USD: 26.56
EUR: 29.03

Назвали найкращі книжки року для дітей і підлітків

09:26
20.12.2016
Назвали найкращі книжки року для дітей і підлітків

Проект підтримки дитячого читання "BaraBooka. Простір української дитячої книги" назвав вже втретє визначив лауреатів серед дитячих, підліткових та родинних видань року.

Відзнаки отримали книжки в 10 номінаціях, серед яких дебют автора, ілюстратора і видавництва, а також поет, прозаїк та ілюстратор року, пізнавальні книжки, видання для батьків, підлітків і класика родинного читання. 

– Спочатку ми визначали шість найпомітніших книжок року. Але цей напрямок настільки бурхливо розвивається, що ми вирішили зробити окремі номінації для ілюстраторів, видавництв і письменників, як поетів, так і прозаїків, - розповіла співзасновниця проекту БараБука, письменниця Тетяна Стус. – Експертами виступають автори нашої редакції, науковці, враховуємо думку дітей-читачів.

Серед дебютантів переможцями цього року стали: Мія Марченко з фентазі "Місто тіней" (дебют в прозі, вона ж відзначена  Корнійчуковською премією і першою премією конкурсу «Коронація слова» в номінації "Найкращий прозовий твір для дітей середнього шкільного віку"), Романа Рубан з розвиваючою книгою для малюків "Славні професії борсука" (дебют в ілюстрації), видавництво "Wise bee" з книжкою Марини Павленко для дівчат-підлітків "Моя класнюча дівчинка" (видавничий дебют).

– Підліткова повість Мії Марченко – дуже глибока, світла. В той же час вона тримає в напрузі і дає розуміння ситуації, яка відбувається в нашій країні, – зауважила Тетяна Стус. – Йдеться про два світи: реальний і фантастичний, де вкрали світло і люди почали вести війни. Для батьків це можливість почати говорити про те, що коїться у нас. 

Дитячим поетом року назвали Григорія Фальковича ("Шалахмонеси"), прозаїком - Валентину Вздульську ("Плутон") а ілюстраторкою - Оксану Булу ("Зубр шукає гніздо"). 

– Сьогодні в дитячій та підлітковій літературі кількість переходить в якість, вона стає вибагливішою. Зокрема, в ілюстраціях замість зайчиків, котиків та інших традиційних зображень ми спостерігаємо все більше експериментів. А цьогорічна лауреатка Оксана Була є не лише ілюстраторкою, а й авторкою казки. В її оповідках «Зубр шукає гніздо» з’являються вигадані дивовижні істоти туконі – це звірятка, які взимку вкладають мешканців лісу спати, – поділилася співзасновниця проекту. – Щодо тематики від початку наша позиція була такою, що з дітьми варто говорити на серйозні теми, як насильство та смерть, яких дорослі часто соромляться. Першого року ми відзначили фантастичну історію «Душниця» Володимира Арєнева, в якій йшлося про втрати, внутрішню боротьбу, пошук ідентичності. Цьогоріч маємо твір для молодших школярів «Плутон» Валентини Вздульської, який також піднімає тему втрати. Важливо, що в книгах проблеми не лише називаються, а й дається інструмент для терапії. 

В номінації «Пізнавальна книжка року» перемогла абетка-енциклопедія "Франко від А до Я", а у «Класиці родинного читання - повість Гості на мітлі" Володимира Рутківського про стару відьму, яка шукає собі ученицю.  Батьківською книжкою року став "Тато в декреті" Артема Чапая, в якій розповідається про особистий досвід виховання дітей. 

– Вперше до переліку номінацій додалася підліткова література. Видавництва відчувають попит на таку книжку.  Були напружені змагання між виданнями різних жанрів та для різної аудиторії. Приємно, що є не лише дівчача підліткова література, але й хлопчача, адже хлопчиків у такому віці важче заставити читати. Яскравим прикладом такої літератури є цьогорічний переможець – детектив "Гімназист і Чорна рука"Андрія Кокотюхи, – зазначила Тетяна Стус.

