АрхiвНовиниЖиття столицiЕкономікаКультураАфішаЛюдиНеофіційноКриміналОнлайн-сервісиОпитуванняФотоВiдеоКонтакти

Нове опитування:

X
Чи поїхали б ви на екскурсію в Чорнобиль?
Так, цікаво побачити на що перетворилася зона;
так, вважаю, що ця екскурсія обов'язкова для усіх, хто цікавиться темою екології;
ні, режимний об'єкт — це не "прохідний двір";
Ні, не впевнений, що це безпечно;
уже там був, і поїду ще
toggle menu
toggle menu

21:14

24

квітня

Архiв
Київ 15°C

USD

26.17

EUR

31.97

Київавтодор: неякісний ремонт вулиць підрядники переробляють за свій кошт Як оминути змій і кліщів у Києві Навігатор на 25 квітня: що цікавого у Києві Завтра будуть затори на Харківському шляхопроводі та проспекті Бажана Топ-9 яскравих фестивалів у Києві: куди піти у квітні Як ремонтують станцію метро «Святошин» У Києві настала пора кліщів: як вберегтися
Культура

Маловідомі сторінки Української революції: про що розповідають артефакти

17:00
14.03.2018
Маловідомі сторінки Української революції: про що розповідають артефакти
Марія КАТАЄВА

До 18 березня на третьому поверсі Музею історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 7) триває міжнародний проект «Українське коло: до  сторіччя визвольних змагань (1917–1921 рр.)». Його особливість в тому, що всі представлені предмети і документи – оригінали. Експонати збирали по 29  музеям, бібліотекам, архівам та приватним колекціям з чотирьох країн світу: України, Польщі, США і Швейцарії. Більшість з них вводиться у науковий обіг уперше, вони не були відомі навіть вузькому колу фахівців. ​

Основна ідея виставки  - сучасний вектор розвитку української держави як модерної, демократичної та європейської країни був закладений ще сто років тому, під час Української революції 1917–1921 років. І на  вході зустрічає Четвертий Універсал від 22 січня 1918 року, який проголошує УНР «самостійною, ні від кого не залежною, вільною суверенною державою українського народу».

Відродження нації і розбудова держави

 - 2 березня 1917 року зрікся престолу імператор Микола 2, а вже 4-7 березня в Українському клубі «Родина» за адресою Володимирська, 42 народжується Центральна Рада, наш перший парламент. Майже одразу у нового органу з’являється й печатка для протоколів, ухвалюються доленосні для нашого народу рішення, - пояснює куратор виставки Юрій Савчук. – На стіні з фотографіями тогочасних демонстрацій та зборів ми намагалися передати, що разом з усталенням, розквітом і зростанням українського руху пробудилася національна самосвідомість меншин. Українці, які 150 років не мали державності, розуміли ці почуття і творили разом майбутню країну, толерантну, відкриту і оперту на права і свободи національних меншин. Тоді відбувся курултай (зібрання кримсько-татарського народу), демонстрації поляків, євреїв, які підтримували УНР. Грошова одиниця УНР, яка з’явилася на Різдво 1917 року була підписана чотирма мовами – українською, російською, польською і єврейською. Ми показуємо печатку Міністерства єврейських справ та текст присяги на вірність українській державі військових євреїв. Були й міністерства у справах інших меншин. У новій державі з пошаною ставилися до національних і релігійних традицій її мешканців.

Особливу роль Михайла Грушевського, який в складних політичних умовах очолив український національний рух, та історичні взаємини Росії й України ілюструють малюнком, що обігрує обкладинку журналу «Сатирикон» 1917 року.  Прем’єр-міністр Керенський звертається до Михайла Грушевського (в образі танцюючого козака): «Ради Бога, потише, Россия умирает». На що той відповідає – «Росія вмирає, а Україна ще не вмерла».

Держава не змогла б існувати без підтримки народу, в тому числі і фінансової.

- Михайло Грушевський робить заклик - зробити підписні листи, які б збирали кошти до Українського національного фонду по всій Україні. Очікувалося, що вдасться зібрати кількасот тисяч на перші потреби організації влади, а в результаті зібрали понад 3,5 млн, - продовжує Юрій Савчук. – Ознакою суверенної держави є введення власної грошової одиниці, валюти. І тоді видаються перші в історії України паперові гроші. Представляємо унікальний документ - зберкнижку Григорія Чоботаря, мешканця Вінниці, який у 1919 році поклав на рахунок у банк 5 тисяч карбованців, таким чином проголосовуваши за довіру до української держави. Репліку першої паперової грошової одиниці випустив Національний банк України – на ній з’явився тризуб, наш державний герб, ще  за кілька місяця до його офіційного ухвалення.  

