EUR: 29.16
USD: 27.42

Місць у палатах не вистачає – хворих лікують в коридорах

16:17
28.11.2016
Місць у палатах не вистачає – хворих лікують в коридорах

В Україні стрімко знижується економічний рівень життя людей, що тягне за собою погіршення обслуговування в медичних установах. Звичайно, не можна казати про всі лікарні та поліклініки. Є такі установи, як Науково-дослідний  Інститут ортопедії та травматології НАМН, де, не дивлячись на кризу, відкриваються нові відділення європейського зразка. Але, на жаль, так далеко не всюди. У деяких столичних лікарнях пацієнти лежать замість палат прямо в коридорах. Там їх і лікують – крапельниці ставлять і навіть переливають кров. «Вечірка» відправилась в одну з таких лікарень, щоб побачити життя «коридорних» пацієнтів на власні очі та поспілкуватися з людьми.


Київська міська клінічна лікарня № 3 розміщена за адресою вул. Петра Запорожця, 26. У коридорах одного з відділень лікарні журналіст побачила людей, які лежать посеред коридору, тут їх і лікують.


Ганна Степанівна (ім’я на прохання жінки змінено) розповіла, що вже другий день перебуває у лікарні. Проте приїхав син, і було вирішено домовлятися за платну палату, яка начебто, за словами жінки, коштує 150 грн на добу.

«Вечірці» вдалося поспілкуватися з працівниками лікарні не на камеру. Так, за словами одного з лікарів, потужність відділення – 60 осіб, а лікується 75–80. Обслуговує лікарня як Дніпровський район, так і Деснянський. Проте про платні палати працівник закладу інформацію не підтвердила. Медик розповіла, що у коридори кладуть як тих, кого привозять швидкою, так і тих, хто лягає планово. І люди знають, на що йдуть.

 

 

Лікар зазначила, що працювати в таких умовах дуже важко, адже навіть переливання крові пацієнтам роблять у коридорах.

Інша жінка, мати Ігоря (ім’я змінено), який потрапив до неврологічного відділення з мікроінсультом, розповіла, що ні за що не сплачувала. І фізрозчин, і шприці надає лікарня. Купувати жінку нічого не просили. Але син також лежить у коридорі. Жінка згодна домовлятися про платну палату, проте місць не має навіть там. І додала, що годують у лікарні непогано.

«Вечірка» звернулася до заступника головного лікаря закладу Олени Можар з проханням прокоментувати ситуацію. Проте посадовець відповіла, що не забов’язана давати коментарі, і порадила звертатися офіційним шляхом через прес-службу Департаменту охорони здоров’я КМДА.

У Київській міській клінічній лікарні № 1, розміщеній за адресою Харківське шосе, 121, ситуація не краще. Так, пані Наталія, яка потрапила по «швидкій» до першого терапевтичного відділення цього закладу, розповіла, що її «поселили» в крісло у коридорі. Адже лежачих місць навіть у коридорі вже не залишилося, не кажучи вже про палати. Крапельницю жінці ставили також сидячи. Як тільки пані Наталі стало краще, вона залишила заклад, а під крапельниці приїздила раз на день. Але протягом тижня лікування продовжувалося також у коридорі. Хоча жінка зізнається, що медичний персонал дуже старається та налаштований позитивно, не дивлячись на складні умови праці.
Володимир Бондаренко, керівник апарату Київської міської державної адміністрації, повідомив, що Департамент охорони здоров’я КМДА веде щоденний моніторинг завантаженості ліжко-місць і що наразі ситуація є стабільною.

- Ситуація на постійному контролі Департаменту охорони здоров’я та головних лікарів, які у разі необхідності здійснюють перерозподіл ліжко-місць у відділеннях, – зазначив Володимир Бондаренко.

Також посадовець пообіцяв здійснити негайну перевірку умов лікування у вищезазначених закладах.

Звичайно, в країні йде війна. Але офіційна позиція України – курс на захід, до Європи. То невже хворі, яких лікують прямо у коридорах, – це і є те омріяне життя по-європейські? Зрозуміло, що ні медичний персонал, ні керівництво лікарень не винні у ситуації, яка склалася. Адже вони не в змозі ані зменшити наплив хворих, ані збільшити потужність закладу. Вони самі страждають від поганих умов праці. Дуже хотілося б, щоб керівництво нашої держави, міста звернуло увагу на цю проблему. Натомість приймаються такі накази ,як наказ Міністерства охорони здоров'я України від 1 лютого 2016 року № 51 «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення». Постановою Кабінету Міністрів України встановлюється норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку не більше 60 ліжок на 10 тис. населення (було 87,9). А заручниками ситуації стають пацієнти, яких лікують у жахливих умовах.

Нагадаємо, на Петрівці провели безкоштовне тестування на ВІЛ.

820
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.