Дві книжки отримали спеціальні відзнаки – це "Хрестоматія сучасної української дитячої літератури" ("Шпаргалка для вчителя") та "Шапочка і кит" Катерини Бабкіної («Книжка, що рятує»).

– «Шапочка і кит» – книга для родинного читання, вона складна, глибока, драматична, піднімає дуже важливу тему – йдеться про хлопчика, який бореться з лейкозом. А також видання має благодійну складову, частина від вартості книги йде на допомогу дітям з раком крові, – прокоментувала засновниця «БараБуки». – Хрестоматія ж – це справжня революція в освіті. До переліку авторів творів для дитячого читання увійшли 40 сучасних українських письменників. 

Крім того, упродовж останнього місяця на сайті проекту тривало читацьке голосування, в якому найбільшу прихильність здобула серія книжок про китеня Тимка письменниці Еліни Заржицької.

Нагадаємо, що в опереті презентують «Пригоди Буратіно» з улюбленими мелодіями.

2257

Діана Попова

25.04.2017

Євробачення матиме 5 зон гостинності, що будуть розташовані на Софійській, Контрактовій, Поштовій, Троїцькій...

Кирило Воронін

25.04.2017

У найближчі дні ми запустимо дуже лімітований продаж квитків до «Євроклубу». Це буде...

Олег Скрипка

20.04.2017

Уявіть газон з дуже непривабливими квітами. Їх періодично закатували в асфальт, а вони...

Ола Мельциг

20.04.2017

Головна сцена Євробачення повністю готова. Це буде перший день, коли всі технології запрацюють...

Олексій Резніков

20.04.2017

Дивлячись на наше місто, таке враження, що скоро реклама буде розміщена на куполах...

Олександр Спасибко

24.04.2017

До 1 травня завершуємо комплекс робіт на центральній частині Поштової площі. Окрім центрального...

Ганна Старостенко

24.04.2017

Ми практично вийшли на фінішну пряму з підготовки міста до «Євробачення». Однією з...

Олександр Вовченко

20.04.2017

У Києві з початку процесу декомунізації, тобто за два роки, перейменовано 166 вулиць,...

Сергій Проскурня

19.04.2017

7 травня о 17:00 розпочнеться грандіозна трансляція церемонії відкриття Євробачення в усіх країнах-учасницях...

Антон Тараненко

19.04.2017

Гіди та екскурсоводи міста! Вже з 24 квітня стартує наш курс підвищення кваліфікації...

Володимир Бондаренко

18.04.2017

Розуміючи величезний попит на міський транспорт у поминальні дні, з 23 до 26...

Геннадій Пліс

18.04.2017

Ми маємо проблему – що далі робити з «Київенерго». Так, у тому числі...

Петро Пантелеєв

19.04.2017

Ми провели переговори з теплопостачальними організаціями та відкоригували графіки відключень гарячої води, оскільки...

Вікторія Муха

19.04.2017

З міського бюджету можуть виділяти кошти на на створення мистецьких продуктів. Така допомога...

Микола Поворозник

19.04.2017

Ми вже маємо результати роботи системи HELSI у Подільському районі, де записалися до...

Дмитро Левченко

18.04.2017

КП «Київпастранс» приділило особливу увагу організації роботи громадського транспорту під час проведення поминальних...

Володимир Прокопів

06.04.2017

Зважаючи на спрощену процедуру реєстрації поштових скриньок на даному домені та враховуючи ситуацію...

Створили зомбі-мультсеріал за мотивами «Кобзаря» [відео]
В Україні анімували одну з поезій «Кобзаря» Тараса Шевченка. Про це повідомляє Радіо Свобода. Основою для першої серії унікального анімаційного серіалу став містичний вірш «За байраком байрак» - її знімуть у стилі зомбі-хорору. Всього, планується створити, 12 серій з цікавими сюжетними лініями, щ...