ss

Киянин ходить по снігу босоніж

13:58
08.02.2017
Киянин ходить по снігу босоніж

Домовляючись із Андрієм Новосьоловим про зустріч, запитав: «Як я вас упізнаю?». На що отримав відповідь: «А ви придивляйтеся до ніг».

Наступного дня доки чекав свого співрозмовника на десятиградусному морозі, мої власні ноги промерзли навіть у чоботах, а він спокійно підійшов до мене… геть без взуття. І розповів чимало цікавого зі свого босоногого життя. 

Одного разу в лютому, коли Андрій повертався із роботи Харківським масивом, йому стало жарко у зимових чоботах. Не довго думаючи, скинув їх і рушив босоніж по свіжому снігу. Під здивовані погляди людей (дехто з них і пальцем біля скроні покручував), здолав із сотню метрів доки ноги не відчули холоду. Зранку наступного дня швиденько пройшов босоніж усю відстань до метро. А через місяць уже спокійно чимчикував  березневою сніжною «кашею» по кілька годин. 

Друзі і колеги звикли до його дивацтва. Благо, працює Новосьолов програмістом, а в них дрес-коду немає. До того ж, крім нього, у колективі є й інші, скажімо так, неординарні особистості – йог, парашутист, танцівниця,  реконструктор старої військової форми. А спілкуються з клієнтами вони через Інтернет, тож жодних непорозумінь не виникає. 

Дружина, яка спочатку соромилася виходити з босоногим чоловіком до магазину чи кафе, теж згодом звикла до його дивацтва. Андрій, будучи ще й психотерапевтом, і до цього часто вражав її оригінальними поглядами на життя. Завітавши до когось на гостини, він просто витирає ноги вологою серветкою.

– А от у метро доводиться взуватися, - посміхнувся співрозмовник. – Адже тут ще з радянських часів діє суворе правило: «Заборонено знаходитися на території метрополітену без взуття». Взагалі я не розумію, чому? Якщо для безпеки, тоді навіщо пропускають жінок на «шпильках» чи в довгих сукнях – не змушують же знімати їх при вході. 

Справжньою ж неприємністю, за словами барефутера (так по-науковому називають фанатів босоногого способу життя) Андрія Новосьолова, є ходіння босоніж по намерзлих бурульках під час ожеледиці або дрібних камінцях. Таких місць у Києві чимало намацав власними підошвами цей незвичайний чоловік. На тротуарі Південного мосту та вулиці Михайлівській, наприклад,  багато такого дріб’язку, що коле ноги, на вулиці Воздвиженській поклали бруківку, яка ще не обтерлася і має гострі кути. Не дуже приємні відчуття і від подорожі босоніж Андріївським узвозом. Небезпечно також ходити поблизу  численних «наливайок», які останнім часом поширилися у місті, -  трапляється бите скло. Про такий випадок екстремал завжди носить із собою мазь «Рятівник», якою обробляє рани, а також пластир. 

Влітку інша проблема - можливі опіки від розпеченого асфальту. І в цьому випадку виручає «Рятівник». 

– Я не вважаю ходіння босоніж узимку способом загартування організму, – каже Андрій. – Хоча воно й підвищує імунітет завдяки постійному масажу нервових закінчень. Може, тому й хворію рідко, і то не від простуди, а від грипу, проти вірусу якого ми практично всі безсилі. А от «підхопити» грибок, ходячи босоніж по вулицях, практично неможливо, бо він не любить ультрафіолету і кисню. Як, до речі, і збудник правцю (стовбняка).  До того ж, «босоногість» впливає на формування правильної постави, розвиток опорно-рухового апарату. А також знімає напругу при стресах, що в наш час просто необхідно. 

Серйозними дослідженнями барефутерства у нас ніхто не займається. Для Андрія Новосьолова воно стало не просто засобом оздоровлення, а філософією життя. Він позбавився комплексів, якими страждав раніше. Адже щоб розпочати ходити босоніж потрібні неабияка сила волі, також впевненість у собі. 

