АрхiвНовиниЖиття столицiЕкономікаКультураАфішаЛюдиНеофіційноНoві сервіси та послугиСтратегія розвитку Києва 2025ФотоВiдеоКонтакти

Нове опитування:

X
Чи плануєте отримати Картку киянина?
У мене є Картка киянина
Так, планую отримати
Так, заради знижок
Не знаю, навіщо вона мені потрібна
На жаль, ні – не зареєстрований у Києві
toggle menu
toggle menu

12:39

20

лютого

Архiв

EUR

30.68

USD

27.17

Чому у киян великі суми в платіжках: справа у шайбі Києву не вистачає 4 тисячі двірників Рух Парковою дорогою буде змінено: нові правила Ярмарки чи супермаркети: де вигідніше киянам купувати продукти Метро на Виноградар: почали розбирати старий глибокий ствол метрополітену [доповнено]
Культура

Маловідомі сторінки Української революції: про що розповідають артефакти

17:00
14.03.2018
Маловідомі сторінки Української революції: про що розповідають артефакти
Марія КАТАЄВА

До 18 березня на третьому поверсі Музею історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 7) триває міжнародний проект «Українське коло: до  сторіччя визвольних змагань (1917–1921 рр.)». Його особливість в тому, що всі представлені предмети і документи – оригінали. Експонати збирали по 29  музеям, бібліотекам, архівам та приватним колекціям з чотирьох країн світу: України, Польщі, США і Швейцарії. Більшість з них вводиться у науковий обіг уперше, вони не були відомі навіть вузькому колу фахівців. ​

Основна ідея виставки  - сучасний вектор розвитку української держави як модерної, демократичної та європейської країни був закладений ще сто років тому, під час Української революції 1917–1921 років. І на  вході зустрічає Четвертий Універсал від 22 січня 1918 року, який проголошує УНР «самостійною, ні від кого не залежною, вільною суверенною державою українського народу».

Відродження нації і розбудова держави

 - 2 березня 1917 року зрікся престолу імператор Микола 2, а вже 4-7 березня в Українському клубі «Родина» за адресою Володимирська, 42 народжується Центральна Рада, наш перший парламент. Майже одразу у нового органу з’являється й печатка для протоколів, ухвалюються доленосні для нашого народу рішення, - пояснює куратор виставки Юрій Савчук. – На стіні з фотографіями тогочасних демонстрацій та зборів ми намагалися передати, що разом з усталенням, розквітом і зростанням українського руху пробудилася національна самосвідомість меншин. Українці, які 150 років не мали державності, розуміли ці почуття і творили разом майбутню країну, толерантну, відкриту і оперту на права і свободи національних меншин. Тоді відбувся курултай (зібрання кримсько-татарського народу), демонстрації поляків, євреїв, які підтримували УНР. Грошова одиниця УНР, яка з’явилася на Різдво 1917 року була підписана чотирма мовами – українською, російською, польською і єврейською. Ми показуємо печатку Міністерства єврейських справ та текст присяги на вірність українській державі військових євреїв. Були й міністерства у справах інших меншин. У новій державі з пошаною ставилися до національних і релігійних традицій її мешканців.

Особливу роль Михайла Грушевського, який в складних політичних умовах очолив український національний рух, та історичні взаємини Росії й України ілюструють малюнком, що обігрує обкладинку журналу «Сатирикон» 1917 року.  Прем’єр-міністр Керенський звертається до Михайла Грушевського (в образі танцюючого козака): «Ради Бога, потише, Россия умирает». На що той відповідає – «Росія вмирає, а Україна ще не вмерла».

Держава не змогла б існувати без підтримки народу, в тому числі і фінансової.

- Михайло Грушевський робить заклик - зробити підписні листи, які б збирали кошти до Українського національного фонду по всій Україні. Очікувалося, що вдасться зібрати кількасот тисяч на перші потреби організації влади, а в результаті зібрали понад 3,5 млн, - продовжує Юрій Савчук. – Ознакою суверенної держави є введення власної грошової одиниці, валюти. І тоді видаються перші в історії України паперові гроші. Представляємо унікальний документ - зберкнижку Григорія Чоботаря, мешканця Вінниці, який у 1919 році поклав на рахунок у банк 5 тисяч карбованців, таким чином проголосовуваши за довіру до української держави. Репліку першої паперової грошової одиниці випустив Національний банк України – на ній з’явився тризуб, наш державний герб, ще  за кілька місяця до його офіційного ухвалення.  

