ss

Місць у палатах не вистачає – хворих лікують в коридорах

16:17
28.11.2016
Місць у палатах не вистачає – хворих лікують в коридорах

В Україні стрімко знижується економічний рівень життя людей, що тягне за собою погіршення обслуговування в медичних установах. Звичайно, не можна казати про всі лікарні та поліклініки. Є такі установи, як Науково-дослідний  Інститут ортопедії та травматології НАМН, де, не дивлячись на кризу, відкриваються нові відділення європейського зразка. Але, на жаль, так далеко не всюди. У деяких столичних лікарнях пацієнти лежать замість палат прямо в коридорах. Там їх і лікують – крапельниці ставлять і навіть переливають кров. «Вечірка» відправилась в одну з таких лікарень, щоб побачити життя «коридорних» пацієнтів на власні очі та поспілкуватися з людьми.


Київська міська клінічна лікарня № 3 розміщена за адресою вул. Петра Запорожця, 26. У коридорах одного з відділень лікарні журналіст побачила людей, які лежать посеред коридору, тут їх і лікують.


Ганна Степанівна (ім’я на прохання жінки змінено) розповіла, що вже другий день перебуває у лікарні. Проте приїхав син, і було вирішено домовлятися за платну палату, яка начебто, за словами жінки, коштує 150 грн на добу.

«Вечірці» вдалося поспілкуватися з працівниками лікарні не на камеру. Так, за словами одного з лікарів, потужність відділення – 60 осіб, а лікується 75–80. Обслуговує лікарня як Дніпровський район, так і Деснянський. Проте про платні палати працівник закладу інформацію не підтвердила. Медик розповіла, що у коридори кладуть як тих, кого привозять швидкою, так і тих, хто лягає планово. І люди знають, на що йдуть.

 

 

Лікар зазначила, що працювати в таких умовах дуже важко, адже навіть переливання крові пацієнтам роблять у коридорах.

Інша жінка, мати Ігоря (ім’я змінено), який потрапив до неврологічного відділення з мікроінсультом, розповіла, що ні за що не сплачувала. І фізрозчин, і шприці надає лікарня. Купувати жінку нічого не просили. Але син також лежить у коридорі. Жінка згодна домовлятися про платну палату, проте місць не має навіть там. І додала, що годують у лікарні непогано.

«Вечірка» звернулася до заступника головного лікаря закладу Олени Можар з проханням прокоментувати ситуацію. Проте посадовець відповіла, що не забов’язана давати коментарі, і порадила звертатися офіційним шляхом через прес-службу Департаменту охорони здоров’я КМДА.

У Київській міській клінічній лікарні № 1, розміщеній за адресою Харківське шосе, 121, ситуація не краще. Так, пані Наталія, яка потрапила по «швидкій» до першого терапевтичного відділення цього закладу, розповіла, що її «поселили» в крісло у коридорі. Адже лежачих місць навіть у коридорі вже не залишилося, не кажучи вже про палати. Крапельницю жінці ставили також сидячи. Як тільки пані Наталі стало краще, вона залишила заклад, а під крапельниці приїздила раз на день. Але протягом тижня лікування продовжувалося також у коридорі. Хоча жінка зізнається, що медичний персонал дуже старається та налаштований позитивно, не дивлячись на складні умови праці.
Володимир Бондаренко, керівник апарату Київської міської державної адміністрації, повідомив, що Департамент охорони здоров’я КМДА веде щоденний моніторинг завантаженості ліжко-місць і що наразі ситуація є стабільною.

- Ситуація на постійному контролі Департаменту охорони здоров’я та головних лікарів, які у разі необхідності здійснюють перерозподіл ліжко-місць у відділеннях, – зазначив Володимир Бондаренко.

Також посадовець пообіцяв здійснити негайну перевірку умов лікування у вищезазначених закладах.

Звичайно, в країні йде війна. Але офіційна позиція України – курс на захід, до Європи. То невже хворі, яких лікують прямо у коридорах, – це і є те омріяне життя по-європейські? Зрозуміло, що ні медичний персонал, ні керівництво лікарень не винні у ситуації, яка склалася. Адже вони не в змозі ані зменшити наплив хворих, ані збільшити потужність закладу. Вони самі страждають від поганих умов праці. Дуже хотілося б, щоб керівництво нашої держави, міста звернуло увагу на цю проблему. Натомість приймаються такі накази ,як наказ Міністерства охорони здоров'я України від 1 лютого 2016 року № 51 «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення». Постановою Кабінету Міністрів України встановлюється норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку не більше 60 ліжок на 10 тис. населення (було 87,9). А заручниками ситуації стають пацієнти, яких лікують у жахливих умовах.

Нагадаємо, на Петрівці провели безкоштовне тестування на ВІЛ.

1347

Володимир Прокопів

18.01.2018

Перемога у міському конкурсі дитячої творчості «Яскраві діти України» – це крок до...

Дмитро Давтян

18.01.2018

Зниження швидкості – це дуже позитивний крок. Адже більшість травматичних і смертельних випадків...

Сергій Майзель

18.01.2018

Сьогодні пересувався по Києву на оновленій швидкості. Схвалена Кабміном постанова № 883, яка...

Вадим Васильчук

17.01.2018

В День Соборності ми символічно об'єднаємо лівий та правий береги Дніпра #Живим_Ланцюгом_Соборності.
...

Віталій Кличко

17.01.2018

Вся спецтехніка працює на вулицях. Нам потрібно швидко прибирати місто і зробити все,...

Петро Пантелеєв

18.01.2018

Із 9:00 ми обмежили в’їзд транспорту до Києва. Будемо моніторити ситуацію і приймати...

Петро Порошенко

15.01.2018

Дуже добре пам’ятаю, як щиро та з яким завзяттям діти в Покровському на...

Тарас Панчій

11.01.2018

Оновлено 120 парків; плюс: 12344 дерева, 116635 кущів, 50 арт-об’єктів; мінус: 1,5 тисяч...

Валентина Гінзбург

11.01.2018

Сьогодні столиця повністю забезпечена вакцинами проти кору. Зверніться до лікаря, проконсультуйтеся щодо можливості...

Микола Поворозник

10.01.2018

У дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти...

Андрій Андрєєв

04.01.2018

Тема кинутих непроданих ялинок, якими ще вранці було засмічено столицю, сьогодні дійсно є...

Юрій Назаров

02.01.2018

Один із напрямків Kyiv Smart City - це надання елекронних сервісів з оплати...

Ганна Старостенко

26.12.2017

Коли робота - справжнє свято: новорічна вистава "Викрадач Різдва" режисера-хореографа та виконавця головної...

Марина Хонда

26.12.2017

-У 2017 році у Києві зареєстровано 10812 громадських організацій і 4024 благодійні організації. ...

Олексій Резніков

20.12.2017

20 грудня, на засіданні Київської міської ради 75 депутатів проголосували за прийняття Концепції...

Сергій Симонов

18.12.2017

У новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня роботу столичного метрополітену та...

Кожна історична будівля будь-якого міста – це його унікальне «обличчя», скарбничка переказів і легенд, а також магніт для туристів. Але лише тоді, коли над цим ведеться цілеспрямована робота. Зовнішній вигляд Києва псує кількасот занедбаних старовинних будинків, які не реставруються роками. Як правило, про них згадують вже на етапі остаточної руйнації. Таке непривабливе «обличчя» зовсім ...