EUR: 30.07
USD: 25.82

Київ чекає на Євробачення та оновлений Статут

08:25
30.11.2016
Київ чекає на Євробачення та оновлений Статут

Днями започатковано масштабну дискусію щодо нового статуту нашого міста – головного документу, покликаного врегульовувати правовідносини у столиці. Сама ідея міського статуту не нова, Київ насправді вже давно має такий документ, але враховуючи зміни у соціально-політичному житті, а особливо процес децентралізації, він фактично втратив актуальність і потребує оновлення. «Вечірка» поспілкувалася з ініціатором розробки нового статуту, заступником голови КМДА Олексієм Резніковим.

- Олексію Юрійовичу, якими будуть конкретні наслідки ухвалення цього документу?
- Ідея статуту народилася ще тоді, коли в минулій каденції я був секретарем Київради і ознайомився із низкою нормативних актів, які регулюють діяльність місцевої влади. Тоді мені до рук потрапила брошура «Статут територіальної громади міста Києва» - 27 сторінок, 38 статей. Статут ухвалили у 2002 році, в 2003-му були внесені зміни, а зареєстрували документ в Мін'юсті тільки в 2005 році. Коли я його почитав, то зрозумів що загалом це потрібна річ, але наразі Статут не відображує реальні правовідносини в місті.
За великим рахунком, статут територіальної громади – своєрідна конституція місцевого значення. Громада конче потребує такої конституції, де можна і потрібно скоординувати, описати вже сформовані правовідносини і їх закріпити. Нагадаю, що за ієрархією конституція має найвищу юридичну силу в країні, отже відповідно статут міста також буде мати вищу юридичну силу стосовно всіх локальних нормативних актів. І це, до речі, підтверджується особливою процедурою його ухвалення - Статут приймають і вносять зміни депутати в кількості 2/3 складу, на відміну від будь-якого іншого рішення, яке вимагає простої більшості - 61 голосу «за». Потреба у такому осучасненому документі не потребує коментарів: сьогодні величезна кількість невирішених питань пояснюється саме ускладненою законодавчою базою, це неодноразово призводило до того, що рішення Київради в різні роки суперечать один одному.

- Розпорядження КМДА також іноді вступають в конфлікт з рішеннями Київради…
- І не тому, що тут є якась політична складова – просто деякі рішення застаріли, не передбачали нових умов. А подекуди вони юридично неякісні, тому й не виконуються. Так що ідея внести зміни, а, по суті, написати новий статут була продиктована самим життям.

- Хто готує проект статуту? Чи довго триватиме обговорення?
- Потрібно, аби це робили не політики – проект, на мою думку, повинні готувати вчені, юристи-професіонали, теоретики. Потім їх доробок виноситься на суд громадськості, мешканців, активістів, аби вони оцінили концепцію, внесли свої пропозиції, зауваження. Необхідне широке обговорення киянами, щоб влада мала змогу почути всіх. Столиця має дуже активних мешканців, і я не сумніваюся, що розгорнуться активні полемічні баталії з цього приводу. І лише після глибокого аналізу й узагальнення підсумків розмови з населенням депутати зможуть виважено й усвідомлено голосувати. 

- Обговорення буде тривалим? 
- На сьогоднішній день ми презентували лише проект концепції статуту, поставивши на меті відповісти на низку питань. Наприклад, чи робити кодекс із існуючих рішень Київради, тобто підправити і «упакувати» їх до статуту, отримавши книгу в кілька томів. Або це повинна бути хартія, де дуже чітко, стисло, зрозуміло викладені принципи, але без усілякої деталізації. Хартія буде давати напрями, а дрібниці нехай Київрада, КМДА і міський голова вже потім уточнять і скоригують. 
Думаю, що на обговорення проекту концепції піде кілька місяців. І було б чудово, якби навесні, після проведення низки круглих столів, конференцій, дебатів вийти на прийняття певної спрямованості концепції – і тоді почати писати Статут. Думаю, що з'являться активні громадяни, які захочуть взяти безпосередню участь у цій колективній роботі. Тоді ми авторський колектив впорядкуємо, сформуємо тематичні блоки, і кілька робочих груп напишуть свої розділи. Потім все зверстаємо і знову представимо громадськості для наступних дискусій. Тобто, думаю, мінімум рік триватиме цей процес. Звичайно, було б добре, якби нам вдалося восени-взимку 2017 року вийти на голосування. Але з огляду на пристрасть наших громадян до участі в подібних обговореннях робота може тривати й довше..