Важливою подією стало об'єднання УНР і ЗУНР, про що на виставці нагадує універсал про їх об’єднання у соборну Україну.  В умовах військової боротьби політики не забували й про гуманітарний розвиток – був прийнятий закон про державну мову, видавалися книги і підручники, відкривалися університети, а верховне управління української автокефальної церкви було ухвалено законом Ради народних міністрів УНР. Гетьман Скоропадський продовжив розбудову держави – заснував академію наук, академію мистецтв, інших важливих інституцій.

Змагання за Україну: від регулярних військ до повстанців

- На той час країна, про яку мріяли, мала шанс на існування та посіла б гідне місце на карті тогочасної Європи. На жаль, тоді, як і тепер, інтервенція східного сусіда завадила реалізації державотворницьких планів, - зазначив Юрій Савчук. -  Майже з перших днів проголошення УНР була змушена  протистояти зовнішнім впливам. Зокрема, серед речей Симона Петлюри ми показуємо  унікальний документ - носову хустинку, на якій надруковане його розпорядження про організацію збройної боротьби у підпіллі. Один з чільних експонатів виставки - прапор 1-го пішого Запорізького полку імені гетьмана Петра Дорошенка, привезений з Музею Війська Польського у Варшаві. 

У 1918 році цей полк вирушив спочатку у Полтаву, далі у Харків, на Донбас, а пізніше, за наказом Скоропадського зайняв прикордонну охорону у місті Суджа (нині Курська область РФ). У великому стенді представляють печатки як цивільних інституцій УНР, так і військових загонів, одиниць. На сьогодні науковцям відомо близько 200 печаток з тризубом, який має понад 50 модифікацій. Окрема вітрина присвячена тогочасному флоту України, це речі Святослава Шрамченка, який все життя в Америці популяризував ідеї українського флоту. Поруч висять два оригінальних військових однострої – польського і українського війська (ця уніформа УНР  - єдина, що збереглася в Україні). А як виглядали військові ілюструють малюнки 1930-х років Миколи Битинського, дослідника і розробника емблематики та уніформології, автора двох нагород УНР.  

- Коли регулярні війська припинили свою діяльність, їх справу продовжив повстанський рух. Про масовий спротив українців свідчить найменування і чисельність банд 1920 року. Це перелік загонів, які обраховуються тисячами, з різних регіонів країни, - показує Юрій Савчук.

В той час також точилися й гібридна війна, яку ілюструє плакат «Для чего нам нужен донецький басейн». Соціалістичний уряд у Харкові видавав «Вісник української народної республіки», що характеризувався популізмом і підміною понять. Пересічній людині було складно було розібратися у політичних маніпуляціях. Ще одним негативним фактором були внутрішні чвари, які на виставці демонструють суперечливі документи Володимира Винниченка.  

- Це перший прем’єр-міністр УНР, автор багатьох універсалів. Але водночас член Всеукраїнського центрального виконавчого комітету. Так, голова маріонеткового уряду в Харкові Раковський просив київську соціалістичну владу забезпечити Винниченка грошима, дровами, квартирою, створити умови для творчої праці. В той же час були розпорядження адміністрації української держави, гетьмана Скоропадського, про обшуки та арешт Михайла Грушевського та Володимира Винниченка. Вперше експонуються численні паспорти Володимира Винниченка – на його ім’я, на інше ім’я, дипломатичний паспорт Чеської республіки і ще кілька паспортів, якими  він успішно користувався, - поділився куратор.

Боротьба за міжнародне визнання

На мапі 1918 року, створеній в Лозанні, Україна зображена як одна з найбільших європейських держав. Вона мала Генеральне консульство в Петрограді, дипломатичні установи у Румунії, Польщі, Німеччини, брала участь в Паризькій мирній конференції, планувала вступити в Лігу націй…

- На жаль, в той час ми втратили державу. У грудні 1920 року на широкому засідання ООН розглядався документ про окупацію України загонами російської радянської республіки. До міжнародної спільноти з проханнями підтримки зверталися численні українські організації з усього світу. І ці листи дуже нагадують сучасну ситуацію, - звертає увагу Юрій Савчук.

До прикладу зачитує цитату з звернення жіночої організації:  «Далеко від дипломатичних ринків, за кулісами культурного світу розливається океан української крові як невгасимий стихійний протест нашого народу. В байдужих замітках газетних ледве чутний  відгук цього величезного крику, долітає до шумних столиць західних». Або з іншого документу: «народ, що вже четвертий рік бореться в нечувано тяжких умовах за своє державне існування заслуговує всебічну якнайбільшу увагу…».