Важливою подією стало об'єднання УНР і ЗУНР, про що на виставці нагадує універсал про їх об’єднання у соборну Україну.  В умовах військової боротьби політики не забували й про гуманітарний розвиток – був прийнятий закон про державну мову, видавалися книги і підручники, відкривалися університети, а верховне управління української автокефальної церкви було ухвалено законом Ради народних міністрів УНР. Гетьман Скоропадський продовжив розбудову держави – заснував академію наук, академію мистецтв, інших важливих інституцій.

Змагання за Україну: від регулярних військ до повстанців

- На той час країна, про яку мріяли, мала шанс на існування та посіла б гідне місце на карті тогочасної Європи. На жаль, тоді, як і тепер, інтервенція східного сусіда завадила реалізації державотворницьких планів, - зазначив Юрій Савчук. -  Майже з перших днів проголошення УНР була змушена  протистояти зовнішнім впливам. Зокрема, серед речей Симона Петлюри ми показуємо  унікальний документ - носову хустинку, на якій надруковане його розпорядження про організацію збройної боротьби у підпіллі. Один з чільних експонатів виставки - прапор 1-го пішого Запорізького полку імені гетьмана Петра Дорошенка, привезений з Музею Війська Польського у Варшаві. 

У 1918 році цей полк вирушив спочатку у Полтаву, далі у Харків, на Донбас, а пізніше, за наказом Скоропадського зайняв прикордонну охорону у місті Суджа (нині Курська область РФ). У великому стенді представляють печатки як цивільних інституцій УНР, так і військових загонів, одиниць. На сьогодні науковцям відомо близько 200 печаток з тризубом, який має понад 50 модифікацій. Окрема вітрина присвячена тогочасному флоту України, це речі Святослава Шрамченка, який все життя в Америці популяризував ідеї українського флоту. Поруч висять два оригінальних військових однострої – польського і українського війська (ця уніформа УНР  - єдина, що збереглася в Україні). А як виглядали військові ілюструють малюнки 1930-х років Миколи Битинського, дослідника і розробника емблематики та уніформології, автора двох нагород УНР.  

- Коли регулярні війська припинили свою діяльність, їх справу продовжив повстанський рух. Про масовий спротив українців свідчить найменування і чисельність банд 1920 року. Це перелік загонів, які обраховуються тисячами, з різних регіонів країни, - показує Юрій Савчук.

В той час також точилися й гібридна війна, яку ілюструє плакат «Для чего нам нужен донецький басейн». Соціалістичний уряд у Харкові видавав «Вісник української народної республіки», що характеризувався популізмом і підміною понять. Пересічній людині було складно було розібратися у політичних маніпуляціях. Ще одним негативним фактором були внутрішні чвари, які на виставці демонструють суперечливі документи Володимира Винниченка.  

- Це перший прем’єр-міністр УНР, автор багатьох універсалів. Але водночас член Всеукраїнського центрального виконавчого комітету. Так, голова маріонеткового уряду в Харкові Раковський просив київську соціалістичну владу забезпечити Винниченка грошима, дровами, квартирою, створити умови для творчої праці. В той же час були розпорядження адміністрації української держави, гетьмана Скоропадського, про обшуки та арешт Михайла Грушевського та Володимира Винниченка. Вперше експонуються численні паспорти Володимира Винниченка – на його ім’я, на інше ім’я, дипломатичний паспорт Чеської республіки і ще кілька паспортів, якими  він успішно користувався, - поділився куратор.

Боротьба за міжнародне визнання

На мапі 1918 року, створеній в Лозанні, Україна зображена як одна з найбільших європейських держав. Вона мала Генеральне консульство в Петрограді, дипломатичні установи у Румунії, Польщі, Німеччини, брала участь в Паризькій мирній конференції, планувала вступити в Лігу націй…

- На жаль, в той час ми втратили державу. У грудні 1920 року на широкому засідання ООН розглядався документ про окупацію України загонами російської радянської республіки. До міжнародної спільноти з проханнями підтримки зверталися численні українські організації з усього світу. І ці листи дуже нагадують сучасну ситуацію, - звертає увагу Юрій Савчук.

До прикладу зачитує цитату з звернення жіночої організації:  «Далеко від дипломатичних ринків, за кулісами культурного світу розливається океан української крові як невгасимий стихійний протест нашого народу. В байдужих замітках газетних ледве чутний  відгук цього величезного крику, долітає до шумних столиць західних». Або з іншого документу: «народ, що вже четвертий рік бореться в нечувано тяжких умовах за своє державне існування заслуговує всебічну якнайбільшу увагу…».