- Як буде перевірятися відповідність рішень Київради, мера, КМДА положенням Статуту? В державі для аналогічних оцінок існує Конституційний Суд. А що ж у місті?
- Всі рішення дійсно повинні відповідати або принаймні не суперечити Статуту. У Київраді є профільна регламентна комісія, яка одночасно дає правову оцінку більшості проектів документів. По-друге, існує спеціально створений підрозділ секретаріату Київради - управління правового забезпечення. І воно завжди дає юридичну оцінку кожному проекту нормативного акту. Точно так, як у Верховній Раді. А якщо навіть припустити, що міськрада ухвалить рішення, що суперечать Статуту, юристи це пропустять або їх зауваження не врахують, будь-який громадянин, будь-яка зацікавлена особа зможуть звернутися до суду і оскаржити рішення, посилаючий на вищий над всіма локаьними актами документ - Статут - місцеву Конституцію. 

- Перейдемо до іншої «гарячої» теми. Як просувається процес упорядкування норм розміщення реклами в місті?
- Жваво та емоційно! Тривали палкі дискусії з операторами-лідерами ринку, об'єднаними в одну з асоціацій. Сьогодні ми, узагальнюючи зауваження та пропозиції киян і громадських організацій, поступово рухаємося до нової концепції упорядкування ринку зовнішньої реклами. Даний документ повинен пройти регуляторну процедуру і експертизу антимонопольного комітету. Ми активно спілкуємося з депутатами профільної комісії, виїжджали разом на місця концентрації зовнішньої реклами, щоб дійти спільних висновків. Сподіваюсь, до кінця року проект документу, який регулюватиме розміщення рекламних конструкцій, буде внесений до Київради - спочатку на розгляд комісій, а потім - на голосування депутатському корпусу.

- Яка реакція представників рекламного ринку?
- Сьогодні відновився діалог з лідерами ринку реклами, проведено зустрічі з керівниками компаній, без посередників і представників. Я зрозумів, що вони готові самостійно, при наявності діючих дозволів прибрати рекламні конструкції до проведення конкурсу Євробачення, аби не створювати естетичної дисгармонії в оформленні міста. В цьому сенсі ми поглянули на площу Великої Вітчизняної війни, розв'язку на мосту Патона, оцінили ситуацію в районі Басейної, подільської набережної, Паркової алеї і Маріїнського парку – там, де будуть очікувані локації Євробачення. Побували й на Лівому березі.
Наразі працюємо над меморандумом про взаєморозуміння між містом і лідерами ринку. В ньому будуть викладені базові принципи прийдешніх змін і взаємні зобов'язання. Сподіваюсь, його підписання дасть змогу здійснити реформу швидко та ефективно, і що важливо - з повагою до бізнесу. 

- А що з підготовкою до Євробачення? Які є проблеми?
- У нас немає жодних проблем з підготовкою пісенного конкурсу. Існує абсолютне взаєморозуміння з Київрадою, депутати проголосували за зміни до цільової програми «Столична культура 2016-2018». Місто безпосередньо нічого купувати не буде, ми передаємо кошти в якості субвенцій до держбюджету, а саме - Держеомтелерадіо та НТКУ. Запланована сума 200 млн грн., 50 млн грн в цьому році і 150 млн грн - в 2017 році. Місто відповідатиме лише за інфраструктурні поліпшення. Кошти на відповідні роботи щороку передбачаються в бюджеті. Проте, саме через проведення Євробачення, особлива увага буде приділена локаціям, де будуть зосереджені кияни та гості столиці. Наприклад, благоустрій території навколо МВЦ, який EBU та НТКУ обрало як локацію під розміщення головної арени та прес-центру, ремонт мосту Метро, будівництво надземного переходу через Броварський проспект до МВЦ, запуск річкового трамвайчика і так далі.
Все інше, що безпосередньо стосується підготовки та проведення Євробачення-2017 - на НТКУ: конкурси-тендери на оператора з реалізації квитків, дизайн та монтаж сцени, туристичного оператора тощо.

