EUR: 29.16
USD: 27.42

Молодий киянин розповів, як потрапити до "Forbes"

11:21
11.01.2017
Молодий киянин розповів, як потрапити до "Forbes"

29-річний киянин винайшов, можливо, не революційну, але досить ефективну й просту енергозберігаючу технологію, яка вмить привернула увагу західних інвесторів.

Виявляється, в Україні можна побудувати легальний бізнес, який дозволить його власникові з'явитися на сторінках всесвітньо відомого журналу Forbes. «Вечірка» познайомилася з Іваном Пасічником та його стартапом Еcois.me.

Про свій успіх Іван розповідає, як про буденну справу. Він – колишній студент КПІ, отже типовий «технар» (тому й цікавився ІТ-технологіями), часто відвідував різноманітні виставки та майстер-класи. Дивно, але ще три роки тому Пасічник й гадки не мав, що буде займатися енергозберігаючими технологіями, та ще й керуватиме власною компанією.

На початку 2013 року він отримав диплом і зважився на участь в «Хакатоні» (змаганні команд-програмістів, які намагаються впоратися з поставленими організаторами завданнями). Того разу темою «Хакатону» стало енергозбереження. Хоча у Пасічника не було ніякого досвіду в цій сфері, він вирішив поекспериментувати й зібрав команду, до якої увійшли його нові знайомі програмісти - Назар Мокринскій, брати Олександр і Антон Дятлови. 

- Зізнаюся, на той час ми навіть не знали, як реалізувати власну ідею «Еcois.me», але були впевнені у своїх силах. Тож перемога, хоч і була несподіваною, але ми поклали всі сили на реалізацію нашого задуму, - розповідає Іван. - Через півроку команда розрослася до дванадцяти осіб. Паралельно з «Еcois.me» ми ще багато чого робили: і сайти, і ліхтарики для спелеологів, і 3D принтери. Брати Дятлови займалися проектом «Книготопія». Усі заробітки вкладали у розробку головного проекту. А нашого технічного директора через невідвідуваність лекцій навіть... вигнали з університету.

Завдяки команді однодумців вдалося таки розробити «Еcois.me» - сервіс для контролю витрат електрики в будинку. До речі, західні експерти розглядають проект, як гідну альтернативу енергозберігаючим технологіям США.

(Більш докладно – в черговому номері газети «Вечірній Київ» за 12 січня)

Нагадаємо про українців, які здивували світ у 2016-му спортивному році.

405
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.

Сергій Ребров: «У футболу коротка пам’ять»
Минулої п’ятниці вболівальники київського «Динамо» одержали унікальну можливість поспілкуватися у неформальній обстановці з головним тренером клубу Сергієм Ребровим  Завжди стриманий у спілкуванні з пресою і публікою коуч «біло-синіх» цього разу перебував у доброму гуморі та жартував. Хоча адресовані йому  запитання були доволі серйозними. «Вечірка» знайомить читачі...