Останній зал презентує один експонат – велику державну печатку УНР, ескіз якої належить Василю Кричевському. Це не лише шедевр мистецтва, а й символ нашого історичного минулого й майбутнього, вважає куратор виставки. Про паралелі та історичні зв’язки сьогодення й подій 100-річної давнини розповідають фотографії на екрані: читання злуки УНР і ЗУНР та ланцюги миру, перший курултай і татари на Революції гідності, демонтаж пам’ятника Столипіну і пам’ятника Леніну, перші дипломатичні акти і отримання безвізу, виступи, маніфестації, протести 1917, 1991, 2004, 2014, 2016 років…  

ВРАЖЕННЯ
Ігор Гирич, історик
У нас ці речі знищувалися, і те, що вони збереглися - диво. В Україні багато таких артефактів знаходяться в приватних колекціях, наприклад печатка УНР. На мою думку, це має бути державним надбанням. Колекція печаток УНР переконує в повноцінності тодішньої держави. Якщо ж була така кількість печаток, це говорить про те, що діяла державна структура на місцях: армія, культурні установи, міськради і сільради. Що розвіює міф про громадянську війну і "єдиний народ". Нова держава  була цінністю для широкого загалу: народ воював за незалежність, а повстанський рух - не бандитизм, бо в ньому брали участь мільйони. На жаль, у нас немає повноцінного музею Української революції. Тому хотілося, щоб був виданий каталог виставки - це неоціненний ілюстративний матеріал, який можна використовувати навіть в підручниках.

Нагадаємо, Молодий театр запрошує у "Місто Сонця".

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.

 

441

Також читайте:

Дитяча залізниця розпочинає новий сезон на Сирці
Чи справді підвищуватимуть вдвічі плату за проїзд у Києві
На Солом’янці гігантський гейзер затопив дороги

Микола Поворозник

23.04.2018

Мова йде про надання дозволу на залучення кредиту від Європейського інвестиційного банку в...

Віталій Кличко

23.04.2018

Київ спроможний гідно проводити Віденський бал. Ми це продемонстрували у жовтні минулого року...

Петро Пантелеєв

23.04.2018

Місто має варіант, як не зупиняти процес передачі майна в очікуванні нового складу...

Петро Порошенко

19.04.2018

Дякую парламенту за підтримку звернення до Вселенського Патріарха щодо автокефалії Православній Церкві в...

Олександр Густєлєв

17.04.2018

Аби встигнути відремонтувати максимальну кількість об’єктів, дорожньо-будівельний сезон був розпочатий ще на початку...

Дмитро Давтян

17.04.2018

Ми отримуємо чимало скарг від містян про те, що хліба завозиться недостатньо, що...

Олександр Спасибко

10.04.2018

Київська міська державна адміністрація вимагає зупинити будівельні роботи з будівництва готельного комплексу на...

Юрій Крикунов

06.04.2018

Буде у нас і нововведення: вперше у цьому році ми відправляємо на відпочинок...

Ганна Старостенко

05.04.2018

Чергове засідання «освітньої» комісії Київради: на порядку денному півсотні земельних справ, що мають...

Андрій Странніков

04.04.2018

За підрахунками, аби забезпечити належне функціонування закладів необхідно 14, 5 мільйонів гривень. Так...

Дмитро Левченко

04.04.2018

Окрім придбання нових вагонів, продовжуємо капітально ремонтувати й станції Борщагівської лінії. Уладнали всі...

Дмитро Білоцерковець

04.04.2018

Вранці здійснено демонтаж однієї з останніх "клоак- шанхаїв" центру міста на верхньому майданчику...

Володимир Прокопів

03.04.2018

Для Києва дуже важливо розвивати міжнародне партнерство. Рух споріднених міст – важливий інструмент,...

Сергій Симонов

28.03.2018

Президент України підписав Закон #5364 щодо реформування сфери паркування транспортних засобів. Прийняття Закону...

Валентина Гінзбург

27.03.2018

У 2018 році на фінансування урядової програми «Доступні ліки» виділено 75,4 мільйони гривень,...

Уляна Супрун

26.03.2018

З другого квітня розпочинається національна кампанія з підписання декларацій українців зі своїми лікарями....

Олексій Резніков

22.03.2018

Ми пройшли всі процедури щодо присвоєння аеропорту «Київ» (Жуляни) імені авіаконструктора Сікорського. Ми...