- Як прокоментуєте нещодавні повідомлення в ЗМІ щодо того, що Україна може втратити можливість проведення Євробачення?
- Не можу зрозуміти навіщо перекручувати слова в.о. обов’язки гендиректора НТКУ - поважного пана Олександра Харебіна, та робити гучні заголовки які взагалі не відповідають словам ньюсмейкера. Адже пан Харебін чітко сказав журналістам: Держава Україна впорається і Євробачення пройде в Україні в місті Києві! І навіть не кажіть такого, навіть без будь-яких "але" та "якщо", навіть не думайте робити припущень щодо інших можливостей - Євробачення пройде в Україні і пройде на високому рівні! 

- Тобто все йде по плану…
- Маємо чіткий план дій, він виконується. В основному це благоустрій - дороги, освітлення, а також взаємодія з поліцією по забезпеченню безпеки. І окремий блок наших турбот - це промоція Києва, туризм, підготовка англомовних волонтерів. Маємо виявити справжню українську гостинність і забезпечити виконання всіх вимог Европейської мовної спілки та НТКУ. 
А 31 січня стартуватиме перший офіційний захід Євробачення - вручення символічних ключів від конкурсу мером Стокгольма меру Києва. Цього ж дня пройде жеребкування – дізнаємося, хто і коли співатиме… 

Нагадаємо, що Резніков назвав три аргументи, які гарантують проведення Євробачення у Києві на високому рівні.

718

Тетяна Тимочко

24.07.2017

Понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води...

Вільям Мюррей

24.07.2017

Основними затребуваними реформами є: пенсійна та конкретні результати у боротьбі з корупцією. Усе...

Пилип Іллєнко

24.07.2017

Це фільм для сімейного перегляду. Адже кіно має подобатися й батькам, бо квитки...

Тетяна Тимочко

21.07.2017

Понад 2500 автомийок Києва, щоб не платити за очистку, зливають свої брудні води...

Володимир Поліщук

21.07.2017

12 серпня відкриється "Паспортний сервіс", здатний прийняти 1500 осіб (в день) на оформлення...

Дмитро Новицький

21.07.2017

Якщо зростає в ціні електрична енергія, то має зрости і тариф за водовідведення,...

Олексій Дорошенко

20.07.2017

Загальне здороження є і буде прогресувати вже найближчим часом. Ціни зростають через те,...

Юлія Усенко

20.07.2017

Зниження тарифів на електропостачання можливе тільки тоді, коли буде здорова правильна конкуренція, до...

Віктор Брагінський

20.07.2017

Київський метрополітен – це підприємство з подвійним призначенням – транспорт та найбільше укриття...

Костянтин Яловий

19.07.2017

Не зважаючи на те, що на дворі стоїть літо і багато дітей поїхало...

Вікторія Волковська

19.07.2017

Головна причина – ризики: кожен другий позичальник не повертає кредит

Тетяна Меліхова

19.07.2017

Земельна комісія Київради сьогодні на вимогу громади не підтримала поновлення договору оренди земельної...

Олесь Маляревич

19.07.2017

Информация для домов ЖБК и ОСББ!!! Сегодня на заседании бюджетной комиссии Киевсовета, по...

Олександр Харченко

19.07.2017

З 10:00 до 18:30 тривало без перерв останнє цього літа засідання постійної комісіі...

Володимир Соха

19.07.2017

Питання відновлення річки Либідь - це питання збереження історичної спадщини столиці України. Компанія...

Андрій Странніков

18.07.2017

Якщо проект не виграє, він у будь-якому випадку буде включений до основної частини...

Слава Масонській

18.07.2017

Хвилин 30 в пробці на Південному простояв ... в неділю! Сподіваюся їх 

Артем Стельмашов

18.07.2017

У нас сьогодні три хороші новини! Обсяг фінансування Громадського бюджету в Києві ймовірно...

Тетяна Берзіна

18.07.2017

Всім голосіївцям доброго дня! Звертаюся з проханням. У кого є час – сходіть...

Віталій Кличко

17.07.2017

Мої діти зараз у літньому таборі недалеко від Канади. Вже протягом багатьох років...

Сергій Тупальський

17.07.2017

Це перевищує всі наші очікування! До того ж збільшилася кількість міжнародних рейсів в...