Останній зал презентує один експонат – велику державну печатку УНР, ескіз якої належить Василю Кричевському. Це не лише шедевр мистецтва, а й символ нашого історичного минулого й майбутнього, вважає куратор виставки. Про паралелі та історичні зв’язки сьогодення й подій 100-річної давнини розповідають фотографії на екрані: читання злуки УНР і ЗУНР та ланцюги миру, перший курултай і татари на Революції гідності, демонтаж пам’ятника Столипіну і пам’ятника Леніну, перші дипломатичні акти і отримання безвізу, виступи, маніфестації, протести 1917, 1991, 2004, 2014, 2016 років…  

ВРАЖЕННЯ
Ігор Гирич, історик
У нас ці речі знищувалися, і те, що вони збереглися - диво. В Україні багато таких артефактів знаходяться в приватних колекціях, наприклад печатка УНР. На мою думку, це має бути державним надбанням. Колекція печаток УНР переконує в повноцінності тодішньої держави. Якщо ж була така кількість печаток, це говорить про те, що діяла державна структура на місцях: армія, культурні установи, міськради і сільради. Що розвіює міф про громадянську війну і "єдиний народ". Нова держава  була цінністю для широкого загалу: народ воював за незалежність, а повстанський рух - не бандитизм, бо в ньому брали участь мільйони. На жаль, у нас немає повноцінного музею Української революції. Тому хотілося, щоб був виданий каталог виставки - це неоціненний ілюстративний матеріал, який можна використовувати навіть в підручниках.

Нагадаємо, Молодий театр запрошує у "Місто Сонця".

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.

 

Загрузка...
798

Також читайте:

Твій будинок – твої правила: у Києві запрацював перший мобільний додаток для ОСББ
Верба Цоя та царський дуб: вікові дерева Києва потрапили на онлайн-карту
На зв'язку з мерією: з'явився довідник з контактами міської влади

Вячеслав Непоп

19.02.2019

У столиці за рік реконструюють кінотеатр ім. Ю. Гагаріна на Дорогожичах (вулиця Щусєва,...

Андрій Андрєєв

19.02.2019

На прохання мешканців ми знайшли можливість реалізувати ремонт сходових клітин в 4-му під'їзді...

Андрій Странніков

18.02.2019

От не люблю постити "зраду", але є випадки, коли як то кажуть дістало....

Валентин Мондриївський

18.02.2019

Рообимо улюблений Київ кращим. Розпочала свою роботу школа Громадського бюджету. Суспільство стало відповідальнішим...

Віталій Кличко

15.02.2019

Мер Києва Віталій Кличко візьме участь у роботі 55-ої Мюнхенської конференції з питань...

Петро Кузик

12.02.2019

Вступ в НАТО необхідний для України, але однієї декларації недостатньо, для досягнення мети...

Дмитро Білоцерковець

14.02.2019

Поки місто в судах відстоює свою позицію і робить все, що б не...

Уляна Супрун

14.02.2019

В інтересах пацієнтів Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, яке дозволяє мені знову виконувати...

Микола Поворозник

13.02.2019

Для батьків найбільше щастя – здорові діти! Це я вам як батько авторитетно...

Олесь Маляревич

11.02.2019

Разом з начальником ЖЕК 410 нагородили двірників Русанівки, Лівобережного масиву і Микільської Слобідки! 

Володимир Прокопів

07.02.2019

Громадський бюджет користується дедалі більшою популярністю. Щороку зростає як кількість поданих проектів, так...

Костянтин Яловий

06.02.2019

В приймальню звернулися обурені мешканці нашого мікрорайону щодо незадовільно проведеної реконструкції транспортного вузла...

Дмитро Давтян

30.01.2019

Запозичити досвід найрозвиненіших міст світу та втілити найактуальніше у Києві. Про це йшлося...

Вікторія Муха

28.01.2019

Ми не можемо змінити минуле, наші слова не будуть почуті жертвами страшної трагедії...

Петро Пантелеєв

25.01.2019

Комунальна техніка Комунальна корпорація "Київавтодор" працювала всю ніч, двірники з самого ранку прибирали...

Тарас Панчій

23.01.2019

Будівництво кладовища для тварин на території Києва є надзвичайно актуальним на сьогодні питанням....

