ss

Новий вигляд станцій метро на Виноградар: «безшумні», скляні, з «виноградом»

17:05
31.10.2017
Новий вигляд станцій метро на Виноградар: «безшумні», скляні, з «виноградом»
У проектувальників метро на Виноградар уже готові нові остаточні варіанти вигляду платформ чотирьох станцій. «Вечірці» першій показали як вони виглядатимуть. 
 
-Ми зараз повністю змінили вигляд станцій, - каже головний архітектор інституту «Київметропроект» Ярослав Левандовський.- Ось на майбутній станції «Проспект Правди» пропонуємо застосувати металеві панелі свіжого жовтого кольору. Це у нас така асоціація з радянської газетою «Правда», в честь якої колись був названий проспект. А якщо серйозно, то жовтий - колір сонця і радості. Сам проспект, до часу побудови метро, вже змінить свою назву.
 -Тут ми вперше застосували високі скляні панелі на шляхових стінах замість звичних керамічних плиток, граніту, - пояснює Ярослав Левандовський. - Крізь скло можна буде побачити бетонний корпус станції. Завдяки підсвічуванню вийде цікава гра півтіней. Можна буде розглядати з чого складається станція.
 
«Проспект Правди» буде створюватися в дуже обмеженому просторі. Тому її спроектували  з боковими платформами, а вестибюль «розгорнули» перпендикулярно станції через брак місця, перехід ля пасажирів зробили над шляхами.
Станція метро «Мостицька» розташується біля зеленої зони неподалік від кінцевої зупинки тролейбуса №5. У неї аскетичний  дизайн з зеленими колійними стінами і гранітна підлога.  Всі нові станції, до речі, будуть з гранітним покриттям підлоги, як найбільш зносостійким матеріалом. Але тут передбачений один важливий нюанс: шумопоглинаючі екрани сховають під панелями з перфорованого фіброцемента. 
-У всій підземці Києва дуже шумно, люди не чують один одного, особливо коли підходить поїзд, - пояснює Ярослав Левандовський. - При проектуванні метро на Виноградар по всій довжині лінії і її станціях збудують шумозахисні екрани і панелі. Для колії використають  спеціальні технології їх прокладки.
 
Вихід зі станції «Мостицька» - незвичайний. Тут не центр міста з його обмеженнями по архітектурі. Тому ми постаралися: ось на даху хочемо облаштувати газон, він стане природно зеленим.
Для станцій, які будуватимуться після 2020 року (друга черга) також розроблені архітектурні проекти їх внутрішнього оздоблення. Станція «Виноградар»  розміститься у середині споруджуваного на місці садів радгоспу «Пуща Водиця» величезного житлового масиву відразу за гігамаркетом.
 
-Ми зробили спробу обіграти назву «Виноградар» і створити за допомогою 90 темно-фіолетових світильників асоціацію з виноградом, - розповідає Ярослав Левандовський. - Сам простір станції, щоб його розширити візуально, запропонували облаштувати без традиційно виділеної шляхової стіни. Все склепіння буде єдиною конструкцією з білих великогабаритних панелей. 
Станція «Маршала Гречка» буде мати класичний павільйон входу. Але з ескалаторами, що доставляють пасажирів на глибину до 5 метрів до вестибюлю. Шляхову стіну прикрасили нішами, де розміщені вертикальні світильники. Стеля над коліями, яка також з функцією шумопоглинання, має рельєф, заглиблення і візуально відокремлена синім кольором від стелі платформи.
 
Проектами інтер'єрів всіх чотирьох станцій архітектори інституту «Київметропроект» займалися протягом року, переробляли їх,  і скоро представлять замовникам будівництва - «Київському метрополітену». Для пасажирів з обмеженою мобільністю на всіх чотирьох станціях передбачені ліфти, а для співробітників метрополітену збудують готель для нічних змін.
9496

Вадим Васильчук

17.01.2018

В День Соборності ми символічно об'єднаємо лівий та правий береги Дніпра #Живим_Ланцюгом_Соборності.
...

Петро Пантелеєв

17.01.2018

Увага! У Києві прогнозують сильний #снігопад, тому в ніч з 17 на 18...

Віталій Кличко

17.01.2018

Вся спецтехніка працює на вулицях. Нам потрібно швидко прибирати місто і зробити все,...

Володимир Прокопів

16.01.2018

1 лютого завершується подання заявок на участь у конкурсі з формування Громадської бюджетної...

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Уляна Супрун

15.01.2018

Усі резонансні теми у нашому світі завжди супроводжуються двома позиціями: є наука, доказовість,...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Валентина Гінзбург

11.01.2018

Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Андрій Странніков

21.12.2017

Найбільше коштів наступного року міська влада планує спрямувати на освіту киян. Дану галузь...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Із 16 до 21 січня в столиці будуть проведені сезонні ярмарки, на яких передбачено продаж сільськогосподарської продукції за всіма групами товарів. Про це повідомляють у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва. Ярмарки відбудуться за сприяння Київської міської та районних у місті Києві державних адміністрацій, враховуючи звернення мешканців столиці, з метою більш повного ...