ВСI НОВИНИ
20:55 Українцям надали можливість узаконити власні самобуди
17:37 Дитяча залізниця розпочинає новий сезон на Сирці
16:39 Столичні поліцейські видворили з України «злодія у законі»
16:30 Яку нову зону відпочинку у центрі матимуть містяни до Дня Києва
16:11
Як оминути змій і кліщів у Києві Як оминути змій і кліщів у Києві
15:48 Чи справді підвищуватимуть вдвічі плату за проїзд у Києві
15:33 Василь Вірастюк стане Іллєю Муромцем у парку на Дніпрі
15:19 Петро Пантелєєв: Передача столичних ТЕЦ на баланс міста відбуватиметься у два етапи
14:54 У столичному тамваї лопнув гальмівний диск, який травмував пасажирку
14:39 Гусь просить не притулятися: у метро нагадують правила
14:11 На Солом’янці гігантський гейзер затопив дороги
13:18 Київрада знайшла протидію земельній корупції
13:06 Завтра будуть затори на Харківському шляхопроводі та проспекті Бажана
12:49 Прокуратура повернула киянам медичну амбулаторію
12:12 Кличко вкотре просить Київраду проголосувати питання енергетиків
12:03 У київському метро зловили «телефонного» злодія
11:28 Американці писатимуть «Київ» інакше
11:06 Заборона поліетиленових пакетів у Києві: чим замінять отруйну упаковку
10:47 У Києві не на жарт розбушувалися графітчики
10:22 У Києві нарахували понад 1000 офіційних мільйонерів
09:54 Втік від мами: поліцейські розшукали 11-тирічного хлопчика та повернули батькам
09:15 Інвалідність – не перепона для творчості: у столиці відкрилась виставка робіт особливих митців
08:51 Супрун попередила офісних працівників: як не захворіти на рак під час сидячої роботи
08:27 Чому трамваї з Троєщини змінять графік або не курсуватимуть взагалі?
07:58 Де знайти 15 сучасних полів для футболу у Святошино?
07:33 18 вулиць Києва залишаться без води вже цього тижня
06:52
Навігатор 24-го квітня: що цікавого в Києві Навігатор 24-го квітня: що цікавого в Києві

23 квітня, Понеділок

20:35 В України запускають процес безповоротного позбавлення прав водіїв-порушників
18:10 У Києві автозлодії масово обчищають машини
17:32 На Подолі з’явились нові зупинки трамваю, а Івана Лепсе «декомунізували»
17:03 Завтра вдень перекриють частину Набережного шосе
16:41
Придбай книгу – допоможи котику: у Києві стартував благодійний аукціон Придбай книгу – допоможи котику: у Києві стартував благодійний аукціон
16:07 Де і як у столиці зараз ремонтують дороги [список]
15:54 Столичні поліцейські визначили чемпіона з практичної стрільби з карабіну
15:27 Ліга Чемпіонів УЄФА у Києві: де перекриють проїзд і проведуть масові заходи
15:11 З 25 квітня розпочинається електронне голосування за проекти Громадського бюджету: що треба робити
14:50 Майстер-клас «Що приховує твій підпис»
14:17
Арт-сквер на Андріївському: бути чи не бути Арт-сквер на Андріївському: бути чи не бути
13:55 Київських студентів запрошують взяти участь у конкурсі есе з прав людини
13:29 Транспорт з вулиці Обухівської у Києві пустять в об’їзд
13:03 Жінки про жінок: у Києві провели конференцію про «superwoman»
12:58 Завтра цілий день ремонтуватимуть дороги Борщагівки
12:43 Чорнобильська зона відчуження запрошує на екскурсії
12:20 Петро Пантелєєв: До липня ми маємо забрати столичні ТЕЦ і завод «Енергія» під своє управління
11:52 Смарт-дерево для гаджетів на сонячних батареях з’явилося у парку в Києві
11:37 До кінця квітня на Дорогожичах прогнозують гігантські затори
11:11 Подивились на магнолії: київський ботанічний сад «потонув» у смітті
10:57 Поліція Києва затримала крадійок телефонів
10:41
Микола Поворозник: Київ закупить 112 великих автобусів Микола Поворозник: Київ закупить 112 великих автобусів
09:00 У Києві спіймали домушника на гарячому
08:45 На Віденському балу в Києві продали м’яч за 390 тисяч грн
08:27 У Києві найуспішніші підприємці прочитають лекції для бізнесвумен
08:09 Завдяки пильним киянам незаконний МАФ не простояв і одну добу
07:41 Сьогодні у Києві стартує запис у перші класи: як оминути «телефонне право»
07:15 Біля стадіону «Динамо» з'явилася Алея Миру
06:12
Навігатор на 23 квітня: що цікавого в Києві Навігатор на 23 квітня: що цікавого в Києві

22 квітня, Неділя

16:00 У центрі столиці понад 11 тисяч бігунів відкрили Kyiv Half Marathon
15:33 «Must go»: топ-7 неймовірних виставок у Києві на кінець квітня
12:05 Як оновлять центральний стадіон Троєщини
11:05 У комунальному транспорті підвищать безпеку пасажирів
10:25 У центрі столиці маленькі кияни гасили пожежу та шукали міни
09:07
До Дня довкілля у Києві провели понад сто толок та висадили «Алею Миру» До Дня довкілля у Києві провели понад сто толок та висадили «Алею Миру»