ВСI НОВИНИ
12:25 Лауреатами Шевченківської премії стануть Оксана Забужко і п'ять чоловіків
12:07 Киянам спростять життя у чергах до Центру комунального сервісу
11:54 Про події Майдану на київських сценах: від реквієму до мюзиклу
11:43 В Україні удосконалять вимоги до смуг громадського транспорту
11:36 Киянам відключили воду: кому не пощастило
11:21
В столиці вшанують Героїв: пелюсткова хода та жива історія В столиці вшанують Героїв: пелюсткова хода та жива історія
11:07 Мешканців будинків Войцехівського у столиці можуть відключити від електрики
10:49
Тільки один вечір: над Майданом засяють Промені Гідності Тільки один вечір: над Майданом засяють Промені Гідності
10:34 У Дніпровському районі спалахнув автомобіль
10:12 Скасовано 7 ранкових рейсів міської електрички
09:58 Під Києвом влаштують «Хмільні гуляння і проводи зими»
09:35 Як змінювалася буферна зона Києво-Печерської лаври: дослідження школярки
09:11 Біля всіх станцій метро у Києві з'являться вільні від торгівлі площі із зонами відпочинку
08:44 Мозковий штурм: 11-річний школяр здобув 37 перемог за 65 днів
08:19
Кияни зможуть літати в Грецію за 20 євро Кияни зможуть літати в Грецію за 20 євро
07:43 Тисяча гривень за первоцвіт: українцям нагадали про «квіткові» штрафи
07:11 Сьогодні на столичному мосту обмежать рух транспорту
06:24
Навігатор на 20-те лютого: куди піти у Києві Навігатор на 20-те лютого: куди піти у Києві

19 лютого, Вівторок

23:00 У Києві місця масових розстрілів посипали пелюстками троянд
18:17 Столичні пенсіонери вчаться оминати черги на онлайн-курсах
17:46 Чому у киян великі суми в платіжках: справа у шайбі
17:28
На Львівській площі знесли Посольство біткоїну На Львівській площі знесли Посольство біткоїну
17:11 Трансплант-координатор: в Україні запровадили нову професію
16:49 «Картку киянина» видаватимуть усім, хто офіційно працює у столиці
16:17
Шуби знесуть в центр Києва та подарують безхатченкам Шуби знесуть в центр Києва та подарують безхатченкам
16:02 Комета його життя: на будівлі планетарію відкрили меморіальну дошку Климу Чурюмову
15:55 Віталій Кличко: Місто розширюватиме список пільг для родин Героїв Небесної сотні
15:30
Електрики по Києву вже їздять на електромобілях Електрики по Києву вже їздять на електромобілях
15:16 Фільм про європейських коханців покажуть у Києві
14:56 Понад півсотні навчальних закладів відремонтують на Солом'янці
14:43 Як змінили школу-інтернат на вулиці Білицькій
14:29 «Медом намазано»: підприємці Києва викликали ажіотаж на продуктовій виставці в Дубаї
14:15 Як вирішити водні проблеми через Громадський бюджет Києва: практичні поради
13:55 Квіти до 8 Березня: як обрати букет? Поради, фото, відео від флористів
13:43 Над головами мешканців багатоповерхівок дозволять відкривати клуби та ресторани
13:28
Ярмарки чи супермаркети: де вигідніше киянам купувати продукти Ярмарки чи супермаркети: де вигідніше киянам купувати продукти
13:14 140-річчя Малевича в Києві відзначать міжнародним форумом авангарду
12:57 Онлайн-сплата за газ потрапила до рейтингу найпопулярніших сайтів
12:39 На проспекті Миколи Бажана обмежать рух транспорту
12:27 Як втілити креативну ідею за грошi мiста, розкажуть автори успішних ГБ-проектів
12:08 На вулиці Попова загасили пожежу в будинку
12:02 Петро Порошенко і Дональд Туск вшанували пам’ять Героїв Небесної cотні
11:57 На що готові кандидати в президенти у боротьбі за голоси киян
11:41 Є плани на бюджет Києва – поспіши: найцікавіші ініціативи міста
11:21
Київ застряг у заторах: якою дорогою краще не їхати Київ застряг у заторах: якою дорогою краще не їхати
11:13 Столичні кафе та ресторани підкидають своє сміття в контейнери житлових будинків
11:09 Реконструкція зрушила з мертвої точки: що чекає на Річковий вокзал
10:38 Стали відомі претенденти на Мистецьку премію "Київ"
10:22 Кияни одночасно з пенсією отримають монетизовану субсидію
10:12 Стало відомо, коли зникнуть МАФи на Шулявці й Академмістечку
09:58 Киянам на 5 вулицях відключили воду
09:41 Провал дороги на Солом'янці: тролейбуси поїхали в об'їзд
09:33
Субсидію не призначать без обстеження матеріального стану Субсидію не призначать без обстеження матеріального стану
09:11 Перехід під Майданом Незалежності може стати музеєм
08:33 Без щитів та лайтбоксів: з історичної вулиці Києва зникла реклама
07:52 Де киянам безкоштовно перевірити своє здоров’я
07:27 У столиці пройдуть ярмарки: де шукати дешеві продукти
06:23
Навігатор на 19-те лютого: куди піти у Києві Навігатор на 19-те лютого: куди піти у Києві