Ольга Бернасовська

17.07.2017

Качку з 8 каченятами врятували! Поліція з інструментами визволила двох з каналізації. З...

Олександр Данилюк

17.07.2017

Дороги потребують суттєвих вливань та капіталовкладень, проте, можливості бюджету дозволяють забезпечити дані видатки.

Антон Кісе

17.07.2017

Вказані документи будуть видавати сертифіковані Кабміном компанії, проте, оплачувати послуги мають люди. Цілком...

Максим Хамровський

14.07.2017

Data Science поступово проникає в усі сфери людського життя (від самокерованих машин до...

Юрій Зубко

14.07.2017

Цей проект дасть можливість активно відпочивати, займатись спортом, спілкуватись між собою мешканцям мікрорайону...

Олександр Барабошко

13.07.2017

В рамках громадського проекту інтегрували захід Radioday free open air в програму заходів...

Микола Поворозник

13.07.2017

Завдяки системі Helsi.me пацієнти можуть знайти на сайті свого дільничного лікаря за адресою...

Наталка Макогон

13.07.2017

Єдиною станцією, де пасажири досі надають перевагу жетону залишилася "Вокзальна"

Марина Загородько

12.07.2017

З 15 липня зросте вартість проїзду у наземному транспорті на 1 гривню. Це...

Сергій Будник

12.07.2017

Моя порада – треба жити у злагоді з сусідами. Тоді можна домовитись, щоб...

Лілія Озерна

12.07.2017

Парк Нивки має незадовільний стан благоустрою і одночасно унікальний природний фонд. Особливо сумно...

Михайло Бно-Айріян

12.07.2017

Ну що, в нас обшуки! Схоже, хвиля боротьби з тими, хто намагається змінити...

Тетяна Шкуратова

11.07.2017

Встановлення сучасного і безпечного спортивно-ігрового майданчика для активного відпочинку мешканців мікрорайонув межах вулиць...

Андрій Богданович

11.07.2017

Друзі-кияни! Мобільному додатку КАРАТЄЛЬ лишилось дозбирати 13 підписів, щоб пройти попередній відбір на...

Вікторія Орел

11.07.2017

"Хочеш змінити світ - починай з себе". Отже, до суті. Ми вирішили почати...

Геннадій Пліс

11.07.2017

Зараз ми розпорошені по всьому місту, до підрозділів важко дістатися, це незручно. Структури...

Сумі Шигеки

10.07.2017

Я дуже вражений цим прекрасним муралом, який яскраво відображає реалії сьогоднішнього дня. Тут...

Девід О'Браєн

11.07.2017

Невиконання Київським аеропортом зобов'язань призведе до втрати понад 500 000 споживачів та 400...

Ігор Романків

10.07.2017

Ми враховуємо побажання пасажирів щодо сервісного обслуговування на залізничному транспорті. Одним із таких...

Володимир Прокопів

06.07.2017

Хакерська атака на Україну зачепила й Громадський бюджет. Через неможливість авторизуватися за допомогою...

Уляна Супрун

05.07.2017

Україна не купуватиме ліки в тих, хто вбиває її народ. Продовжуємо наполягати на...

Володимир Бондаренко

04.07.2017

Якщо почати сортувати сміття, то спалювати потрібно буде десь 40% органічних відходів. На...

Олексій Богданович

04.07.2017

Що мене – східняка, ще так навернуло на вивчення української, так це інформація...

Петро Порошенко

06.07.2017

Відтепер курс України на вступ до НАТО чітко визначений як один з ключових...

Барбора Маронкова

06.07.2017

Наш мандат залишається незмінним: сприяти підвищенню обізнаності щодо НАТО серед українського суспільства. Після...

Майкл Щур (Роман Вінтонів)

03.07.2017

Друзі, нам дуже потрібні нові ідеї. Нам потрібна ваша реакція на те, що...

Канадець відправився у «відрядження» до зони АТО
«Канада», — такий був позивний у 21-річного Дениса Поліщука, студента з далекого міста Ванкувер. Весною-2015 він спеціально отримав короткочасну візу для того, щоб вступити до лав добровольчого батальйону «Карпатська Січ». З іконою святого Миколая — Денисе, що змусило Вас призупинити навчання у канадському університеті й відправитись у зону АТО?...