21 квітня, Субота

18:50 У столиці відкрили пам’ятник відомому націоналісту
16:57 Шалені черги за фото: до Києва прибули Кубки Ліги Чемпіонів, світові зірки спорту та сотні фанатів
16:00 У Києві триває підготовка до міжнародного півмарафону
14:42 «Радикал» з лівого берега столиці: очищення території треба проводити паралельно з юридичним
13:19 Як «реанімувати» Зелений театр у столиці
12:04 Чому поки не варто йти на Андріївський узвіз: пил, пісок та суцільна парковка
11:05 Київрада розширить можливості Картки киянина: що додадуть
10:24 Чим загрожує киянам зволікання Київради продовжувати договір із Київенерго
09:11 Поради киянам під час відпочинку у лісі: як уникнути укусів змій
01:41 Перекриття не проблема: як не потрапити у затори в Києві

20 квітня, Пʼятниця

18:24 Штаб з надзвичайних ситуацій регулярно збиратиметься на будівельному майданчику на Андріївському узвозі
17:45 Завтра у Сирецькому парку прибиратимуть та презентують паркову навігацію
17:18
Поліція шукає троєщинського «спайдермена», який пограбував компанію Поліція шукає троєщинського «спайдермена», який пограбував компанію
16:32 Киян поділять на доброчесних та не дуже
15:43 Гарантовані затори: Південний міст перекриють через ремонт
15:10 Застілля посеред вулиці скінчилося пограбуванням
14:45
Вікенд киянина на 21 та 22 квітня Вікенд киянина на 21 та 22 квітня
14:13 Кияни вражені: Борщагівку «завалили» повітряні кульки
13:09 У столиці відкриють майже 30 станцій велопрокату: куди їхати
12:27 У Голосієві прогнозують великі затори на 1 добу
12:07 Будівельники покинули реконструкцію станції міської електрички «Вишгородська»
11:53 Жіноча наркоманія: поліцейські затримали киянку за збут опію
11:33 Що таке «калфорнійська вишка» і як вона потрапила до Києва
11:05
Київ взяв на себе підготовку повного пакету документів для нових ОСББ Київ взяв на себе підготовку повного пакету документів для нових ОСББ
10:49 У столиці облаштують ще 10 нових зелених зон [адреси]
10:30 На Оболоні горіли авто: хто і навіщо підпалює машини киян?
10:03 У Києві поліцейські затримали росіянина за збут вогнепальної зброї
09:47 У Хрещатому парку проведуть фестиваль вуличних культур
09:45 У Києві з’явиться антикорупційна «гаряча лінія»
09:15 Медреформа в дії: що буде з киянами, які не підпишуть декларації з лікарем
09:05 Україна переходить до міжнародних стандартів МАГАТЕ класифікації радіоактивних відходів
08:35 Для киян організовано додаткову можливість перевіритися на рак шкіри [план-графік заходів]
07:45 У столиці розширили список пільговиків для безкоштовного встановлення лічильників
06:47
Навігатор на 20 квітня: що цікавого в Києві Навігатор на 20 квітня: що цікавого в Києві

19 квітня, Четвер

18:15 З річки Либідь дістали тіло чоловіка
17:32
Через великі затори у центрі Києва введено оперативне положення для автобусів Через великі затори у центрі Києва введено оперативне положення для автобусів
17:09 Чергові перекриття на Дорогожичах: куди краще не їхати
17:00 Київрада дала назви новим вулицям та провулкам у столиці [список]
16:40 Віталій Кличко: Влада Києва зупинила будівництво готелю на Андріївському узвозі
16:11 Затори на Повітрофлотському проспекті: коли буде ремонт
15:49
Хрещатик перекриють у день передачі кубків Ліги Чемпіонів УЄФА Хрещатик перекриють у день передачі кубків Ліги Чемпіонів УЄФА
15:35 Київрада надала можливість придбати ще 17 трамваїв та 112 автобусів для міста
15:27 У перший клас дітей в Києві почнуть записувати вже з 23 квітня
15:12 Чоловік вбив товариша молотком
14:57 Вболівальників 7 днів безкоштовно перевозитимуть завдяки «Combi-tiket»
14:50 В Україні поки не будуть забороняти жовтий сигнал світлофорів
14:38 Чому на станції метро Героїв Дніпра не працюватиме вестибюль?
13:57 Оперативники затримали чоловіка, який «пригощав» жертв напоями з отрутою
13:15 Як залізнична станція на Дарниці стала пологовим будинком: зворушлива історія новоявленої акушерки
13:02 У Києві поліцейські затримали чоловіка ймовірно причетного до розбійного нападу
12:59 У Київраді ініціювали припинення договору із забудовником Поштової площі на користь музею
12:57
Шокуюча подія на проспекті Перемоги: розповідь очевидця Шокуюча подія на проспекті Перемоги: розповідь очевидця
12:28 Віталій Кличко: Ми всі однодумці у питаннях збереження артефактів з Поштової площі
12:03 Активісти пікетують мерію через Поштову площу
11:42 Київ продаватиме рекламу в метро через аукціони «ProZorro.Продажі»
11:33 Під Верховною Радою проходить одразу декілька мітингів
11:05 Кличко вимагає у Київради розглянути питання щодо Київенерго і компенсації для транспортників
10:45 В Оболонському районі відкриють ще один комунальний дитсадок
10:21 На навчання київських вчителів виділили 16 мільйонів
09:53 Прибрати місто киян запрошують на 60 сезонних толок
09:27 «Кіт на годину»: киян запрошують на сеанс кототерапії
09:00 Майже став бізнесменом у 19 років: поліцейські затримали юного наркоторговця
08:55 Київенерго допомагає готувати столицю до зими: де відключать гарячу воду
08:45 У вихідні на Подолі і у центрі Києва транспорт буде їздити інакше [список маршрутів]
08:10 Київенерго стверджує, що поліпшило теплове господарство майже на мільярд
06:07
Навігатор на 19 квітня: що цікавого у Києві Навігатор на 19 квітня: що цікавого у Києві