18 лютого, Понеділок

18:52 18-20 лютого частково обмежать рух Південним мостом
17:49
Вандалізм у столичному метро: чоловік знищив портрети Шевченка Вандалізм у столичному метро: чоловік знищив портрети Шевченка
17:28 Де відшукати свій автомобіль: у столиці евакуювали 30 машин
17:11 Час розплати: у 2022 році Київ погасить $115 млн боргів
16:46
5 років тому: унікальні кадри Майдану 5 років тому: унікальні кадри Майдану
16:30 У Києві застосовують сучасні огорожі для дорожніх робіт
16:07 Перевізники отримують більше: скільки Київ заплатив за пільговиків у транспорті
15:58 Кияни запитають у Гінзбург про швидку допомогу та благодійні внески у лікарнях
15:41 Роздача окулярів, пайків і грошей виборцям: Юрій Луценко розповів, за що правоохоронці будуть затримувати агітаторів
15:38
Весна і зима зустрілися в київському парку Весна і зима зустрілися в київському парку
15:13 У ніч на 19 лютого змінять роботу тролейбуси та трамваї
14:54 На 20 МАФів менше: Київблагоустрій розчищає вулиці міста
14:27 В озері на Теремках знайшли міну часів Другої світової війни
14:12 Суд виніс перший вирок у справі вандалів, які напали на столичну електричку
13:51 Ціни на бензин у Києві залишились незмінні
13:43
Усі «заміновані» станції київського метро відкрили Усі «заміновані» станції київського метро відкрили
13:38 «Сюрприз» для Оболоні: на місці фітнес-клубу збудують хмарочоси
13:11 У Києві зафіксували першу смерть від кору
13:09 Чергові «замінування»: біля «Золотих воріт» утворився натовп
12:57 Переможець танцювального конкурсу в Києві стане зіркою кіно
12:41 Ще дві станції київського метро зачинили через мінування
12:40 Велику партію ліків нарешті відправили у регіони України
12:31 В Україні втричі зріс попит на пам’ятні монети
12:22 Доведуть до 300: у Києві розширять мережу станцій велопрокату
12:01 30 років без ремонту: трухляві труби міста дочекалися заміни
11:55 Станції "Майдан Незалежності" та "Хрещатик" зачинені для пасажирів
11:44 На Солом'янці заблоковано рух трамваїв
11:26 Фестиваль документального кіно в Києві присвятять цифровому світу
11:24 На Оболоні у 9-поверхівці загасили пожежу
11:07 Київ у кліпах міжнародних зірок: на карту нанесли понад 60 локацій
10:52 Що думають українці про події Майдану сьогодні
10:38 Де у Києві відключили воду: адреси
10:00
Виставку унікальних фіалок покажуть у столиці Виставку унікальних фіалок покажуть у столиці
09:53 Середня зарплата для обчислення пенсії у грудні становила 9 тис. грн
09:43 За Волю та Гідність: історії Майдану киянам розкажуть в кіно, виставах, концертах
09:14 Кияни сплатили за комуналку 39 мільйонів гривень не на ті рахунки: як повернути кошти
08:44 День народження Івана Мазепи відзначать у Музеї гетьманства
08:12 Над Києвом зійде «Супермісяць»
07:42 Дітям із сиротинців показали Молодий театр із несподіваного ракурсу
07:11 Київ згадує Героїв Небесної сотні: акції, молебні, обговорення
06:24
Навігатор на 18-те лютого: куди піти у Києві Навігатор на 18-те лютого: куди піти у Києві

17 лютого, Неділя

20:00 На вулиці Дегтярівській спалахнув будинок
19:55 Захисники України пройшлися ходою центром Києва
17:31 Від 100-річчя Української революції до Любомира Гузара: пам’ятні монети 2018 року
16:09 Біг чи танці: які типи фізичної активності потрібні кожному
15:57
Твій будинок – твої правила: у Києві запрацював перший мобільний додаток для ОСББ Твій будинок – твої правила: у Києві запрацював перший мобільний додаток для ОСББ
15:19 Пора торгуватись: у Києві розпочалися сільськогосподарські ярмарки
13:09 На Почайні відкрився магазин для вразливих верств
11:05 У Києві запровадили стандарт огорож для дорожніх робіт
10:08
Масштабна «Ілюзія» запанувала в cтоличному ЦУМі Масштабна «Ілюзія» запанувала в cтоличному ЦУМі
09:07 Ще одну площу зробили «неприступною» для паркування автомобілів

