EUR: 28.93
USD: 26.67

Місць у палатах не вистачає – хворих лікують в коридорах

16:17
28.11.2016
Місць у палатах не вистачає – хворих лікують в коридорах

В Україні стрімко знижується економічний рівень життя людей, що тягне за собою погіршення обслуговування в медичних установах. Звичайно, не можна казати про всі лікарні та поліклініки. Є такі установи, як Науково-дослідний  Інститут ортопедії та травматології НАМН, де, не дивлячись на кризу, відкриваються нові відділення європейського зразка. Але, на жаль, так далеко не всюди. У деяких столичних лікарнях пацієнти лежать замість палат прямо в коридорах. Там їх і лікують – крапельниці ставлять і навіть переливають кров. «Вечірка» відправилась в одну з таких лікарень, щоб побачити життя «коридорних» пацієнтів на власні очі та поспілкуватися з людьми.


Київська міська клінічна лікарня № 3 розміщена за адресою вул. Петра Запорожця, 26. У коридорах одного з відділень лікарні журналіст побачила людей, які лежать посеред коридору, тут їх і лікують.


Ганна Степанівна (ім’я на прохання жінки змінено) розповіла, що вже другий день перебуває у лікарні. Проте приїхав син, і було вирішено домовлятися за платну палату, яка начебто, за словами жінки, коштує 150 грн на добу.

«Вечірці» вдалося поспілкуватися з працівниками лікарні не на камеру. Так, за словами одного з лікарів, потужність відділення – 60 осіб, а лікується 75–80. Обслуговує лікарня як Дніпровський район, так і Деснянський. Проте про платні палати працівник закладу інформацію не підтвердила. Медик розповіла, що у коридори кладуть як тих, кого привозять швидкою, так і тих, хто лягає планово. І люди знають, на що йдуть.

 

 

Лікар зазначила, що працювати в таких умовах дуже важко, адже навіть переливання крові пацієнтам роблять у коридорах.

Інша жінка, мати Ігоря (ім’я змінено), який потрапив до неврологічного відділення з мікроінсультом, розповіла, що ні за що не сплачувала. І фізрозчин, і шприці надає лікарня. Купувати жінку нічого не просили. Але син також лежить у коридорі. Жінка згодна домовлятися про платну палату, проте місць не має навіть там. І додала, що годують у лікарні непогано.

«Вечірка» звернулася до заступника головного лікаря закладу Олени Можар з проханням прокоментувати ситуацію. Проте посадовець відповіла, що не забов’язана давати коментарі, і порадила звертатися офіційним шляхом через прес-службу Департаменту охорони здоров’я КМДА.

У Київській міській клінічній лікарні № 1, розміщеній за адресою Харківське шосе, 121, ситуація не краще. Так, пані Наталія, яка потрапила по «швидкій» до першого терапевтичного відділення цього закладу, розповіла, що її «поселили» в крісло у коридорі. Адже лежачих місць навіть у коридорі вже не залишилося, не кажучи вже про палати. Крапельницю жінці ставили також сидячи. Як тільки пані Наталі стало краще, вона залишила заклад, а під крапельниці приїздила раз на день. Але протягом тижня лікування продовжувалося також у коридорі. Хоча жінка зізнається, що медичний персонал дуже старається та налаштований позитивно, не дивлячись на складні умови праці.
Володимир Бондаренко, керівник апарату Київської міської державної адміністрації, повідомив, що Департамент охорони здоров’я КМДА веде щоденний моніторинг завантаженості ліжко-місць і що наразі ситуація є стабільною.

- Ситуація на постійному контролі Департаменту охорони здоров’я та головних лікарів, які у разі необхідності здійснюють перерозподіл ліжко-місць у відділеннях, – зазначив Володимир Бондаренко.

Також посадовець пообіцяв здійснити негайну перевірку умов лікування у вищезазначених закладах.

Звичайно, в країні йде війна. Але офіційна позиція України – курс на захід, до Європи. То невже хворі, яких лікують прямо у коридорах, – це і є те омріяне життя по-європейські? Зрозуміло, що ні медичний персонал, ні керівництво лікарень не винні у ситуації, яка склалася. Адже вони не в змозі ані зменшити наплив хворих, ані збільшити потужність закладу. Вони самі страждають від поганих умов праці. Дуже хотілося б, щоб керівництво нашої держави, міста звернуло увагу на цю проблему. Натомість приймаються такі накази ,як наказ Міністерства охорони здоров'я України від 1 лютого 2016 року № 51 «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення». Постановою Кабінету Міністрів України встановлюється норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку не більше 60 ліжок на 10 тис. населення (було 87,9). А заручниками ситуації стають пацієнти, яких лікують у жахливих умовах.

Нагадаємо, на Петрівці провели безкоштовне тестування на ВІЛ.

989

Олег Скрипка

20.04.2017

Уявіть газон з дуже непривабливими квітами. Їх періодично закатували в асфальт, а вони...

Ола Мельциг

20.04.2017

Головна сцена Євробачення повністю готова. Це буде перший день, коли всі технології запрацюють...

Олексій Резніков

20.04.2017

Дивлячись на наше місто, таке враження, що скоро реклама буде розміщена на куполах...

Олександр Спасибко

24.04.2017

До 1 травня завершуємо комплекс робіт на центральній частині Поштової площі. Окрім центрального...

Ганна Старостенко

24.04.2017

Ми практично вийшли на фінішну пряму з підготовки міста до «Євробачення». Однією з...

Олександр Вовченко

20.04.2017

У Києві з початку процесу декомунізації, тобто за два роки, перейменовано 166 вулиць,...

Сергій Проскурня

19.04.2017

7 травня о 17:00 розпочнеться грандіозна трансляція церемонії відкриття Євробачення в усіх країнах-учасницях...

Антон Тараненко

19.04.2017

Гіди та екскурсоводи міста! Вже з 24 квітня стартує наш курс підвищення кваліфікації...

Володимир Бондаренко

18.04.2017

Розуміючи величезний попит на міський транспорт у поминальні дні, з 23 до 26...

Геннадій Пліс

18.04.2017

Ми маємо проблему – що далі робити з «Київенерго». Так, у тому числі...

Петро Пантелеєв

19.04.2017

Ми провели переговори з теплопостачальними організаціями та відкоригували графіки відключень гарячої води, оскільки...

Вікторія Муха

19.04.2017

З міського бюджету можуть виділяти кошти на на створення мистецьких продуктів. Така допомога...

Микола Поворозник

19.04.2017

Ми вже маємо результати роботи системи HELSI у Подільському районі, де записалися до...

Дмитро Левченко

18.04.2017

КП «Київпастранс» приділило особливу увагу організації роботи громадського транспорту під час проведення поминальних...

Володимир Прокопів

06.04.2017

Зважаючи на спрощену процедуру реєстрації поштових скриньок на даному домені та враховуючи ситуацію...