже саме стільки потрібно покупцеві для того, аби знайти потрібно річ, враховуючи те, що при передачі він наполягав на чіткій вказівці де саме розмістили потрібний товар).
Для нас все і так було зрозумілим, тому вирішуємо довго не розтягувати сумнівне задоволення, а одразу виводимо на «чисту воду».

Після нашого повідомлення-викриття, наш клієнт спочатку відверто обурюється таким висновком і запевняє, що знайде потрібний йому товар у інших покупців (не сумніваємося), проте пізніше, коли ми доводимо до відомо, що виставимо переписку із номером телефону, - отримуємо вже смс з іншого номеру з явно недоброзичливим змістом.


Погрози припиняються як тільки шахрай-невдаха отримує роз’яснення про порушення статей Кримінального кодексу України. Спокійно видаляємо свою об’яву на сайті, дописуємо «ще один спосіб ошукати продавців в інтернеті» на відповідному форумі, та, з відчуттям виконаного обов’язку і розумінням нікчемності і низькій обізнаності подібних екземплярів, йдемо на пошуки нових бентежних матеріалів.

Відвідувачам нашого сайту радимо бути вкрай обачними та обережними, якщо вже вирішили стати однією зі сторін інтернет торгівлі та пам’ятати, що шахрайські схеми завжди поновлюються, проте, наскрізь просякнуті логічними помилками, зауваживши на які, ви зможете без зусиль виявити потенційну загрозу, варто лише уважно прислухатися та зважувати усі обставини.

Адже вчитися краще (дешевше) на чужих помилках, тим більш, коли є така можливість.


Нагадаємо, у столиці викрили зловмисників, які виготовляли підробну валюту.

999

Тетяна Тимочко

24.07.2017

Понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води...

Вільям Мюррей

24.07.2017

Основними затребуваними реформами є: пенсійна та конкретні результати у боротьбі з корупцією. Усе...

Пилип Іллєнко

24.07.2017

Це фільм для сімейного перегляду. Адже кіно має подобатися й батькам, бо квитки...

Тетяна Тимочко

21.07.2017

Понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води...

Володимир Поліщук

21.07.2017

12 серпня відкриється "Паспортний сервіс", здатний прийняти 1500 осіб (в день) на оформлення...

Дмитро Новицький

21.07.2017

Якщо зростає в ціні електрична енергія, то має зрости і тариф за водовідведення,...

Олексій Дорошенко

20.07.2017

Загальне здороження є і буде прогресувати вже найближчим часом. Ціни зростають через те,...

Юлія Усенко

20.07.2017

Зниження тарифів на електропостачання можливе тільки тоді, коли буде здорова правильна конкуренція, до...

Віктор Брагінський

20.07.2017

Київський метрополітен – це підприємство з подвійним призначенням – транспорт та найбільше укриття...

Костянтин Яловий

19.07.2017

Не зважаючи на те, що на дворі стоїть літо і багато дітей поїхало...

Вікторія Волковська

19.07.2017

Головна причина – ризики: кожен другий позичальник не повертає кредит

Тетяна Меліхова

19.07.2017

Земельна комісія Київради сьогодні на вимогу громади не підтримала поновлення договору оренди земельної...

Олесь Маляревич

19.07.2017

Информация для домов ЖБК и ОСББ!!! Сегодня на заседании бюджетной комиссии Киевсовета, по...

Олександр Харченко

19.07.2017

З 10:00 до 18:30 тривало без перерв останнє цього літа засідання постійної комісіі...

Володимир Соха

19.07.2017

Питання відновлення річки Либідь - це питання збереження історичної спадщини столиці України. Компанія...

Андрій Странніков

18.07.2017

Якщо проект не виграє, він у будь-якому випадку буде включений до основної частини...

Слава Масонській

18.07.2017

Хвилин 30 в пробці на Південному простояв ... в неділю! Сподіваюся їх 

Артем Стельмашов

18.07.2017

У нас сьогодні три хороші новини! Обсяг фінансування Громадського бюджету в Києві ймовірно...

Тетяна Берзіна

18.07.2017

Всім голосіївцям доброго дня! Звертаюся з проханням. У кого є час – сходіть...

Віталій Кличко

17.07.2017

Мої діти зараз у літньому таборі недалеко від Канади. Вже протягом багатьох років...

Сергій Тупальський

17.07.2017

Це перевищує всі наші очікування! До того ж збільшилася кількість міжнародних рейсів в...