16 лютого, Субота

20:00 Столична прокуратура затримала поліцейського на хабарі
18:11
Відкриття з аншлагом: школа Громадського бюджету викликала у киян ажіотаж Відкриття з аншлагом: школа Громадського бюджету викликала у киян ажіотаж
17:23 Реінкарнація парасольок: у Києві відкрили незвичну станцію переробки
16:15
Французька співачка присвятила пісню Києву Французька співачка присвятила пісню Києву
15:27 Широкий асортимент: де в Києві проходять сезонні ярмарки
14:03 До 1 квітня в Україні можна обрати Кращу монету року
13:12
«Закохані» очима Ройтбурда: у столиці відкрилась безкоштовна виставка «Закохані» очима Ройтбурда: у столиці відкрилась безкоштовна виставка
12:17 Як змінити місце голосування на виборах президента України
11:05 Вчені попередили: через 100 років комахи зникнуть
10:14 Кияни заплатили «неправильні» 39 млн грн за електроенергію: як їх повернути
09:35 У Києві створюють заповідник на озерах Осокорків
09:05
22 цікаві події на вихідні у столиці 22 цікаві події на вихідні у столиці

15 лютого, Пʼятниця

18:33 Через капремонт мосту Патона громадський транспорт змінить графік
18:06 У Києві «газовик» ошукав пенсіонерів
17:45 З звичаями і традиціями полювання минулих століть познайомлять на столичній виставці
17:29 У 2018 році в Україну переказали у 8 разів більше коштів, ніж за кордон
17:11 Як втілити креативну ідею за грошi мiста, розкажуть автори успішних ГБ-проектів
16:47
Шлюбні рекорди: понад 2 тисячі пар одружились у День закоханих Шлюбні рекорди: понад 2 тисячі пар одружились у День закоханих
16:22 Поліцейські завадили шахраям привласнити 7-мільйонний спадок киянина
16:07 Кольоровий забіг та День пріорчанина: що пропонують кияни на Громадський бюджет
15:51 Українські банки нарешті отримали прибуток: показники кращі за 2013 рік
15:34 Битва смаків світу: Київ представлятиме продукцію на міжнародній виставці в Дубаї
15:04
Вночі на столичних мостах обмежать рух Вночі на столичних мостах обмежать рух
14:56 Не тим заплатили: 8 тисяч киян звернулися до «Київенерго» за перерахунком
14:41 До Громадського бюджету-2020 кияни вже подали 33 проекти
14:29 "Українська анімація" побачила світ: шукайте в столичних бібліотеках
14:09 Імідж і харизма: державних службовців столиці навчають комунікації
13:52
Києву не вистачає 4 тисячі двірників Києву не вистачає 4 тисячі двірників
13:24 У Києві найнижчий рівень безробіття та найвища зарплата
13:15 На вихідних можна скупитися на ярмарках
13:11 В Україні заборонили азбестоцементні труби для водопостачання
12:37 Монетизація субсидій спонукає киян платити вчасно та економити ресурси
12:35 У Києві горів корпус університету
12:14 Полеглих в Афганістані воїнів вшанували на Подолі
11:57 Вандали знівечили пам'ятник загиблим воїнам АТО на Борщагівці: соцмережі обурені
11:32
5 кроків змінять медицину: досвід київського лікаря 5 кроків змінять медицину: досвід київського лікаря
11:18 «Книжковий Арсенал» номінували на престижну лондонську премію
10:58 Три вулиці столиці залишились без води: адреси
10:44 Власникам електронного квитка у столичних тролейбусах доводиться платити двічі
10:22 Олександр Пабат розповів про життя на звук і легалізацію маріхуани
10:03 Скасували 5 ранкових рейсів міської електрички
Афіша: Навігатор на 20-те лютого: куди піти у Києві
20.02.2019
Навігатор на 20-те лютого: куди піти у Києві
Сьогодні вас чекають цікаві зустрічі, корисні тренінги по Громадському бюджету від авторів успішних проектів, кінопокази фільмів 1920-років, відеомандрівка старовинним печерним містом Матера, джаз під зірками та багато іншого. УВАГА водіям У зв’язку із виконанням ремонтних робіт рух обмежать: із 10:00 до 14:00 на Північному мосту через р. Десенка у напрямку житлового масиву Троєщина,  із 14:00 до 19:00 на шляхопроводі на перетині вул. Братиславської з вул. Шолом-Ал...
13.02.2019
Головних номінантів на "Оскар" тиждень показуватимуть у Києві
Головних номінантів на "Оскар" тиждень показуватимуть у Києві
18.02.2019
Фестиваль документального кіно в Києві присвятять цифровому світу
Фестиваль документального кіно в Києві присвятять цифровому світу
Життя столицi: Чому у киян великі суми в платіжках: справа у шайбі
19.02.2019
Чому у киян великі суми в платіжках: справа у шайбі
Як повідомляв  «Вечірній Київ», у столиці продовжуються перевірки теплових систем у житлових будинках й правильність нарахувань мешканцям за спожите тепло. Як повідомляє Управління (Інспекція) самоврядного контролю КМДА, мешканці будинку №8 на провулку Приладний (Святошинського району) звернулися в Управління щодо надмірних нарахувань плати за послуги з централізованого опалення за наявності працюючого теплового лічильника. Під час перевірки спеціалісти отримали  ...
19.02.2019
Понад півсотні навчальних закладів відремонтують на Солом'янці
Понад півсотні навчальних закладів відремонтують на Солом'янці
20.02.2019
Мешканців будинків Войцехівського у столиці можуть відключити від електрики
Мешканців будинків Войцехівського у столиці можуть відключити від електрики
Культура: Масштабна «Ілюзія» запанувала в cтоличному ЦУМі
17.02.2019
3 257
Масштабна «Ілюзія» запанувала в cтоличному ЦУМі
