EUR: 29.95
USD: 25.45

Киянин ходить по снігу босоніж

13:58
08.02.2017
Киянин ходить по снігу босоніж

Домовляючись із Андрієм Новосьоловим про зустріч, запитав: «Як я вас упізнаю?». На що отримав відповідь: «А ви придивляйтеся до ніг».

Наступного дня доки чекав свого співрозмовника на десятиградусному морозі, мої власні ноги промерзли навіть у чоботах, а він спокійно підійшов до мене… геть без взуття. І розповів чимало цікавого зі свого босоногого життя. 

Одного разу в лютому, коли Андрій повертався із роботи Харківським масивом, йому стало жарко у зимових чоботах. Не довго думаючи, скинув їх і рушив босоніж по свіжому снігу. Під здивовані погляди людей (дехто з них і пальцем біля скроні покручував), здолав із сотню метрів доки ноги не відчули холоду. Зранку наступного дня швиденько пройшов босоніж усю відстань до метро. А через місяць уже спокійно чимчикував  березневою сніжною «кашею» по кілька годин. 

Друзі і колеги звикли до його дивацтва. Благо, працює Новосьолов програмістом, а в них дрес-коду немає. До того ж, крім нього, у колективі є й інші, скажімо так, неординарні особистості – йог, парашутист, танцівниця,  реконструктор старої військової форми. А спілкуються з клієнтами вони через Інтернет, тож жодних непорозумінь не виникає. 

Дружина, яка спочатку соромилася виходити з босоногим чоловіком до магазину чи кафе, теж згодом звикла до його дивацтва. Андрій, будучи ще й психотерапевтом, і до цього часто вражав її оригінальними поглядами на життя. Завітавши до когось на гостини, він просто витирає ноги вологою серветкою.

– А от у метро доводиться взуватися, - посміхнувся співрозмовник. – Адже тут ще з радянських часів діє суворе правило: «Заборонено знаходитися на території метрополітену без взуття». Взагалі я не розумію, чому? Якщо для безпеки, тоді навіщо пропускають жінок на «шпильках» чи в довгих сукнях – не змушують же знімати їх при вході. 

Справжньою ж неприємністю, за словами барефутера (так по-науковому називають фанатів босоногого способу життя) Андрія Новосьолова, є ходіння босоніж по намерзлих бурульках під час ожеледиці або дрібних камінцях. Таких місць у Києві чимало намацав власними підошвами цей незвичайний чоловік. На тротуарі Південного мосту та вулиці Михайлівській, наприклад,  багато такого дріб’язку, що коле ноги, на вулиці Воздвиженській поклали бруківку, яка ще не обтерлася і має гострі кути. Не дуже приємні відчуття і від подорожі босоніж Андріївським узвозом. Небезпечно також ходити поблизу  численних «наливайок», які останнім часом поширилися у місті, -  трапляється бите скло. Про такий випадок екстремал завжди носить із собою мазь «Рятівник», якою обробляє рани, а також пластир. 

Влітку інша проблема - можливі опіки від розпеченого асфальту. І в цьому випадку виручає «Рятівник». 

– Я не вважаю ходіння босоніж узимку способом загартування організму, – каже Андрій. – Хоча воно й підвищує імунітет завдяки постійному масажу нервових закінчень. Може, тому й хворію рідко, і то не від простуди, а від грипу, проти вірусу якого ми практично всі безсилі. А от «підхопити» грибок, ходячи босоніж по вулицях, практично неможливо, бо він не любить ультрафіолету і кисню. Як, до речі, і збудник правцю (стовбняка).  До того ж, «босоногість» впливає на формування правильної постави, розвиток опорно-рухового апарату. А також знімає напругу при стресах, що в наш час просто необхідно. 

Серйозними дослідженнями барефутерства у нас ніхто не займається. Для Андрія Новосьолова воно стало не просто засобом оздоровлення, а філософією життя. Він позбавився комплексів, якими страждав раніше. Адже щоб розпочати ходити босоніж потрібні неабияка сила волі, також впевненість у собі. 

Андрій розповів, що зараз у столиці існує спільнота «Київ босоніж», яка активно спілкується у Фейсбуці. До неї входить зо два десятки любителів ходити без взуття. Вони періодично збираються разом і проводять піші прогулянки містом, здебільшого історичними місцями. Вже мандрували  центром міста, Подолом, узбережжям Дніпра, Андріївським узвозом, відвідали ботанічні сади та парки. За словами Новосьолова, щороку їх «команда» поповнюється трьома-чотирма послідовниками. Вони виношують плани нових подорожей і з нетерпінням чекають на потепління.

