ss

На Поштовій площі в Києві назріває конфлікт активістів із забудовниками

10:35
11.10.2017
На Поштовій площі в Києві назріває конфлікт активістів із забудовниками
Активісти, які борються за створення музею  на Поштовій площі, сповіщають усіх небайдужих киян, що на місті найважливіших у Києві археологічних розкопок шарів 9-11 століть, забудовник почав створювати бетонну плиту  для торгового підземного центру. Ці дії можуть поставити хрест на всіх зусиллях археологів і громадськості, які борються за збереження історії древнього Києва.
 
Нагадаємо, за родовження розкопок, за створення повноцінного сучасного музею під землею на Поштовій, підписана не тільки петиція, а ще й за музеєфікацію знахідок на розкопках будуть виділені гроші за тендером, що проводить КМДА. Крім того проект створення великого музею бере зараз участь у проектах Громадського бюджету-2017 і за нього йде активне голосування серед киян.  
 
Громадській діяч, голова ГО «перший громадський проект з ревіталізації ріки Почайна» Анабелла Моріна пояснює, що такі дії забудовника похоронять ідею створення великого музею, похоронять історію. Вона також оголосила про свій безстроковий страйк з 12 жовтня. В соцмережах її палко підтримують кияни.
 
Автор проекту створення ТРЦ на Поштовій Андрій Миргородський заявив «Вечірці», що не знає що там під землею зараз роблять підрядчики з «Альтіс -холдінг». Хоча раніше заявляв пресі, що бетонна плита необхідна. Інакше конструкція всієї штучної площі може зруйнуватися.
 
 Роботи над створенням музею на Поштовій площі та друга черга будівництва у складі проекту реконструкції транспортної розв’язки на Поштовій площі тривають за графіком будівництва з дотриманням усіх будівельних норм та ДСТУ. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Спасибко.
 
«Роботи щодо збереження, дослідження, консервації та музеєфікації ділянки прибережного кварталу XI-XII століть здійснюються за планом. Приступили до підготовчих робіт із влаштування плити перекриття на відмітці 100,13, яка забезпечує жорсткість і стійкість конструкцій об’єкта. Роботи виконуються методом «up-down». Наразі ведуться археологічні розкопки на відмітці 100,13, як і передбачено проектом», – розповів заступник голови КМДА.
 
Існують тактичні питання з дотримання відповідного балансу між будівельними та археологічними роботами, метою яких є збереження культурної спадщини, повідомив Олександр Спасибко.
 
«Ці питання  вирішуються у робочому порядку. Замовник робіт та інвестор спільно напрацьовують технічні рішення, що забезпечать повноцінне проведення археологічних досліджень. Роботи із влаштування плити перекриття жодним чином не заважають проводити розкопки», – підкреслив заступник голови КМДА.
 
Він також повідомив, що роботи з будівництва об’єкта багатофункціонального призначення на Поштовій площі ведуться за проектом, розробленим на замовлення інвестора ТОВ «Хенсфорд-Україна» генеральною проектною організацією ТОВ «Проектні системи ЛТД» за безпосередньою участю ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», із дотриманням усіх будівельних норм та ДСТУ.
 
На замовлення інвестора ТОВ «Хенсфорд-Україна» генеральною проектною організацією ведеться авторський нагляд за дотриманням проектних рішень при будівництві.
 
При виконанні робіт ведеться моніторинг за станом прилеглих до будівництва об’єкта споруд геодезистами ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій».
 
«За інформацією інституту, моніторинг показує, що об’єкт знаходиться в належному технічному стані», – підкреслив Олександр Спасибко.

 

826

Віталій Кличко

14.12.2017

Цього року ми зробили немало з того, що обіцяли. І Київ – з...

Олександр Спасибко

14.12.2017

У столиці розпочали підготовку до будівництва дитячого садочка на бульварі Вацлава Гавела, 81-А...

Віктор Черній

14.12.2017

Уже у перший день роботи нового ваговимірювального на Великій Кільцевій дорозі співробітниками Укртрансбезпеки...

Микола Поворозник

13.12.2017

Київ став першим містом в Україні, яке розпочало успішно та комплексно впроваджувати «розумні»...

Сергій Симонов

13.12.2017

Києву - пішохідну Бессарабку! Сьогодні на транспортній комісії в КМДА презентував пропозиції реконструкції...

Петро Пантелеєв

11.12.2017

У найближчі дні кияни отримають рахунки за послугу централізованого опалення за повний календарний...

Геннадій Пліс

08.12.2017

Великий здобуток для великого міста: інтереси Києва максимально враховані у головному фінансовому документі...

Юрій Назаров

08.12.2017

Kyiv Smart City оголошує набір до акселератора міських проектів. І якщо у вас...

Петро Порошенко

06.12.2017

Наші Збройні Сили – воїни миру, які встали на шляху російських військ, захистили...

Андрій Странніков

06.12.2017

Я переконаний, що створення комунального міського Центру нефрології та діалізу дозволить вирішити безліч...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Володимир Прокопів

04.12.2017

Наша взаємодія, яку ми офіційно закріпили у меморандумі, стане запорукою покращення загальної ситуації...

Марина Хонда

04.12.2017

Сьогодні демократія участі – це ключовий елемент доброго урядування та успішного розвитку міста....

Юрій Крикунов

04.12.2017

Прогресивне людство щороку 3 грудня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, засвідчуючи цим,...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Петро Порошенко

25.11.2017

Не визнавати Голодомор так само аморально, як і заперечувати Голокост.  Думаю, настав час...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

23.11.2017

Сьогодні відбувається конкурсний відбір на посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, який...

Володимир Бондаренко

23.11.2017

До кінця року будуть відремонтовані 143 ліфти. Про це сказав начальник Департаменту житлово-комунального...

Ганна Старостенко

21.11.2017

Київ має бути прикладом у реформуванні освіти, тому ця галузь вже 4 роки...

Що важливого відбулося в комунальній сфері столиці, які дії і рішення вплинуть на якість життя кожного киянина? Пропонуємо згадати рік, що минає. 1.Владою міста було прийнято стратегічне рішення про завершення угоди з ПАТ Київенерго і розпочато процес інвентаризації майна громади, яким користувалася компанія. Це майже 90 тисяч об’єктів рухомого і нерухомого майна. 2.Почався процес передачі об&...