На 7-му поверху ЦУМу відкрилася персональна виставка українського художника Петра Лебединця «Ілюзія». До експозиції увійшло понад 15 масштабних робіт майстра абстрактного живопису, створені у 2012-2019 роках. Деякі з них глядачі побачать вперше. За словами автора, живопис – це шлях інтуїтивного пізнання, яке проходить через призму емоційно-асоціативного сприйняття. - Справжню силу кольору свідомість здатна сприймати лише через інтуїцію, – впевнений Петро Лебединец...
07.02.2019
783
Сучасний німецький цирк у Києві: від "Колеса смерті" до мотофристайлу
Сучасний німецький цирк у Києві: від "Колеса смерті" до мотофристайлу
19.02.2019
Стали відомі претенденти на Мистецьку премію "Київ"
Стали відомі претенденти на Мистецьку премію "Київ"
Люди: Мозковий штурм: 11-річний школяр здобув 37 перемог за 65 днів
20.02.2019
1 634
Мозковий штурм: 11-річний школяр здобув 37 перемог за 65 днів
В один рік уже знав усю абетку. До Національного Реєстру Рекордів внесли досягнення київського школяра Андрія Куделя. Упродовж 65 днів 11-річний школяр здобув 37 призових місць на олімпіадах всеукраїнського та міжнародного рівнів. 11-річний вундеркінд продемонстрував високий рівень знань з різних предметів: українська мова, українська та світова літератури, історія, іноземні мови, інформатика, математика та інші. Свій секрет шестикласник пояснює дуже просто: йому ...
19.02.2019
Віталій Кличко: Місто розширюватиме список пільг для родин Героїв Небесної сотні
Віталій Кличко: Місто розширюватиме список пільг для родин Героїв Небесної сотні
20.02.2019
872
Як змінювалася буферна зона Києво-Печерської лаври: дослідження школярки
Як змінювалася буферна зона Києво-Печерської лаври: дослідження школярки
Нoві сервіси та послуги: Кияни уже користуються Е-квитком: переваги і проблеми
05.02.2019
1 474
Кияни уже користуються Е-квитком: переваги і проблеми
Єдиний Е-квиток для оплати проїзду в міському пасажирському транспорті уже працює.  Скористався квитком і описав принцип його роботи Діма Однокоз. - Тестую наживо. Картка коштує 50 грн. Її можна просто поповнити і тоді кожна поїздка буде коштувати 8 грн (доклав до валідатора - списало). Можна купити поїздки. Тоді ціна залежить від кількості (і теж до валідатора доклав - списало). Можна купити проїзний або 1/2 проїзного. Поки тільки чув, що проїзний 1300 грн. Якщо н...
01.02.2019
Субсидії без черг: 118 державних послуг доступні онлайн
Субсидії без черг: 118 державних послуг доступні онлайн
06.02.2019
«Е-Малятко» переведе батьків з кабінетів чиновників в онлайн
«Е-Малятко» переведе батьків з кабінетів чиновників в онлайн
Економіка: Ярмарки чи супермаркети: де вигідніше киянам купувати продукти
19.02.2019
1 219
Ярмарки чи супермаркети: де вигідніше киянам купувати продукти
Шість днів торгового ажіотажу. У Києві розпочались традиційні ярмарки, які триватимуть у трьох районах столиці. Про це повідомляє КП «Міський магазин». Цього тижня сезонні ярмарки триватимуть з 19 по 24 лютого на Дарниці, Подолі та в Шевченківському районі. Окрім продуктів там можна придбати й й промислові вироби (одяг, сумки, взуття тощо). Сільськогосподарські ярмарки відбудуться 23 лютого 2019 року на вулицях Ревуцького та Гаврилишина, а 24 — на Татарській. Як ...
18.02.2019
Час розплати: у 2022 році Київ погасить $115 млн боргів
Час розплати: у 2022 році Київ погасить $115 млн боргів
11.02.2019
Більше гречки і м’яса: середня зарплата збільшила купівельну спроможність
Більше гречки і м’яса: середня зарплата збільшила купівельну спроможність
Неофіційно: Тисяча гривень за первоцвіт: українцям нагадали про «квіткові» штрафи
20.02.2019
Тисяча гривень за первоцвіт: українцям нагадали про «квіткові» штрафи
Українцям нагадали, що незаконне придбання та збут квітів з Червоної Книги України передбачено штраф від 510 до 1700 грн. Таку інформацію опублікувало Міністерство екології та природних ресурсів на своїй сторінці у соцмережі Facebook. - За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єкті...
18.02.2019
Весна і зима зустрілися в київському парку
Весна і зима зустрілися в київському парку
19.02.2019
Квіти до 8 Березня: як обрати букет? Поради, фото, відео від флористів
Квіти до 8 Березня: як обрати букет? Поради, фото, відео від флористів
Новини: Електрики по Києву вже їздять на електромобілях
19.02.2019
656
Електрики по Києву вже їздять на електромобілях
Для заміни електролічильників, для проведення замовлених киянами робіт, або на аварії на мережах бригади електриків тепер швидко приїжджатимуть на електромобілях.  Столична компанія ДТЕК «Київські електромережі» першою в країні перейшла до використання у виробничій діяльності екологічного транспорту. За словами генерального директора компанії Олександра Фоменка, таке рішення було прийнято через податкові преференції, що надає держава на подібні цілі. Через тендер з...
19.02.2019
934
Без щитів та лайтбоксів: з історичної вулиці Києва зникла реклама
Без щитів та лайтбоксів: з історичної вулиці Києва зникла реклама
18.02.2019
Де відшукати свій автомобіль: у столиці евакуювали 30 машин
Де відшукати свій автомобіль: у столиці евакуювали 30 машин
Чи плануєте отримати Картку киянина?
У мене є Картка киянина
Так, планую отримати
Так, заради знижок
Не знаю, навіщо вона мені потрібна
На жаль, ні – не зареєстрований у Києві