ДУМКА МЕДИКІВ

Лікар-інфекціоніст Світлана Климова:

«Ходити босоніж по місту - значить збирати на свої ноги всю таблицю Менделєєва. Пори босий шкіри вбирають отрути, що містяться в реагентах, вихлопних газах та іншій хімії, якої в місті дуже багато. Відбувається повільне, але неухильне отруєння організму. Крім того, великий ризик підчепити один з шкіряних вірусів - бородавки або грибки».

Вікторія Федосенко, терапевт-кардіолог:

«На стопі є дуже багато рефлекторних зон, пов'язаних з нормальною роботою і внутрішніх органів, і роботою хребта. Будь-яке ходіння босоніж дратує ці зони, і на організм це діє. Стимулюється робота і серця, і судин, і нирок, і тонусу судин... І все-таки, непідготовленим барефутерам ми радимо починати ходити босоніж по власній квартирі».

Нагадаємо, що киян оштрафували на 160 тис. грн за неприбраний сніг.

1090

Петро Порошенко

22.08.2017

 Для спільного святкування 26-ї річниці Незалежності України до нас у Київ символічно прибудуть...

Дмитро Білоцерковець

22.08.2017

Ефективне управління комунальним господарством повинно бути в пріоритеті! Приклад: пам'ятаєте, місто оголосило про...

Андрій Фіщук

22.08.2017

Біля метро  «Політехнічний інститут» були демонтовані незаконні тимчасові споруди. Таким чином нам вдалося...

Віталій Кличко

18.08.2017

Рейтинг комфортності міст «The Economist» складається в п’яти категоріях – стабільність, охорона здоров’я,...

Акім Галімов

21.08.2017

22 серпня на Михайлівській площі, буде відкрито унікальну виставку історичних фактів, які дадуть...

Петро Пантелеєв

18.08.2017

Ми системно працюємо над тим, аби якість послуг, за які сплачують мешканці, була...

Сергій Неретін

16.08.2017

"Червоний" - це фільм не про рефлексію і нещасну долю українців, це фільм...

Павло Гудімов

16.08.2017

Ідентичність - це культура, і наша мета - показати у візуальному вимірі, як...

Тетяна Гузенко

16.08.2017

Цьогорічні культурно-мистецькі заходи до 26-ї річниці Незалежності України надзвичайно різнопланові і насичені. Але...

Тетяна Бойко

14.08.2017

У зв’язку з тим, що мережі критично зношені, десь на 60-70%, почастішали аварії....

Денис Силантьєв

14.08.2017

Що ж, силоміць до води ніхто нікого не тягне. Для всіх, у кого...

Сергій Симонов

14.08.2017

Одним із таких недоліків є функціонування паркувальних майданчиків, які не внесено в перелік...

Ганна Старостенко

10.08.2017

Сьогодні черга до київських садочків скоротилася з 15 до 5 тисяч діток

Андрій Рева

11.08.2017

Вартість продуктів фактично однакова що у Німеччині, що в Україні, проте, німці харчуються...

Володимир Князєв

04.08.2017

Реалізація саме цього проекту надасть можливість збільшити інтерес серед молоді до сучасної авіації...

Геннадій Пліс

03.08.2017

Зараз бізнес має хороший шанс стати справді корисним рідному місту. Разом ми зможемо...

Олексій Резніков

03.08.2017

Це не тільки прибирання з обличчя міста хаотичної «нарізки», але й розробка й...

Олесь Маляревич

31.07.2017

Продовжуємо відновлювати Русанівку, в цьому році буде зроблено ще більше ніж минулого року....

Владислав Михайленко

26.07.2017

Алкоголь вночі в столиці продавати заборонено. Це цілковита перемога! Перемога киян, які не...

Кличко завершує кар'єру професійного боксера
Володимир Кличко завершує кар'єру професійного боксера. Заяву спортсмена опубліковано на його офіційному сайті. - Очевидно, я не виняток з правил, і зараз прийшла моя черга зробити це. Я роблю це з деяким хвилюванням, але я абсолютно готовий до нового випробування. Очікую і сподіваюся, що моя наступна кар'єра, яку я спланував і вже почав кілька років тому, стане такою ж успішною, як і попередня, - сказав Володимир Кл...