Андрій розповів, що зараз у столиці існує спільнота «Київ босоніж», яка активно спілкується у Фейсбуці. До неї входить зо два десятки любителів ходити без взуття. Вони періодично збираються разом і проводять піші прогулянки містом, здебільшого історичними місцями. Вже мандрували  центром міста, Подолом, узбережжям Дніпра, Андріївським узвозом, відвідали ботанічні сади та парки. За словами Новосьолова, щороку їх «команда» поповнюється трьома-чотирма послідовниками. Вони виношують плани нових подорожей і з нетерпінням чекають на потепління.

ДУМКА МЕДИКІВ

Лікар-інфекціоніст Світлана Климова:

«Ходити босоніж по місту - значить збирати на свої ноги всю таблицю Менделєєва. Пори босий шкіри вбирають отрути, що містяться в реагентах, вихлопних газах та іншій хімії, якої в місті дуже багато. Відбувається повільне, але неухильне отруєння організму. Крім того, великий ризик підчепити один з шкіряних вірусів - бородавки або грибки».

Вікторія Федосенко, терапевт-кардіолог:

«На стопі є дуже багато рефлекторних зон, пов'язаних з нормальною роботою і внутрішніх органів, і роботою хребта. Будь-яке ходіння босоніж дратує ці зони, і на організм це діє. Стимулюється робота і серця, і судин, і нирок, і тонусу судин... І все-таки, непідготовленим барефутерам ми радимо починати ходити босоніж по власній квартирі».

Нагадаємо, що киян оштрафували на 160 тис. грн за неприбраний сніг.

1179

Віталій Кличко

14.12.2017

Цього року ми зробили немало з того, що обіцяли. І Київ – з...

Олександр Спасибко

14.12.2017

У столиці розпочали підготовку до будівництва дитячого садочка на бульварі Вацлава Гавела, 81-А...

Віктор Черній

14.12.2017

Уже у перший день роботи нового ваговимірювального на Великій Кільцевій дорозі співробітниками Укртрансбезпеки...

Микола Поворозник

13.12.2017

Київ став першим містом в Україні, яке розпочало успішно та комплексно впроваджувати «розумні»...

Сергій Симонов

13.12.2017

Києву - пішохідну Бессарабку! Сьогодні на транспортній комісії в КМДА презентував пропозиції реконструкції...

Петро Пантелеєв

11.12.2017

У найближчі дні кияни отримають рахунки за послугу централізованого опалення за повний календарний...

Геннадій Пліс

08.12.2017

Великий здобуток для великого міста: інтереси Києва максимально враховані у головному фінансовому документі...

Юрій Назаров

08.12.2017

Kyiv Smart City оголошує набір до акселератора міських проектів. І якщо у вас...

Петро Порошенко

06.12.2017

Наші Збройні Сили – воїни миру, які встали на шляху російських військ, захистили...

Андрій Странніков

06.12.2017

Я переконаний, що створення комунального міського Центру нефрології та діалізу дозволить вирішити безліч...

Дмитро Давтян

05.12.2017

Міська влада розпочинає процес проектування транспортної розв’язки на примиканні вул. Старонаводницької та вул. Лаврської до...

Володимир Прокопів

04.12.2017

Наша взаємодія, яку ми офіційно закріпили у меморандумі, стане запорукою покращення загальної ситуації...

Марина Хонда

04.12.2017

Сьогодні демократія участі – це ключовий елемент доброго урядування та успішного розвитку міста....

Юрій Крикунов

04.12.2017

Прогресивне людство щороку 3 грудня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, засвідчуючи цим,...

Вікторія Муха

29.11.2017

Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть...

Петро Порошенко

25.11.2017

Не визнавати Голодомор так само аморально, як і заперечувати Голокост.  Думаю, настав час...

Іванна Климпуш-Цинцадзе

23.11.2017

Сьогодні відбувається конкурсний відбір на посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, який...

Володимир Бондаренко

23.11.2017

До кінця року будуть відремонтовані 143 ліфти. Про це сказав начальник Департаменту житлово-комунального...

Ганна Старостенко

21.11.2017

Київ має бути прикладом у реформуванні освіти, тому ця галузь вже 4 роки...

Ухвалений півроку тому закон про ринок електроенергії, як випливає з його перехідних положень, реально запрацює через два роки. Однак реформа електроенергетичної галузі в Києві вже стартувала. Днями столичний енергетичний монополіст «Київенерго» оголосив про свою реорганізацію: на вимогу нового закону до кінця 20...