Цими днями, у зв'язку з періодом сильних злив і гроз, в столиці спостерігаються «традиційні» підтоплення територій. Нині основний удар стихії припав на північ міста – Оболонь, про що писала "Вечірка", а також Троєщину, Куренівку. Трохи залило Дарницю. Але, якщо злива основним потоком проллється в районі площі Перемоги, або деінде, то там теж будуть підтоплення.
Перехід на станції метро Героїв Дніпра". Фото з Фейсбук "Оболонський район м.Києва"
У «Київавтодорі» вже неодноразово розповідали про найбільш проблемні місця столиці і про те, що потрібно робити, щоб злива не затоплював цілі райони.
На карті Києва позначені 208 проблемних місць, де постійно накопичуються великі об'єми води. З цих ділянок сміття у приямках зливо приймачів прибирають в першу чергу.
Одна з проблемних ділянок - на вулиці Богатирській, де зливова каналізація не відводить воду з-за того, що рівень води в розташованих поруч кар'єрах набагато вище зливоприймальної каналізації. Проблема стара, але на її рішення довгі роки не виділяються гроші.
Річка Либідь також не справляється з великими обсягами води при залпових зливах. Це загрожує площі Перемоги, вулицям Пестеля, Старовокзальній, Ізюмській. Зливовий колектор малого діаметру, який давно пора міняти, прокладений в районі станції метро «Лівобережна». Складні ділянки у столиці це проспект Голосіївський, вулиці Січових стрельців, Борщагівська, Єреванська, Лугова, Жолудєва, Вадима Гетьмана (Індустріальний міст), Полупанова, Кирилівська, Фрунзе, Сирецька, проспект Науки, Севастопольська площа та інші низинні території міста.
Практично всі зливові каналізації Києва скидають воду в малі річки - Нивка, Сирець, Дарниця, Либідь, і каскади ставків, озер. Розчищення русел цих річок - найважливіша умова того, що вони добре впораються з відведенням дощової й талої води з вулиць. Чистити русла, а також щодня стежити за їх станом, поки не мине загроза внутрішньоміського паводку, має «Плесо».
Особливу уваг «Київавтодор» приділяє Лук'янівському транспортному вузлу, де завжди виникають проблеми. Струмок Скоморох у колекторі під вулицею Білоруською не справляється з відведенням води з усіх прилеглих вулиць - так само, як струмок Курячий брід, річка Дарниця на ДВРЗ.
У суботу основний удар стихії припав на Оболонь, деякі двори й між квартальні проїзди на Куренівці, Троєщині. Зараз бригади столичних дорожніх служб будуть розчищати від сміття і піску, який нанесло зливами, пріямочні колодязі зливоприймачів.
Сама ж зливова каналізація в Києві сконструйована як самоочисна: чим сильніша злива, тим менше в ній затримується сміття. Інша справа колодязі, які знаходяться якраз під гратами зливо приймачів. У тих місцях, де є торгівля, особливо вулична - або в підземних переходах, або біля базарів, - там завжди засмічені зливоприймальні колодязі, і сам колектор через це воду вже прийняти і відвести не може. Саме з цієї причини затопило і підземні переходи на Оболоні, стояли калюжі-«моря» на Куренівці, на Лук'янівці.
Біля Лук'янівського ринку, коли дощова вода стікає відкритим способом з вулиці Мельникова (тут немає підземної каналізації), вона підхоплює сміття в районі базару і «тягне» за собою в найближчий підземний водостік на вулиці Білоруській. До того ж з усіх газонів і клумб, що вище рівня тротуару, несуться потоки бруду, землі, неприбрана скошена трава, гілки.
На вулиці Кирилівській знаходиться стара зливоприймальних система, яка збирає воду з усіх вулиць «верхнього» міста, з київських круч. Часто Сирецький ручай, що працює як колектор, не може впоратися з дощовою водою, тоді трапляються сильні затоплення на перехресті вулиць Скляренка й провулку Киянівського, біля вулиці Кирилівська. Але тут реконструкція колектора запланована на наступний рік, разом з повною реконструкцією вулиці, довжина якої майже 4,5 кілометри.
Під час сильних злив річка Либідь іноді затоплює площу Перемоги. Тут також необхідна термінова реконструкція Либідської коллектора, періодичне розчищення русла, будівництво штольні і додатковий відвод по ній води в Дніпро. Адже площа Перемоги лежить нижче рівня Либеді і кожен раз, коли через зливи її русло переповнюється, то по зливостоків на вулицях Старовокзальної, Пестеля і іншим вода Либеді повертається в місто і затоплює площа, вулиці, тротуари. Але наразі про реконструкцію Либідської колектора мова не ведеться. бо вона коштувала більше 2 мільярдів гривень. Її передбачили тільки в новому Генплані розвитку Києва, який ще невідомо коли буде прийнятий.
Микола Поворозник
22.02.2019
Ще один крок до створення Київської агломерації - зустріч з очільниками міст, містечок...
Олександр Харченко
21.02.2019
Згадували з колегами події 5-ти річної давнини. Вклонились полеглим героям. Досить багато людей...
Костянтин Яловий
21.02.2019
У відповідь на звернення жителів нашого мікрорайону щодо незадовільного стану доріжок у парку...
Петро Пантелеєв
21.02.2019
Всі пам’ятаємо перекриття Харківського шосе, коли сотні авто, карети швидкої допомоги стояли в...
Вячеслав Непоп
20.02.2019
Вулиця Інститутська, майдан. 20 лютого 2014 року. Забути неможливо.
Олександр Пабат
20.02.2019
У 2018-му від інфаркту міокарда в столичних медустановах померло 609 киян. Незважаючи на...
Уляна Супрун
20.02.2019
5 років після найжорстокіших протистоянь Революції Гідності. 5 років у День Героїв Небесної...
Валентин Мондриївський
18.02.2019
Рообимо улюблений Київ кращим. Розпочала свою роботу школа Громадського бюджету. Суспільство стало відповідальнішим...
Віталій Кличко
15.02.2019
Мер Києва Віталій Кличко візьме участь у роботі 55-ої Мюнхенської конференції з питань...
Петро Кузик
12.02.2019
Вступ в НАТО необхідний для України, але однієї декларації недостатньо, для досягнення мети...
Дмитро Білоцерковець
14.02.2019
Поки місто в судах відстоює свою позицію і робить все, що б не...
Олесь Маляревич
11.02.2019
Разом з начальником ЖЕК 410 нагородили двірників Русанівки, Лівобережного масиву і Микільської Слобідки!
Володимир Прокопів
07.02.2019
Громадський бюджет користується дедалі більшою популярністю. Щороку зростає як кількість поданих проектів, так...
Дмитро Давтян
30.01.2019
Запозичити досвід найрозвиненіших міст світу та втілити найактуальніше у Києві. Про це йшлося...
Вікторія Муха
28.01.2019
Ми не можемо змінити минуле, наші слова не будуть почуті жертвами страшної трагедії...
Тарас Панчій
23.01.2019
Будівництво кладовища для тварин на території Києва є надзвичайно актуальним на сьогодні питанням....