Актуально:

Фото:
На Співочому полі відкрили Фестиваль Гігантських Китайських Ліхтарів
На Співочому полі відкрили Фестиваль Гігантських Китайських Ліхтарів
Досвідчені автори громадських проектів, студенти, зібралися в КМДА на брейншторм
Досвідчені автори громадських проектів, студенти, зібралися в КМДА на брейншторм
Вiдео:
Електронний квиток в столиці: де купити і як користуватись
Електронний квиток в столиці: де купити і як користуватись
Київська дитяча лікарня №1 оновилась
Київська дитяча лікарня №1 оновилась

Топ переглядів:

Що побачили двірники Троєщини, коли зійшов сніг біля будинків
4 674
Що побачили двірники Троєщини, коли зійшов сніг біля будинків
Оптовий ринок тоне в бруді: нелегальні торговці залишають гори сміття на Троєщині
3 722
Оптовий ринок тоне в бруді: нелегальні торговці залишають гори сміття на Троєщині
Над Києвом зійде «Супермісяць»
3 383
Над Києвом зійде «Супермісяць»
Масштабна «Ілюзія» запанувала в cтоличному ЦУМі
3 257
Масштабна «Ілюзія» запанувала в cтоличному ЦУМі
Твій будинок – твої правила: у Києві запрацював перший мобільний додаток для ОСББ
3 158
Твій будинок – твої правила: у Києві запрацював перший мобільний додаток для ОСББ
Романтично і безкоштовно: киянам покажуть екзотичні фіалки
2 351
Романтично і безкоштовно: киянам покажуть екзотичні фіалки
Мозковий штурм: 11-річний школяр здобув 37 перемог за 65 днів
1 634
Мозковий штурм: 11-річний школяр здобув 37 перемог за 65 днів
Ярмарки чи супермаркети: де вигідніше киянам купувати продукти
1 219
Ярмарки чи супермаркети: де вигідніше киянам купувати продукти
Сучасну школу на місці старої будують на вулиці Хорольській
274
Сучасну школу на місці старої будують на вулиці Хорольській