18 квітня, Середа

21:15 Як Верховна Рада вирішить долю «євроблях»
18:08 У Києві створять міський соціальний гуртожиток для дітей-сиріт
18:06 У столичному озері рятувальники витягли потопельника
17:41 Міфи про підписання декларації з лікарем: що треба знати
17:11 У Києві на вулицях почали працювати опікуни собак
16:56 Крадіжки з машин в Києві: хто краде і куди здає награбоване
16:22 Фінал Ліги Чемпіонів у Києві: якими будуть фан-зона, безпека і перекриття руху транспорту
15:49
Київ готується до  Днів пам’яті, примирення та Дня Перемоги [програма] Київ готується до Днів пам’яті, примирення та Дня Перемоги [програма]
15:24 Уночі тролейбуси 4-ох маршрутів змінять рух
14:52 Вулична виставка «Велобум 1890-х»
14:33 У Києві жінка викинулася з вікна 21 поверху
14:07 Столичних поліцейських вчили вирішувати конфлікт мирним шляхом
13:44 Кличко розповів про жахливий спадок і ремонт 10-ти дорожніх об'єктів
13:10 Біля Кабміну протестувальники запалили димові шашки
12:53 У Києві біля станції метро «Чернігівська» знесли МАФи
12:26 Столичний Центр захисту тварин із вольєрами розмістять на вулиці Автопарковій
11:57 Киян запрошують на безкоштовну виставку лікувальних фіалок
11:32
З Кубками Ліги Чемпіонів УЄФА можна буде сфотографуватися біля мерії З Кубками Ліги Чемпіонів УЄФА можна буде сфотографуватися біля мерії
11:11 У Києві і сусідніх селах будуватимуть 5 транспортних розв’язок [список]
10:51 На Дарниці посеред вулиці помер чоловік
10:29 Кому загрожує кримінальна відповідальність за порушення технологій ремонту міжквартальних проїздів [список]
10:06 За вивезення сміття кияни отримають окрему платіжку
Кримінал: Рятувальники визволили дитину, яку затиснуло між гаражем та деревом
16.04.2018
Рятувальники визволили дитину, яку затиснуло між гаражем та деревом
15 квітня о 20:02 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у м. Києві надійшло повідомлення про те, що  на вул. Празькій, 21/2,  у дворі 9-поверхового житлового будинку, між гаражем та деревом затиснуто дитину. Повідомляє прес-служба ГУ ДСНС України у м. Києві. На місце події одразу прибули рятувальники 16-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Як виявилося, 13-річний хлопець, граючись у дворі, застряг  між гаражем й деревом та не мі...
17.04.2018
1 199
Злякавшись поліцейських, крадії відразу ж зізналися у скоєному
Злякавшись поліцейських, крадії відразу ж зізналися у скоєному
17.04.2018
Працівники водної поліції затримали рибного браконьєра
Працівники водної поліції затримали рибного браконьєра
Новини: Чи справді підвищуватимуть вдвічі плату за проїзд у Києві
24.04.2018
Чи справді підвищуватимуть вдвічі плату за проїзд у Києві
Рішення про перегляд вартості проїзду у громадському транспорті столиці детально вивчатиметься та обов’язково буде винесено на громадське обговорення. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, коментуючи інформацію про підвищення цін на проїзд, що з’явилася у ЗМІ. -Столична влада розглядає можливість підвищення вартості проїзду у громадському транспорті загального користування, однак про остаточні цифри можна буде говорити лише після ретельног...
24.04.2018
Де знайти 15 сучасних полів для футболу у Святошино?
Де знайти 15 сучасних полів для футболу у Святошино?
24.04.2018
У Києві нарахували понад 1000 офіційних мільйонерів
У Києві нарахували понад 1000 офіційних мільйонерів
Люди: Автостопом на візку киянин Дмитро Щебетюк планує підкорити шляхи Європи
17.04.2018
Автостопом на візку киянин Дмитро Щебетюк планує підкорити шляхи Європи
2714 км подолав на інвалідному візку Дмитро Щебетюк, подорожуючи автостопом із Києва до Білорусі. Таким незвичайним способом він планує невдовзі «колесити» й країнами ЄС. Як дізналась «Вечірка», мандрувати автостопом Дмитро мріяв ще з дитинства, коли переглянув багато різних фільмів. На жаль, у молоді ріки він отримав тяжку травму хребта, через яку й довелося «осідлати» інвалідний візок. Але від заповітної мрії все ж не відмовився. Першу пробну подорож здійснив із ...
04.04.2018
11 805
Киян запрошують на флешмоб «Подаруй вбрання випускнику дитячого будинку»
Киян запрошують на флешмоб «Подаруй вбрання випускнику дитячого будинку»
17.04.2018
4 441
Як записатися у перший клас і навчатися за новим законом «Про освіту»
Як записатися у перший клас і навчатися за новим законом «Про освіту»
Онлайн-сервіси: Smart-сервіси Києва зберуть в одну електронну систему
18.04.2018
548
Smart-сервіси Києва зберуть в одну електронну систему
У Києві створять єдину електронну систему надання послуг та Smart-сервіси. Детальний перелік  заходів із  впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у різні сфери життя Києва на 2018 рік затверджено розпорядженням КМДА. - Департамент інформаційно-комунікаційних технологій та КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» створять єдину міську платформу електронної взаємодії, управління даними та сервісами, зокрема, інформаційно-аналітичною системою «Упра...
12.04.2018
