EUR: 29.16
USD: 27.42

Кияни з пересторогою ставляться до пластикових паспортів

14:11
10.10.2016
Кияни з пересторогою ставляться до пластикових паспортів

З 1 жовтня підрозділи Державної міграційної служби почали видавати ID-картки замість паспортів старого зразка.  Крім цього, перший паспорт зможуть отримати особи яким виповнилося 14 років. Наразі у столиці нові картки отримують лише ті, хто вперше оформляє документи - 16-ти річки. Проте, більшість, поки що, "приглядаються" до такої новації. Про це, зокрема свідчить опитування, проведене на сайті "Вечірки".

Зокрема, лише 23 % із наших реципієнтів планують оформляти нові пластикові документи, ще 20% оформлять нові документи  лише тоді, коли це стане обов’язковим; 22% зроблять це тоді, коли зрозуміють, що для них це вигідно і корисно.  15 % опитаних не хочуть переоформляти новий паспорт кожні 10 років, а ще 20% не хочуть "пластику" взагалі, бо вважають, що паперова «книжка» зручніша.

До слова, начальник Головного управління ДМС у  м. Києві Тетяна Біляк повідомила, що для оформлення закордонного паспорта та ID-картки всі підрозділи Києва вже  обладнано спеціальними робочими місцями. Завдяки успішній реалізації пілотного проекту ДМС відпрацьовано процедуру запису на прийом через систему «електронна черга», проведено додаткові навчання працівників.

- Громадянам  важливо  знати, що процес заміни паспортів-книжечок на нові паспорти-картки відбуватиметься протягом, щонайменше, 4 років. Як повідомляє ДМС України, документи, видані громадянам раніше,  і надалі зберігатимуть чинність, отже, поспішати із заміною документів не потрібно, - зауважили у ГУДМС України в місті Києві.

Нагадаємо, напередодні Дня Незалежності мер Києва  Віталій Кличко вручив паспорти громадянина України у вигляді ID-картки шістнадцятирічним мешканцям столиці. Паспорти України отримали двадцять сім юнаків і дівчат, які досягли значних успіхів у навчанні, спорті, мистецтві, мають перемоги на олімпіадах, змаганнях, конкурсах, є лідерами учнівського самоврядування.

518
Володимир Бондаренко
Костянтин Яловий
Дмитро Банас

Володимир Бондаренко

керівник апарату КМДА:

Місто закликає киян активніше долучатися до суспільно-політичного життя та брати участь у конкурсах і проектах, оголошених адміністрацією.

Костянтин Яловий

голова Постійної комісії Київради з питань екологічної політики:

– Кожен проект Бюджету участі заслуговує уваги і поваги до тих киян, кому небайдужий розвиток нашого міста, зокрема його екологічний стан. В першу чергу я голосував за проект розвитку та благоустрою парку «Нивки», який передбачає очищення озера, встановлення освітлення та створення нових зон відпочинку з доступом до води. Закликаю всіх приєднуватися до цієї ініціативи та активно підтримувати своїми голосами важливі проекти, адже разом ми зможемо створити сучасне комфортне місто для всіх.

Дмитро Банас

депутат Київської міської ради :

– Кияни подали багато проектів до бюджету участі. Однак здивований, що так мало людей на даний час долучилися до голосування. Хоча це наш перший досвід бюджету участі, новий для нас механізм. Переконаний, що надалі буде більше проектів і більше голосів. Тому закликаю мешканців Києва вдало розподілити 50 мільйонів громадського бюджету. Це чудовий шанс зробити Київ кращим.