Ольга Бернасовська

17.07.2017

Качку з 8 каченятами врятували! Поліція з інструментами визволила двох з каналізації. З...

Олександр Данилюк

17.07.2017

Дороги потребують суттєвих вливань та капіталовкладень, проте, можливості бюджету дозволяють забезпечити дані видатки.

Антон Кісе

17.07.2017

Вказані документи будуть видавати сертифіковані Кабміном компанії, проте, оплачувати послуги мають люди. Цілком...

Максим Хамровський

14.07.2017

Data Science поступово проникає в усі сфери людського життя (від самокерованих машин до...

Юрій Зубко

14.07.2017

Цей проект дасть можливість активно відпочивати, займатись спортом, спілкуватись між собою мешканцям мікрорайону...

Олександр Барабошко

13.07.2017

В рамках громадського проекту інтегрували захід Radioday free open air в програму заходів...

Микола Поворозник

13.07.2017

Завдяки системі Helsi.me пацієнти можуть знайти на сайті свого дільничного лікаря за адресою...

Наталка Макогон

13.07.2017

Єдиною станцією, де пасажири досі надають перевагу жетону залишилася "Вокзальна"

Марина Загородько

12.07.2017

З 15 липня зросте вартість проїзду у наземному транспорті на 1 гривню. Це...

Сергій Будник

12.07.2017

Моя порада – треба жити у злагоді з сусідами. Тоді можна домовитись, щоб...

Лілія Озерна

12.07.2017

Парк Нивки має незадовільний стан благоустрою і одночасно унікальний природний фонд. Особливо сумно...

Михайло Бно-Айріян

12.07.2017

Ну що, в нас обшуки! Схоже, хвиля боротьби з тими, хто намагається змінити...

Тетяна Шкуратова

11.07.2017

Встановлення сучасного і безпечного спортивно-ігрового майданчика для активного відпочинку мешканців мікрорайонув межах вулиць...

Андрій Богданович

11.07.2017

Друзі-кияни! Мобільному додатку КАРАТЄЛЬ лишилось дозбирати 13 підписів, щоб пройти попередній відбір на...

Вікторія Орел

11.07.2017

"Хочеш змінити світ - починай з себе". Отже, до суті. Ми вирішили почати...

Геннадій Пліс

11.07.2017

Зараз ми розпорошені по всьому місту, до підрозділів важко дістатися, це незручно. Структури...

Сумі Шигеки

10.07.2017

Я дуже вражений цим прекрасним муралом, який яскраво відображає реалії сьогоднішнього дня. Тут...

Девід О'Браєн

11.07.2017

Невиконання Київським аеропортом зобов'язань призведе до втрати понад 500 000 споживачів та 400...

Ігор Романків

10.07.2017

Ми враховуємо побажання пасажирів щодо сервісного обслуговування на залізничному транспорті. Одним із таких...

Володимир Прокопів

06.07.2017

Хакерська атака на Україну зачепила й Громадський бюджет. Через неможливість авторизуватися за допомогою...

Уляна Супрун

05.07.2017

Україна не купуватиме ліки в тих, хто вбиває її народ. Продовжуємо наполягати на...

Володимир Бондаренко

04.07.2017

Якщо почати сортувати сміття, то спалювати потрібно буде десь 40% органічних відходів. На...

Олексій Богданович

04.07.2017

Що мене – східняка, ще так навернуло на вивчення української, так це інформація...

Петро Порошенко

06.07.2017

Відтепер курс України на вступ до НАТО чітко визначений як один з ключових...

Барбора Маронкова

06.07.2017

Наш мандат залишається незмінним: сприяти підвищенню обізнаності щодо НАТО серед українського суспільства. Після...

Майкл Щур (Роман Вінтонів)

03.07.2017

Друзі, нам дуже потрібні нові ідеї. Нам потрібна ваша реакція на те, що...

Відпочинок без тривог: як захистити квартиру у відпустці
Підтримувати гарні стосунки із сусідами і на певний час забути про соціальні мережі. Поради неочікувані, для деяких – складні у реалізації, але дієві. Адже у справах, що стосуються квартирних крадіжок, завжди краще перестрахуватись. Триває літній період відпусток, а це означає, що для квартирних злодіїв настав «сезон жнив». Тому «Вечірка» вирішила дізнатися у начальника Департаме...