Завдяки петиціям киян: нічні тролейбуси, безбар’єрне місто, повернення ТЕЦ
Завдяки петиціям киян: нічні тролейбуси, безбар’єрне місто, повернення ТЕЦ
22.03.2018
Стежити за цінами на продукти можна онлайн
Стежити за цінами на продукти можна онлайн
Життя столицi: Як оминути змій і кліщів у Києві
24.04.2018
Як оминути змій і кліщів у Києві
У Києві триває сезон пікніків. Міська влада підготувала чимало місць, де можна гарно відпочити, зокрема біля води. Проте у лісопарках та скверах киян підстерігає небезпека - кліщі та змії. Зокрема  у  київських лісопарках уже помітили гадюк!  Тож нагадаємо  кілька порад, які вбережуть від нападів змій, а також допоможуть у наданні першої медичної допомоги, якщо укусу не вдалося уникнути. Обирайте надійне взуття й надягайте широкі штани, заправляючи їх у черевики т...
19.04.2018
Київ продаватиме рекламу в метро через аукціони «ProZorro.Продажі»
Київ продаватиме рекламу в метро через аукціони «ProZorro.Продажі»
16.04.2018
632
Як ремонтують станцію метро «Святошин»
Як ремонтують станцію метро «Святошин»
Економіка: Оренда житла у Києві: тенденції 2018 року
09.04.2018
2 676
Оренда житла у Києві: тенденції 2018 року
Експерти з нерухомості б`ють тривогу, фіксуючи розрив між спорудженням житла і його реалізацією та зростання цього дисбалансу. Чи існує варіант вирішення житлової проблеми? Схоже, прагнучи надолужити втрачене під час кризи, забудовники перегнули палицю в нарощуванні пропозицій житла. Оскільки застосування фінансових інструментів, які б сприяли підвищенню платоспроможності населення, скорочується (через високі іпотечні ставки і жорсткі вимоги число користувачів банк...
20.03.2018
524
Кличко: 60% інвестицій в Україну за останніх три роки «прийшли» в економіку Києва
Кличко: 60% інвестицій в Україну за останніх три роки «прийшли» в економіку Києва
31.03.2018
1 212
«Магазинчики на колесах» можуть подаватися на участь у торгах
«Магазинчики на колесах» можуть подаватися на участь у торгах
Культура: На Віденському балу в Києві продали м’яч за 390 тисяч грн
23.04.2018
На Віденському балу в Києві продали м’яч за 390 тисяч грн
У стінах столичної мерії відбувся Віденський бал, який цього року приурочений до проведення у місті фіналу Ліги Чемпіонів. У привітальному зверненні мер столиці Віталій Кличко зазначив, що прекрасна традиція проведення Віденського балу повернулася до Києва після десятилітньої паузи. – Київ спроможний гідно проводити Віденський бал. Ми це продемонстрували у жовтні минулого року і будемо надалі тримати марку, – підкреслив міський очільник. Бал традиційно відкрили в...
16.04.2018
Учасники «Музичного батальйону» відкрили сезон концертів на підтримку скверу імені Сліпака
Учасники «Музичного батальйону» відкрили сезон концертів на підтримку скверу імені Сліпака
17.04.2018
Другу чергу «Меморіалу жертв Голодомору» завершать за 36 місяців
Другу чергу «Меморіалу жертв Голодомору» завершать за 36 місяців
Неофіційно: В тіні дерев: секрети Голосієва
15.04.2018
2 954
В тіні дерев: секрети  Голосієва
Мабуть, одним з найбільш загадкових місць української столиці можна вважати Голосіїв. Найзеленіший київський район таїть в глибині своїх лісів і парків багато цікавих топонімів, в походженні яких ми спробуємо розібратися. Існує дві версії походження топоніма «Голосіїв». Перша пов'язує цю назву зі словом «голосити». За легендою, після чергового нападу  татар на Київ, саме в цій місцевості жителі міста «голосили» -  оплакували загиблих і захоплених  в полон рідних і ...
15.04.2018
2 170
На Хрещатику встановили бронзовий «Київський торт»
На Хрещатику встановили бронзовий «Київський торт»
11.04.2018
2 394
Роботи-зомбі у Києві: на недобудованому мосту столиці французи зняли рекламу
Роботи-зомбі у Києві: на недобудованому мосту столиці французи зняли рекламу
Афіша: Навігатор 24-го квітня: що цікавого в Києві
24.04.2018
Навігатор 24-го квітня: що цікавого в Києві
Вечір у кіно: спочатку був «Будинок «Слово» Представництво Інституту міжнародної освіти, Програма імені Фулбрайта в Україні запрошують на кінопоказ документального фільму «Будинок «Слово» режисера Тараса Томенка. У 1928 році у столичному Харкові споруджують житловий будинок для діячів культури УРСР. Під один дах переїжджають Микола Хвильовий, Остап Вишня, Михайль Семенко, Анатоль Петрицький, Антін Дикий та інші. Будівля із багатокімнатними квартирами, пральнею, їд...
17.04.2018
1 396
Що таке «Гастро причал» на Поштовій: у Києві пройде масштабний фестиваль їжі та розваг
Що таке «Гастро причал» на Поштовій: у Києві пройде масштабний фестиваль їжі та розваг
20.04.2018
У  Хрещатому парку проведуть фестиваль вуличних культур
У Хрещатому парку проведуть фестиваль вуличних культур
Чи поїхали б ви на екскурсію в Чорнобиль?
Так, цікаво побачити на що перетворилася зона;
так, вважаю, що ця екскурсія обов'язкова для усіх, хто цікавиться темою екології;
ні, режимний об'єкт — це не "прохідний двір";
Ні, не впевнений, що це безпечно;
уже там був, і поїду ще

