ss

Назвали найкращі книжки року для дітей і підлітків

09:26
20.12.2016
Назвали найкращі книжки року для дітей і підлітків

Проект підтримки дитячого читання "BaraBooka. Простір української дитячої книги" назвав вже втретє визначив лауреатів серед дитячих, підліткових та родинних видань року.

Відзнаки отримали книжки в 10 номінаціях, серед яких дебют автора, ілюстратора і видавництва, а також поет, прозаїк та ілюстратор року, пізнавальні книжки, видання для батьків, підлітків і класика родинного читання. 

– Спочатку ми визначали шість найпомітніших книжок року. Але цей напрямок настільки бурхливо розвивається, що ми вирішили зробити окремі номінації для ілюстраторів, видавництв і письменників, як поетів, так і прозаїків, - розповіла співзасновниця проекту БараБука, письменниця Тетяна Стус. – Експертами виступають автори нашої редакції, науковці, враховуємо думку дітей-читачів.

Серед дебютантів переможцями цього року стали: Мія Марченко з фентазі "Місто тіней" (дебют в прозі, вона ж відзначена  Корнійчуковською премією і першою премією конкурсу «Коронація слова» в номінації "Найкращий прозовий твір для дітей середнього шкільного віку"), Романа Рубан з розвиваючою книгою для малюків "Славні професії борсука" (дебют в ілюстрації), видавництво "Wise bee" з книжкою Марини Павленко для дівчат-підлітків "Моя класнюча дівчинка" (видавничий дебют).

– Підліткова повість Мії Марченко – дуже глибока, світла. В той же час вона тримає в напрузі і дає розуміння ситуації, яка відбувається в нашій країні, – зауважила Тетяна Стус. – Йдеться про два світи: реальний і фантастичний, де вкрали світло і люди почали вести війни. Для батьків це можливість почати говорити про те, що коїться у нас. 

Дитячим поетом року назвали Григорія Фальковича ("Шалахмонеси"), прозаїком - Валентину Вздульську ("Плутон") а ілюстраторкою - Оксану Булу ("Зубр шукає гніздо"). 

– Сьогодні в дитячій та підлітковій літературі кількість переходить в якість, вона стає вибагливішою. Зокрема, в ілюстраціях замість зайчиків, котиків та інших традиційних зображень ми спостерігаємо все більше експериментів. А цьогорічна лауреатка Оксана Була є не лише ілюстраторкою, а й авторкою казки. В її оповідках «Зубр шукає гніздо» з’являються вигадані дивовижні істоти туконі – це звірятка, які взимку вкладають мешканців лісу спати, – поділилася співзасновниця проекту. – Щодо тематики від початку наша позиція була такою, що з дітьми варто говорити на серйозні теми, як насильство та смерть, яких дорослі часто соромляться. Першого року ми відзначили фантастичну історію «Душниця» Володимира Арєнева, в якій йшлося про втрати, внутрішню боротьбу, пошук ідентичності. Цьогоріч маємо твір для молодших школярів «Плутон» Валентини Вздульської, який також піднімає тему втрати. Важливо, що в книгах проблеми не лише називаються, а й дається інструмент для терапії. 

В номінації «Пізнавальна книжка року» перемогла абетка-енциклопедія "Франко від А до Я", а у «Класиці родинного читання - повість Гості на мітлі" Володимира Рутківського про стару відьму, яка шукає собі ученицю.  Батьківською книжкою року став "Тато в декреті" Артема Чапая, в якій розповідається про особистий досвід виховання дітей. 

– Вперше до переліку номінацій додалася підліткова література. Видавництва відчувають попит на таку книжку.  Були напружені змагання між виданнями різних жанрів та для різної аудиторії. Приємно, що є не лише дівчача підліткова література, але й хлопчача, адже хлопчиків у такому віці важче заставити читати. Яскравим прикладом такої літератури є цьогорічний переможець – детектив "Гімназист і Чорна рука"Андрія Кокотюхи, – зазначила Тетяна Стус.

Дві книжки отримали спеціальні відзнаки – це "Хрестоматія сучасної української дитячої літератури" ("Шпаргалка для вчителя") та "Шапочка і кит" Катерини Бабкіної («Книжка, що рятує»).

– «Шапочка і кит» – книга для родинного читання, вона складна, глибока, драматична, піднімає дуже важливу тему – йдеться про хлопчика, який бореться з лейкозом. А також видання має благодійну складову, частина від вартості книги йде на допомогу дітям з раком крові, – прокоментувала засновниця «БараБуки». – Хрестоматія ж – це справжня революція в освіті. До переліку авторів творів для дитячого читання увійшли 40 сучасних українських письменників. 

Крім того, упродовж останнього місяця на сайті проекту тривало читацьке голосування, в якому найбільшу прихильність здобула серія книжок про китеня Тимка письменниці Еліни Заржицької.

Нагадаємо, що в опереті презентують «Пригоди Буратіно» з улюбленими мелодіями.

2462

Володимир Прокопів

16.01.2018

1 лютого завершується подання заявок на участь у конкурсі з формування Громадської бюджетної...

Петро Пантелеєв

16.01.2018

Після значного похолодання почастішали звернення киян на міські контактні лінії щодо незадовільної якості...

Віталій Кличко

16.01.2018

Я проїхався тільки що за кермом універсальної машини для прибирання, яку можна застосовувати...

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Уляна Супрун

15.01.2018

Усі резонансні теми у нашому світі завжди супроводжуються двома позиціями: є наука, доказовість,...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Валентина Гінзбург

11.01.2018

Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Андрій Странніков

21.12.2017

Найбільше коштів наступного року міська влада планує спрямувати на освіту киян. Дану галузь...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Найпопулярніші музеї Києва підняли ціни на вхідні квитки. Подорожчання торкнулось відомого музею Тараса Шевченка та етнографічного музею під відкритим небом «Пирогів». Як повідомляє прес-служба музею Шевченка, тарифи змінились вже з настанням нового 2018 року.   Яка нова вартість кви...