EUR: 29.16
USD: 27.42

На київських схилах побудують "повітряний" міст

07:40
11.01.2017
На київських схилах побудують "повітряний" міст

Міська адміністрація планує цього року розпочати пішохідного мосту, який з'єднає Арку Дружби народів із Володимирською гіркою

Ще у 1944 році, коли розроблялися проекти відбудови Києва після Другої світової війни, архітектори пропонували сполучити паркові зони по обидва боки Володимирського узвозу пішохідним мостом. Наступна спроба – 2013 рік, коли в рамках так і не затвердженої концепції «Київ Самобутній», яка мала перетворити Поділ та схили на туристичну оазу, Департамент містобудування та архітектури КМДА провів конкурс проектних пропозицій мосту.

Напередодні Євробачення про цей проект згадали. Встигнути до фіналу пісенного конкурсу малореально, але, схоже, цього року міст все ж почнуть будувати.

– «Євробачення» – це можливість презентувати наше місто, і ми повинні нею скористатися, – пояснює Київський міський голова Віталій Кличко. – Ми інвестуємо мільярди гривень для розвитку інфраструктури. «Євробачення» триватиме кілька тижнів, а інфраструктура, в яку ми інвестуємо кошти, залишиться нам назавжди.

Також міська адміністрація, за словами мера, наразі проводить консультації з інвесторами, аби розпочати будівництво канатної дороги – з правого до лівого берега, до Труханова острова, і яка в майбутньому буде зав'язана на Гідропарк. Це також має дати поштовх для туристичної привабливості міста, адже подібні проекти відразу стають привабливими для гостей міста.

– Лише спорудження мосту не збільшить туристичний потік, але він може стати частиною нових туристичних маршрутів по Києву, як пішохідних, так і велосипедних, – розповів «Вечірці» координатор проекту «Захоплюючий Київ» Арсеній Фінберг. – В комплексі це може сприяти туристичній привабливості міста та, як наслідок, збільшить туристичний потік. Яким має бути міст? Напевно, максимально непомітним, «повітряним». Однак це все-таки справа архітекторів...

Конкурс на ескізний проект мосту 2013 року не дав єдиного переможця. Ключовою ідеєю було вписати міст у ландшафт, в тому числі зробивши його дуже «тонким, майже непомітним на відстані». Серед ідей є й такі – зробити проміжний спуск на Володимирський узвіз, отримавши таким чином більше зв’язків, облаштувати посередині мосту оглядовий майданчик з лавками, а також зробити міст не прямим, а вигнутим, з поворотами...

Нагадаємо, що два знакових для столиці місця перетворять на сучасні зони відпочинку.

744
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Кияни можуть безплатно отримати "цифровий підпис" під час Форуму громадських проектів
21 січня об 11:00 у Колонній залі мерії відбудеться Форум учасників громадських проектів міста Києва. Візьме у ньому участь і перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс. - Кожен киянин, який бажає проголосувати за громадські проекти, матиме можливість безкоштовно отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП). Для цього з собою потрібно мати: паспорт, ідентифікаційний код та флешку (або інший носій інформації), ...