Читай електронне видання:

[№16 19-04-2018]

Фото:
Чорнобильська зона відчуження запрошує на екскурсії
Чорнобильська зона відчуження запрошує на екскурсії
8th Nova Poshta Half Marathon
8th Nova Poshta Half Marathon
Вiдео:
Всесвітній тиждень імунізації – 2018
Всесвітній тиждень імунізації – 2018
Черговий етап завершення угоди з «Київенерго»
Черговий етап завершення угоди з «Київенерго»

Топ переглядів:

«Must go»: топ-7 неймовірних виставок у Києві на кінець квітня
5 459
«Must go»: топ-7 неймовірних виставок у Києві на кінець квітня
Шокуюча подія на проспекті Перемоги: розповідь очевидця
2 977
Шокуюча подія на проспекті Перемоги: розповідь очевидця
У Києві на вулицях почали працювати опікуни собак
2 946
У Києві на вулицях почали працювати опікуни собак
Київрада розширить можливості Картки киянина: що додадуть
2 678
Київрада розширить можливості Картки киянина: що додадуть
Завдяки пильним киянам незаконний МАФ не простояв і одну добу
2 331
Завдяки пильним киянам незаконний МАФ не простояв і одну добу
У Києві жінка викинулася з вікна 21 поверху
1 687
У Києві жінка викинулася з вікна 21 поверху
Заборона поліетиленових пакетів у Києві: чим замінять отруйну упаковку
1 449
Заборона поліетиленових пакетів у Києві: чим замінять отруйну упаковку
У столиці розширили список пільговиків для безкоштовного встановлення лічильників
1 372
У столиці розширили список пільговиків для безкоштовного встановлення лічильників
На Віденському балу в Києві продали м’яч за 390 тисяч грн
432
На Віденському балу в Києві продали м’яч за 390 тисяч грн
Інвалідність – не перепона для творчості: у столиці відкрилась виставка робіт особливих митців
255
Інвалідність – не перепона для творчості: у столиці відкрилась виставка робіт особливих митців